Μετάβαση σε περιεχόμενο

καθυστερηση


Recommended Posts

αχ ρε καριτσια θα τρελαθω....μετα απο την 3μηνη θεραπεια που μου εδωσε ο γιατρος με αντισυλληπτικα για να φερει στα ισα του τον κυκλο μου,και φυσικα για να ελεγχει την ωορηξια μου,μου πε να προσπαθησουμε για 2 μηνες και αν δεν μεινω να ξαναπαω να με δει,τελευταια περιοδος ηταν 28 ιουλιου,(και το τελευταιο κουτι αντισυλληπτικα τοτε τελειωσε)και το θεμα ειναι οτι ακομη περιοδος δεν μου ηρθε...:unsure: τι γινεται τωρα????σημερα (27 αυγ.)πηρα τεστ και βγηκε αρνητικο,το στηθος μου ποναει και εχω συχνοουρια...και φυσικα εχω τρελαθει...μπας και το αγγελακι μου εστειλε αδερφακι?ααα!κανονικα περιμενα 25 αυγ.περιοδο!!!μπορει να τα δημιουργω και μονη μου ολα...μετα απο 1 χρονο προσπαθειων λογικο ειναι ε?:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ,ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΑΙ ΑΚΟΜΗ!ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΧΕ ΕΛΠΙΔΕΣ..!!!ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ..ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ??ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..!!!!!ΕΓΩ ΑΛΛΕΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΓΩΝΙΑΣ(ΠΕΡΙΜΕΝΩ 29-08)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα όσα λες είναι πιθανά. Κι εγώ σταμάτησα τα αντισυλληπτικά 13/6, περίμενα περίοδο 13/7 και δεν ήρθε. Είχα καθυστέρηση 9 μέρες, έκανα δύο τεστ και βγήκαν θετικά με αχνή γραμμή, την επόμενη μέρα έκανα αναλύσεις και βγήκαν αρνητικές και το ίδιο απόγευμα μου ήρθε η περίοδος. Μάλλον ήταν βιοχημική.

Σου εύχομαι να είσαι πιο τυχερή από μένα!!!

Τα τεστ φαρμακείου γενικά είναι αναξιόπιστα, οπότε μπορείς να κάνεις μια χοριακή για να είμαστε πάντα σίγουρες!!!!!!!

Περιμένουμε νέα σου!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΤΕΣΤ ΒΓΗΚΕ - ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ,ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕ ΧΩΡΙΑΚΗ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΗ

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'Ολα πιθανά είναι.Το τεστ μπορεί και να έκανε λάθος.Μην έχεις αγχος και περίμενε λίγες μέρες ακόμα κι έπειτα κάνε χοριακή.

Μακάρι να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγα να μην ημουν...εκανα χοριακη αρνητικη βγηκε...αντε παλι στην απογοητευση,αμαν ρε γαμωτο...ενα μωρακι δεν ειμαι αξια να αποκτησω...δεν μπορω αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθεις καιρο;;; μην απογοητευεσαι κατι θα γινει... το καλο πραγμα αργει... αχ στην ιδια φαση με σενα ειμαι.τα λεω σε σενα για να τα ακουω κι εγω. χαλαρη αντιμετωπιση θελει το θεμα μας.οταν θελουμε κατι πολυ και το κυνηγαμε ..αυτο φευγει!οταν δεν θα το περιμενουμε θα μας ερθει απο μονο του στην αγκαλιτσα μας.φιλακια πολλα και μην στενοχωριεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΑ??????ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΙΣ,ΔΕ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ,ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΑΚΟΜΑ Η ΩΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ..ΑΣΤΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΟΣΟ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΟ "ΜΠΛΟΚΑΡΕΙΣ"..ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ...ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..

ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ,ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ..ΚΥΡΙΩΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ...:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί σου έδωσε αντισυλληπτικά? Τι πρόβλημα έχεις?

Σε ρωτάω γιατί και εγώ δεν είχα ωάρια, αλλα ήταν απο τις πολκυστικές και άρχισα κλομιφαίνη, που στην ουσία είναι το αντίθετο με τα αντισυλληπτικα (παράγει ωάρια)

9sxtp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα πραγματικα οτι και να μου λετε δυστυχως δεν καλμαρω,εχω κουραστει,8 μηνων να χανω το γιαβρακι μου,και τωρα μετα απο 1 χρονο να μην μενω εγκυος?δεν αντεχω αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειχα ωορηξια,τι να σου πω ο καθενας οτι θεωρει σωστο κανει,και μενα λιγο κουφο μου φανηκαν τα αντισυλληπτικα,τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κανω για να μην το σκεφτομαι?λες και αυτος ειναι ο σκοπος της ζωης μου...θα τρελαθω στο τελος...κοιμαμαι και ξυπναω μ΄αυτο ή με την σκεψη μου στο μωρο που εχασα...τι να κανω?ΑΧ ΘΕΕ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακου να σου πω κυρια μου .........

πως ειναι δυνατον να σκεφτεσαι ετσι εεεεεε??????????

καθε γυναικα ειναι αξια να γινει μανα

το ακους??????????

εδω γινοντε αλλες που τα πουλανε κ αλλες κ αλλες

δ θα γινεις εσυ που το θες τοοοσο πολυ ???????

ε μην τρελαθω απλα το αγχος μας εμποδιζει να φτασουμε στο μεγαλο +++++++++

υπομοωη μην απογοητευεσαι κ μην ξανα ακουσω τετοιες κουβεντες

απο το στομα σου :P

μην μου στεναχωριεσαι σε παρακαλω

ολες μας θα γινουμε καποτε μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

Γιατί σου έδωσε αντισυλληπτικά? Τι πρόβλημα έχεις?

Σε ρωτάω γιατί και εγώ δεν είχα ωάρια, αλλα ήταν απο τις πολκυστικές και άρχισα κλομιφαίνη, που στην ουσία είναι το αντίθετο με τα αντισυλληπτικα (παράγει ωάρια)

Και εγώ το ίδιο. Είχα πολυκυστικές και στο δεύτερο μήνα με κλομιφαίνη έμεινα έγκυος. Αλήθεια γιατί αντισυλληπτικά?

Κοπέλα μου γλυκειά μην απογοητεύεσαι. Θα σου στείλει ο Θεός ένα μωράκι... Κάνε υπομονή ... Όλα θα γίνουν. Και εγώ αγχωνόμουν... Ήρθε όμως η μπεμπούλα μου Έτσι θα έρθει και σε 'σένα. Κάνε λίγο υπομονή και μην το σκεύτεσαι συνέχεια. Ξέρω δεν είναι εύκολο ήμουν στη θέση σου Προσπάθησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εκανα 2 τεστ του φαρμακειου, απο αυτα που δειχνουν απο την 5η μερα ΕΠΑΦΗΣ! εχω σταθεροτατο κυκλο, τα εκανα και τα 2 πρωι-με τα πρωινα ουρα, εκανα το ενα την 28η μερα και το αλλο 33η μερα, ΑΡΝΗΤΙΚΑ...τελικα εκανα χοριακη και ημουν 4ων βδομαδων!!!

ο πονος στο στηθος ειναι κυριο χαρακτηριστικο, οπως και η συχνοουρια! σου ευχομαι με το καλο εγκυουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...