Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μα τι γίνεται πάλι;;;


Recommended Posts

Αχ κοριτσάκια μου, κοντεύω να τρελαθώ...

Είμαι στην τρίτη μέρα της καθυστέρησης και η Αλέκα δε λέει να έρθει. Έχω όλα τα συμπτώματα, πονάω, ζαλίζομαι φοβερά, έχω αδυναμίες, όλα τα κομφόρ τέλος πάντων.

Το θέμα είναι ότι ο άντρας μου έλειπε τον περασμένο μήνα, και ήρθε αρχές αυτού του μήνα. Δεν μπορέσαμε, λοιπόν, παρά να το κάνουμε την 18η προς 19η μέρα και την 20η. Την 21η μέρα άρχισαν τα συμπτώματα της περιόδου, δηλαδή μία εβδομάδα πριν την 28η μέρα, οπότε και σιγουρεύτηκα ότι αυτό το μήνα θα έρθει κανονικά. Άλλωστε, το κάναμε σε μη γόνιμες μέρες.

Τώρα, όμως, έχω καθυστέρηση και πάω να τρελαθώ. Είναι ακόμα πολύ νωρίς για οποιοδήποτε τεστ.

Εσείς τι λέτε; :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα ειναι πιθανα...και αυτες τις μερες ανετα μπορεις να μεινεις εγκυος...σου προτεινω να κανεις μια χοριακη...καλη επιτυχια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ!

Λες να είμαι; Δε θέλω ούτε χοριακή να κάνω, ούτε τεστ φαρμακείου, απογοητεύτηκα τρομερά την προηγούμενη φορά... :(

Θα περιμένω κάποιες μέρες ακόμη, γιατί έχω την αίσθηση ότι θα έρθει η Αλέκα με τους υπόλοιπους Κνίτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι μέρες της καθυστέρησης είναι αρκετές.

Αν έχεις σταθερό κύκλο, μπορείς να κάνεις ένα τεστ ή μια χωρική.

Θα δείξουν.

Όπως νιώθεις καλύτερα βέβαια.

Πάντως μην αμφιταλαντεύεσαι.

Ή το ξεχνάς και αν είναι να έρθει θα έρθει, ή κάνεις το τεστ και σου φεύγει η αγονία.

Ξεκάθαρα πράγματα … σωστά?

Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενε να φτασει η καθυστερηση τις 7-10 μερες και μετα κανε τεστακι..εκτος αν υπαρχει ιατρικος λογος να δειτε την εγκυμοσυνη οσο το δυνατον νωριτερα Αν συντρεχουν τετοιοι λογοι πηγαινε αυριο για χοριακη

Ευχομαι να εχει συμβει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια αν δεν εχεις απολυτα σταθερο 28αρι κυκλο οι γονιμες μερες ειναι σχετικες..εγω εκανα τεστ τη 40η μερα(πολλες μερες καθυστερησης δηλαδη..)και βγηκε πολυ αχνο θετικο(μονο κυαλια που δεν εβαλα για να το δω!:silly: ) και η χοριακη ηταν χαμηλη οποτε τον επιασα σε ασχετη μερα..Σκεψου οτι οταν γεννησα υποτιθεται οτι ηταν 39η εβδομαδα κι αυτος ηταν σα το σαμιαμιθακι και μες το σμιγμα..η μαμα μου που ηταν μαια μου ειπε οτι πρεπει να ηταν στις αρχες του 9ου..γι αυτο μην αποκλειεις τιποτα!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ με το υπέροχο ψευδώνυμο, λέω να το αλλάξεις σε "Λές να γίνω μαμά;" και λίγο αργότερα εύχομαι με το σκέτο "Μαμά", "Μαμά δις", "Μαμά τρις" κ.ο.κ.:laugh: B):P;)

Στο εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου!!!!

