Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ?


mk23

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ ΣΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ..ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ...ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??ΕΞΑΚΡΙΒΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΓΙΚΑ,ΕΤΣΙ?ΕΞΑΚΡΙΒΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΠΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ??ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ??ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ??ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ..ΠΕΡΙΜΕΝΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα mk,

η λαμπαροσκοπική εξέταση απ'όσο ξέρω μπορεί να είναι διαγνωστική ή επεμβατική. Κατά τη διάρκειά της μπορούν να αφαιρεθούν συμφύσεις ή ακόμη και ινομυόματα ή να πάρουν ιστό για βιοψία. Τώρα για την περίπτωσή σου δεν γνωρίζω να σου πω περισσότερα. Παντως η διαγνωστική λαμπαροσκοπική εξέταση κοστίζει (ανάλογα βέβαια και που θα επιλέξεις να την κάνεις) από 700 - 1500 Ευρώ. Υπολόγισε μαζί με τη νάρκωση να μείνεις στο χειρουργείο για 1 ώρα περίπου αλλά η επέμβαση κρατάει ένα εικοσάλεπτο.

Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk kalispera ego aferesa polipoda sto endomitrio kai egine katefthian eno piga mono gia na do an exo?i narkosi ine afto pou lene methi.kimase kanonika.o giatros mou mou ipe 20 meres na filagome.ixa kai psilo emataki.enoite oute epafes.tin ekana sto mitera kai me sinonoisi tou giatroumou plirosa 500€.ine pantos i xamiloteri timi pou exo akousi.malon tha sou kostisi pio akriva.kali epitixia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον το φευρουαριο εκανα υστεροσκοπιση διαγνωστικη...ολη η διαδικασια θα κρατησε κανα μισαωρο..η ναρκωση ειναι οπως κ οταν κανεισ αποξεση..το οικονομικο εξαρταται που θα την κανεις κ απο τον γιατρο σου κ αν θα ειναι μονο διαγνωστικη η κ παρεμβατικη,τοτε αναιβαινει η τιμη..δεν πονασ καθολου μετα κ παιρνεις μια αντιβιωση για λιγες μερες..εμενα τοτε ο γιατρος μου επιασε τον κωλο κ μου πηρε 1200..παντως μην βιαστεις.. παρε κ μια δευτερη γνωμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω την εκανα στο Αρεταιειο Δεν πληρωσα τιποτα

Απλα επρεπε να κανω ολες τις εξετασεις που απαιτουνται για την ολικη αναισθησια πριν κανω την εισαγωγη, εκτος νοσοκομειου Νομιζω οτι ολα πηγαν καλα, τουλαχιστον ετσι μου ειπαν. Αλλωστε ειναι εξεταση-επεμβαση ρουτινας

Ημουν στο νοσοκομειο απο τις 8 το πρωι ,με πηραν στις 11..οο και κατα τις 3,4 το απογευμα ειχα φυγει

Να εχεις μαζι σου εναν δικο σου ανθρωπο γιατι μπορει να ζαλιζεσαι μετα απο την αναισθησια Αν βαλεις στην αναζητηση του φορουμ "υστεροσκοπηση" θα δεις αναλυτικοτερα τι εχουν πει πολλες κοπελες που εχου κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου, εγώ είχα κάνει ήδη 5 προσπάθειες εξωσωματικής όταν άλλαξα γιατρό. Ο καινούριος μου ζήτησε να κάνουμε υστεροσκόπηση και μου εξήγησε ότι θα δεί κατά τη διάρκεια της επέμβασης αν υπάρχει κάτι το οποίο πρέπει να αφαιρεθεί. Πράγματι, βρήκε έναν πολύποδα τον οποίο αφαίρεσε επί τόπου (μάλιστα μας δώσανε και βίντεο της επέμβασης ως "αποδεικτικό στοιχείο" ότι έκανε αυτό που είπε). Μου εξήγησε ότι ο πολύποδας ΜΠΟΡΕΙ να επηρρέαζε τη μήτρα (να δημιουργούσε συσπάσεις) και γι'αυτό να μην είχαν πετύχει οι προηγούμενες προσπάθειες. Δεν ξέρει κανείς αν είναι τυχαίο γεγονός ή όχι, πάντως μετά από αυτό στην επόμενη προσπάθεια έμεινα έγκυος. Οπως καταλαβαίνεις, είμαι απολύτως υπέρ του να τη κάνεις την επέμβαση, δεν είναι τίποτα από άποψη χρόνου και ταλαιπωρίας και μπορεί όντως να βοηθήσει. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΔΗΛΑΔΗ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΗ..ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ ΣΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ..ΚΑΙ?ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΕΞΑΚΡΙΒΩΝΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ?ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΑΚΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ..ΑΝΤΡΙΑΝΙ,ΑΔΙΚΑ ΤΟΣΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ,Ε?ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ?ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ?ΑΚΟΥΣΑ ΤΡΕΛΑ ΛΕΦΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαζουνε μια καμερουλα με την οποια βλεπουνε την κοιλοτητα της μητρας. Αν υπαρχει πολυποδας διαφραγμα ή δεν ξερω τι αλλο ..το αφαιρουνε(παρεμβατικη υστεροσκοπηση) αν οχι απλα επιβαιβεωνουν οτι η κοιλοτητα της μητρας ειναι Ok (διαγνωστικη υστεροσκοπηση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα την τελευταια φορα που πηγα περιπου πριν απο 1 μηνα μου ειπε να κανω διαγνωστικη υστεροσκοπιση αν ομως κατι δει{συμφησεις-πολυποδα} θα σταματησει και θα πρωχωρησουμε με αλλο ραντεβου με επεμβατικη υστεροσκοπιση

