Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΛΙΣ 20(ΧΡΟΝΩΝ) Κ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μaroytina καλησπέρα και καλωσόρισες στην παρέα μας!

Είμαι η Νέλλυ,20 ετών και έχω μια μπεμπούλα 3 μηνών.Η εγκυμοσύνη μου ήταν απρογραμμάτιστη.Παρολαυτά χαρήκαμε και εγώ και ο σύντροφος μου πάρα πολύ.Μετά απο πολλές δυσκολίες,αρνητική στάση των οικογενειών καταφέραμε να φτιάξουμε επιτέλους την δική μας οικογένεια.

Ο σύντροφος μου είναι 22 έχουμε 2,5 χρόνια σχέση και μετά το παιδί μου είναι ο σημαντικότερος άνθρωπος για εμένα.

Είμαι πραγματικά ευτυχισμένη!Νιώθω πως ζω ένα όνειρο.Μπορεί να μην κάνω οτι ακριβώς κάνουν οι συνομίληκοι μου,να μην βγαίνω τόσο συχνά και να έχω πολύ περισσότερες υποχρεώσεις και ευθύνες όμως...το γλυκίτατο και πάντα χαμογελαστό μωράκι μου με ανταμοίβει καθημερινά,μου θυμίζει τον λόγο ύπαρξης μου και μου δίνει δύναμη να παλέψω ,να συνεχίσω...

Δεν είμαστε παντρεμένοι κυρίως για ιδεολογικούς λόγους...αλλά δεν νομίζω αυτό να επηρεάσει την ζωή της Αννούλας μου ;)

Θα χαρώ πολύ να τα λέμε!

Με το καλό το μωράκι σου και εύχομαι μια όμορφη κύηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina eyxaristo kali mou k pote genas?

ego exo teleiosei th sxolh.....mou (brefonhpiagogos )apla me anxonei ligo giati ksero oti ta agorakia theloun pio polu prosoxh se ola den ksero alla me ta koritsia niotho pio sigouri...tespa na sou po pera apo kapoies mikro anisixies den menoiazei katholou ti tha einai thelo moooono na einai gero (ugies k artimelis)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στην παρέα του mammyland

Με το καλο να υποδεχτείς το μωράκι σου.

Είμαι η Νατάσα 32 χρονών και έχω δυο παιδάκια τον Μιχάλη 4,5 χρ. και την μπέμπα μου 5 μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κοριτσάκι μου.Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και σε εννιά μήνες να κρατάς αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!:kiss:

Είμαι η Παναγιώτα ,είμαι 32 και ο μπεμπάκος μου είναι 5 μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά συγχαρητήρια κι από μένα και για την εγκυμοσύνη σου αλλά και για τη δύσκολη απόφαση να μπεις απο τόσο νωρίς στα βάσανα.Θα είμαστε όλες εδώ να σου συμπαρασταθούμε και να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε.

Καλή και όμορφη συνέχεια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAroytina συγχαρητηρια. Τελευταία χαίρομαι πολύ όταν ακούω ότι γίνονται γονείς νέοι άνθρωποι. Εννοώ κάτω των 30.

Όταν είσαι νέα έχεις περισσότερες πιθανότητες να μείνεις έγκυος νωρίς αλλά και να χαρείς μαζί με τα παιδιά σου.

Κακά τα ψέματα, με την ηλικία πέφτουν και οι αντοχές. Και τα παιδιά θέλουν τρέξιμο και ορεξη να ακολουθείς το δικό τους ρυθμό.

Τελικά πιστεύω πως θα είναι πολλές αυτές που θα συμφωνήσουν μαζί μου. Γιατί στην ηλικία των 20 αλλά και των 30, έλεγα μικρή είμαι ακόμα, θέλω να κάνω και άλλα πράγματα, καριέρα (δηθεν) και κουραφέξαλα. Τελικά έσφαλα και πως γυρίζουν πίσω τώρα?????????????/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera k apo mena!

Eimai 22,5 etwn kai egkuos sto prwto mou paidaki, se ligo kairo tha kleisw to deutero mina...

Sou euxomai ta kalutera, katalavainontas apoluta oles tis duskolies pou uparxoun otan prokuptei egkumosini toso nwris...

Sigoura oles oi empeires mamades tou forum tha exoun polla endiaferonta pragmata gia na kalupsoun tis apories mas ka na katalagiasoun kapws ta agxi mas!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα πριν 15μερες ενα αγορακι.

αυτο θελω να σκεφτεσε μονο! να ειναι ενα υγιεστατο μωρακι! να σου πω την αληθεια το φυλο μην το ρωτησεις καν! να ρωτας παντα αν ειναι καλα!

ειναι πολυ σημαντικο το οτι ψαχνεις εδω για αποριες γιατι ειναι γεμματο μανουλες! η καθεμια εχει την δικη της ιστορια,εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι για 9μηνες να απορροφας γνωσεις ωστε οταν με το καλο ερθει το παιδακι σου εσυ να εισαι ετοιμη!

οτι απορια εχεις θα ειμαστε οχι απλα διπλα σου αλλα μαζι σου! λοιπον ξεκινα!!!

