Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑ 1 ΜΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?


Recommended Posts

ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ!Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΘΗΛΑΣΕΙ!!!!ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E....????? Πολύ κουλό!

Από τα λίγα που ξέρω και βέβαια δεν ισχύει κάτι τέτοιο!

Γιατί να μην μπορεί να ξαναθηλάσει? Λήγει το γάλα της?

Αχ ΒΙΚΥ τι ακούνε τα αυτάκια σου! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ.ΑΠΛΑ ΟΣΟ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΤΟΣΟ ΘΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ.ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΜΗ ΣΟΥ ΠΕΤΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΑΠΟΤΑΜΑ ΑΡΑΙΩΣΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΥΤΟ!!!ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ..ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΑ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ ΜΟΥ...ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ό,τι του φανεί του λωλο-Στεφανή...που πάνε και τα βρίσκουν όμως!! Ήθελα να ξερα ποιος φτιάχνει τέτοιες φήμες..από που ξεκινάνε!!Προφανώς από καμια εταιρεία γάλακτος για να δυσφημήσουν το θηλασμό..δεν εξηγείται!!

Σαφώς και δεν ισχύει κάτι τέτοιο..πολλά θα ακούσεις και να είσαι σίγουρη ότι η πλειοψηφία τέτοιων εικασιών δεν ισχύει..προσπάθησε να μάθεις να ξεχωρίζεις την αλήθεια σε ότι αφορά το θηλασμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα καμια σχεση με αυτο γιατι αυτο το ελεγε και η γιαγια μου στην μαμα μου και τοτε βιομηχανιες γαλακτος δεν υπηρχαν μαλλον ειναι η ελλειψη γνωσεων που ειχαν παλια οι γυναικες και οτι ακογαν το πιστευαν σαν κουτες και εμεινε να το λενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου θυμισες τωρα την πεθερα μου που ειπε το εξης πατε την εκδρομη σασ με τα αλλα μας παιδια (εκδρομη 2 ημερων) ασε το μωρο σε μενα και οταν γυρισετε θα το θηλασεις.Λες και πατας ενα κουμπι και βγαζεις γαλα οποτε θυμασαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glayki έγραψε:

μου θυμισες τωρα την πεθερα μου που ειπε το εξης πατε την εκδρομη σασ με τα αλλα μας παιδια (εκδρομη 2 ημερων) ασε το μωρο σε μενα και οταν γυρισετε θα το θηλασεις.Λες και πατας ενα κουμπι και βγαζεις γαλα οποτε θυμασαι

χαχαχα :laugh: :laugh: καλό τι έκανες τελικά? πάτησες το κουμπί?!!! :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ

ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΑΝ ΔΥΟ

ΠΑΡΑΦΟΥΣΚΩΜΕΝΑ ΜΠΑΛΟΝΑΚΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑΤΑΚΙ

ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΠΟΝΑΣ:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι δεν κανει????????????????????//

ρωτω τωρα εγω η ξανθια..... μηπως θα χαλασει? μηπως ξινισει?

ερωτηση ξανθιας!

αχ γελασα παλι!

κατι παρομοιο μου ειχε πει το καλοκαιρι του 2008 στην παραλια μια γιαγια οταν με ειδε να θηλαζω την μικρη!

διαλογος:

- " αααααααα !!! θηλαζεις ενω ησουν στον ηλιο? καλα δεν το ξερεις? το γαλα χαλαει οταν καθεσαι στον ηλιο.... ξινιζει!!!!!!!!!!!!

εμεινα αφωνη! και ρωτω και εγω( σημ.οτι ειχα γινει ξανθια)

- μηπως ξερετε που εχει χασαπικο?

γιατι απαντα η γιαγια?

- να μπω στο ψυγειο απαντω για να μην ξινισει το γαλα!

εφυγε!!!!!!!!!! αλλα γιατι?

λετε να φταιει το ξανθο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...