Δεν σου λέω ψυχραιμία γιατί ξέρω ότι είναι αδύνατο....όταν θές κάτι τόσο πολύ...Οπως ξέρω ότι αν το θές τόσο πολύ το καταφέρνεις! Και σείς το θέλετε!!!!!:)

Υ.Γ. Τώρα που θα αλλάξεις ψευδώνυμο, θα μου το δώσεις;;;;;

:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θέλω να γίνω μαμά...τα ίδια περνάω κι εγώ! Μόνο που εγώ έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό και η καθυστέρηση συνεχίζεται...είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης..και η επαφή έγινε την 25η μέρα..δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να είχα ωορηξία...όμως τι να υποθέσω; Συνήθως δε μου καθυστερεί πάνω από 3 μέρες..μπορεί και να έτυχε να είναι παραπάνω..Καλά απότελέσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις 1-2 μέρες ακόμα εφόσον ήδη έχεις καθυστέρηση και να κάνεις μια χοριακή! Όλα είναι πιθανά! Εγώ μια φορά ωορηξία έκανα 17η-19η μέρα! Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις και πολύ σύντομα να μας ανακοινώσεις για την εγκυμοσύνη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απορω με την υπομονη σου!!!!εγω στη θεση σου θα ετρεχα για χοριακη.Γιατι να υποβαλεις τον εαυτο σου σε τετοια διαδικασια;δεν ειναι καλυτερα να ξερεις;;;

σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περίμενε λιγο ακόμα!!

Οι γόνιμες μπορεί να είναι ανα πάσα στιγμή. Εγω τον προηγουμενο μήνα είχα στην 27η μερα:woohoo: :woohoo:

Ειχα συμπτωμάτα, αλλα μάλλον ηταν τελικά απο την ωορρηξία.

Πάντως ειδικά απο την 18η-21η μερα συμβαίνει συχνά να υπάρχει ωορρηξία!!!

Καλη επιτυχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιία:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Δεν απάντησα νωρίτερα, γιατί ήμουν στη δουλειά.

Έκανα ένα τεστάκι, μόνο και μόνο για να μου φύγει το άγχος και βγήκε αρνητικότατο.

Τόνια, εννοείς ότι αν η σύλληψη γίνει σε άσχετη μέρα, τότε μπορεί και να μη φαίνεται αρχικά η εγκυμοσύνη σε κάποιες εξετάσεις;

Δεν ξέρω αν έχω σταθερό κύκλο. Σταμάτησα τα αντισυλληπτικά τον Ιούνιο. Ιούλιο είχα 9 μέρες καθυστέρηση, και πρέπει να ήταν βιοχημική. Αύγουστο ήρθε κανονικότατα, χωρίς δευτερόλεπτο καθυστέρησης, και τώρα πάλι καθυστέρηση...

:(

Περιμένω να έρθει η περίοδος, αφού βγήκε και το τεστ αρνητικό... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Αννα Μαρια μου εαν δεν εχουν περασει αρκετες μερες απο τη συλληψη μπορει να βγει αρνητικο..μονο η χοριακη ειναι σιγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ????????????

Κ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ,ΑΛΛΑ......ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέω να περιμένω μερικές μέρες ακόμη. Την προηγούμενη φορά ένιωσα τόσο χάλια που βγήκαν αρνητικές οι αιματολογικές εξετάσεις, που όταν πήγα στο χημείο να πληρώσω, νόμιζα ότι με κοιτάνε όλοι με οίκτο. Εντάξει, χαζομάρες, αλλά προτιμώ να περιμένω ακόμη λίγο...

Σας ευχαριστώ κορίτσια, και μακάρι να κάνει λάθος το τεστ, αλλά έτσι κι αλλιώς, αυτό το μήνα τον είχαμε αποκλείσει από τις προσπάθειες, λόγω του ταξιδιού του άντρα μου, οπότε, και να μην είμαι, δεν απογοητεύομαι. Είναι ανάγκη, όμως, να έχω καθυστέρηση, για να σπάσουν πάλι τα νεύρα μου;;; :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ:) :) :) :) :) ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΓΙΝΑ ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ????????????

Κ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ,ΑΛΛΑ......ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ!!!!!!