βεβαια ακομα δεν ακομα τιποτα

εσενα τι σε ειπε να κανεις διαγνωστικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariant έγραψε:

εμενα την τελευταια φορα που πηγα περιπου πριν απο 1 μηνα μου ειπε να κανω διαγνωστικη υστεροσκοπιση αν ομως κατι δει{συμφησεις-πολυποδα} θα σταματησει και θα πρωχωρησουμε με αλλο ραντεβου με επεμβατικη υστεροσκοπιση

βεβαια ακομα δεν ακομα τιποτα

εσενα τι σε ειπε να κανεις διαγνωστικη?

Αυτο πρωτη φορα το ακουω.. Και σ εμενα δεν ηταν σιγουροι οτι εχω διαφραγμα αλλα το ειδαν και προχωρησαν

Για ποιο λογο να μπεις στη διαδικασια αυτη δυο φορες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

mariant έγραψε:

Αυτο πρωτη φορα το ακουω.. Και σ εμενα δεν ηταν σιγουροι οτι εχω διαφραγμα αλλα το ειδαν και προχωρησαν

Για ποιο λογο να μπεις στη διαδικασια αυτη δυο φορες;;;[/quote:189ieau0]

δεν εχω ιδεα.αν και σκεφτομαι ετσι κι αλλιως να παω και σε αλλον για δευτερη γνωμη.τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βεβαια (μην κανω τον παντογνωστη) μπορει αναλογα με την περιπτωση να ακολουθουν αλλη τακτικη..

Νομιζω παντως οτι καλα κανεις που θα το ψαξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ.ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΣΕ 500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ.250 Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ, ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΑΛΟ, ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΕΝΕΤΙΚΗΣ

ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ(ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ) ΜΑΖΙ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ.ΥΠΗΡΧΑΝ ΒΑΣΙΜΕΣ ΥΠΟΨΙΕΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΣΥΜΦΗΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΧΕΦΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΟΙΑΖΕ ΜΕ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΒΛΗΘΩ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΝΑΡΚΩΣΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΧΑ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ, ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΔΑΚΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΙΝΟΜΥΩΜΑ.(ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΠΑΞΕΣ!!!)ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΑ.Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ, ΚΑΝΕΙΣ ΝΑΝΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΣ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΝΑΝΗΨΗΣ.ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΕΧΕΙΣ ΟΡΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΑΝ 3 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕ ΟΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΔΕΚΑΤΑ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΛΑ.ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ.(ΣΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΚΑΙ ΣΕ ΤΡΙΑ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ).ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΣΤΗΤΗ(ΕΣΚΥΒΑ ΛΙΓΟ).Ο ΠΟΝΟΣ ΠΟΛΥ ΥΠΟΦΕΡΤΟΣ.ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΓΑ.ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΡΕΣ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΟΒΟΥΝ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ.ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΡΟΜΕΡΟ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ!ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΛΕΩ!!ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΑ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΧΤΑ.ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΑΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

mk23 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΔΗΛΑΔΗ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΗ..ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ ΣΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ..ΚΑΙ?ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΕΞΑΚΡΙΒΩΝΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ?ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΑΚΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ..ΑΝΤΡΙΑΝΙ,ΑΔΙΚΑ ΤΟΣΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ,Ε?ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ?ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ?ΑΚΟΥΣΑ ΤΡΕΛΑ ΛΕΦΤΑ...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μwro εσενα σου εκαναν και λαμπαροσκοπηση..αλλο αυτο, η λαμπαροσκοπηση ειναι χειρουργειο

Η παρεμβατικη υστεροσκοπηση δεν ειναι χειρουργειο και δεν εχει ραματα..ολη η δουλεια γινεται απο κατω

εσενα σου τα εκαναν ολα σε ενα!

