Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

ακριβως καπου εκει ειναι αλλα να ερθουν γρηγορα....θελω το σπιτι μου αν γεμισει κουτσουβελα κ να φωναζουν...ειμαι ευτυχισμενη με τον γιο μου αλλα θελει αδελφακι...του ειχα πει οτι η μανουλα εχει μπουμπου στην κοιλιτσα κ καθοταν με τις ωρες εκει....και τωρα εκει βρισκεται συνεχεια...του λεω οταν κοιλιτσα της μαμας θα γινει τοσο μεγαλη θα βγει...κ θα το φροντιζει αυτος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαελ- wendy εμεις μαλλον πρεπει να εκαταλειψουμε αυτη τη σελιδα και να κανουμε προσπαθειες για να αποκτησουμε μωρακια. πρεπει να ειμαστε θετικες σε ολο αυτο. μηπως και αντρες μας εχουν δικιο?? γυριστε σελιδα στην ζωη σας, οχι αλλο κλαμα μονο γελια πρεπει να ειμαστε. Για αυτο σας περιμενω στο ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙς ΝΑ ΓΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΜΑΔΕΣ οσοι πιστοι θελου ακολουθουν (θελουμε ατομα με πολυ θετικη ενεργεια και αισιοδοξια. φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλημερα κοριτσακια...ειδα ονειρο οτι γεννουσα κ δεν προλαβα ουτε να το δω....μετα πηγε η αδελφη μου κ μου βρηκε μια φωτο του μωρου που το προλαβε κ το εβγαλε...και ηταν ομορφο...ξανθο αγορακι...αχ γιατι να βλεπω τοσο ασχημα ονειρα...και εκλαιγα συνεχεια που δεν το πηρα στην αγγαλια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαέλ μου δύστυχως η κάθε μας μέρα είναι μια δοκιμασία.

Πρέπει κάθε μέρα να δίνουμε τον αγώνα μας.

Ο πόνος έχει γίνει ο καλύτερος μας φίλος,ο κολλητός μας.

Δύναμη θέλει και υπομονή κοριτσάκι μου,αλλιώς δεν τη βγάζεις καθαρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είναι οι μαμάδες καλά,είναι και τα μωράκια ψηλά στον ουρανό.

Στο άλλο ποστ γράφεις ότι μόνο εδώ μπορείς να εκφραστείς.

Η ζωή όμως δεν προχωρά κατά αυτόν τον τρόπο.

Όλες πονάμε αλλά πρέπει να προχωρήσουμε.

Για χάρη των μωρών μας.

Είμαι σίγουρη ότι τα μωράκια μας δε θέλουν να μας βλέπουν λυπημένες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο μου δινεις εσυ κουραγιο....δεν ξερω γιατι αλλα αυτα τα ατιμα ονειρα μου βγαινουν...απλα εχω επηρεαστει πολυ αυτες τις ημερες κ σκεφτομαι τον ιουνιο που εγιναν ολα αυτα κ γιαυτο μαλλον βλεπω τετοια ονειρα...ελπιζω να κοιμαμαι κ να μην θυμαμαι τα ονειρα το πρωι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα κλεινω 2 μηνες απο τοτε που εχασα το αγγελουδι μου!Θελω να σας γραψω τα συναισθηματα μου αλλα δεν μπορω!Σας λεω μονο οτι ΠΟΝΑΩ και η λεξη μου αυτη περιγραφει τα παντα .Σας καταλαβαινω οπως πιστευω και εσεις εμενα.κουραγιο λοιπον η μια στην αλλη και συντομα τουρλα οι κοιλιτσες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι'αυτό είμαστε εδώ.

Για να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη.

Όλες έχουμε τη δύναμη μέσα μας.

Το θέμα είναι πότε θα τη βγάλουμε από μέσα μας.

Πρέπει να κάνουμε μια καινούρια αρχή.Έτσι δεν είναι?

Τα αγγελούδια μας πάντα θα είναι δικά μας.

Αυτό δε θα αλλάξει ποτέ.

ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω νιωθω οτι θα ξεχαστω μονο αν μεινω εγκυος κ πανε ολα καλα....θα μου πεις τωρα ξεχνιεσαι?οχι αλλα νιωθω οτι θα ηρεμησω...μην ξεχνατε οτι εχω ενα γιο 20 μηνων κ με βοηθαει παρα πολυ αυτο...αλλα θελει αδελφακ ιτο περιμενει γιατι το ηξερε οτι θα ειχε αδελφακι κ φυσικα δεν του ειπα τιποτα κ αυτο νομιζει οτι η κοιλια μου ειναι kinder εκπληξη!!!!Αντε να ανεβουμε...ολα καλα θα μας πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να μη ηταν καμμια μας σε αυτη την κατασταση!χαιρομαι τουλαχιστον που υποστηριζει η μια την αλλη και κυριως που καταλαβαινομαστε!Ασχετο αλλα θελω να κατεβασω μια φωτογραφια του λεβεντακου μου αλλα δεν μπορω μαλλον ειναι μεγαλιτερο αρχειο απο οτι μπορω.τι να κανω βοηθηστε με καποια.........απο εχθες προσπαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν μιλούσα για νέα αρχή,αυτό ακριβώς εννοούσα.

Ένα ακόμα παιδάκι...

Θα έρθει το μπεμπάκι και θα ξαναγελάσει το χειλάκι μας.

