Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΟΥ????


Droseroula

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!

Επικοινώνησα με τη ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ για να μάθω το κόστος των εξετάσεων που μου έγραψε ο γιατρός μου (είμαι στην 6η εβδομάδα) και μου είπαν το αστρονομικό ποσό των 800 και κάτι ευρώ!!! Τόσο στοιχίζουν όντως??? Πρόκειται για τις συνήθεις πρώτες εξετάσεις της εγκύου (γενικές αίματος - ούρων, ηπατίτιδες, ερυθράς, τοξοπλάσματος κλπ. καθώς και καλλιέργεια κολπικού υγρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπαθα ΣΟΚ!!!! Το κατάλαβε και η κυρία που μίλαγα και με ρώτησε για το ταμείο μου. Απ' ότι μου είπε μπορεί να γλιτώσω περίπου 200 ευρώ κάνοντας στο ΙΚΑ όσες από αυτές δικαιολογει το ταμείο. Αλλά πάλι 600 ευρώ????? Εσύ που τις έκανες??? Στην Αθήνα μένω.

ΥΓ Σ'ευχαριστώ που μου απάντησες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μενω Θεσσαλονικη και τα εκανα σε ενα μικροβιολογικο στο κεντρο. 250 ευρω ειναι μαζι με τις εξετασεις αιματος και του αντρα μου. Ρεσυ ειναι παααααααρα πολλα!!!! Γιατι δε ρωτας και καπου αλλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά το που είναι ο κάθε γιατρός έχει μεγάλη σημασία...

εγώ με την ασφάλεια του άντρα μου πλήρωσα συμμετοχή 18 ευρώ.

μια φίλη τον προγεννητικό τον πλήρωσε 150 ευρώ...

ακου 800!!!

τι λε ρε??? θα μας τρελάνουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα πληρώσει 480,00 ευρώ αλλά μου είχε γράψει εκτός από τις κλασικές και εξετάσεις για θυροειδή.

Μήπως σου έγραψε και επιλέον εξετάσεις πέραν των κλασικών και βγαίνουν τόσο ακριβές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΘΙΖΙΣΗΣ ΕΡΥΘΡΩΝ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΠΕΝΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΛΥΠΤΕ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΜΟΥ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ 350 ΕΥΡΩ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ...ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΙΤΑΞΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟ 200 ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΧ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΕΚΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΔΙΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κορίτσια!!! Η εκμετάλλευση αρχίζει τελικά από την πρώτη μέρα!!! Πήρα τώρα στο BIOCHEK και μου είπαν 560 ευρώ. Είπαμε να πάμε σε ένα μεγάλο και αξιόπιστο εργαστήριο γι'αυτό και από την αρχή ούτε καν σκέφτηκα το ΙΚΑ αλλά πραγματικά τέτοια ποσά δεν τα φανταζόμουν. Φυσικά δε λυπάμαι να πληρώσω αφού αυτό το μωρό το περιμέναμε να έρθει πως και πως. Με εκνευρίζει αφάνταστα όμως να με κλέβουν μπροστά στα μάτια μου!!!! Λες και κατεβήκαμε από τον Άρη!!!!

Προς το παρόν πάω σε δύο γιατρούς έναν του ΙΑΣΩ και έναν καθηγητή στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ και μου δώσαν και οι δύο ακριβώς τις ίδιες εξετάσεις. Οπότε μάλλον δεν είναι θέμα γιατρού αλλά εργαστηρίου. Εξάλλου δεν ανέφερα καν το όνομα γιατρού όταν ζήτησα κοστολόγηση των εξετάσεων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

''Droseroula''καλημερα!!! Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!

