Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγωνία πριν την πολυποθητη καθυστερηση


Recommended Posts

καλησπερα.

ειμαι νεα στην παρεα.με το συντροφο μου ειμαστε στον πρωτο μηνα προσπαθειας για μωρακι....και ηδη εχω τρελαθει απο το αγχος και την αγωνια.

περιμενω περιοδο (ποτε να μην ερθει) στις 3 Σεπτεμβριου,σε τρεις μερες.

Κρατιεμαι με νυχια κ με δοντια να μην παρω απο τωρα τεστ μηπως απογοητευτω.

Νομιζω πως εχω ολα τα συμπτωματα εγκυμοσυνης μαζι.Και στ αληθεια τα νιωθω. Πονοι χαμηλα, πονοι στη μεση, κουραση, υπνηλια, ζαλαδες, μεχρι και αναγουλες εχω.Μονο δεκατα δεν εχω.

Μεχρι κ ενα πολυ εντονο ονειρο ειδα.

Ειδα το παιδι μου να ερχεται σε μενα σαν πεταλουδιτσα με γαλαζια φτερα. Απλωσα το χερι μου να το παρω και ξαφνικα εγινε ενα παιδακι περιπου δυο χρονων κουκλακι. Το πηρα στην αγκαλια μου(ακομα το νιωθω) και του ελεγα. Εσυ εισαι το παιδακι μου. Και ξυπνησα κλαιγοντας.

Τι να πω;Μου εχει κανει πολυ εντυπωση πως το μυαλο μπορει να επηρεασει το σωμα ετσι γιατι σας λεω τα νιωθω.Δεν ειναι φαντασια μου.Κ οταν εχω περιοδο περα απο φουσκωμα γενικα κ λιγο πονο στη μεση τις πρωτες ωρες δεν εχω αλλα συμπτωματα.

Διαβαζω το forum καθημερινα και θελω να σας πω πως και εχω μαθει πολλα πραγματα και ξεαγχωνομαι λιγο.

Ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ.ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤ.ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΓΕΜΑΤΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΟΡΙΣΕΣ! ΕΙΜΑΙ Η ALICE(ΜΑΡΙΑ) 30 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ.ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ!

ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ:)ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ,ΠΟΥ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ:) ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΛΙΤΣΑ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΠΕΜΠΕ!ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες και μην ανηησυχείς!!!

Τώρα είμαστε ολες εδω μαζί σου!! Είναι νωρίς για τεστάκι κάνε λίγο υπομονή. Τα συμπτώματα ακούγονται καλά;)

Περιμένουμε νέα να μας ενημερώνεις:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες!!!!!!!

Σου εύχομαι να είσαι στ' αλήθεια έγκυος, αλλά είναι ακόμα πάρα πολύ νωρίς, οπότε και να μην είσαι, μην απογοητευτείς!!!

Τον πρώτο μήνα έτσι είναι, μετά το συνηθίζεις και ξεαγχώνεσαι. Σου εύχομαι να μη χρειαστεί άλλος μήνας, και να είσαι ήδη έγκυος!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις ενα εμβρυακι στην κοιλητσα σου!!!μου θυμησες εμενα τον προηγουμενο μηνα..συζω με τον φιλο μου κ ειχαμε εντελως τυχαια μια ολοκληρωμενη επαφη την 13 μερα εγω απο την χαρα μου νομιζα πως ναι εγινε το θαυμα αλλα μπααα που τετοια τυχη!!εβλεπα παντου συμπτωματα τωρα που τα σκεφτομαι γελαω:woohoo: μην ανχωνεσαι αυτο μονο!!η κολλητη μου δυο χρονια εκανε να συλλαβει κ ολο αυτο απο το ανχος της μολις την επεισα να γραφτει σε μια σχολη μαζι μου τσουπ!!!ηρθε κ το πολυποθυτο!!!!!!περνα καλα κ θα ερθει χωρις να το καταλαβεις!!!!φιλια πολλα κ καλη επιτυχεια!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηλθες και με το καλο να εισαι και εγκυουλα!!! ειμαι εναντιον το τεστ φαρμακειου λογω ...εμπειριας που ειχα! κανε χοριακη για να εισαι 1000% σιγουρη! τα τεστ, οπως και στην δικια μου περιπτωση, δεν δειχνουν παντα...ΚΑΝΕ ΧΟΡΙΑΚΗ, αν θες απο αυριο και παλι θα δειξει! στοιχιζει μονο 25 ευρω, και την κανεις σε χημειο! οποια ωρα θες και το αποτελεσμα βγαινει σε 1 ωρα!!!

καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις ενα εμβρυακι στην κοιλητσα σου!!!μου θυμησες εμενα τον προηγουμενο μηνα..συζω με τον φιλο μου κ ειχαμε εντελως τυχαια μια ολοκληρωμενη επαφη την 13 μερα εγω απο την χαρα μου νομιζα πως ναι εγινε το θαυμα αλλα μπααα που τετοια τυχη!!εβλεπα παντου συμπτωματα τωρα που τα σκεφτομαι γελαω:woohoo: μην ανχωνεσαι αυτο μονο!!η κολλητη μου δυο χρονια εκανε να συλλαβει κ ολο αυτο απο το ανχος της μολις την επεισα να γραφτει σε μια σχολη μαζι μου τσουπ!!!ηρθε κ το πολυποθυτο!!!!!!περνα καλα κ θα ερθει χωρις να το καταλαβεις!!!!φιλια πολλα κ καλη επιτυχεια!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ:)ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΧΕΙΣ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!ΑΛΛΑ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΗ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΕΕΕΕ???ΑΑΑΑΑ!!!!!ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΔΥΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να είσαι εγκυούλα και σελίγες μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα νέα.Μην αγχωνεσαι μονο.Κάνει παρα μα πάρα πολύ κακό.

Περίμενε λίγες μέρες ακομα και 2 σεπτέμβρη κάνε μια χοριακη αν δεν αντέχεις.

Καλή τύχη.ολα να πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες πολυ.ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!θα σας ενημερωσω!!!κ ελπιζω να ειναι καλα τα νεα!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μακαρι να εχεις σποριασει καλε!αλλα επειδη εγω εδωσα σε ενα μηνα 70 ευρω για τεστ ωορρηξιας εγκυμοσυνης χοριακη ττλ μην αναλωθεις με αυτα(πρωτον αγχωνουν και 2ον αν δε ξερουμε ποτε ακριβως να τα χρησιμοποιησουμε υπαρχει κινδυνος λαθους)..παρακολουθησε τη πρωινη θερμοκρασια πριν σηκωθεις αν παεραμενει σταθερη και μετα τη καθυστερηση υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης..μπες στπ γκουγκλ και κοιτα βασικη θερμοκρασια σωματος και θερμοδιαγραμμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρη3 έγραψε:

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ:)ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΧΕΙΣ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!ΑΛΛΑ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΗ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΕΕΕΕ???ΑΑΑΑΑ!!!!!ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΔΥΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Ευχαριστω!Μαιρη μου τι εννοεις πανω σε δυο θα βγει το μωρακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταρακι καλωσηρθες στην παρεα του mammyland!!!

σου ευχομαι να γινει γρηγορα το ονειρο σου πραγματικοτητα!!!

μην αγχωνεσαι και όλα θα πανε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δυστυχως δεν υπαρχει ουτε εγκυμοσυνη ουτε τιποτα.Σημερα ειναι να μου ερθει περιοδος (ακομα δεν εχει ερθει) κ πηγα πρωι πρωι σε μικροβιολογικο.Μου ειπε πως η χοριακη βγαινει σε 24 ωρες και κανει και εξεταση αιματος που δειχνει απλα αν ειμαι εγκυος ή οχι και βγαινει σε δυο ωρες.Κ διαλεξα το πρωτο γιατι δεν μπορουσα να περιμενω.Μετα απο δυο ωρες εφαγα την κρυολουσια μου.Αρνητικο μου λεει, στεγνα κ το κλεινει.:dry:

Ξερω, ξερω ειναι πολυ νωρις να αγχωνομαι,αλλα το ειχα πραγματικα πιστεψει.

Σας ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση.Ελπιζω συντομα να εχω καλυτερα νεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μου λιονταρακι,μην στενοχωριεσαι !κι εγω στον 1ο μηνα προσπαθειων ειμαι και ακου να δεις εγω βλακια που εκανα.εκανα τεστ εγκυμοσυνης και ειχαμε κανει ελευθερα μονο 6 μερες.αλλα εγω αρχισα να νιωθω ολα τα συμπτωματα εγκυμοσυνης εκτος απο τα δεκατα...:S χαχαχαχαχαχ ειμαι για γελια,το ξερω!

Λιονταρακι,βλεπεις?υπαρχουν και χειροτερα,χαχαχα

επειδη το θελουμε παρα πολυ,τρελενομαστε:blink:

Μη μασας,πιστευω πως συντομα θα τα καταφερουμε!