Είπαμε,κάποιος μας χρωστά πολλά και σίγουρα θα μας τα ξεπληρώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ(ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ...)ΚΑΙ ΜΑΣ ΓΥΡΝΑΕΙ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΛΙΓΟ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.ΣΑΣ ΦΙΛΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο πόνος κορίτσια δεν θα φύγει ποτε...πάντα θα ματώνει η καρδιά μας,πάντα θα μας λείπουν τα μωρά μας...πάντα θα τα σκεφτόμαστε και θα αναρωτιόμαστε πως θα ήταν τωρα αν τα είχαμε αγκαλιά μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ακριβως πονος...αλλα τουλαχιστον να μας λυπηθει ο καλο θεος και να μας δωσει κ χαρα...εγω δεν ειμαι πλεονεκτρα (οπως μου ειχε πει μια γιατρος)εχω παιδι αλλα ειναι κακο που θελω κ αλλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ραφαελ μου ειμαστε ακριβως στην ιδια φαση.εχουμε παιδακι20 μηνων και θελουμε και αλλα!δεν ειναι κακο ε?και οι αλλοι που μας λενε δεν πει ραζει τουλαχιστον εχεις ενα παιδι ,δεν καταλαβαινουν πως η μανα ειναι μανα και πως ειτε χασει το πρωτο ειτε χαςει το δεκατο παιδι της τον ιδιο πονο θα εχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως...εγω θελω πολλα ομως...ηθελα 4....και με την κολωκαισαρικη δεν ξερω αν θα μπορεσω να κανω την μεγαλη οικογενεια που παντα ονειρευομουν....να χαρισω στον γιο μου την χαρα να ειναι με αδελφακια...

καλα η γιατρος ηταν πολυ καρ@@@ μου ειπε να μην αγχωνομαι εχω παιδι...αλλες δεν εχουν κανενα...λες κ εγω φταιω που αλλες δεν εχουν παιδι....κ φυσικα δεν ξαναπατησα...κ ηταν κ γυναικα...αλλα αυτη ειχε 3 παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω καισαρικη εχω κανει στον μικρουλι μου.καλα εκανες και αλλαξες γιατρο γιατι το σημαντικοτερο ειναι να σε καταλαβαινει και να σε στηριζει!που ειναι αυτη?ο τωρινος γιατρος σου?εμενα στο αττικο και δεν εχω κανενα παραπονο.ποτε θα ξεκινησεις προσπαθειες?Μας ευχομαι καθε επιτυχια και υγεια στο παιδακια μας και σε ολου του κοσμου τα παιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη ειναι στο Μητερα...μια φορα πηγα κ δεν μου αρεσε καθολου..εμαθα κ ασχημα μετα γιαυτην οποτε την εστειλα...τωρα εχω βρει εναν ειδικο στην προγεννετικη διαγνωση κ εχω ακουσει οτι ειναι αψογος επιστημονας...ελπιζω το καλο που του θελω....

μετα το πασχα θα αρχισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισως επειδη ημουν 21εβδ+3ημ.εσυ ποσο ησουν?ο μπεμπουλης σου ειναι καλα?εμενα κοιμαται 3 ωρες αν δεν τον ξυπνησω το μεσημερι!το βραδι βεβαια νυχτοφυλακας αφου σκεφτομαι να τον γραψω νυχτερινο σχολειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τελεια Μαριλου μου!!!! Ευχομαι μια μεγαλη χοριακη κ γερα μωρακια!!!🙏🥰❤️🤰🧿 τωρα ξεκουραση κ ολα θα πανε καλα!!!😊
    • Πόσο χαίρομαι που είσαι καλά και το αγοράκι σου επίσης! 💙☺️  Σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Κι εγώ full time μαμά χωρίς βοήθεια από κανέναν! Ο μικρός κολλημένος πάνω μου, δε κάθεται λεπτό μόνος... Κάνω όλες μου τις δουλειές το βράδυ που κοιμάται, έχω ξεχάσει πως είναι να κοιμάσαι και να ξεκουράζεσαι.  Τώρα για το φαγητό εμείς επιλέξαμε από τον 6ο μήνα να κάνει blw, σίτιση δηλ με κομμάτια. Στην αρχή ήταν ζόρι, δεν έτρωγε κτλ μετά όμως πήρε μπρος και τώρα δε τον σταματάει τίποτα, θα φάει κι εμάς σε λίγο!  🤣 θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις σε κάποιο μικρό γεύμα δηλ δεκατιανο ή απόγευματινο να κάνεις εισαγωγή σε πατημένα αν όχι σε κομμάτια. Υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται solid starts αν θες να τη κατεβάσεις για να πάρεις ιδέες. Μην απογοήτευσε! Ας παίξει με το φαγητό! 1_3_4 κάποια στιγμή θα το βάλει στο στόμα το φαγητό και θα φάει μόνος του.  Σας κράτησαν πολύ οι κολικοί.... Ηρωίδα είσαι! 💪🏼  Ότι έγραψες για δεύτερο παιδί με κάλυψε απόλυτα! Ίδιες σκέψεις πάνω κάτω... Την υγειά μας να έχουμε κι εμείς και τα μωρακια μας και βλέπουμε στο μέλλον... Εγώ τώρα είμαι σε φάση που αποθηλαζω σιγά σιγά και από τη μια χαίρομαι που δε θα έχω το θηλαστρο, που θα πάρω πίσω το σώμα μου αλλά από την άλλη -δε ξέρω γιατί- νιώθω θλίψη και ενοχές απέναντι στον μικρό.. αντικρουόμενα συναισθήματα... 🙄 Προσπαθώ πολύ να το δουλέψω μέσα μου.    
    • Όλα καλά κ εμείς.. έφτασε σχεδόν 1,5 κιλο η μπέμπα μας 🤩🤩.. προχωράμε όμορφα .. 
    • Α δεν το είχα καταλάβει, με συγχωρείς! Μια οικογενειακή φίλη έκανε 8 εξωσωματικές μέχρι να έρθει ο μικρός και μέσα σε 3 μήνες έμεινε έγκυος με φυσιολογική σύλληψη κι έτσι ήρθε και η κόρη!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...