ΕΑΝ εισαι ασφαλισμενη στο ΙΚΑ ολες τις εξετασεις θα τις κανεις εκει. Και οσες δεν γινονται στο ΙΚΑ θα σου δωσουν κατι φυλλαδια με τα συμβεβλημενα νοσοκομεια ΕΣΥ οπου θα τις κανεις εκει(βεβαια ολο αυτο προυποθετει να εχεις παραπεμπτικο απο γυναικολογο του Ιδρυματος Μητερας και Παιδιου της περιοχης σου-ειναι παραρτημα του ΙΚΑ που ασχολειται μονο με εγγυους και μωρα). Εγω πηγαινα με τα παραπεμπτικα απο τον γιατρο μου και εκεινος μου τα εγραφε ωστε να τα κανω μεσω ΙΚΑΕγω πληρωσα μονο 35ε στο Αλεξανδρας για την εξεταση της τοξοπλασμωσης αν δεν κανω λαθος. Να φανταστεις οτι η μονες εξετασεις που πληρωνα στην Βιοιατρικη ηταν η καμπυλη ζαχαρου και κοστιζε μονο 12ε η ληψη.

Αν μπορω να σε διαφωτισω ακομα περισσοτερο πες μου.

Καλη συνεχεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littlestar έγραψε:

''Droseroula''καλημερα!!! Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!

ΕΑΝ εισαι ασφαλισμενη στο ΙΚΑ ολες τις εξετασεις θα τις κανεις εκει. Και οσες δεν γινονται στο ΙΚΑ θα σου δωσουν κατι φυλλαδια με τα συμβεβλημενα νοσοκομεια ΕΣΥ οπου θα τις κανεις εκει(βεβαια ολο αυτο προυποθετει να εχεις παραπεμπτικο απο γυναικολογο του Ιδρυματος Μητερας και Παιδιου της περιοχης σου-ειναι παραρτημα του ΙΚΑ που ασχολειται μονο με εγγυους και μωρα). Εγω πηγαινα με τα παραπεμπτικα απο τον γιατρο μου και εκεινος μου τα εγραφε ωστε να τα κανω μεσω ΙΚΑΕγω πληρωσα μονο 35ε στο Αλεξανδρας για την εξεταση της τοξοπλασμωσης αν δεν κανω λαθος. Να φανταστεις οτι η μονες εξετασεις που πληρωνα στην Βιοιατρικη ηταν η καμπυλη ζαχαρου και κοστιζε μονο 12ε η ληψη.

Αν μπορω να σε διαφωτισω ακομα περισσοτερο πες μου.

Καλη συνεχεια!!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ littlestar!! Είναι αξιόπιστα τα εργαστήρια του ΙΚΑ? Τουλάχιστον εσύ αντιμετώπισες κανένα πρόβλημα μαζί τους? Να σου πω την αλήθεια φοβάμαι λίγο.. Ο άντρας μου δε, ούτε να ακούσει για ΙΚΑ!! Τελοσπάντων θα δω τι θα κάνω.... Η πλάκα είναι ότι νόμιζα ότι δε θα στοίχιζαν πάνω από 300 ευρώ όπως άλλωστε είχα δει και από άλλες κοπέλες εδώ. Τυχαία ρώτησα και το έπαθα το σοκ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας!Είμαι στην 8η εβδομάδα της κύησης και μου έδωσε ο γιατρός απότ την προτις πρώτες εξετάσεις που πρέπει να κάνω.Ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ.Μου είπε λοιπόν πως οι εξετάσεις αυτές κοστίζουν στην Βιοιατρική γύρω στα 350€ και στο Ιασώ 250€.Εγώ αποφάσισα να πάω μέσω ΙΚΑ.Γιατί βρε κορίτσια τόσες κοπέλες που το κάνουν μέσω ΙΚΑ τί έπαθαν?Τζάμπα τους πληρώνουμε κάθε μήνα?Έχω ήδη κλείσει ραντεβού και είναι το 2ο για να μου γράψουν τις εξετάσεις γιατί στο 1ο δεν έγραφε ο γιατρός την εβδομάδα κύησης.Εντάξει είναι λίγο της ταλαιπωρίας αλλά απ΄το να γλιτώσω αυτά τα 250€ γιατί να μην το κάνω?Αυτή είναι η γνώμη μου.Τώρα αν κάποιες εξετάσεις δεν γράφονται θα το διαπιστώσω αύριο που θα πάω και θα σας πω τί μου είπαν.Πόσο μεγάλη απόκλιση θα έχουν οι εξετάσεις πια?:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 350 ΕΥΡΩ!!!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΙΚΑ,ΔΕΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΠΑΩ,ΠΡΩΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΑΛΑΙΩΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ,ΔΙΑΠΥΣΤΩΣΑ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΛΟΓΩ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ!!!Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην Βιοιατρικη μην πατε σιγουρα , σας το λεω απο χερι οτι τα μηχανηματα που εχουν ειναι σκετη μαπα και τα χρηματα που δινεται σε αυτο το κεντρο πανε πεταμενα πραγματικα

