Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παντο η' Γατο για πετυχημενη εξωσωματικη?


kostans

Recommended Posts

καλημερα!ειχα δυο αποτυχημενες εξωσωματικες και λεω να αλλαξω γιατρο!εχω ακουσει γι'αυτους τους δυο!ξερει καμια να μου πει?αν εχετε ακουσει κατι αρνητικο γραψτε μου σε pm!σας παρακαλω βοηθηστε με!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκι, μπορώ να σου μιλήσω για τον Πάντο (κέντρο ΓΕΝΕΣΙΣ), τον άλλον δεν τον ξέρω καθόλου! Είχα κάνει πέντε αποτυχημένες εξωσωματικές (είχα μέινει έγκυος στη τέταρτη αλλά δεν ακούσαμε ποτέ καρδιά) στον Μαστρομηνά. Ο άντρας μου κι εγώ είμαστε από τα ζευγάρια που έχουν ανεξήγητη υπογονιμότητα, δηλαδή δεν ξέρουμε για ποιό λόγο δεν γίνεται σύλληψη φυσιολογικά. Πήγαμε στον Πάντο για μιά δεύτερη γνώμη όταν ο Μαστρομηνάς μας είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο παρά να περιμένουμε και να προσευχόμαστε. Οπως καταλαβαίνεις, δεν μπορούσα να δεχτώ τέτοια "εξήγηση" από έναν επιστήμονα. Ο Πάντος αμέσως μου ενέπνευσε ασφάλεια και εμπιστοσύνη, μου είπε ότι ΔΕΝ είχαμε κάνει ένα σωρό εξετάσεις και ότι θα έκανε τα πάντα για να μείνω έγκυος. Ναι, οι εξετάσεις ήταν ακριβές αλλά βρήκε έναν πολύποδα και τον αφαίρεσε επειδή πίστεψε ότι μπορεί λόγου αυτού να έκανε συσπάσεις ή μήτρα και να εμποδιζόταν η σύλληψη. Λοιπόν, όπως μπορείς να δείς κι εσύ, η προσπάθεια πέτυχε και είμαι έγκυος στον πέμπτο μήνα. Οπως καταλαβαίνεις, εγώ τον πιστεύω τον Πάντο και είναι στις προσευχές μου να τον έχει ο Θεός γερό να δίνει ζωή. Το κέντρο έχει κόσμο, συνωστισμό, αργοπορία αλλά όλα αυτά είναι μηδαμινά μπροστά στο αποτέλεσμα! Μη διστάσεις να μου γράψεις όποια απορία έχεις, θα χαρώ να σε βοηθήσω όπως μπορώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kostans έγραψε:

καλημερα!ειχα δυο αποτυχημενες εξωσωματικες και λεω να αλλαξω γιατρο!εχω ακουσει γι'αυτους τους δυο!ξερει καμια να μου πει?αν εχετε ακουσει κατι αρνητικο γραψτε μου σε pm!σας παρακαλω βοηθηστε με!

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΜΑΜΑ....ΚΕΝΤΡΟ ΝΕΟΓΕΝΕΣΙΣ...ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΠΟΜΑΚΡΟ ΚΑΙ ΨΥΧΡΟ!!! ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΜΟΝΟ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ.....ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΠΑΘΗΤΙΚΟΣ....

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΛΗ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ....ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ...(ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ)

ΔΕΣ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ ΣΤΟ ΠΜ......www.neogenesis.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

kostans έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΜΑΜΑ....ΚΕΝΤΡΟ ΝΕΟΓΕΝΕΣΙΣ...ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΠΟΜΑΚΡΟ ΚΑΙ ΨΥΧΡΟ!!! ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΜΟΝΟ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ.....ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΠΑΘΗΤΙΚΟΣ....

