Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω βοηθεια για να αποφασισω....


μαργιαννα

Recommended Posts

γεια σας και απο μενα αποφασισα να σας γραψω για το πως εχει η ζωη μου για να παρω γνωμες για το αν θελω να καρατησω το μωρακι που πιθανοτατα περιμενω.

εγω αυτη τη στιγμη εχω 5 σχεσεις τις οποιες για διαφορους λογους δεν θα ηθελα και ουτε θελω να χαλασω.... και αυτο ειναι ενα προβλημα... ο πατερας βεβαια του μωρου ξερω ποιος ειναι γιατι μονο αυτο αφησα να ολοκληρωσει μεσα μου μιας και ημουν μεθυσμενη και ειχα μικροτερες αναστολες... αλλα μαζι του ειμαι ελαχιστο καιρο μοναχα 1μιση μηνα βεβαια αυτος ηταν κιολας που επεμενε αν και τοσο νωρις να κανουμε ενα μωρακι και να παντρευτουμε κλπ αλλα εγω δεν ηθελα τετοια και ουτε ξερω αν θελω....ομως εχω ακομα και αναστολες στο αν μπορει να ειναι ενταξη σαν πατερας μιας και απο το πρωι που ξυπναει ειχει τη συνηθεια να πινει πραγμα που μου ειπε θα το κοψει.... τεσπα περα ομως απο τα των αντρων βρησκομαι και στο τριτο και τελευταιο ετος των σπουδων μου, σπουδαζω ψυχολογια σε ιδιωτικο και το κακο ειναι οτι σε 9 μηνες συμπεφτουν οι τελικες εξετασεις και παρολο που ξερω πως πιθανοτατα μπορω να παρω παραταση με απασχολει και αυτο το θεμα...εχω στο μυαλο μου πολλα υπερ μιας και ενα μωρο ειναι μια ιδεα που παντα μαρεσε αλλα εχω και πολλα κατα μιας και η χρονικη στιγμη στη ζωη μου ειναι μπαχαλο... αυτα.. δεν ξερω τι αλλο να πω μεσα στο αγχος μου αν χρειαζετε κατι ακομα ρωτηστε με μπας και με τη συζητηση καταφερω και παρω μια αποφαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 183
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πρωτον περιμενεις παιδι;;

δευτερον;;ποσο χρονων εισαι;;

και τριτον και κυριοτερο την ψυχολογια γιατι την σπουδασεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι πιθανοτατα περιμενω διοτι εχω καθηστερηση 4 μερες που δεν ειχα ποτε ξανα στη ζωη μου συν εχω τα συμπτωματα πονους στη κοιλια και πρισμενο στηθος, ειμαι 21, σπουδαζω ψυχολογια γιατι μαρεσει να βοηθαω τους ανθρωπους και γενικοτερα ειναι ενα επαγγελμα που μαρεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας να σου πω το εξης μπορει να σπουδαζεις ψυχολογια αλλα απο 'ανθρωπους' δεν εχεις ιδεα μιας και εχεις κανει την ζωη σου ενα μπαχαλο λες οτι δεν θες να χαλασεις τις 5 σχεσεις που εχεις αυτην την στιγμη και σε ρωτω αν οντως εισαι εγκυος και αποφασισεις να κρατησεις το παιδι τι θα γινει θα εχει 5 'μπαμπαδες' στην ζωη του??? ελεος τι ανωριμωτητες ειναι αυτες!!!

και το αλλο!!!!!!!! καθεσαι και σκευτεσαι και μας λες οτι ενας απο τις σχεσεις σου με το που ξυπναει πινει δηλαδη ειναι αλκοολικος. και αντε πες οτι δεν παιζει θεμα με μωρο εσυ τωρα θες να μου πεις οτι δεν θες να χαλασεις την σχεση σου μαυτον??? γιατι????? γιατι ειναι ο ιδανικος συντροφος????

τωρα αν εισαι εγκυος τελικα δεν χρειαζεσαι την δικη μας βοηθεια αλλα ειδικου γιατι να κρατησεις ενα μωρο και 5 σχεσεις λιγο τραβηγμενο μου φαινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ στα 21 μπορεισ να εχεισ 5 σχεσεισ συγχρονωσ οπωσ και στα 18 10 σχεσεισ φυσιολογικοτατο....

απο την αλλη το θεμα ψυχολογιας δεν το βλεπω για επαγγελματικη αποκατασταση καλυτερα να γινεισ σεναριογραφος η θεση του φωσκουλου ειναι ακομα κενη και τα λεφτα πολλα αυτα απο μενα καλη σου μερα ωραια προσπαθεια... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evhdal έγραψε:

οκ στα 21 μπορεισ να εχεισ 5 σχεσεισ συγχρονωσ οπωσ και στα 18 10 σχεσεισ φυσιολογικοτατο....

απο την αλλη το θεμα ψυχολογιας δεν το βλεπω για επαγγελματικη αποκατασταση καλυτερα να γινεισ σεναριογραφος η θεση του φωσκουλου ειναι ακομα κενη και τα λεφτα πολλα αυτα απο μενα καλη σου μερα ωραια προσπαθεια... ;)

ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ..ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evhdal έγραψε:

α ρε ζουζου με τισ αποριες σου :silly:

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ EVHDAL ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΑ ΣΗΡΙΑΛ ΠΟΥΡΝΟ ΠΟΥΡΝΟ..ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ..??

