Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγωνία πριν την πολυποθητη καθυστερηση


Recommended Posts

δεν εκανα χωριακη.δεν εχω αδιαθετησει.πεμπτη μερα σημερα καθυστερησης.απορω κ εγω με την υπομονη μου.θα περιμενω κανα δυο μερες.εχω μια αισθηση οτι θα αδιαθετησω μεχρι αυριο.με εχει πιασει ενα πραγμα που δεν μπορω να το εξηγησω.ουτε παω να κανω χωριακη ουτε πιστευω οτι ειμαι εγκυος αλλα δεν αδιαθετω κιολας να ξεμπερδευω.σαν αναισθησια κατι.μαλλον ειναι αμυνα απεναντι στο τοσο αγχος.ευχαριστω για το ενδιαφερον πολυ πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταρακι μου,θα με τρελανεις??????πως αντεχεις???τοσα κοριτσια εχουν πει πως τα τεστ εγκυμοσυνης κανουν πολλες φορες λαθος !μονο τη χωριακη να εμπιστευεσαι γλυκουλα μου!και εχεις και 5 μερες καθυστερηση!ελπιζω να εισαι και αυριο πηγαινε κανε μια χωριακη το πρωι!!!!!!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι μου καταλαβένω απόλυτα πως νοιώθεις!Ακριβώς τα ιδια ειχα την προηγούμενη φορά, όχι με τόσα συπτώματα βέβαια αλλά με΄καθυστέρυση 6 μερών.Ούτε ενοιθα εγκυος αλλα ούτε μου ερχόταν περίοδος! Εύχομαι να μην σου έρθει όπως εμένα αλλα και να σου έρθει μην απογοητεύεσε!Είναι ακόμα πολύ νωρίς!Πάρε κουράγιο απο έμας και παριγορήσου!!!Εύχομαι να είσαι εγκυούλα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα λιονταρακι μου μακαρι ολα να πανε καλα και να σου ερθει το μωρακι που τοσο θελεις. τα συμπτωματα μοιαζουν παντως με την περιοδο οσο για τη μικροβιολογο σου ειπε βλακεια γιατι εγω πριν περιμένω έκανα χοριακή και έδειξε και μου την έβγαλε σε μερικες ώρες οχι 24 που σου ειπαν να πας σε άλλους αφου και η συμπεριφορα τους δεν ειναι η καλυτερη.

παντως βρε παιδι μου μην αγχωνεσαι γιατι το αγχος δημιουργει παρα πολυ μεγαλο προβλημα ακομη και στη σύλληψη.

εισαι ακόμη στην αρχη ολα θα πανε καλα αν δεν ειναι αυτο το μηνα θα ειναι τον άλλο θα ρθει ηρεμισε.

αφου εχεις τοσες μερες καθυστερηση κανε μια χοριακη να εισαι σιγουρη ασε τα τεστ γιατι μονο μπερδευουν. σε μενα βγηκαν σωστα αλλα στις περισσοτερες κοπελες κανουν λαθος οποτε τρεχα για τη χοριακη και μεχρι το βραδυ θα ξερεις για να ηρεμισεις κιολας.

φιλια περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταρακι???ολα καλα?ελπιζω να χαθηκες γιατι εισαι εγκυουλα και τρεχεις στους γιατρους για εξετασεις και χωριακες!αντε κοπελιτσα πες μας τι εγινε αγωνιουμε!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liontaraki mu kalimera!!!:) :) :)

se katalavaino apoluta..oles edo to exoume perasei..omws pistepse me to agxos den se voithaei pouthena..i xoriaki kanonika vgainei amesos..mesa se liges ores..ego stin thesi sou tha pigaina allou..i mexri na vgi i xoriaki tha ekana ena self clear!etsi na sou figei i idea!!!!

sou euxomai na eisai egkioula kai suntoma na mathoume ta euxarista...

se filw!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liontaraki μου καλησπερα και απο μενα τελικα τι εγινε?εκανες τεστ η την εξεταση?βγηκαν τα αποτελεσματα ευχομαι ολα να πανε καλα αλλα ακομα και αν δεν εισαι τωρα ευχομαι την επομενη φορα φιλακιαααααααααααααααααααααα και περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για την υποστηριξη.ειχα μερες να μπω γιατι ελειπα με τον καλο μου εκδρομη στα ζαγοροχωρια!!!δυστυχως δεν ειμαι εγκυος.το εμαθα την πεμπτη μετα απο μια ωραιοτατη αρνητικη χοριακη.η αληθεια ειναι οτι δεν σταναχωρηθηκα οσο την πρωτη φορα που ειχα παλι την ιδια απαντηση.ο κωστας μου ομως στεναχωρηθηκε πολυ γιατι το ειχε πιστεψει ο γλυκος μου πως θα κανουμε μωρακι.μια βδομαδα καθυστερηση ηταν αυτη!το κακο κοριτσια ειναι πως ακομα δεν εχω αδιαθετησει.δεκα μερες καθυστερηση.γενικα δεν ειχα ποτε καθυστερηση.δεν ξερω τι συμβαινει.καπου ακουσα πως το σωμα της γυναικας οταν αρχιζει να κανει ελευθερα επαφες καπως αντιδραει.απο την αλλη σκεφτομαι πως ολον τον αυγουστο εκανα πολλα μπανια πολλες μερες καμπινγκ μπορει να επαιξε το ρολο του.παντως αυτη τη βδομαδα εχω ραντεβου με τη γυναικολογο μου να με συμβουλεψει γενικα τι να κανω με το θεμα.

ελπιζω ο επομενος μηνας να ειναι πιο καρπερος!!!αν αδιαθετησω επιτελους και ξεκινησουμε παλι τις προσπαθειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...