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΛΗ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ....ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ...(ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ)

ΔΕΣ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ ΣΤΟ ΠΜ......www.neogenesis.gr[/quote:2jx0g8ki]

Λυπάμαι που η Rubela έχει αυτή την άποψη για τον Πάντο όμως νομίζω ότι το αξίζει να σχηματίσεις δικιά σου άποψη η οποία να στηρίζεται σε στατιστικά στοιχεία επιτυχιών. Αν τα ψάξεις, θα δείς ότι ο Πάντος έχει τις περισσότερες επιτυχίες στις εξωσωματικές στην Ελλάδα. Αυτό σημαίνει ότι όλη η ομάδα είναι αξιόλογη (δηλαδή εμβρυολόγοι, χειρούργοι κλπ.) οι οποίοι είναι εξίσου σημαντικοί για την επιτυχία σου. Εύχομαι να βρείς σύντομα την λύση στα προβλήματά σου και είμαι πάντα εδώ για ό,τι θελήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!!

den exo kanei exosomatiki..alla exo akousei polu kala logia gia ton tzeferako alexandro...www.tzeferakos.gr..alloste einai auto pou efere tin exosomatiki stin ellada.einai top stin elada..kai ton xeroun kai ektos..exoun kanei polles gnostes mu exosomatiki kai einai polu euxaristimenes kai pano apo ola einai anthropos!

kali epitixia!!!!

filia polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ANDRIANI.ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΤΟ.ΜΟΥ ΕΜΠΝΕΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ.Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ, ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΥΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

kostans έγραψε:

καλημερα!ειχα δυο αποτυχημενες εξωσωματικες και λεω να αλλαξω γιατρο!εχω ακουσει γι'αυτους τους δυο!ξερει καμια να μου πει?αν εχετε ακουσει κατι αρνητικο γραψτε μου σε pm!σας παρακαλω βοηθηστε με!

Καλησπέρα Kostans! Θα σου συστήσω και εγώ τον Μαμά, όπως και η Roubela.Σε αυτον το γιατρό πάω και εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Είναι καλός γιατρός,ξέρει την δουλειά του καλά και είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ!Χρειάζεται να έχεις και λίγο εμπιστοσύνη.Να μην καταθέτεις τα όπλα εύκολα.Έχω κανει τέσσερις προσπάθειες και στην τέταρτη έμεινα έγκυος.Δυστυχώς όμως παλινδρόμησε! Αυτό συμβαίνει αρκετές φορές.Είναι καθαρά θέμα της φύσης που προστατεύει(ευτυχώς βέβαια) να μην γενιούνται μωρά με ανωμαλίες. Τώρα περιμένω την επόμενη περίοδο και θα ξαναπάω για να κάνω πάλι προσπάθεια! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε 'σένα, σε 'μένα και σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να γίνουν μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γλυκεια μου και πιστευω συντομα να εχεις στην αγκαλια σου ενα μωρακι .Λοιπον εγω δεν χρειαστηκε να κανω εξωσωματικη αλλα θα ηθελα να ανφερω κατι για τους "επονυμους γιατρους" και τους αποκαλω ετσι μονοκαι μονο επειδη πηγαν σε αυτους καποιες επωνυμες και επειδη αυτες εμειναν εγκυες τρεχει μεγαλο ποσοστο γυναικων με την ελπιδα οτι θα μεινουν εγκυος και τελικα πεφτουν σε μια μεγαλη εκμεταλευση .

Το λεω αυτο γιατι παρα πολλες εχουν απευθυνθει και στον παντο και και στο παρασχο και στον Γατο αλλα πριν πανε δεν ξερουν οτι αυτοι και οι μοναδες τους ειναι σκετες επιχηρησεις .

Μια φιλη μου η οποια πηγε αλλα χρηματα της ειπαν καιμετα η τιμη ανεβηκε .Οταν δε πηραν σπερμα αλλα τελικα υπηρχε προβλημα της ειπε με ψυχροτητα οτι αν δεν βρουν σπερμα απο τους ορχεις θα παρουν δανεικο1η κοπελα βεβαια ειπε οτι δνε την ενδιαφερει κατι τετοιο και αυτος της λεει μα γιατι τι κακο να παρεις ξενο σπερμα; και του ειπε αν ηθελα να παρω ξενο σπερμα θα επαιρνα και ενα υιοθετημενο παιδι .Δεν λεω οτι ειναι κακο αν καποια ζευγαρια θελουν να παρουν οτι ειναικακο αλλα απο τη στιγμη που του λεει οχι για ποιο λογο την αντιμετωπισε σαν εξωγηινη .