οσο για το ιασω εχουν πολυ καλα μηχανηματα πραγματικα

οσο για το ικα οι γενικες εξετασεις τους σιγουρα ειναι καλες και αυτες που βγαζουν τα μαχανηματα σιγουρα ειναι σουπερ . για αυτες που πρεπει να τις κοιταξει ο γιατρος - δεν βαζω το χαρι μου στη φωτια οτι τις κοιτανε.

ργω στη θεση σου θα επερνα προσφορα απο κανα μικροβιολογικο της γειτονιας μου , που σιγουρα τις προσεχουν παρπανω τις εξετασεις.

ολα αυτα στα λεω λογω δουλειας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας!!!Πήγα στον γιατρό και μου έγραψε τις εξετάσεις και μου πρότεινε να πάω στο Euromedica στο Πικέρμι για να τις κάνω εκεί.Παίρνω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού και μου λένε πως έχουν συμπληρώσει το πλαφόν του ΙΚΑ αλλά μπορούν να με εξυπηρετήσουν με κρατικό τιμολόγιο δηλαδή πληρώνω το 1/5 της τιμής που θα πλήρωνα αν πήγαινα χωρις κανένα χαρτί.Τώρα πήρα τηλέφωνο και στο υποκατάστημα της Αγίας Παρασκευής αλλά μου είπαν πως δεν καλύπτουν καμμία εξέταση αίματος είναι όλες ιδιωτικές:blink:

Και ρωτώ: Τελικά που να απευθυνθώ για να κάνω τις εξετάσεις αυτές χωρίς να πληρώσω κάτι?Μόνο με τα παραπεμπτικά?

Κορίτσια βοηθείστε με αν ξέρετε!!!Σας ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου είναι του ΙΚΑ. Πηγαίνω βέβαια στο ιατρείο του και πληρώνω επίσκεψη (40€, κάποιες φορές 20€ και όταν δεν μου κάνει υπέρηχο τίποτα). Μου γράφει λοιπόν όλες τις εξετάσεις στον βιβλιάριο του ΙΚΑ, μου κόβει κατευθείαν τα παρεπεμπτικά και πηγαίνω στο Δημόσιο Νοσοκομείο και τα κάνω όλα! Το μόνο ποσό που έχω πληρώσει μέχρι στιγμής (είμαι στην 14η εβδομάδα) είναι 80€ το τεστ PAPP-A.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Εγω ειμαι στο ΙΚΑ ασφαλισμενη αλλα ξερω τι ταλαιπωρια εχει για να σου γραψουν τις εξετασεις και μετα για να παρεις τα αποτελεσματα μπορει και να εχεις γεννησει...οποτε πηγα στο ΙΑΣΩ και ξεμπερδεψα,νομιζω 225 ευρω πληρωσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΣΥΜΕΤΟΧΗ 15-25 ΕΥΡΩ.Η ΜΟΝΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ Κ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΗΤΑΝ Η Β'ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ 130 ΕΥΡΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!μπορεις να πας με το βιβλιαριο του ΙΚΑ σε δημοσιο νοσοκομειο,πολλες το κανουν αυτο,στο ΙΚΑ εχει πολυ 'περιμενε".Δεν υπαρχει λογος να το κανεις εκει που θα γενησεις εκτος κι αν ο γιατρος σου θελει να εχει συγκεκριμενες μετρησεις απο τα εργαστηρια του μαιευτηριου του.Στο Ελενα που τις κανω με ΙΚΑ εδωσα 70 ευρω (τα οποια παιρνεις πισω απο το ΙΚΑ).Εσυ τωρα θα κανεις αιματολογικες,ουρων,ουρια,ζαχαρο και για μεγαλοκυτταροιο,τοξοπλασμα και ερυθρα (ξεχναω καμια?απ εξω τα χω μαθει:P ).Αυτες ειναι οι πρωτες.Στον πρωτο μου γιο τις ειχα κανει σε ιδιωτικο μικροβιολογικο και εδωσα 250 ευρω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!!!

