Μετάβαση σε περιεχόμενο

PROTI FORA


MARIA17

Recommended Posts

GEIA SAS EIME NEA STO FORUM.

H DIKI MOU EMPIRIA XEKINISE PRIN APO 3 MINES OPOTE KAI XEKINISAME NA EXOUME EPAFES ELEFTHERA ME TON ANTRA MOU. META APO ENA MINA EPIDEI ENIOTHA PERIERGA EKANA MIA XORIAKI KAI H TIMI TIS ITAN 17, DILADI POLI POLI ARXI EGKIMOSINIS. META APO LIGES MERES OMOS MOU EIRTHE PERIODOS. O GIATROS MOU EIPE POS AYTO SIMVENEI KAI NA MIN ANISIXO. XEHASA NA SAS PO POS EXO MIKROKISTIKES OOTHIKES KAI H PERIODOS MOU EINE POLI ASTATI DILADI MPOREI NA MOU ERXETE KAI KATHE 2 3 MINES. EKANA LOIPON KAPOIES ORMONIKES EXETASEIS KAI OLA KALA. APO TOTE XANAPROSPATHOUME KAI MEXRI SIMERA TIPOTA.. AYTO POU ME AGXONEI EINE OTI DEN XERO KATHOLOU TIS GONIMES MERES MOU. POIA EINE H GNOMI SAS? ME EXEI PIASEI ENA PSILOAGXOS MIPOS KATI DEN PAEI KALA, ANAROTIEME GIATI ENO IMOUN EGKIOS AYTO STAMATISE.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου καλώς όρισες!

Αν δεν έχεις σταθερό κύκλο, θα σου πρότεινα να πάρεις τα τεστ ωορηξίας.

Χρησιμοποιείς ένα κάθε μέρα και μόλις σου χαμογελάσει (ίσως έχει και άλλη ένδειξη, εξαρτάται την μάρκα) τότε είσαι στις μέρες σου.

Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια καλως ηρθες στην παρεα μας:) και εγω θα σου προτεινα να παρεις τεστ ωορηξιας ή να πηγαινεις στον γυναικολογο σου και να σου βρισκει αυτος την ωρηξια σου.παντως μην αγχωνεσαι ειναι πολλα κοριτσια σε παρομοια θεση και ειχαν αποτελεσμα και με τα 2

καλη επιτυχια και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου κι εγω εχω πολυ αστατο κυκλο αλλα αυτο δεν με εμποδισε να μεινω εγκυος απο τον δευτερο μηνα προσπαθειων και χωρις να εχω ιδεα απο γονιμες!!!γι αυτο να μην στεναχωριεσαι και να μην αγχωνεσαι!!!φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτα απ'όλα καλώς ήρθες στην παρέα μας! Εγώ θα σε συμβούλευα να μην το σκέφτεσαι και πολύ το θέμα μωρό και πότε θα κάτσει γιατί όσο το σκέφτεσαι και στρεσάρεσαι τόσο μπορεί να καθυστερήσει η διαδικασία! Έχω πολυκυστικές ωοθήκες, με άστατο κύκλο! Κατόπιν μιας θεραπείας που είχα κάνει με αντισυλληπτικά το 2002 όπου το είχα ανακαλύψει επειδή έβλεπα περίοδο κάθε 2 με 3 μήνες, κατάφερα να σταθεροποίησω κάπως τον κύκλο μου από τις 30 μέρες έως τις 40! Γόνιμες μέρες κι εγώ δεν ξέρω κάθε πότε έχω! Βρήκα τυχαία στον γιατρό ωορηξία και τότε θα ξεκινούσαμε ελεύθερα για παιδάκι οπότε το εκμεταλεύτηκα! Αλλά τζίφος! Και ξέρεις γιατί; Το σκεφτόμουν όλη την ώρα και το είχα σιγουρο κιόλας! Τον 2ο μήνα, μέτραγα, σημείωνα.. πάλι τζίφος! Τον τρίτο μήνα δεν έκανα απολύτως τίποτα! Απλά απολάμβανα τα χαδάκια με τον άντρα μου! Τώρα τον έχει η μαμά μου κάτω τον μπεμπάκο μου ο οποίος θα γίνει ενός μηνός στις 31 Αυγούστου!!

Απόλαυσε το και πολύ σύντομα θα έρθει το μπεμπάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!!sumvainei suxna telika i egkimosini ne min epitugxanetai kai auto den simainei apolutos tipota..ereunes lene oti se diastima 12 minon auto mporei na ginei kai 6 fores..alla pote den to mathainoume giati erxetai i periodos.

ta test oorixias einai akriva gyro sta 50 euro..kai na sou po parolo pou polla koritsia ta protimoun ego den ta empisteuomai...i kaliteri lisi einai na pigaineis ston giatro sou kai na vlepei tin exelixi ton oarion etsi oste molis einai etoima na gonimopoiithoun na sou pei na exeis epafes...stin ousia to metraei kai ypologizei pote tha spasei...an pali ayto sou einai dyskolo...epafes mera para mera..apo mia fora...ka xekina ta filicine(fuliko oxi)pou voithoun kai prin alla kai meta tin silipsi...exoume to idio thema..polukistikes oothikes...kai polla themata me periodo....xronia antisiliptika..alla molis ta ekopsa emeina amesos..kai tora eimai 16 evdomadon

ola kala tha pane!!!!

perimeno nea sou!!!!:) :) :)

maria:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν τεστ ωορηξίας που τα παραγγέλνεις μέσω internet και κοστίζουν νομίζω 15€ με 20€.. δεν θυμάμαι.

Εγώ πάντως πήγαινα την 12η μέρα του κύκλου και μου έλεγε ο γιατρός πότε να έρθω σε επαφή. Έπιασα το φαολάκι μου στον τρίτο μήνα προσπαθειών!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου γεια και από μένα! Μου συνέβει το ίδιο αυτό το μήνα! Εγω προσπαθώ εδώ και πολύ καιρο, αφου λύσαμε όλα μας τα προβλήματα, ξεκινήσαμε τις προσπάθειές μας από τον ιούνιο. Ο κύκλος μου είναι σταθερός στις 28 μέρες. Ημουν διακοπές και για πρώτη φορά είχα 6 μέρες καθυστέρηση. Είπα να κάνω τεστ μετά τις 7 μέρες. Τελικά μου ήρθε περίοδος. Επιδή ήμουν στο εξωτερικό δεν πήρα το γιατρό μου. Λες να μου συννέβει το ίδιο με σένα? Τι σου είπε ο δικός σου γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou! mou ipe pos den eine tipota gia na anisixo. Aplos ekana mia deyteri xoriaki gia na doume oti den yparxei pleon egkimosini, giati se kapoies periptoseis iparxei kindinos exomitriou, Alla an sou irthe kanoniki roi aimatos ola eine kala.Mou eipe pos ayto simvenei poli sixna idika otan protoprospathis na mineis egios.

Diladi an den eixa kanei test oute pou tha eixa katalavei kati.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...