Αυτο που προτεινω λοιπον ειναι να μην ξεγελιωμαστε αο τα ονοματα υπαρχουν σημαντικοι επιστημονες στο χωρο αυτο που δνε εχουν τα ονοματα αλλα εχουν την εμπειρια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!! ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ, ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟΝ κ. ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΙΣ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ, ΜΕ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΥΣ, ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΙΤΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ! ΚΑΙ ΜΕ ΥΨΗΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!! :):):):P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA καλησπέρα,τώρα είδα το μηνυμά σου! Ναι ο Μαμάς είναι ο γιατρός μου και συμφωνώ μαζί σου! Τον εμπιστέυομαι και δεν τον αλλάζω με κανέναν!!! Σου εύχομαι να είσαι έγκυος και σύντομα και εγώ. Τώρα στο τέλος του μήνα θα πάω για την επόμενη προσπάθεια πάλι! Φιλάκια πολλά και καλή μας επιτυχία!!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manm έγραψε:

kalispera!!!

den exo kanei exosomatiki..alla exo akousei polu kala logia gia ton tzeferako alexandro...www.tzeferakos.gr..alloste einai auto pou efere tin exosomatiki stin ellada.einai top stin elada..kai ton xeroun kai ektos..exoun kanei polles gnostes mu exosomatiki kai einai polu euxaristimenes kai pano apo ola einai anthropos!

kali epitixia!!!!

filia polla!

Καλησπερα κ γω ξεκινησα την πρωτη μου προσπαθεια τον Ιουλιο στον Τζεφερακο στο λητω,οι νταροντα μου δημιουργησαν κυστικα ωοθυλακεια και μου σταματησε την διαδικασια γιατι δεν θα πετυχαινε η προσπαθεια..Αυτο και μονο με εκανε να τον εμπιστευτω..Αν ηθελε να μας τα παρει θα συνεχιζαμε χωρις αποτελεσμα..Και ναι πανω απ ολα ειναι ανθρωπος ζεστος σε κανει και νιωθεις ανετη και χαλαρη..

Τωρα ξεκινησα την Δευτερα ουσιαστικα την πρωτη μου πραγματικη προσπαθεια..Παρασκευη παω για το πρωτο υπερηχο,ευχομαι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα!!!

Καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΜ.....ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΝ ΝΙΑΟΥ ΝΙΑΟΥ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Ο ΠΑΝΤΟΣ..ΓΝΩΣΤΟΣ,ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ....ΣΗΜΕΙΩΣΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟΥΣ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ.

ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ.

ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΑΜΑ.

ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΤΥΧΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΔΥΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ,ΜΕ ΣΤΕΝΗ,ΣΤΕΝΟΤΑΤΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ,ΤΗΛΕΦΩΝΑ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΙΗΜΕΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ),ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΔΟΣΕΩΝ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΚΛΠ.ΚΛΠ.

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ...ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ...ΣΕ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΘΟΔΟΥΣ.

ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ...

ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΓΚΟΥΡΟΥ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ ΟΜΩΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΟΥ....ΣΠΑΝΙΟ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ...

Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!!!!

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!

ΜΗ ΜΕΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ!!!!!!!

ΜΠΕΣ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΆνναΜαρία έγραψε:

RUBELA καλησπέρα,τώρα είδα το μηνυμά σου! Ναι ο Μαμάς είναι ο γιατρός μου και συμφωνώ μαζί σου! Τον εμπιστέυομαι και δεν τον αλλάζω με κανέναν!!! Σου εύχομαι να είσαι έγκυος και σύντομα και εγώ. Τώρα στο τέλος του μήνα θα πάω για την επόμενη προσπάθεια πάλι! Φιλάκια πολλά και καλή μας επιτυχία!!!!! :):):):):)

:laugh: :laugh: :laugh: ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ ;) ...