ego tis ekana prosfata se idiotiko mikroviologiko kai auto giati sto ika tha kathisterousan polu ta apotelesmata...edosa gia ola 255 euro..alla kai tis exidikeumenes mazi..eruthra..aids,ipatitida ,toxoplasma kai alla,

filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

''Droseroula'' οι τυπικες εξετασεις( ερυθρα, χολυστερινη κλπ) γινονται στο ΙΚΑ της περιοχης σου. Περναμε πρωτες λογω εγκυμοσυνης, δεν περιμενουμε στη σειρα να το θυμασαι....Οσο για τις πιο βαριες, τυπου τοξοπλασμα και αλλες γινονται στα συμβεμβλημενα νονοκομεια, που ουτε εκει υπαρχει καθυστερηση ουτε καν ραντεβου δεν κλεινεις( ρωτα καλου κακου). Προσωπικα καθε μηνα εκανα εξετασεις στο ΙΚΑ και δεν ειχα ουτε μια φορα προβλημα. Απλα να ξερεις οτι οι απαντησεις θα πηγαινουν αυτοματως στο ΙΔΡΥΜΑ ΜΗΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ, οποτε δεν θα μπλεκεις και με αναμονη στις απαντησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

στην Βιοιατρικη μην πατε σιγουρα , σας το λεω απο χερι οτι τα μηχανηματα που εχουν ειναι σκετη μαπα και τα χρηματα που δινεται σε αυτο το κεντρο πανε πεταμενα πραγματικα....

θα συμφωνησω απολυτα δεν ειναι αξιοπιστα το ξερω και εγω λογω της δουλειας μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου εγω για τις πρωτες εξετασεις πληρωσα 200 ευρω....μια χαρα πιστευω...μενω γιανενα και πηγα στη μικροβιολοο που πηγαινα παντα...αυτα...φιλιαααααααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πηγα στην πατρα σε ιδιωτικο μικροβιολογικο και οι εξετασεις μου κοστησαν 180ευρω αλλα λογω ασφαλειας τεβε πληρωσα το 25% δηλαδη 45ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τελικά μετά από αρκετό άγχος και ψάξιμο έκανα τις εξετάσεις μου σε ιδιωτικό κέντρο. Το ΙΚΑ το προσπάθησα αλλά στο υποκατάστημα της Αγ. Παρασκευής που ανήκω, το ραντεβού με το γιατρό να μου τις γράψει θα ήταν για τέλη Σεπτεμβρίου ενώ μετά έπρεπε να κλείσω άλλο ραντεβού με τα εργαστήρια τους! Αποφάσισα λοιπόν να τις κάνω ιδιωτικά πριν γεννήσω!!!! Τώρα όσο για το κόστος, βρήκα ένα πακέτο των 300 € που περιελάμβανε όλες τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρός εκτός των ορμονών του θυροειδούς για τις οποίες πλήρωσα 75 € επιπλέον. Αν τις έκανα εκτός πακέτου στο ίδιο κέντρο, θα στοίχιζαν 568 €. Τώρα γιατί αυτή η διαφορά δεν ξέρω να απαντήσω. Πάντως ρώτησα σε 5-6 ιδιωτικά κέντρα και οι τιμές κυμαίνονταν από 500 - 810 €. Στο Ιασώ μου είπαν γύρω στα 500 € ενώ έχουν πακέτο που στοιχίζει 225 € αλλά δεν περιλαμβάνει αρκετές (πχ. HIV, κρεατινίνη λιστέρια κλπ). Αποτελέσματα παίρνω την Τετάρτη και το μόνο που εύχομαι είναι να είναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...