ΛΕΜΕ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ Μ******Α ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ Η ΜΕΡΑ ΑΠ΄ΤΟ

ΝΑ ΣΥΓΧΥΣΤΟΥΜΕ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα αν εχεις σκοπο να κρατησεις ενα παιδι αν εισαι εγκυος τελικα πρεπει να αναθεωρησεις πολλα απο οσα κανεις στην ζωη σου αυτη ειναι και η μονη μου συμβουλη και ο 'πατερας' του μωρου μονο καταληλος δεν ειναι ουτε για σχεση ουτε για παιδι

οι γονεις σου τι αντιληψεις εχουν στο ενδεχομενο παιδιου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναγκαστικα θα τις χαλασω αλλα δεν κξερω το πως ειδικα τη μια που τη εχω 4 χρονια , οχι σε καμια περιπτωση δεν θα εχει 5 μπαμπαδες. ναι πινει αλλα κατα ενα περιεργο τροπο δεν του φαινετε δηλαδη και εγω αργησα να το καταλαβω, δεν ειπα πως ειναι ο ιδανικος για συντροφος αλλα ειναι ο πατερας του μωρου και εχει αλλα θετικα..., αν λεγοντας ειδικου εννοεις ψυχολογου ξερω καλα τι θα μου πει και βασικα αυτα σκεφτομουν και εγω μεχρι πριν μου τυχει αλλα τωρα ταχασα...

οσο για το αν ξερω απο ανθρωπους , ξερω τη ζωη μου τη εχω μπαχαλο οπως λεω γιατι μαρεσει και ειναι επιλογες που εξυπηρετουν πραγματα που θελω, αλλα αυτο ηταν κατι εκτος προγραμματισμου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακου να δεις ενας ανθρωπος που πινει ακομη και θετικα να εχει δεν παυει να ειναι αλκοολικος και αυτοι οι ανθρωποι με την παροδο του χρονου εκδηλωνουν ασχημες μα πολυ ασχημες συμπεριφορες(αυτο λογικα πρεπει να το ξερεις)στο λεω γιατι υπηρχε τετοιο ατομο στον οικογενειακο μας κυκλο

ουτε τα παιδια του προσεχε ουτε την γυναικα του αυτην την ζωη ονειρευεσαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη τον εχω πετυχει και σε μερα που δεν ειχε πιει γιατι θα πηγεναμε μακρινη βολτα κλπ και μπορω να πω πως ηταν πιο οξυθυμος αποτις αλλες φορες αλλα πιστεθω κιολας πως μπορει να το κοψει γιατι ειναι αθλητικος τυπος και γενικοτερα προσεχει απλα το να πινει το κανει αποτι εχω καταλαβει λιγους μηνες τωρα αποταν εχασε τον πατερα του και εμεινε τελειως μονος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, όταν επέλεξες να είναι η ζωή σου μπαχαλο θα έπρεπε να ξέρεις πως να χειριστείς κάποια πράγματα "εκτός προγραμματισμού" οπώς λές.

Μακάρι να μπορούσε να σε βοηθήσει καποια κοπέλα , αλλά ειλικρινά πιστεύω πως είσαι σε λάθος σαιτ.

Αν αποφασίσεις πάντως να κρατήσεις το παιδί, προσπάθησε να ωριμάσεις λίγο , γιατί τα μωρά δεν είναι κούκλες έχουν ανάγκες και αυτό θα έπρεπε να το ξέρεις εφόσον σπουδάζεις ψυχολογια.

Λυπάμαι για το ύφος αλλά πρωι πρωι εχασα κ τη ψυχραιμια μου η γυναίκα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγά πια ρε κορίτσια δηλαδή που είναι το περίεργο?? Να σου πω σαν ιδέα ωραία ακούγεται το μωρό...:dry: Κράτα το μωρέ και αμα δεις ότι δυσκολέυεσαι το πας πίσω και τι έγινε?? Και είσαι τόσο σίγουρη οτι αυτός που πίνει είναι ο μπαμπάς?? Άκου και το άλλο: μπορείς να επιλέξεις τον καλύτερο για πατέρα του παιδιού και του το φορτώνεις. :whistle:

Ρε θηρίο που τους προλαβαίνεις και τους 5?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Γιατι εμενα μου κανει οτι δεν εισαι

καν κοπελα αλλα ανδρας που μπηκε

απλα εδω μεσα για να σπασει πλακα?

Κι εγώ έτσι νομίζω, μας δουλεύεις ψιλό γαζί.(νομίζεις)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι, είχα την ίδια απορία με τη ζουζού...

Καλή μου, είσαι 21 χρόνων και δεν ξέρεις πώς γράφεται το όνομα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ? ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΤΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩς ΨΕΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΒΛΑΚΩΔΕΣ ΠΟΣΤ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, από το πρώτο δευτερόλεπτο φαίνεται ότι είναι ψεύτικο. Τουλάχιστον άμα θέλετε να κάνετε πλάκα, γράψτε πιο αληθοφανές, όχι τέτοιες μ...ς!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...