Βουλιτσα τι τεστ ειχες παρει???τοτε που εγινε λαθος?και ποια μερα του κυκλου σου το ειχες κανει?εκανα τεστ 27η μερα (πρεντικτορ και βγηκε ---)με κυκλο 28 μερες.σημερα ειμαι στην 29 και δεν ηρθε ακομη...ποτε να ξανακανω ρε παιδια???:kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΚΑΙ Η ΑΛΕΚΑ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ 9 ΜΗΝΕΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΙΔΗΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Λέω να περιμένω μερικές μέρες ακόμη. Την προηγούμενη φορά ένιωσα τόσο χάλια που βγήκαν αρνητικές οι αιματολογικές εξετάσεις, που όταν πήγα στο χημείο να πληρώσω, νόμιζα ότι με κοιτάνε όλοι με οίκτο. Εντάξει, χαζομάρες, αλλά προτιμώ να περιμένω ακόμη λίγο...

Σας ευχαριστώ κορίτσια, και μακάρι να κάνει λάθος το τεστ, αλλά έτσι κι αλλιώς, αυτό το μήνα τον είχαμε αποκλείσει από τις προσπάθειες, λόγω του ταξιδιού του άντρα μου, οπότε, και να μην είμαι, δεν απογοητεύομαι. Είναι ανάγκη, όμως, να έχω καθυστέρηση, για να σπάσουν πάλι τα νεύρα μου;;; :blink:

Κοπελαρα μου πρεπει να προσπαθησεις να αποβαλλεις το αγχος σου,μπας και ερθει (που να μην ερθει για 9 μηνες ευχομαι)..Αλλα αμα συνεχιστει η καθυστερηση σου τρεχα για χωριακη!!!!εγω ειμαι σαν εσενα ,δεν πηγαινω για χωριακη για να μην με κοιτανε μετα με οικτο αμα βγει αρνητικο....θα τρελαθω αλλα δεν γινεται και αλλιως εγω ειμαι στη 1η μερα καθυστερησης και εχω φρικαρει!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΛΑ +++++++++++++!!!!!!ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΠΩς ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ οτι καταλαβα έκανες τεστ κι ήταν αρνητικό!Ξερεις πολυ καλά ότι μπορεί να έκανε λαθος.Περίμενε λίγες μέρες ακόμα και κάνε ακόμα ένα.

Εύχομαι το δεύτερο τεστακι να σηματοδοτησει την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ2 έγραψε:

Απ οτι καταλαβα έκανες τεστ κι ήταν αρνητικό!Ξερεις πολυ καλά ότι μπορεί να έκανε λαθος.Περίμενε λίγες μέρες ακόμα και κάνε ακόμα ένα.

Εύχομαι το δεύτερο τεστακι να σηματοδοτησει την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου!

Νανουκα σε μενα απαντας???αν ναι,τοτε σωστα καταλαβες εκανα τεστ στην 27η μερα του κυκλου μου (με κυκλο 28 ημερων)και βγηκε αρνητικοοοοοοοοοοοοοοο.Τωρα απλα περιμενωωωωωωωω!ελπιζω η ευχη σου να πιασει και στις δυο μας!!!

Και σε σενα τα καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

νομίζω ότι όταν κάνουμε τεστ του φαρμακείου καλό θα ήταν να περιμένουμε πρώτα την καθυστέρηση. Δεν είναι και τόσο εξελιγμένα ώστε να μπορούν να διαγνώσουν νωρίτερα την εγκυμοσύνη με αποτέλεσμα να μας απογοητεύουν. Πριν την καθυστέρηση μόνο η β-χοριακή θα σου λύσει τις απορίες.

Καλή επιτυχία και περιμένουμε τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

esys το τεστ το έκανα την τρίτη μέρα της καθυστέρησης.

Το ξέρω ότι είναι τελείως αναξιόπιστα, το έκανα μόνο και μόνο για να μου φύγει το άγχος, όχι ότι είχα και πολύ δηλαδή, πιο πολύ για να το βγάλω απ' το μυαλό μου. Ευτυχώς τώρα έχω και το σχολείο, έτσι δεν τρελάθηκα όπως την προηγούμενη φορά!

Περιμένω... Ακόμα να έρθει πάντως, είμαι σίγουρη, όμως, ότι θα με επισκεφθεί...

Πάντως, Αργυρώ, μας εύχομαι να μη ξανάρθει για 9 μήνες, φτου φτου ξορκισμένη...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...