Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΑ ΠΩΣ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ!!!!


Recommended Posts

Δεν το πιστεύω οτι ηρθε η ωρα μου να σας περιγραψω πως εφερα στον κοσμο την γλυκεια μου κορούλα.

Η πητ μου ηταν 4/9 και ημουνα σιγουρη οτι θα φτασω μεχρι εκει. Στις 28.8 (ακριβως μια εβδομαδα πριν ) πηγα για καρδιοτοκογραφο στο Αρεταιειο και δεν ειχα συσπασεις καθολου και ειπαμε με τη μαια μου οτι εχω ακομα καιρο. Φευγοντας εκανα το γυρω του κοσμου γιατι πηγα στο Χολαργο να παρω το κουτι για τα βλαστοκυτταρα, στη Ν.Σμυρνη για πεντικιουρ, στη Γλυφαδα για την κουρτινα της μικρης και στη Zara για να παρω ενα δωρο γιατι την επομενη θα πηγαινα σε κατι γενεθλια. Γυριζοντας στο σπιτι (ε μαλλον το ειχα παρακανει) ειδα λιγο αιμα. Παιρνω τη μαια και μου λεει να ξεκουραστω. Κατα τις 5 ειδα πιο πολυ και μου ειπε η μαια να παω να με δει. Ε... πηγαμε και ειχα 1 εκατοστο διαστολη και μου ειπε να παω σπιτι και να ειμαι ετοιμη. Το βραδυ κατα τη 1 ενιωσα τον πρωτο μου πονο κοιταω το ρολοι και περιμενω τον επομενο ο οποιος ηρθε μετα απο 10 λεπτα!!!!!!!. Οπως καταλαβατε φυγαμε σφαιρα για το μαιευτηριο. Στις 3 η ωρα μπηκα στην αιθουσα τοκετων με 3 εκατοστα διαστολη, στις 4 εκανα επισκληριδιο (δοξα και τιμη σε αυτον που την ανακαλυψε) και στις 7 ειχα διαστολη 10 !!!!!! Γρηγορα , γρηγορα οπως καταλαβατε. Με 3 εξωθησεις στις 7.50 γεννηθηκε το κοριτσακι μου και πραγματικα καταλαβα οτι δεν υπαρχει για μενα μεγαλυτερη εμπειρια απο αυτη. Μολις μου τη φερανε στην αγκαλια μου και με κοιταξε με τα μεγαλα μπλε της ματακια αισθανθηκα δεος μπροστα σε αυτο το πλασματακι που εκανε τοσο κοπο για να ερθει στην αγκαλια μου.

Μετα απο 2 ωρες με πηγαν στο δωματιο μου και ημουνα τοσο καλα και τοσο χαρουμενη που εκανα ενα μπανακι, εβαλα το καλο μου νυχτικο και τη ρομπιτσα μου και πηγα να τη θηλασω για πρωτη φορα. ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. !!!!!!

Ευχομαι σε ολες τις μελλουσες μανουλες να εχουν μια τετοια ωραια και ευκολη γεννα και να χαιρονται τα παιδακια τους.

Εδω και 20 ημερες ζω στον παραδεισο με τη ροζαλια μου την οποια σας παρουσιαζω με μεγαλη χαρα και υπερηφανια.

post-6588-13873934735033_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άννα μου να σου ζήσει!!!!να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη η μικρή σου!!!

είναι μια κουκλίτσα πρέπει να τονίσω!!!!

καλή λοχεία και σε εσένα εύχομαι!!!

φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα καλώσήρθατε και πάλι στην παρέα μας,μανούλα και μπεμπούλα!!!:woohoo:

Να την χαίρεστε και να την καμαρώνετε πάντε υγιή και ευτυχισμένη!:laugh: Φυσικά,δεν χρειάζεται να σου πω οτι είναι κούκλα και οτι έχει ΥΠΕΡΟΧΑ ματάκα!:woohoo:

Καλή λοχεία και πολλά φιλιά στην μπέμπα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τη χαίρεσαι γλυκιά μου!

Είναι μια κουκλίτσα!!!

Κάθε ευτυχία και χαρά στη ζωή της!!!

Χαίρομαι πάρα πολύ όταν ακούω ιστορίες τοκετού...

Άντε, να παίρνουμε σειρά οι επόμενες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΘΕΑ!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΥΧΗ ΕΥΧΟΜΑΙ! Κ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΠΗΤ 03/03/2010 ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ, ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ :silly: :laugh: :woohoo: , ΤΙ ΜΑΤΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?????? ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ, ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗς ΤΗ ΖΩΗ. ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου να σας ζήσει!

Νομίζω μοιάζει σε σένα, έτσι δεν είναι;;; :)

Όπως και να'χει, είναι μια κουκλίτσα!!

Να'ναι γερή και καλότυχη!!

Φιλάκια πολλά πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το ομορφο σου μωρακι...καλα απο ματια δε σκιζει...

τι ομορφη εμπειρια μασ περιεγραψες?δε σε παιδεψε καθολου η μικρη

καλη αναρωση...:P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα μου να σας ζησει

να ειναι παντα γερη κ ευτυχισμενη

τα λογια ειναι περιτα πιστευω ....ειναι πανεμοσφη η μπουμποκα σου

αυχομαι καλη λοχεια κ καλο σαραντισμο....

αχ βαλε κ αλλες φωτο να την καμαρωσουμε..χεχεχεεχ :P:D

φιλακια πολλα ...δωσε κ στην μπουμπουκα σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορτιτσακι μου να σας ζησει να ειναι παντα ευτυχισμενη και γερη στη ζωη της...να ειστε παντα καλα και πολυ πολυ πολυ....αμετρητα ευτυχισμενοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα τη χαίρεσαι!

Να είναι γερή και καλότυχη.

Ηταν σαν να περιέγραφες τη δική μου εμπειρία τοκετού!

Ακριβώς τις ίδιες ώρες , με την ίδια διαστολή και σε ίδια διάρκεια!

Απίστευτο.

Εγώ μπήκα η ώρα 3 με διαστολή 3 κα 7.55 κρατούσα τον άγγελό μου!

Να σας ζήσει.Απόλαυσε αυτές τις στιγμές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...