Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!


Recommended Posts

Λοιπόν θέλω να σας γράψω εδώ και μέρες αλλά όλο το άφηνα!!

Ενα μεγάλο ευχαριστώ για όλες όσες είστε εδω μέσα και με βοηθάτε.

Εδω και πάνω από ενάμιση χρόνο προσπαθούμε για μπεμπέ με τον αντρούλι μου και απο την αρχή είπαμε να μη το συζητάμε με κανέναν. Όντως αυτή τη στιγμή κάνω τη θεραπεία με τα Serpafar μετά από διάφορε εξετάσεις που κάναμε και όλο αυτο το διάστημα δεν είχα με ποιόν να τα μοιραστώ. Οι δικοί μας δεν ξέρουν τίποτα , ούτε ακόμα και οι φίλες μου. Δεν θέλαμε να μας συζητάνε και να μας ρωτάνε όλη την ώρα "Πως πάει?", "τι είπε ο γιατρός?" κ.τ.λ. Δεν είναι κακό το ενδιαφέρον των δικών μας ανθρώπων αλλά όλα αυτά είναι κύκλος (Το μαθαίνει η θεία ,το λέει στην ανηψιά,το μαθαίνει ο άντρας της , οι φιλες και πάει λέγοντας...)

Ασε που θα αγχωθούν και αυτοί και δεν θέλουμε, δεν υπάρχει λόγος.

Ο τελευταίος μήνας λοιπόν που πέρασα στη συντροφιάς σας , ήταν καταπληκτικός. Εστω και γραπτά επιτέλους έβγαλα κάποια πράγματα από μέσα μου, καποιες φοβίες, κάποιες αγωνίες γιατί πνηγόμουνα.

Διαβάζω όμορφες ιστορίες, άσχημες ιστορίες, αστείες ιστορίες αλλά όλες έχουν ένα κοινό σημείο.

Δεν είχα ξαναμπεί ποτέ σε φόρουμ (παρότι χρονια τώρα είμαι "χακερ":laugh: ) και νοιώθω πολύ τυχερή που διάλεξα αυτό το συγκεκριμένο.

Σας ευχαριστώ λοιπόν ΟΛΕΣ , τις κοπέλες που μαζί προσπαθούμε να αποκτήσουμε μωράκι, τις εγκυμονούσες που μας δίνουν κουράγιο και συνάμα μας προετοιμάζουν και μας προφυλλάσουν , τις νέες μαμάδες που μας δείχνουν πως θα είναι το παρακάτω (οχι πάντα τόσο ρόδινο), τις κοπέλες με τις ατυχίες τους γιατί μας μαθαίνουν οτι η προσπάθια και η αγωνία δεν τελειώνει με την ανακοίνωση "Είστε έγκυος" , αλλά τότε αρχίζει και ολες τις κοπέλες που μοιράζονται μαζί μου, μαζί σας όλες αυτές τισ προσωπικές στιγμές της οικογένειας μας.

Ενα μεγάλο ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ "ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ".ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΔΩΡΑΚΙ ΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι μου γλυκό κι εμείς σε ευχαριστούμε που είσαι στην παρεούλα μας.Οντως το μαμμυ έχει ένα κοινό παρανομαστή για όλες μας την αγωνία και την αγάπη για τα παιδιά μας είτε ειναι ακόμα έμβρυα είτε υπάρχουν στη ζωή είτε τα περιμένουμε από ώρα σε ώρα να φωλιάσουν στις κοιλίτσες μας.Αυτός λοιπόν ο παρανομαστής μας κάνει όλες μια γροθιά.Η συμπαράσταση και η όρεξη για μπλα μπλα είναι πράγματα που στο μαμμυ παραμένουν ακόρεστα.

Μια ευχή δίνω και σε σένα και σε μένα και σε όλες τις κοπέλες που προσπαθουν ,να νιώσουν σύντομα το θαύμα της μητρότητας.Οι εγκυούλες μας να φέρουν με το καλό στο κόσμο τα μωράκια τους και οι μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους.

Ειμαστε ολες για μια και μια για όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσί είναι βρε κοριτσάκια μου!

Σκέφτομαι οτι όταν με το καλό έρθει το μωράκι (γιατί θα έρθει δεν μου τη γλυτώνει;) ) απο προκατάληψη και φόβο θα αργήσουμε να το ανακοινώσουμε, αλλά με εσας ΑΜΕΣΩΣ θα το μοιραστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ gioulaki μου είσαι ψυχούλα...

Εύχομαι η Παναγίτσα να ευλογήσει την κοιλίτσα σου σύντομα!