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑ ΛΟΓΟ ΠΟΛΥ ΑΥΞΗΜΕΝΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ !!ΑΥΡΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΜΑΜΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Roubelitsa συγχαρητήρια μπουμπού! Τώρα είδα το συγκεκριμένο μήνυμα! Μπαινοβγαίνω και στα άλλα με τις καλοκαιρινές μανούλες! Θα πάω στο Μαμά τελος του μήνα με αρχές του άλλου για να ξεκινήσω κι εγώ! Ποιός ξέρει μπορεί να συναντηθούμε κάποια στιγμή στον γιατρό μας! Μπράβο κοπέλα μου! φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τον παντο μακρια.εκμεταλλευτης οσο δεν παιρνει αν κι εχω διασταυρωσει πως οταν πας εκει μετα απο πολλες προσπαθειες αλλου τα καταφερνει.οταν πας εκει για πρωτη φορα δεν εχει επιτυχια γιατι θελει να σου φαει κι αλλα λεφτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έμεινα έγκυος με την πρώτη με τον κο Μιχαλόπουλο στο Λητώ (νομίζω ότι εκεί είναι και ο κος Τζεφεράκος που αναφέρουν άλλες κοπλέλες). Είχαμε και εμείς ανεξήγητη υπογονοιμότητα και είμαι 34. Πέραν του ότι πετύχαμε με την πρώτη, έχω να πω ότι είναι άψογος επιστήμονας που κάνει αυτό που πρέπει και όχι αυτό που βολεύει (μου ακύρωσε μια προσπάθεια επειδή αδιαθέτησα 10 μέρς νωρίτερα και ήθελε να μου κάνει το μακρό πρωτόκολλο που ξεκινάει λίγο πριν την περίοδο - παρόλο που εγώ από την ανυπομονησία μου του έλεγα να μου κάνει το βραχύ που ξεκινά στην περίοδο - εννοώ ότι επέμενε σε αυτό που θεωρούσε σωστό για μένα παρόλο που έτσι θα καθυστερούσαμε - και μετά τροποποίησε δυο τρεις φορές το πρόγραμμα με βάση το πώς ανταποκρινόταν ο οργανισμός μου - δεν μου είπε ποτέ μεγάλα λόγια - ούτε όμως κια κινδυνολογίες.

Και πέρα από όλα αυτά είναι απίστευτα γλυκός άνθρωπος και ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ την αγωνία που έχουμε! Αυτό ειναι πολύ σπάνιο μεταξύ των γιατρώ΄ν γενικότερα - όχι μόνο των γυναικολόγων και φαντάζομαι θα συμφωνήσετε!

Εχω μια φίλη που έκανε 4 αποτυχημένες στον Π, άλλες τόσες σε έναν άλλο και πέτυχε με την 1η μετά από αυτά στον Μαστρομηνά -

Νομίζω ότι μετά από κάποιες προσπάθειες είναι καλό να αλλάζει κανείς γιατρό - πρώτον γιατί μπορεί κάτι διαφορετικό που εφαρμόζουν να είναι το κλειδί για την περίπτωσή μας και δεύτερον γιατί ίσως τελικά να παίζει ρόλο και το ψυχολογικό - Ειλικρινά δεν έχω καταλήξει σχετικά με αυτό και το θέτω και ως ερώτημα.... Εσείς που πετύχατε με δυσκολία όπως εγώ, τελικά θεωρείτε ότι παίζει ρόλο το άγχος???? Αν ήμου σχετικού επαγγέλματος, μπορεί και να άρχιζα διδακτορικό με υατό το θέμα - το θεωρώ πολύ ενδιαφέρον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή διαβάζω τις απόψεις σας με μεγάλο ενδιαφέρον, θα ήθελα να σας πώ τα εξής: θεωρώ ότι μετά από τρείς σπερματεγχύσεις και έξι προσπάθειες εξωσωματικής σε τρία διαφορετικά κέντρα έχω εμπεριστατωμένη άποψη και θα μπορούσα να σας παραθέσω αμέτρητα επιχείρήματα υπέρ του τάδε (στη περίπτωσή μου του Πάντου) και κατά του δείνα (πάλι στη περίπτωσή μου του Μαστρομηνά). Ομως, παίζουν πάρα πολλές παράμετροι ρόλο για την επιτυχημένη έκβαση μιάς τέτοιας προσπάθειας και δεν νομίζω ότι η προσωπική ιστορία της καθεμίας μας μπορεί να αποτελέσει εχέγγυο για την επιτυχία μιάς άλλης κοπέλας. Πιστεύω ακράδαντα ότι η κάθε κοπέλα πρέπει να κάνει τη δικιά της έρευνα για να βρεί το κέντρο, τον επιστήμονα, την ομάδα που ταιριάζει στο δικό της, προσωπικό ιστόρικό. Ετσι, θεωρώ άσκοπο - και κυρίως παραπλανητικό - να βρίζουμε τον ένα γιατρό και να επικροτούμε τον άλλον. Φυσικά εάν ένα κέντρο είναι ελλιπές ή ανεύθυνο πρέπει να τα αναφέρουμε (να το ξεφωνίσουμε κιόλας!). Αλλά όταν κατευθύνουμε άλλες κοπέλες, θεωρώ ότι η στάση μας είναι εξαιρετικά υπεύθυνη απέναντί τους και πρέπει να είμαστε φιδωλές στα σχόλιά μας σε προσωπικό επίπεδο. Συγνώμη αν σας κούρασα και καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν ακόμα, το μωρό σας έρχεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΖΑ έγραψε:

