Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σας παρακαλώ Βοήθεια!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Kalispera se olous kai apo mena..Eimai kainourgia edw mesa,kai tha ithela na zitisw tin voithia sas..Exw kathisterisei ena mina kai kati(kati pou mou simvainei giati exw astati periodo kai extes to vrady pira ena test predictor to opoio to ekana kai vgike thetiko..H xara mou itan megali dedomenou oti exw xasei ena mwro se egimosini 7minon apo lathos giatrou kai meta apo tria xronia eipame me ton antra mou na ksanavaloume mpros.Ekana ena akoma simera to proi alla auto vgike me mia pio axni grammi isa pou fainetai.Sto prwto test einai pio entoni..Telika eimai i den eimai?Den pairnw kapoia farmaka kai den kserw ti na ipothesw..Sas euxaristw ek ton protairwn!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου πολλα πολλα συγχαρητηρια!!!!και φυσικα εισαι εγκυουλα!σταματα να αγχωνεσαι και απλα πηγαινε γρηγορα και για μια χωριακουλα να δουμε τις μοναδες γιατι μαλλον ειισαι περισσοτερο απο 4 εβδομαδων βασει της καθυστερησης σου.βρε θηριο με 1 μηνα καθυστερησης και αντεξες μεχρι τωρα και δεν εκανες τεστ;;;αντε περιμενω νεοτερα απο τη χωριακη.να προσεχεις και να το χαρεις οσο πιο πολυ γινεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσι μου και καλως ορισες.Θα σου πω την αποψη μου,καλο ειναι να κανεις μια χοριακη.Τα τεστ δεν λεω καλα ειναι αλλα...εγω στην μικρη μου εκανα 3 και μου εβγαιναν αρνητικο ωσπου με επιασε το στομαχι και πηγα στο νοσοκομειο.Εκει τους ειπα οτι εχω καθηστερηση και οτι εκανα τεστ και βγηκαν αρνητικα.Μου ειπαν να μην τα πολυ πυστευω τα τεστ και μου εκαναν χοριακη.Σε μιση ωρα ηξερα οτι θα γινω μανουλα παλι :) .Κανε λοιπον μια χοριακη και σου ευχομε να ειναι θετικη και σε λιγους μηνες να κρατας στην αγκαλια σου ενα υπεροχο και γερο μωρακι.Καλη σου μερα :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά - πολλά συγχαρητήρια!!! Και τα δικά μου τέστ ακριβώς έστι είχαν βγεί και όταν έκανα τη χωριακή ήμουν ήδη 6 εβδομάδων!!! Τώρα έχω έναν μπεμπούλη 3 μηνών και 2 ημερών!

Σου έυχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και βέβαια είσαι έγκυος!!! :laugh:

Η γραμμή εάν φανεί, το τεστ είναι θετικό όσον αχνή και να είναι!!:)

Πήγαινε για χοριακή γιατί με έναν μήνα καθυστέρησης θα είσαι σίγουρα 2 μηνών και καλό θα ήταν να ενημέρωνες τον γιατρό σου για να ξεκινούσες

φολλικό οξύ ή ότι άλλο σου πει αυτός!!

Περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas euxaristw para poli..!Makari na eimai egkyos giati pragmatika to perimena pos kai pos..Tha doume tin deytera apo tin xoriaki..An kai provlimatizomai me to deytero test ligaki..Sas xilioeuxaristw pou mou apantisate..Na ste kala..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις βρε κι εμενα ηταν οχι αχνη,τα ματια μου εβγαλα για να τη δω κι ας ειχα 10-15 μερες καθηστ.πρωι πρωι τη Δευτερα για χοριακη και καπακι ενημερωση το mammyland!!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha doume tin deytera ti tha ginei pou tha pao gia eksetasi..Den kratithika omws kai ksanaekana kai ena clear blue simera kai distyxws vgike panigirika arnitiko...Den kserw ti na ipothesw mias kai ta dio proigoumena itan thetika..etsi edeixne..twra me ayto mou kopikane ta podia..den kserw eimaste dio lene koinws nai kai ayto leei koinos oxi..

:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ,ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ..ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ..ΕΧΩ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ 2η ΦΟΡΑ(Η 1η ΤΕΛΕΙΩΣΕ)ΑΛΛΑ Η 2 ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΕΣ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΓΙ' ΆΥΤΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΑΠΟΓΟΓΟΗΤΕΥΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ...ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ εύχομαι να είναι το κλιαρ μπλου λαθος.Εχω ακούσει πως γυναίκες με άστατο κύκλο είχαν λανθασμένα αποτελέσματα από τα τεστ φαρμακείου αλλά από τη στιγμή που 2 σου βγήκαν θετικά εγώ πιστεύω πως είσαι έγκυος,μακάρι να μη διαψευστώ.

περιμένουμε νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τεστ λειτουργουν με την ανιχνευση χοριακης γοναδοτροπινης(ορμονη που παραγεται στην εγκυμοσυνη) οποτε αν βγει θετικο αποκλειεται να ειναι λαθος.το αρνητικο μπορει επειδη τα επιπεδα της ορμονης ισως ειναι πολυ χαμηλα ακομη και δε τα ανιχνευει..Τωρα στη δικη σου περιπτωση,χωρις να θελω να σε απογοητευσω,ισως υπηρξε συληψη η οποια ομως δε προχωρησε σε εγκυμοσυνη..:( μπορει ομως απλως να ειναι και λαθος το τεστ!!Ελπιζω με ολη μου τη καρδια το δευτερο!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti na po vre koritsia...Pantws exw enoxliseis san ponakia pisw xamila stin plati kai katw xamila stis wothikes peripou..i alitheia einai pos perimenw pos kai pos na kratisw ena moraki mias kai exasa to prwto mou kai twra me ola auta ta gegonota exw apogoiteutei..meta apo 3 xronia eipame na ksanaprospathisoume kai edw kai 5mines peripou prospathoume alla kai i periodos mou einai astati distyxws..otan den erxetai xrisimopoio ta duphaston..ti na po..o theos kai i panagia kserei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι πραγρατικά να πάνε όλα κάλα!!!Προσπάθησε να ηρεμησεις!Οτί είναι να γινει θα γίνει!Πιστευω ότι τα αποτελέσματα σου θα είναι θετικά αλλά θελει λίγο υπομονή μέχρι να κάνεις την χοροιακούλα...

Απλά να σκέφτεσαι θετικά και χαρούμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Distyxws koritsia i xoriaki edeikse pos de eimai egyos..Symvainoun kai auta me ta test egymosinis..exw apogoiteutei me olo to thema,alla sinexizo na prospatho kai na proseuxomai..thelo poli ena ninaki kai evelpisto o kalos theoulis na mou steilei ena sintoma..Sas euxaristo gia ola koritsia..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερ μακοτακι14!!!!δεν πειραζει μην στεναωριεσαι την επομενη φορα ολα θα πανε καλα κ θα εισαι εγκυουλα!!!!τ χειροτερο συναισθημα ειναι οταν πιανουμε στα χερια μας την χαμηλη χοριακη .εγω για αρκετο καιρο δεν θελω να δω ουτε τεστ ουτε χοριακες τιποτα!!!!!!κουραστηκα να προσπαθω κ να το χανω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...