Σε φιλώ! :kiss:

Για ότι χρειαστείς εδώ είμαι... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γουλακι νομίζω οτι εκφράζεις κατα πολυ όλες τις κοπέλες του μαμυ!Κι εγώ είμαι μία απο αυτές!Πολλές φορές με επνιγε όλη αυτή η κατάσταση,γιατί πολύ απλά δεν μπορούσα να μιλήσω σε κανέναν.Ηθέλα να το πω κάπου που θα με καταλάβαιναν, θα με ενοιωθαν. Τώρα ξέρω πως μπορώ να το κάνω μέσα από αυτό το φόρουμ!Σου εύχομαι πολυ γρήγορα για γίνεις μανούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι και πολλές φορές όταν παίρνω τεστ δεν λέω τίποτα στον άντρα μου.

Θα αρχίσει τα είναι νωρίς ακόμα και τέτοια (φοβάται μωρε και αυτός).

Ενώ αν πάρω τεστ 2 μέρες πριν τη περίοδο, απο την αγωνία μου μπορώ να βγώ εδω και να το πω, να φωναξω βρε παιδί μου πως το λένε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ Η ΙΔΙΑ ΑΓΑΠΗ,ΕΠΙΘΥΜΙΑ ,ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ (ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΑΚΟΜΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ) ΑΝΑΜΟΝΗ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ,ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΗ ΣΥΜΠΟΝΟΙΑ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΓΚΗ ΕΣΕΙΣ Η ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΚΙΟΛΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΞΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΤΟ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ.ΕΝΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΛΕΣ , ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ,ΜΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ, ΜΙΑ ΛΥΠΗ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΝ, ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΟΥΝ...ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΕΔΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΓΙΟΥΛΑΚΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΟΦΕΙΛΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε alice1979 (αλήθεια πως είναι το ονομά σου? Αλίκη?) έτσι είναι. Εχω και εγώ φίλες , αδερφουλα , μπαμπάκα αλλά είναι διαφορετικά. Δεν είναι ευκολο να το περιγράψω αλλά αισθάνομαι τρομερή άνεση μαζί σας. Μια ξεχωριστή οικιότητα και αυτό με ανεβάζει πολύ ψυχολογικά.

Υ.Γ. Βουρ για το ψητο!!! Ξέρεις εσυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι καλησπερα....να θυμασαι οποιες δυσκολιες και να υπαρξουν....υπαρχουν για καποιο λογο....οθεος εχει το σχεδιο του για τον καθενα μας....και συνηθως μεσα απο τις δυσκολιες μας προετοιμαζει....να δεχτουμε με πιστη το δωρο του!!!!!!!!!αλλες εχουν δυσκολιες στη συλληψη και αλλες κατα την εγκυμοσνη....και μετα...ολες μας....

ειμαι 38 χρ...και δεν πιστευα οτι θα μπορουσα να κανω ευκολα μωρο....ελεγα καποια στιγμη θα το δουμε με το συντροφο μου...

τον πρωτο μηνα ελευθερης συνευρεσης...ειχα μια ψιλοκαθυστερηση....φοβηθηκα γιατι ημουν σιγουρη οτι δεν υπηρχε εγκυμ.και αρα δεν υπηρχε καν στο μυαλο μου..πραγματι ηταν ινωμοιωμα και μαλιστα μεγαλο..χωρις συμπτώματα...κοντεψα να τρελλαθώ...

το δευτερο μηνα είχα παλι καθυστερηση....πια ηξερα οτι ηταν τοινομυωμα....αρνιομουν να παω στο γιατρο η να κα;νω τεστ γιατι ντρεοπομουν....τελικα ηταν η κορακλα που περιμενω...οι 5 ομως πρωτοι μηνες ηταν ζορικοι....αιμα.εμετοι...κτλ..

μη φοβασαι λοιπον το φασολακι σου σε περιμενει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

Βρε alice1979 (αλήθεια πως είναι το ονομά σου? Αλίκη?) έτσι είναι. Εχω και εγώ φίλες , αδερφουλα , μπαμπάκα αλλά είναι διαφορετικά. Δεν είναι ευκολο να το περιγράψω αλλά αισθάνομαι τρομερή άνεση μαζί σας. Μια ξεχωριστή οικιότητα και αυτό με ανεβάζει πολύ ψυχολογικά.

Υ.Γ. Βουρ για το ψητο!!! Ξέρεις εσυ!!

ΓΙΟΥΛΑΚΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ!!!! ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΜΩΣ!!!!!!

ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΙΑ - ΑΛΙΚΗ ΘΑ ΕΛΕΓΑΝ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΥΣΩ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ...( ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΛΕΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki κι εγώ χρόνια τώρα περιπλανιέμαι στο internet :P αλλά είναι η πρώτη φορά που γίνομαι μέλος σε κάποιο site. :)

Είναι όντως πολύ ζεστά εδώ μέσα! :)

Σου εύχομαι γρήγορα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!:laugh:

και για να παίρνεις θάρρος εγώ έμεινα έγκυος στον τρίτο μήνα με serpafar!! :woohoo:

Δεν είχα πει τίποτα σε κανέναν!! Ο άνδρας μου ήξερε για τον 1ο μήνα που πήρα τα χαπάκια και επειδή είχε αγχωθεί πολύ και όπως όλοι ξέρουμε με το άγχος δεν καταφέρνουμε τίποτα, δεν του είπα για τους 2 επόμενους μήνες :silly: , έπαιρνα τα serpafar χωρίς να το ξέρει :P και έτσι πιάσαμε σχεδόν αμέσως αφού δεν το σκεφτόταν κι εγώ το είχα πάρει χαλαρα!!