Παντως η παρεμβατικη υστεροσκοπηση χωρις λαμπαροσκοπηση δεν εχει σχεδον καθολου πονο μετα..μονο λιγο αιματακι για μερικες μερες..επανερχεσαι απο τη ναρκωση και "πετας"!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΈΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ. ΑΠΛΑ ΕΦΟΣΟΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να ρωτησω κι εγω κατι βρε κοριτσια!Μετα απο ποσο καιρο απο την επεμβαση αυτη μπορεις να ξαναξεκινησεις προσπαθειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΞΗ ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΡΒΕΚΑΠ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΞΑΝΑΡΘΕ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΝΟΛΟ 8 ΜΗΝΕΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ.ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.

Aristina έγραψε:

Και να ρωτησω κι εγω κατι βρε κοριτσια!Μετα απο ποσο καιρο απο την επεμβαση αυτη μπορεις να ξαναξεκινησεις προσπαθειες?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΟΚ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ.ΤΑ ΧΑ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ.ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ.ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΓΑ ΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΟΝΑΩ.ΕΛΕΓΑ ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΟΣΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ?ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΔΥΝΑΤΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΕΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΣΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΘΗ

apis έγραψε:

Μwro εσενα σου εκαναν και λαμπαροσκοπηση..αλλο αυτο, η λαμπαροσκοπηση ειναι χειρουργειο

Η παρεμβατικη υστεροσκοπηση δεν ειναι χειρουργειο και δεν εχει ραματα..ολη η δουλεια γινεται απο κατω

εσενα σου τα εκαναν ολα σε ενα!

Παντως η παρεμβατικη υστεροσκοπηση χωρις λαμπαροσκοπηση δεν εχει σχεδον καθολου πονο μετα..μονο λιγο αιματακι για μερικες μερες..επανερχεσαι απο τη ναρκωση και "πετας"!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ..ΑΡΓΗΣΑ ΑΛΛΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ!ΕΧΩ 1 ΕΡΩΤΗΣΗ:ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ?ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ(ΜΑΛΛΟΝ)ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ..ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ:ΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ??Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ

ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ?ΔΙΑΛΕΓΩ ΕΓΩ Ή ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ?ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ..ΟΠΟΙΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΕΚΕΙ..ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina έγραψε:

Και να ρωτησω κι εγω κατι βρε κοριτσια!Μετα απο ποσο καιρο απο την επεμβαση αυτη μπορεις να ξαναξεκινησεις προσπαθειες?

Το Mwro σου απαντησε και για λαμπαροσκοπηση

Μια σκετη υστεροσκοπηση (παρεμβατικη ή διαγνωστικη) απαιτει να προφυλασσεσαι μεχρι την επομενη περιοδο,για ενα μηνα περιπου δεν θα προσπαθεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk23 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ..ΑΡΓΗΣΑ ΑΛΛΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ!ΕΧΩ 1 ΕΡΩΤΗΣΗ:ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ?ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ(ΜΑΛΛΟΝ)ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ..ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ:ΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ??Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ

ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ?ΔΙΑΛΕΓΩ ΕΓΩ Ή ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ?ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ..ΟΠΟΙΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΕΚΕΙ..ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ..

Αν την κανεις σε δημοσιο νοσοκομειο ειμαι σχεδον σιγουρη οτι σου καλυπτεται ολο το κοστος Εγω εχω ΤΕΒΕ και σε δημοσιο νοσοκομειο δεν πληρωσα τιποτα

Ο γιατρος μου με παρακινησε να παω σε ιδιωτικο να μου την κανει ο ιδιος..αλλα εκει το ταμειο μου δεν μου καλυπτε τιποτα και το κοστος μαζι με την αμοιβη του γιατρου εφτανε γυρω στα 2 χιλιαρικα(βεβαια αν τα ειχα θα τα εδινα γιατι εχω πολυ εμπιστοσυνη στο γιατρο μου)

Ομως να ξερεις οτι η υστεροσκοπηση ειναι μια επεμβαση-εξεταση ρουτινας Ψαξε στην πολη σου για ενα καλο δημοσιο νοσοκομειο να την κανεις

Μπορεις να ανοιξεις ενα θεμα "υστεροσκοπηση στη Θεσσαλονικη" να σου απαντησουν οσες Θεσσαλονικιες εχουν κανει..

Για τη Λαμπαροσκοπηση δεν εχω ιδεα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

APIS,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ..ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΟΛΑ..ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ..ΤΩΡΑ,ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως αν δεν μπορεις να αντεξεις το κοστος, μιλησε στο γιατρο σου γι αυτο..και αν ειναι "ενταξει" θα σου συστησει ενα γιατρο σε δημοσιο να την κανεις

Στην τελικη..μαζευεις τα χρηματα για την εγκυμοσυνη..μην πανε ολα στις εξετασεις(πριν απ αυτην)

Ευχομαι να εισαι καλα και ολα να πανε τελεια..Το επομενο μωρακι θνα ερθει για να μεινει!!

Ο,τι θελησεις μπορεις να μου στειλεις και pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...