Μετάβαση σε περιεχόμενο

argisa alla emeina egkuos sta 37 mou!


egkuos37

Recommended Posts

κοπελα μου καλησπερα κ εγω εμεινα εγκυος κλεινοντας τα 36 κ αποκτησα ενα υγιεστατο αγορακι πριν 2μιση μηνες αλλα δε χρειαστηκε να κανω αμνιοπαρακεντηση, εσυ πρεπει να κανεις λογω ηλικιας; ο γιατρος σου τι λεει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ!!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΔΕΙΞΕ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ...

ΕΣΥ ΦΟΒΗΘΗΚΕΣ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ Ή ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΗΝ

ΣΥΣΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΘΟΛΟΥ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ειμαι εγκυος στα 39 ομωως(αργησα περισσοτερο εγω).Αμνιο/ση θα κανω την αλλη πεμπτη,εχω κανει ξανα πριν 2 χρονια αλλα τα αποτελεσματα εδειξαν γεννετηκο συνρομο!ειμαι ευγνωμων στον γιατρο και στον ανδρα μου που επεμεναν νατην κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΓΙΝΩ ΤΡΙΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΜΝΙΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΚΕ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 35 ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΤΑ 35 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ. ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΒΑΣΗ ΝΟΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 35...ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ (ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΧΟΝΔΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ) ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΙΑΡΚΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαφως και θα την κανεις την αμνιοπαρακεντηση!!! δεν ειναι θεμα αν θελεις ή οχι , ειναι θεμα υγειας και εξελιξης του μωρου σου !!! εννοειται οτι δεν πονας καθολου, ειναι υποθεση 3 λεπτων που σου χαριζουν κατα 90% τη σιγουρια οτι το παιδακι σου θα ειναι υγιες!!!!

εγω ημουν καθετη περισυ στο να γινει και σαφως θα την κανω και φετος στο 2ο

αντε με το καλο και σε συμβουλευω να κανεις ολες τις εξετασεις που υπαρχουν, να μην σκεφτεις τα λεφτα ή οτιδηποτε αλλο σου περναει απο το μυαλο σου (εννοειται αρκει να ειναι ασφαλης για το παιδι) γιατι ισως μια εξεταση να ειναι σωτηρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε frapedia!!! τωρα το πηρα χαμπαρι οτι εισαι εγκυος!!! με το καλο κοριτσι μου!!! ειχες καιρο να μπεις!!! ολα καλα να πηγαινουν!!!!

το ιδιο και σε εσενα εγκυουλα37!! μη φοβασαι...αν με το καλο μεινω κι εγω,εννοειται θα την κανω...μη ξεχναμε οτι ειμαι 36 κι οχι 23λογω ψευδωνυμου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα..

Εγω εκανα μια πιο επικινδυνη εξεταση την ληψη τροφοβλαστης αλλα ολα πηγαν καλα .Καλο ειναι να την κανεις την αμνιοπαρακεντηση .Δεν πονας καθολου και εξασφαλιζεις κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο οτι το παιδακι σου θα ειναι υγιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω εκανα αμνιοπαρακεντηση αν και ημουν 22.

Δε συνετρεχε σοβαρος λογος απλα ηθελα να την κανω για να νιωσω σιγουρια.

Ολα πηγαν καλα και εχω μια μπουμπου 7 μηνων.

Σε επομενη εγκυμοσυνη παλι θα κανω.

Να μη φοβασαι καθολου!

Πολυ υπστηριζουν πως πρεπει να γινεται σαν εξεταση ρουτινας!

Δινει πολυτιμες πληροφοριες.

Η κινδυνολογια γιαυτην την εξεταση καλλιεργειται κυριως απο κεινους που δε γνωριζουν και δεν την εχουν κανει ποτε.

Ειναι πολυ απλη,ανωδυνη και γρηγορη εξεταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ έκανα λόγω ηλικίας αλλά yuki όταν λες εξωτερικό σε ποιές χώρες αναφέρεσαι? εγώ μένω στην Βόννη και ο γιατρός με συμβούλεψε να την κάνω, μου είπε "αν θέλω, ότι εξαρτάται από μένα" δεν μου είπε ότι είναι υποχρεωτικό και αυτό βέβαια γιατί οι ασφαλιστικές εταιρείες δεν την καλύπτουν!!! εκτός και αν έχεις ιδιωτική!! και πάλι δεν είναι υποχρεωτική!!!

Την έκανα λοιπόν γιατί ήμουν 37, διήρκησε 30 δευτερόλεπτα και δεν πόνεσα καθόλου. μην φοβάσαι αρκεί να πας σε έναν έμπειρο γιατρό.

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου .... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.Εύχομαι ολόψυχα ό,τι καλύτερο!

Αμνιοπαρακέντηση δεν έχω κάνει,διότι έμεινα έγκυος τώρα,στα 23 μου και δεν κρίθηκε απαραίτητο λόγω ηλικίας.Παρότι λέγεται ότι πονάει,είναι καθαρά αστικός μύθος,γυναίκες που έχουν κάνει μου λένε ξανά και ξανά ότι δεν πόνεσαν καθόλου!

Να την κάνεις για σιγουριά.Είναι για το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η παρακεντηση ποναει ελαχιστα!Δεν αξιζει καν να μιλαμε γιαυτο.Το δυσκολο ειναι να περιμενεις τα αποτελεσματα και να τα αντιμετωπιζεις.εγω την πρωτη φορα πηρα ασχημα απιτελεσματα και προχωρησα σε διακοπη,γιαυτο και τωρα φοβαμαι πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...