Φιλιά πολλά και περιμένω τα ευχάριστα ;)

:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΝΙΦ ΣΝΙΦ, ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ , ΛΥΓΜ ΛΥΓΜ,

Με συγκινείτε όλες για ακόμα μια φορά

Nickis με το καλό να έρθει το μωράκι σου , μου έφτιαξες τη διάθεση το δικό σου ποστ με έφερε στο μαμμυ;) πάτησα μεσα στην αγωνία μου στο google τη λέξη serpafar και εμφανιστηκε η συζήτηση " Εγκυος στον 3ο μηνα με serpafar", οπότε κατα κάποιο τρόπο σε ευχαριστώ διπλά και τριπλά

alice1979 Μαρία δηλαδή και εγώ πριν πολλά χρόνια είχα μια μεγάλη ατυχία αλλα δεν την έχω συζητήσει ποτέ. Σκέφτομαι κάθε εμπόδιο για καλό μιας και ο τότε συντροφός μου τώρα είναι συζηγός της κολλητής μου:ohmy: οπότε καλύτερα. Γιατι θα έφευγε με τη "νονά" παρέα και εγω θα τους έψαχνα με το κυάλι...

Απλά προχωράμε μπροστά και όλα θα πάνε καλά (Που λέει και ο Σακης;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΟΥΛΑΚΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ!!!!!

ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ!!!!! ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑΑΑΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗΗΗΗΗ!!!!!!!!

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟ ΦΙΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!!!!!!!!!

Υ.Γ.ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΟΣΟΝΟΥΠΩ..ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ....ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΕΛΑΡΓΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΙΣ ΑΚΟΥΕΙ ????Ε, ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΤΩΣ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΓΩ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ..Η ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ????????!! ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχχα!!!!!!!!! ενταξει γιουλακι!!!!!!! απλα οταν ειναι να βγεις πεσ μου το για να μην τον φωναζω εκεινη την ωρα και εγω ταυτοχρονα και μπερδευτει ο κακομοιρης και δεν ξερει που να παει....χαχαχαχα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki μου όντως σήμερα περιμένεις περίοδο? Και εγώ σήμερα περιμένω αλλά ακόμα τίποτα. Σου εύχομαι να μην σου έχει ερθει η άτιμη και να μην σου έρθει για τους επόμενους 9 μήνες. Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Γιουλάκι μου, τι όμορφο μήνυμα!! Κι εγώ θα ήθελα να ευχαριστήσω με την σειρά μου όλες τις κοπέλες που βρίσκονται εδώ, και δίνουν συμβουλές πολύτιμες, συμπαράσταση η μια στην άλλη σε δύσκολες στιγμές, χαρά στα ευχάριστα... Εδώ μέσα βρήκα πολλά!! Και είμαι πολύ χαρούμενη που σας γνώρισα!!!

Καλή επιτυχία να έχεις και εσύ κι όποια κοπέλα είναι στην προσπάθεια για παιδάκι... Και σύντομα να μας ανακοινώσετε τα ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οτι ειναι πολυ αληθινο αυτο που εγραψες και φυσικα το χαρηκα !!!

Να εισαι καλα και να εχεις συντομα το μωρο σου στην κοιλιτσα σου!!!

Τοτε να δεις ακοοοοομα περισσοτερο θετικη ενεργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alice1979 έγραψε:

λινακι κια γιουλακι ευχομαι να ειστε εγκυουλες και να φερετε τυχη και σε μας!!!!!!!!! αντε να φουσκωνουμε ολες μας!!!!!!!!!!

Αlice1979 να είσαι καλά σ'ευχαριστώ. Ευχομαι και στις δυο μας να ανακοινώσουμε σύντομα τα εύχαριστα νεα της εγκυμοσύνης μας στο mammyland!

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ είστε όλες πολύ καλές!!:kiss:

Ναι εχθές περίμενα αλλά δεν εμφανίστηκε και μακάρι να μην εμφανιστεί (Να φύγει να πάει αλλού:silly: )

dallia Να σου ζήσει το μωράκι σου, όταν πρωτο μπήκα στο μάμμυ διάβασα για τη γέννα σου και παροτι δεν σε ήξερα , είχα χαρεί γιατί έβλεπα και διάφορες κοπέλες εδώ ποσο χαιροντουσάν και τότε κατάλαβα το δέσιμο που μπορεί να δημιουργηθεί.

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...