Ελπιζω να τα λεμε,αλλωστε εχουμε κατι κοινο:το οτι ξεκινησαμε μαζι τις προσπαθειες!!!!!!!!εγω περιμενω περιοδο 15 Σεπτεμβρη..θα σου πω κι εγω τα δικα μου νεα ...φιλακια ,τα λεμε,και μη ξεχνας το μωρακι ειναι στο δρομο...ερχεται...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταρακι καλησπερα!!εμαι η μιχαελα, νεα στην παρεα και μου ταιριαζει το οτι θελω να γινω μανουλα αλλα δεν εχω ξεκινησει ακομη..θελω να σου πω οτι τον αυγουστο ειχα με τον αντρα μου μια απροσεκτη καπως;)επαφη και ειχα την ελπιδα οτι θα σταθω τυχερη ευκολα με τη μια!ετσι, καταλαβαινω την πρωτη σου απογοητευση γιατι κι εγω επαθα το ιδιο τον προηγουμενο μηνα,μονο που δεν εκανα χοριακη και μετα που αδιαθετησα στεναχωρηθηκα παρα παρα πολυ αλλα τωρα που το σκεφτομαι, παρολο που ακομη στεναχωριεμαι μεσα μου,ειναι χαζομαρα να με τρωει αυτο συνεχεια γιατι χανω τα ομορφα που ζω καθημερινα με τον αντρουλη μου.αποφασισα λοιπον οτι δεν θα επιτρεπω να μου χαλαει η ψυχολογια χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν με ενδιαφερει.θα ρθει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εχω δυο μερες καθυστερηση.δεν ξερω τι να υποθεσω.κανενα συμπτωμα για περιοδο.αυτα που εχω συνηθως ειναι ευαισθητο στηθος,λιγουρες και φουσκωμα.τιποτα απο αυτα.απο τη μια σκεφτομαι εκεινο το αρνητικο τεστ που εκανα απο την αλλη ελπιζω μηπως ηταν και λαθος.δεν ηταν εξεταση για χοριακη αλλα αιματος που απλα ελεγε αν ειμαι εγκυος η οχι.κ εγω η χαζη δεν ρωτησα μηπως υπαρχει περιπτωση να το εκανα νωρις και να μην δειχνει την εγκυμοσυνη.απο την αλλη λεω πως ειναι καλοκαιρι και με τα μπανια μπορει να καθυστερησει η περιοδος.εχω τρελαθει.θα περιμενω μεχρι τη δευτερα κ αν δεν εχει ερθει μεχρι τοτε θα κανω παλι τεστ.υπαρχει πιθανοτητα η εξεταση αιματος να μην δειχνει θετικη αν γινει νωρις;η μικροβιολογος μου ειπε πως πρεπει να περασουν 15 μερες απο την επαφη για να δειξει κ η μερα που το εκανα ηταν η 15η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ(ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ!!!)ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να μην δεις περιοδο για τους επομενους 9 μηνες!!!τη δευτερα βουρ για χωριακη και περιμενουμε με αγωνια τα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταρακι μου σου ευχομαι και εγω με τη σειρα μου να ειναι θετικη η χοριακη σου και περιμενουμε να μας πεις τα νεα σου και ευχομαστε να ειναι ευχαριστα......μακαρι....φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

πειτε μου τιποτ να ξεκολλησω.εχω τρελαθει.μετα απο την αρνητικη εξεταση αιματος (δεν μετρησε χωριακη, μονο αν ειναι θετικο ή οχι) εχουν περασει εξι μερες.εχω καθυστερηση τεσσερις μερες με τη σημερινη.τι να κανω;γιατι μου ειπε πως η χοριακη βγαινει μετα απο 24 ωρες και εδω διαβαζω οτι βγαινει σε 2 ωρες;αυτο που μου κοβει τα φτερα ειναι καταρχην το τεστ,μετα το οτι δεν εχω καθολου πρησμενο στηθος και η θερμοκρασια μου σημερα το πρωι ηταν 36,8.τιποτα δηλαδη.εξακολουθω να εχω πονους χαμηλα,να εχω τρομερες καουρες στο στομαχι εδω κ μερες χωρις να τρωω τιποτα περιεργο, συχνοουρια,δυσκοιλιοτητα (τετοι προβλημα δεν ειχα,σε μια βδομαδα εχω παει μια φορα τουαλετα) και μια κοπωση συνεχη.και κατα τις δωδεκα το πρωι και μετα το μεσημερι παλι εχω κατι αναγουλες.απο τη μια ελπιζω απο την αλλη προσπαθω να το ξεχασω και πια ευχομαι να αδιαθετησω επιτελους για να βαλω μπροστα για την επομενη προσπαθεια.

το ξερω οτι σας τρελαινω αλλα κ εγω εχω φρικαρει.προσπαθω να ηρεμησω το μυαλο μου αλλα δεν τα καταφερνω.κ δεν μιλαω κ σε κανεναν γιατι ξερετε τι λενε ολοι:ηρεμησε,ξεαγχωσου,μην το σκεφτεσαι και τετοια.το ξερω πως και εσεις καλα θα κανετε να μου πειτε τα ιδια αλλα εχετε σιγουρα ολες περασει απο τη θεση μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω, όλα αυτά που περιγράφεις είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου. Μια φίλη μου έκανε τεστ φαρμακείου και βγήκε αρνητικό, έκανε το αιματολογικό τεστ που έκανες κι εσύ, και ήταν έγκυος. Δεν είναι και τεράστια η καθυστέρηση που έχεις, κάνε, όμως, μια χοριακή να μάθουμε σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...