Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λετε να ειμαι?


Pelena

Recommended Posts

Γεια σας!

Ειμαι η Ελενη και διαβαζω τις γλυκες κουβεντουλες σας στο φορουμ

αρκετο καιρο.

Με το συντροφο μου “προσπαθουμε” εδω και 3 μηνες περιπου.

Σκεφτομουν να γραψω αλλα ειτε με καλυπταν αυτα που διαβαζα, η απλα με προλαβαι

ναν τα γεγονοτα... Τωρα ομως, αν και ειναι να αδιαθετησω σημερα,

τις τελευταιες δυο μερες εχω καφε πολυ σκουρο, πολυ λιγο, κατι που δεν μου

εχει συμβει ποτε ξανα.

Λετε να .... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Pelena σου εύχομαι ολόψυχα να είναι αυτό το επιθυμείς.....:P

Δεν ξέρω να σου πω για το λίγο καφέ αιματάκι που έχεις αλλά όπως κει να ΄χει μην αγχώνεσαι και γρήγορα θα έρθει!!!!!!

Φιλιά πολλά και καλημέρα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση!

Το θεμα τωρα ειναι οτι ανεβασα πυρετο, με πονανε οι αμυγδαλες μου και δεν ξερω τι να

παρω... Κανει το depon?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου καλησπερα κι απο μενα!

Και στα 2 μου παιδια, 2 μερες πριν

την αναμενομενη περιοδο, ειχα καφε

υγρακια. Φροντισε να μην κουραζεσαι

μεχρι νεοτερας!

Οσο για το Depon, εμενα μου επετρεψε

ο γιατρος μου να παρω Panadol (2 μαζι)

οταν ημουν ηδη στον 3ο μηνα. Καλυτερα

ομως να συμβουλευτεις τουναικολογο

που σε παρακολουθει.

Επισης Κανε ενα τεστακι! Θα δειξει

αν εισαι η οχι!

Ευχομαι τα καλυτερα! Περιμενουμε νεα σου!

Take care!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως σου είπε και η μπελ τα καφέ υγρα είναι καλό σημαδι εκτός κι αν πρόκειται για κάποια ορμονική διαταραχη.

Εύχομαι σε λίγες μέρες να έχεις τα πιο ευχάριστα νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα!!ευχομαι να εισαι εγκυουλα!!!!!!!!!!!!!!!!!αν παλι οχι μην στεναχωρηθεις, θα ερθει το νινακι!!!!!!!

αντε μακαριιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! περιμενουμε!!!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!sinithos ta kafe ygrakia einai aimataki apo tin emfiteusi...allios einai periodos pou apla exeis agxothei ligaki den tin afineis na erthei...sou euxomai na eisai....apo ta vathi tis kardias mu!!!

oso gia depon pairne afova...den peirazei to ninaki..kai mena mu to exei epitrepsei...

na mas paei suntoma neakia!

maria

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσι μου! Στο εύχομαι πραγματικά να είσαι!! Αν πάλι όχι, μην απογοητευτείς ε? Θα έρθει σίγουρα το ζουζουνάκι σου!! Πάντως, τα καφέ υγρα είναι ένα πολυ καλό σύμπτωμα!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα εχω τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ νεα!!

Το τεστ ειναι θετικο!!!!!!!!!!!!!! Δεν το χωραει ο νους μου!!!!!

Σας ευχαριστω πολυ ολες για την συμπαρασταση και τις ευχες σας!

Μεσα απο την καρδια μου σας ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpravo sou kopela mou sinxaritirriaaaaaaa :) sou efxomai na exesi mia omorfi egimosini k iremi na sou pane ola poli kala k me to kalo na kratisis stin agalia sou ena igiestato moraki .

tis kaliteres efxes mou .filia.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελα μολισ μπηκα στο φορουμ και διαβσα πρωτο πρωτο το θεμα σου.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!.αχ μου φτιαξες την μερα να σαι καλα.σου ευχομαι οι επομενοι μηνες να ειναι απο τους καλυτερους στην ζωη σου!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο σας κοπέλα μου σου εύχομαι να έχεις μια τελεια εγκυμοσύνη και όλα να πάνε τελεια. εύχομαι ότι καλύτερο μεσα απο την ψυχή μου για το ζουζουνάκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηριααααααααααααααααα!!! με το καλο κοριτσακι μου!!ολα να πανε καλα , να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη!!!!...επιβιβασου..αρχισε το πιο ομορφο ταξιδι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ,

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΤΕ!!!!!

ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΡ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!

ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΟΓΡΑΦΗΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.

ΕΓΩ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ CLOMIPHENE ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ. ΠΗΓΑΜΕ ΤΗΝ 16 ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ 2 ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ 15ΜΜ , Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΕΝΕΣΗ PREGNYL 5000! ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ 2ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ! ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ! ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΛΟΓΩ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ !!! ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΗΡΘΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ!!!! ΑΡΑΓΕ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ???

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕ ΕΚΤΑΣΗ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...