Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΛΠΙΚΑ ΥΠΟΘΕΤΑ Κ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


juliax

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΟΧΤΕΣ Κ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΒΡΑΔΥ ΠΑΡΑ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΟΛΠΙΚΑ ΥΠΟΘΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ Ο ΚΟΛΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.

ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΤΑ BETADINE K ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ LACTAL.

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΥΠΟΘΕΤΑ ΙΣΩΣ ΤΣΟΥΞΟΥΝ ΛΙΓΟ.

ΧΤΕΣ ΕΒΑΛΑ 1 ΥΠΟΘΕΤΟ BETADINE ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΠΕΘΑΝΑ ! :ohmy: ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΒΑΖΑ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΗΤΑΝ ! ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ! ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ Κ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 4 ΞΕΠΛΥΘΗΚΑ Κ ΑΝΑΚΟΥΦΗΣΤΙΚΑ. ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ LACTAL ΑΛΛΑ Κ ΑΥΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΥΣΟΥ...:(

ΠΩ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ /... ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί όμως να βάλεις; Μήπως είχες κάποιο μικρόβιο; Εμένα δεν μου είπε! Οπότε δεν ξέρω! Εύχομαι κάποια από εδώ να ξέρει να απαντήσει! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Γιατί όμως να βάλεις; Μήπως είχες κάποιο μικρόβιο; Εμένα δεν μου είπε! Οπότε δεν ξέρω! Εύχομαι κάποια από εδώ να ξέρει να απαντήσει! ;)

μαλλον επειδη του ειπα οτι εχω λευκα υγρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον 7 μηνα εκανα την εξεταση κολπικου υγρου εξεταση ρουτινας αλλα καθε γυναικολογος που σεβεται τη δουλεια του πρπει αν βαλει την εγκυο αν τη κανει αυτη η εξεταση δνε ειναι τιποτα περισσοτερο απομια εξεταση παρομοια με το ΠΑΠ παιρνουν υγρο για να δδουν αν υπαρχουν απο απλους μυκητες , η κονδυλωματα η στρεπτοκοκο οτιδηποτε ωστενα υπαρχει ο χρονος να παρει η εγκυος την αντιστοιχη θεραπεια για να μην περασει το οτιδηποτε καττα την ωρα του τοκετου στο μωρο .Εγω ειχα απλους μυκητες καιμου εδωσε κολπικα υποθετα τα εβαζα καθε βραδυ δεν ειχα καμια ενοχληση δνε θυμαμαι ομως πως τα ελεγαν εχουν περασει και χρονια .Παντως παρε το γυναικολογο σου και πες του οτι εχεις την αισθηση αυτη μηναφηνεις τιποταστη τυχη μπορει αν ειναιμερος της θεραπειας να σκοτωνει ετσι ακποια βακτηριδια αλλα μπορει ακινα εισια αλλεργικη σ εκαποια ουσια . Για υτα θα ρωτας το γιατρο σου και μονο .ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑς .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ. O γιατρος σου σου εκανε και καλλιεργεια κολπικου υγρου πριν σου πει για τα υποθετα? Οσον αφορα το τσουξιμο,ισως αυτο να συνεβη λογω μυκητων. Οταν εχουμε μυκητες καμια φορα τα υποθετα που βαζουμε τσουζουν. Και τα lactal το ιδιο.

Παντως,τα υποθετα betadine δεν ειναι και ο,τι καλυτερο για τη χλωριδα του κολπου,την οποια καταστρεφει. Δεν το εχω ξανακουσει να τα συστηνουν γυναικολογοι. Ρωτησε και καποιον αλλο γυναικολογο οπωσδηποτε,αλλα μην ανυσηχεις. Ζητησε να κανεις και μια καλλιεργεια κολπικου. Οσο για τα lactal,τα βαζω και εγω κατα καιρους,ειναι ακινδυνα και ενισχυουν τη χλωριδα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια . Μου τονισε οτι θελει την περιοχη που θα περασει το μωρο καθαρη . Η κολλητη μου που ειναι χειρουργος μου ειπε να παρω καλυτερα τα lactal μια που τα εχει κ σαν επιλογη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν ημουν και γω εγκυος, απ το δευτερο τριμηνο και μετα για τον ιδιο λογο εβαζα μια φορα την εβδομαδα ενα κολπικο υποθετο ονοματι dactarin.Τελικα γεννησα με καισαρικη,οποτε τζαμπα τα υποθετα!Δεν μ ετσουζε καθολου,αισθανομουν μονο την σχετικη ενοχληση οτι εχω κατι βαλει μεσα μου,κατι που ομως ξεχνουσα τα επομενα 5 λεπτα.Το εβαζα το βραδυ,πριν κοιμηθω,ετσι ωστε να το ξεχασω πιο γρηγορα,χεχεχε.

Τα betadine ειναι πολυ δυναρα κατα την γνωμη μου και δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι κατι τετοιο αν ειναι μονο για προλιπτηκους λογους.και επισης νομιζω οτι βαζεις πολλα...Τι να πω....Οτι πουν οι γιατροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργια μου εναλλακτική μου έδωσε η το 1 η το άλλο βραδυ παρα βραδυ .

Ευτυχώς το Lactal (τζελ κολπικο) δεν με ενοχλησε καθολου!:lol:

Ευχαριστω για την ανταπόκριση όλες σας !:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...