Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΝΕΙΡΟ-ΣΗΜΑΔΙΑΚΟ???????


Recommended Posts

Κοριτσακι γεια χαρα σε ολες σας,ευχαριστω που με βοηθατε απο τοτε πο εγινα μελος!Μου ειστε πολυτιμες και σας νιωθω ολες φιλες μου κιας μην σας εχω δει απο κοντα ποτε μου.

Λοιπον,θα ηθελα να σας περιγραψω ενα ονειρο που ειδα πριν ενα μηνα και την συνεχεια του που ειδα σημερα βραδυ!

Ειδα πως βρισκομουν σε ενα δρομο στο χωριο μου,εκει βρισκοταν μαζι μου και μια κοπελα γυρω στα 26-27 με ασπρα ρουχα,μακρυ καρε μαλλια με χωριστρα στη μεση και ηρεμο προσωπο.απο διπλα της ηταν και ενα μικροσωμο αγορι γυρω στα 13-16 το οποιο ηταν καστανο αλλα δεν το θυμαμαι το προσωπο του.Πηγα λιγα μετρα πιο περα απο αυτα τα ατομα και αρχισα να κοιταζω τον ουρανο,πανεμορφος καταγαλανος με ασπρα συννεφακια ηρεμα και ξαφνικα εμφανιστηκε ενα μεγαλο φεγγαρι τεραστιο πανσεληνος και απο πισω του αρχισε να βγαινει αλλο ενα μισοφεγγαρο,τρομαξα και πιστεψα πως ηρθε η συντελεια του κοσμου αρχισαν οι τοιχοι απο γυρω μου να στενευουν και να κλεινει ο χωρος ,κοιταζω στον ουρανο και βλεπω πολλα φεγγαρια να εχουν κανει ενα κυκλο πανω απο το κεφαλι μου και τα αλλα δυο που προανεφερα τα εβλεπα επανω και ευθεια μου,γυριζω και κοιταζω προς τη κοπελα και το παλικαρι και τους βλεπω να κανουν τον σταυρο τους και μετανοιες,αρχιζω κι εγω να σταυροκοπιεμαι,οι τοιχοι εντομεταξυ εχουν πλησιασει πολυ κοντα μου και ειναι σαν να βρισκομαι σε ενα μικρο δωματιο πια,κλεινω τα ματια μου,τα ξανανοιγω και βλεπω τον εαυτο μου απο ψηλα γονατισμενη και μικροτερη ηλικιακα απο οτι ειμαι σαν 8 χρονων ημουν και αγκαλιαζα τα ποδια αυτης της κοπελας η οποια μπροστα μου ητσν μεγαλοσωμη και ψηλη.κλεινω ξανα τα ματια μου απο φοβο και ενα ασπρο φως με κανει να τα ξανανοιξω.

Τωρα πια ειμαι σε ενα νοσοκομειο και αυτη η κοπελα διπλα μου,ορθια,ολα ειναι ασπρα και φωτεινα.Την ρωτω,δεν πεθαναμε?οχι μου απαντα δεν πεθαινουμε.εκει τελειωνει το ονειρο μου το 1ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπρρρρρρ ανατριχιασα! εσυ εχεις σκεφτει τι μπορει να ειναι?

υπαρχει κατι που θελεις αυτο το καιρο το οποιο μπορει να σχετιζετε με το ονειρο?

το καλο ειναι οτι ηταν ολοι τους γαληνιοι!

ανατριχιασα παντως!

τα φιλια και την αγαπη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν ξυπνησα απο αυτο το ονειρο ,μονο χαρουμενη δεν ημουν ,ημουν λιγο τρομαγμενη,ετσι λοιπον πηγα σε μια φιλη να της το πω.Αυτη μολις το ακουσε ,μου ειπε πως 27 Αυγουστου 12.30 θα φαινεται στον ουρανο σαν να εχουμε δυο φεγγαρια γιατι ενας πλανητης θα πλησιασει τοσο πολυ που θα μοιαζει με 2ο φεγγαρι.Δεν το πιστεψα αρχικα ομως μου ηρθε και ενα email απο αλλο ατομο πως αυτο το γεγονος γινεται μια φορα στα πολλα χιλιαδες χρονια και να το δω γιατι θαναι πολυ ομορφο.Σε μια αλλη φιλη που το ειπα μου εδωσε και την δικη της εξηγηση ,πιο θρησκευτικη λιγακι,οτι δηλαδη η κοπελα και το παλικαρι που ειδα ηταν η Αγια Ελενη και ο Αγιος Κωνσταντινος,γιαυτο ηταν μαζι στο ονειρο μου καιπως στις 27 Αυγουστου που θα εχουμε αυτο το φαινομενο θα μεινω εγκυος και ισως ναναι διδυμα σαν τα φεγγαρια που ειδα.

Η πλακα ειναι πως 27 πρεπει να ηταν γονιμη μερα για μενα και αν εχω μεινει εγκυος το μωρο θα παρει το ονομα της πεθερας μου-Ελενη η του μπαμπα μου -Κωνσταντινος.Τωρα δεν ξερω αν εμεινα εγκυος παντως μολις σημερα ξαναειδα ενα ονειρο,ειδα πως κοιτω στον ουρανο και δειχνω στον αντρα μου 2 φεγγαρια,και του ελεγα ειδες που σου τα ελεγα και δεν με πιστευες ?νατα τα φεγγαρακια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

μπρρρρρρ ανατριχιασα! εσυ εχεις σκεφτει τι μπορει να ειναι?

υπαρχει κατι που θελεις αυτο το καιρο το οποιο μπορει να σχετιζετε με το ονειρο?

το καλο ειναι οτι ηταν ολοι τους γαληνιοι!

ανατριχιασα παντως!

τα φιλια και την αγαπη μου

Εγω αυτο που θελω ειναι ενα μωρακι η και δυο χαχαχαμακαρι να σημαινει κατι καλο παντως.νασαι καλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΛΙΣ ΕΨΑΞΑ ΣΤΟΝ ΟΜΕΙΡΟΚΡΙΤΗ Κ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ

ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ Κ ΤΗΝ ΓΟΝΙΜΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΓΥ ΝΑΙΚΑΣ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ Η ΜΑΛΛΟΝ 2 ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ

ΣΟΥ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...