Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΛΛΗΨΗ -


dekat

Recommended Posts

ΣΥΛΛΗΨΗ - Κορίτσια ξέρει καμιά σας αν μια γυναίκα μπορεί να συλλάβει με ωοαριο που δεν είναι μεγαλύτερο από 16χιλ?

Τι πληροφορίες έχετε για το θέμα αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dekat καλησπέρα, αυτό που ξέρω στα σίγουρα είναι ότι ωορρηξία γίνεται στα 19-20χιλ, (δηλαδή σπάει το ωοθυλάκιο και έχεις ωορρηξία) όταν προσπαθούσα να μείνω έγκυος μου το ξεκαθάρισε ο γυναικολόγος μου γιατί το παρακολουθούσαμε. Ποια ακριβώς είναι η περίπτωσή σου? έκανες ωορρηξία νωρίτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν έκανα ωορηξία νωρίτερα. Αν κοιτάξεις το ιστορικό μου θα πάρεις πληροφορίες (θέλω να γίνω μαμα για 2η φορά). Το θέμα είναι ότι εχθές 6-7η μέρα του κύκλου το ώάριο ήταν περίπου 10χιλ. Θα με ξαναδεί την Δευτέρα. Εντομεταξύ, είχαμε προγραμματίσει με τον άντρα μου να έχουμε επαφή κάθε 2η μέρα. Το θεωρώ τόσο βαρετό να κάνω σεξ επι τούτου και δεν το ευχαριστιεμαι καθόλου μα καθόλου δυστηχώς. Αν λοιπόν υπάρχει περίπτωση να γίνει γονιμοποίηση, να το κάνουμε ξανά και ξανά!, αν όχι να περιμένω την Δευτέρα και μετά που θα έχει φτάσει ελπίζω σε καλό μέγεθος.

Προφανώς είμαι πολύ απογοητευμένη και έχω αρχίσει να καταρρέω ψυχολογικά.

Νομίζω ότι ζω ένα απαίσιο όνειρο και θέλω να ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί τέτοια απαισιοδοξία;;Ολα θα γίνουν,ηρέμησε.Μην κάνεις έρωτα καταναγκαστικά,είναι πολύ άσχημο και δε νομίζω πως χρειάζεται αποχή μέχρι τη Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα το ιστορικό σου, δεν ξέρω παρόμοια περίπτωση.Εμένα π.χ έσπασε στην 19ημέρα...δεν μεγαλώνουν όλα τα ωοθυλάκια με την ίδια συχνότητα, σε εμένα ήταν 1 χιλ περίπου την ημέρα. Μάλλον σε εσένα γίνεται πολύ πιο γρήγορα, δεν ξέρω τα όρια ποια είναι.. αλλά έχω ακούσει πολλές γυναίκες που έχουν μικρό κύκλο και έκαναν ωορρηξία πολύ νωρίς και έμειναν έγκυες σχεδόν μέσα στην περίοδο τους

Λυπάμαι :( αλλά δεν έχω περισσότερες πληροφορίες, ελπίζω κάποια κοπέλα να μπορεί να σου απαντήσει.

Προπάντων μην αγχώνεσαι παίζει σημαντικό ρόλο!! αφού το παρακολουθείς θα την βρείς την άκρη και να μην απελπίζεσαι, όλα καλά θα πάνε, πάνω απο όλα θετική σκέψη. :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...