Εγώ έμεινα έγκυος με την πρώτη με τον κο Μιχαλόπουλο στο Λητώ (νομίζω ότι εκεί είναι και ο κος Τζεφεράκος που αναφέρουν άλλες κοπλέλες). Είχαμε και εμείς ανεξήγητη υπογονοιμότητα και είμαι 34. Πέραν του ότι πετύχαμε με την πρώτη, έχω να πω ότι είναι άψογος επιστήμονας που κάνει αυτό που πρέπει και όχι αυτό που βολεύει (μου ακύρωσε μια προσπάθεια επειδή αδιαθέτησα 10 μέρς νωρίτερα και ήθελε να μου κάνει το μακρό πρωτόκολλο που ξεκινάει λίγο πριν την περίοδο - παρόλο που εγώ από την ανυπομονησία μου του έλεγα να μου κάνει το βραχύ που ξεκινά στην περίοδο - εννοώ ότι επέμενε σε αυτό που θεωρούσε σωστό για μένα παρόλο που έτσι θα καθυστερούσαμε - και μετά τροποποίησε δυο τρεις φορές το πρόγραμμα με βάση το πώς ανταποκρινόταν ο οργανισμός μου - δεν μου είπε ποτέ μεγάλα λόγια - ούτε όμως κια κινδυνολογίες.

Και πέρα από όλα αυτά είναι απίστευτα γλυκός άνθρωπος και ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ την αγωνία που έχουμε! Αυτό ειναι πολύ σπάνιο μεταξύ των γιατρώ΄ν γενικότερα - όχι μόνο των γυναικολόγων και φαντάζομαι θα συμφωνήσετε!

Εχω μια φίλη που έκανε 4 αποτυχημένες στον Π, άλλες τόσες σε έναν άλλο και πέτυχε με την 1η μετά από αυτά στον Μαστρομηνά -

Νομίζω ότι μετά από κάποιες προσπάθειες είναι καλό να αλλάζει κανείς γιατρό - πρώτον γιατί μπορεί κάτι διαφορετικό που εφαρμόζουν να είναι το κλειδί για την περίπτωσή μας και δεύτερον γιατί ίσως τελικά να παίζει ρόλο και το ψυχολογικό - Ειλικρινά δεν έχω καταλήξει σχετικά με αυτό και το θέτω και ως ερώτημα.... Εσείς που πετύχατε με δυσκολία όπως εγώ, τελικά θεωρείτε ότι παίζει ρόλο το άγχος???? Αν ήμου σχετικού επαγγέλματος, μπορεί και να άρχιζα διδακτορικό με υατό το θέμα - το θεωρώ πολύ ενδιαφέρον...