για πες μας πρωτα απολα την βασικη απορια ολων...το ηθελες ή σου ετυχε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω.Καλέ όλες είστε πολύ μικρούλες.:woohoo: Το 2004 που πρωτοδιορίστηκα καθηγήτρια θα μπορούσα να σας έχω μαθητριούλες της Γ Λυκείου.

Μαρουτίνα ρώτησες από που είμαστε.Εγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα στο Αγρίνιο αλλά τώρα μένω στο Χαϊδάρι Αττικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ.Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ, ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ.

ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΛΛΗ 29 ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΑΚΟ 5 ΜΗΝΩΝ.ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MIA XARA... ENTAKSEI MINANE LIGO KAGELO ALLA XARIKAN POLU GIATI TON ANTRA MOU TON KSEROUN PANO APO 10 XRONIA K TON EXOUN SAN GIO TOUS EMEIS EIMASTE 6 XRONIA MAZI EK TON OPOIO LOGOSTEMENOI 2 XRONIA OPOTE....APLA EPIDI EXO ENAN MEGALUTERO ADERFO EPISHS LOGOSTEMENO K PIO MEGALO 5 XRONIA EIXAN ARXISEI NA ZITANE TOU ADERFOU MOU EGONAKI....E KAI TELIKA APO ALOU TO PERIMENAN K APO ALOU TOUS IRTHE.... ALLA OLA KALA H FASH EINAI OTI TOUS TO EIPA MALON TOUS TO EGRAPSA PANO STHN TOURTA GENETHLION TOU PATERA MOU TOU EGRAPSA : "XRONIA POLLA PAPOU" K SE MIA KARTOULA TO DORO MOU SE 9 MHNES.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOITA BASIKA ETOIXE...DEN EINAI OTI DEN ITHELA APLA ITHELA NA EXOUME TELEIOSEI TO SPITI MAS K META ALLA TELIKA KSEREIS TI BLEPO OTI TORA ME TO MORO TO SPITI PROXORAEI PIO GORGA APO OTI PRIN OPOTE DEN ME NOIAZEI!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειο! απλα τελειο!

εγω ειχα παρει την μαμα μου τηλεφωνο και της ειπα "συγγνωμη που στα 45σου θα λεγεσε γιαγια!" στον πατερα μου ειπα "θα εισαι αναγκασμενος να κοιμασαι με μια γιαγια τωρα πια"

δεν μπορεις να φανταστεις την χαρα τους...η μαλλον μπορεις!

εγω ημουν 6μηνες με την τοτε σχεση μου αλλα χωρισαμε οταν του ειπα οτι επιασα παιδι! δεν με πειραξε ομως! εμπαινα εδω και μιλουσα συνεχεια με τις αλλες κοπελες και εμαθα πολλα για την εγκυμοσυνη και τα μωρα! δεν μπορεις να φανταστεις το αγχος μου οταν εφταναν οι μερες,θα το νιωσεις και εσυ και θα δεις τι σημαντικο που ειναι να εχεις τοσες φιλες εδω μεσα που εστω και με μια απλη κουβεντουλε θα σε ηρεμουν!

λοιπον ειμαστε το παρεακι σου!

τι εξετασεις εχεις κανει μεχρι τωρα?ολα καλα? πως παει η κοιλιτσα?πες τα μας ολα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα και εγώ πρώτη λυκείου πήγαινα ;)

maroytina τέλεια η έκπληξη που έκανες στον μπαμπά σου!:woohoo: Λέτε να την κάνω και εγώ στον σύζυγο ;:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα δεν το εχει καταλαβει???

εγω θα κανω την επομενη εκπληξη στον συντροφο μου! χαχααχα

ξεφυγαμε με την μαρουτινα!! ετσι να ακουμε ευχαριστα γιατι αλλιως δεν μας σωζει τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina όχι!:woohoo: Αν είχα περίοδο θα το καταλάβαινε αλλά δεν μου έχει έρθει γενικά ;) Μόλις πάρω και τα αποτελέσματα της χοριακής θα του το πω!:woohoo: Απλά δεν ξέρω αν θα το κάν σήμερα ή θα του κάνω έκπληξη τις επόμενες μέρες :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MPRAVO RE KORITSIA XEROMAI GIA OLES KSERETE KATI KAMIA FORA BLEPO H EBLEPA PALIA GENNES K MOLIS BGAINEI TO MORAKI SPARAZO STO KLAMA NIOTHO APISTEYTO DEOS ME OLO AYTO TO XARISMA POU MAS EXEI DOSEI O THEOS NA FERNOUME ENAN NEO ANTHROPO ENA AGGELOUDI STON KOSMO PISTEUO LOIPON OTI STO DIKO MOU(AN EIMAI KSUPNIA AN KANO FUSIOLOGIKH GENNA DLD DEN THA MPORO NA STAMATISO TA KLAMATA....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατσε δεν καταλαβα νομιζω καλα...ισως να εισαι εγκυος και δεν το ξερει ακομη??? το δευτερο μωρο σου???νατα τα ευχαριστα!!!

μαρουτινα ποτε ειναι η πιτ σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...