Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΝΝΑ - ΟΡΟΣ ???


juliax

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΕΣ !

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΙΕΙ...

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ , ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Η ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ (ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ) ΕΧΕΙΣ Κ ΟΡΟ ? :angry: ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ?(ΜΕΡΕΣ?)

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΒΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΥΧΙΑ ΠΡΙΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ?:blush:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΕΣ !

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΙΕΙ...

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ , ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Η ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ (ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ) ΕΧΕΙΣ Κ ΟΡΟ ? :angry: ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ?(ΜΕΡΕΣ?)

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΒΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΥΧΙΑ ΠΡΙΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ?:blush:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!:kiss:

Kαλησπέρα κοριτσάκι!

Εγώ δε γέννησα στο Ιασώ αλλα φαντάζομαι πως πάνω κάτω ισχύουν παντού τα ίδια πράγματα..

Για την καισαρική δε γνωρίζω καθόλου να σου πω,εγώ γέννησα φυσιολογικά αλλά με πρόκληση,οπότε ο μοναδικός ορός που είχα ήταν για τους τεχνητούς πόνους,τον οποίο μου βγάλανε 1μιση ώρα μετά τη γέννα,δηλαδή λίγο πριν με μεταφέρουν στο δωμάτιό μου..

Πιστεύω πάντως πως απο περίπτωση σε περίπτωση θα υπάρχει διαφορά!

Όσον αφορά τα νύχια δε χρειάζεται να τα ξεβάψεις..Λίγες μέρες πριν γεννήσω μίλησα με τον αναισθησιολόγο γιατι εγώ είχα gel-ψεύτικο υλικό στα νύχια μου,είχα σκοπό να κάνω επισκληρίδιο(άσχετα αν δε πρόλαβε να με πιάσει τελικά) κ μου είπανε οτι έπρεπε να το βγάλω,ο γιατρός όμως γελούσε,μου είπε να πάω με τα νύχια περιποιημένα,στην τρίχα!

Με το καλό πουλάκι μου,σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια.Φιλάκια πολλά:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!στην καισαρικη εχεις μετα ορο.Συνηθως για ενα 24ωρο ή και λιγοτερο,επισης εχεις κ καθετηρα (αηδιαααα),εγω τα εβγαλα μετα απο 12 ωρες γιατι σηκωθηκα αμεσως.Οσο για τα νυχια εμενα ο γιατρος μου μου ειπε να μην ειναι βαμενα.Αλλα καλα θα κανεις να ρωτησεις τον γιατρο σου,αν και θα στο πει μονος του.:) Ποτε με το καλο γενας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΠΡΙΝ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ. ΟΡΟ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΗΨΗ ΠΡΙΝ ΑΝΕΒΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑΝ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΥΧΙΑ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΒΑΦΤΑ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΧΕΡΙΟΥ ΕΝΩ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΖΗΤΑΝΕ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΑ ΝΥΧΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΑΒΑΦΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΧΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΒΑΜΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΜΜΕΝΟ ΝΥΧΙ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΡΟ ΓΙΑ 24 ΠΕΡΙΠΟΥ ΩΡΕΣ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ.ΚΡΑΤΑΣ ΤΟΝ ΟΡΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΝΥΧΙΑ,ΕΓΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΒΑΜΜΕΝΑ Μ'ΕΝΑ ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΟ ΜΑΝΟ (ΜΟΝΟ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ) ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.Εγω γεννησα με καισαρικη στο Μητερα,χαλια εμπειρια, τα χω αλλωστε γραψει και στο φορουμ...στο θεμα μας ομως:Ειχα ορο,μου τον εβαλαν στον καρδιοτοκογραφο,περιπου μιση ωρα πριν με παρουν για την καισαρικη οπως επισης και καθετηρα.Δυστυχως.Μου τα εβγαλαν και τα δυο την επομενη το πρωι, πρωι ειχα κανει και την καισαρικη αλλωστε και νομιζω οτι αυτες πρωι γινονται ετσι και αλλιως.Για νυχια δεν ξερω να σου πω, δε ρωτησα γιατι ετσι και αλλιως αβαφα τα ειχα.

Ευχομαι ολα καλα να πανε και καθε ευτυχια με το μωρακι σου!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yuki έγραψε:

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΠΡΙΝ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ. ΟΡΟ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΗΨΗ ΠΡΙΝ ΑΝΕΒΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑΝ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΥΧΙΑ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΒΑΦΤΑ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΧΕΡΙΟΥ ΕΝΩ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΖΗΤΑΝΕ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΑ ΝΥΧΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΑΒΑΦΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΧΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΒΑΜΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΜΜΕΝΟ ΝΥΧΙ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ.

Ασχετο με το θεμα μας αλλα yuki ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ!!!!!!!!!!

Να σου ζησει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στους δυο τοκετούς δεν είχα ορό παραμόνο δέκα λεπτά πριν γεννήσω ίσα για να μην αφυδατωθώ και για να βάλει ο αναισθησιολόγος τη νάρκωση όταν ήταν να με ράψει(ολική). Μετά από μισή ώρα που είχα ξυπνήσει δεν τον είχα στο δωμάτιο Μου είπανε ότι τον βγάλανε αμέσως όσο ήμουν χειρουργείο. Και τα νυχάκια στην πένα και τις δύο φορές:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Και εγώ γέννησα στο Ιασώ με καισαρική πριν 4 μήνες. Ορό και καθετήρα είχα για 24 ώρες μετά, αλλά δεν με ενοχλούσαν καθόλου! Μου τα έβγαλαν και μετά περπάτησα λίγο. Σαν εμπειρία ήταν μια χαρά πάντως και το νοσοκομείο και η καισαρική, μην ανησυχείς και με το καλό το μωράκι σου.

as1cEUX8v--0010MDAwMHwwMDAxMjM1ZHxPIG1wZW1wb3lsaXMgbWFzIGVpbmFpIA.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, είχα ενυδατικό ορό καθόλη τη διάρκεια των ωδινών (που ήταν πολλές οι ώρες). Έκανα τελικά καισαρική κι απελευθερώθηκα από τον ορό μετά από 36 ώρες.

Όσο για τα νύχια, μου είχε πει ο γιατρός μου να έχω βαμμένα ή των χεριών ή των ποδιών. Όχι και τα 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...