Συμφωνώ απολύτως με τη τελευταία σου παράγραφο Λίζα, άλλαξα κιεγώ γιατρό μετά τη πέμπτη προσπάθεια και έμεινα έγκυος αμέσως. Ο νέος γιατρός μας πρότεινε κάποιες άλλες εξετάσεις και μια μικρο-επέμβαση και μετά από αυτό (και φυσικά με αναπτερωμένο ηθικό!) έμεινα έγκυος αμέσως και περιμένω το μωρό μου. Αν ξεκινήσεις διατριβή, είμαι στη διάθεσή σου να βοηθήσω όπως μπορώ γιατί κι εμένα με ενδιαφέρει τρελά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ADRIANI ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΣΙΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΕΤΣΙ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΗΩ ΕΙΧΑ ΣΥΓΧΥΣΤΕΙ ΤΡΕΛΑ.

ΑΦΟΥ ΗΡΕΜΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ, ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ, ΟΤΙ Η ΔΙΑΙΔΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΨΥΧΟΦΘΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΥΠΕΡΦΟΡΤΙΖΟΥΜΕ.

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΘΕΜΑ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ "ΔΙΑΤΣΑΥΡΩΣΕΙ" ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΙΔΙΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

συμφωνώ απόλυτα πως η εμπειρία της μίας δεν σημαίνει κάτι για τις άλλες και ειδικά για τα "κακά" πρέπει να είμαστε προσεκτικές και όσο γίνεται αντικειμενικές, εκτός εάν πρόκειται για κάτι πραγματικά ακραίο. Οπωσδήποτε παίζει ρόλο και ο παράγοντας τύχη (πάρτε παράδειγμα τις κοπέλες που μένουν έγκυοι φυσιολογικά άλλά μετά από μήνες προσπαθειών - ποιος ξέρει τι άλλαξε ξαφνικά ή τι πήγαινε στραβά πριν;) και το είδος του προβλήματος. Εγώ έχω σκεφτεί ότι ίσως αν περίμενα να είχα μείνει έγκυος φυσιολογικά - αλλά δεν άντεχα και δεν ήταν μόνο ψυχολογικό ήταν και λογικό αφού είμαι 34 χρονών.

Οσο για το άγχος, Ανδριανή μου, να την κάνουμε τη διατριβή κάποια στιγμή, εμένα ούτε τώρα μου έχει φύγει - είμαι στη 17η εβδομάδα και κάθε φορά που πάω στην τουαλέτα ... πανηγυρίζω σιωπηλά που δεν έχω αίμα ... Επίσης προσπαθώ να αποφασίσω αν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση - γενικώς δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη ... Λένε ότι είναι προετοιμασία για τη μητρότητα αυτό - οι αγωνίες αρχίζουν από τώρα...

Πάντως, για να ξαναγυρίσω στο θέμα μας, είμαστε πολύ τυχερές που ζούμε σε μια εποχή που έχει γίνει μεγάλη πρόοδος στην επιστήμη και τελικά με υπομονή όλα γίνονται!

επι τη ευκαιρία konstans, έχεις κάνει λαπαροσκόπηση; ξέρω ότι πολλοί γιατροί δεν τη συνιστούν εύκολα και πολλές γυναίκες τη φοβούνται, όμως είναι πολύ σημαντική και τελικά είναι πολύ απλή επίσης - εγώ έκανα και βγήκα αυθημερόν από το νοσοκομείο, για 3-4 μέρες πονούσα λίγο στις τομές (3 του ενός εκατοστού έκαστη) και μετά τίποτα. Δείχνει ενδομητρίωση, κύστεις, σάλπιγγες, ωοθήκες -

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Koritsia, geia sas!

Epeidi prosfata eixa 8etiko test kyhseos kai eimai poly xaroumeni 8a h8ela na moirastw tin empeiria mazi sas. Eixa talaipori8ei alles 3 fores me "gnwsta onomata sto xwro" kai parolo pou eimai sxetika nea den katafera na meino pote egkyos. Mia fili mou mou systise ena spoudeo iatro pou prosfata epestrepse apo tin Ameriki opou ekpaideutike. Den xero ti ekane alla emeina egkyos me tin proti prospa8eia. To onoma toy einai Miltiadis Pitsos kai synergazetai me to kentro Embryoland opou oloi tous ekei einai mia yperoxi omada. Koritsia sas ton synisto anepifylakta. Prosopiki epafi kai frontida me epistimoniki gnosi kai katartisi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...