Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γέννησα και εγω..!!(vasoula2)


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!

Γέννησα στις 5 του μηνός και έκανα ενα πολύ όμορφο αγοράκι..(δεν το λέω επειδή ειναι δικό μου παιδί αλλα είναι κούκλος!!).

Επέλεξα να γεννήσω με καισαρική γιατί φοβόμουν να γεννήσω φυσιολογικά...πειτε με παράλογη αλλα έτσι ένοιωθα.Απο πάντα έλεγα οτι θα γεννήσω με καισαρική,έχω και πολύ μυωπία, μετά όμως που έκανα κάποια μαθήματα στο ΠΙΚΠΑ κάπως άλλαξα γνώμη αλλά κατά βάθος είχα και την καισαρική στο μυαλό μου.Μια βδομάδα πριν γεννήσω ο γιατρός μου έλεγε οτι το μωρό είναι περίπου 3,5 κιλά και εκεί εγω ζήτησα να κάνουμε καισαρική...Όσον αφορά την καισαρική διάλεξα την ραχιαία αναισθησία(το μετάνιωσα λίγο..).Ήμουν ξύπνια αλλα δεν ένοιωθα τίποτα απολύτως απο τη μέση κ κάτω,το μωρό μου το δείξανε 2 δευτερόλεπτα(ξενέρωσα..) γιατί έπρεπε να το πάρουν να το εξετάσουν.Μετά που βγήκε το μωρό πέρασε κανένα μισάωρο μέχρι να μου κλείσουν την τομή.Λέω οτι μετάνιωσα όσον αφορά τη ραχιαία γιατί στο τέλος όταν πια μου είχαν κλείσει την τομή θέλανε να με καθαρίσουν απο κάτω ξαφνικά βλέπω το ένα πόδι στην Ανατολή κ το άλλο στη Δύση και εγω να μην νοιώθω τίποτα απολύτως.Εκεί έπαθα ενα ψιλοσόκ.Ένιωσα πως είναι να είσαι ανάπηρος..αυτην την αίσθηση δεν θα την ξεχάσω ποτέ...

Τέλως πάντων..να σας πώ για το μωρό μας..Είναι κούκλος..χιχι..έχει πολλά μαλλάκια ,αν και μόνο μια φορά είχα καούρες,ζυγίζει 3300 και είναι 51 εκατοστά!!

Σε ποιον μοιάζει δεν ξέρουμε ακόμα αν και έχουμε ακούσει πολλές γνώμες..χιχι..πάντως τα δαχτυλάκια τα πήρε απο τη μαμά!!

Μετά απο 5 μέρες γυρίσαμε σπίτι και απο τότε αρχίσανε και τα ξενύχτια μας...

Στη κλινική φαινόταν τόσο ήσυχο...έλεγα ωραία δεν θα μας ταλαιπωρήσει και πολύ αλλά δυστηχώς μας ταλαιπωρεί λιγο...

Ερώτηση προς μαμάδες: γιατι στα μωρά τους πιάνει η αυπνία και η γκρίνια τα μεσάνυχτα όταν θέλουμε να κοιμηθούμε??

Α,ξέχασα να σας πώ οτι του δίνω και απο το δικό μου γάλα και ξένο γιατί δεν χορταίνει με το δικό μου..Είχα πάθει μια ψιλοκατάθλιψη-στενοχώρια όσον αφορά το θηλασμό... γιατί όλες να θηλάζουν αποκλειστικά και εγω να μην μπορώ και κάτι τέτοια..μονο που το έλεγα με πιάνανε τα κλάμματα..Ευτηχώς μου πέρασε..Θηλάζω τώρα και περισσότερο απ'ότι πρίν..Πάντως κατάλαβα οτι είναι πολύ εύκολο να πάθει κάποια κατάθλιψη μετα που θα έχει γεννήσει...

Κορίτσια να ρωτήσω..ποιο γάλα δίνετε στα μωρά σας?Η γιατρός μου έδωσε το Novalac αλλα μου φαίνεται να μην του πολυαρέσει και γκρινιάζει πολύ μετα που τρώει..

Αυτά τα νέα μου ...Σας κούρασα ε???Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!

Ενας κουκλος είναι! Να ναι πάντα γερός και καλότυχος! Να τον δεις όπως επιθυμεις!!

Φιλιά πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOYLA NA SOY ZHSEI TO PAIDAKI SOY:P NA NAI GERO K KALOTYXO.. K EGW ME KAISARIKH GENNHSA ALLA OLIKH OPOTE DEN KATALAVA TIPOTA.GIA TIS AYPNIES EXEIS POLY DROMO DYSTYXWS. GIA TO GALA DEN KSERW NA SOY PW GIATI K EMEIS ALLAKSAME 3 MEXRI TWRA TO KATHE PAIDAKI EXEI TA DIKA TOY:P :P FILAKIA...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΟΥΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ, ΤΥΧΕΡΟ, ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ. ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ. ΑΝΤΕ Κ ΣΕ ΜΑΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα καταρχας να σου ζησει ο μπεμπης σου να ειναι παντα γερος

εμενα μου τον εδειξαν απο μακρυα για δευτερολεπτα και μετα καθαρισμα και τον πηρανε με την θερμοκοιτιδα για την εντατικη οπου τον ξαναειδα μετα απο 2 μερες

αχ κουκλα μου ετσι ειναι τα μωρακια και εγω ελεγα τι υσηχο παιδι αλλα ηταν μονο για 1 εβδομαδα χεχε ειχε κανει την νυχτα μερα και εγω με καφεδες εξω στο μπαλκονι!!!

οσον αφορα τον θηλασμο να μην στεναχωριεσαι προσπαθησε τον οσο μπορεις κ απο οτι καταλαβα το παλευεις αλλα αν δεν γινει δεν πειραζει τα μωρακια μας θελουν υγιεις κ χαρουμενες

εμεις πιναμε το ναν οταν βγηκαμε απο το νοσοκομειο και παλι να σου ζησει καλη λοχεια και καλη δυναμη φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NA ZHSEI !!! ΚΟΥΚΛΙ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΕ , ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ !!!

ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΡ8ΟΥΝ !

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ !

ΚΑΙ ΒΡΕ ΒΑΣΟΥΛΑ , ΟΙ ΚΑΟΥΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ , ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΕΨΗΣ Κ ΟΙΣΟΦΑΓΟΥ (ΜΥΘΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΠΟΤΕ)

ΦΙΛΙΑ !:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ

ΠΕΡΝΑΣ ΠΟΛΛΕΣ ΓΛΥΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΜΩΡΟ!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ! ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ!

ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ NOVALAC ΠΙΝΟΥΜΕ! ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΡΙΑ! ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 2! ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ! ΤΟ S26 GOLD ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας!!!Όσες έχετε μωράκια να σας ζήσουν και στις υπόλοιπες σύντομα να αποκτήσουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...