Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια βοηθεια!!


Recommended Posts

Γεννησα την Έμμα μου πριν ενα μηνα και σημερα εκανα τεστ εγκυμοσυνης γιατι ειχα καποιες υποψιες και ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ!!!!

Τι θα κανω?? η Εμμα μου ειναι μονο στον πρωτο της μηνα!!Με τι αντοχες θα τα εχω και τα δυο μαζι?? η Εμμα 10 μηνων και το αλλο το μωρακι νεογεννητο?? :blink: Ο συντοροφος μου ΠΕΘΑΙΝΕΙ για ενα δευτερο :silly: Δεν του το εχω πει ακομα...σκεφτομαι να του το πω 1η σεπτεμβριου στα γενεθλια του (σιγουρα θα ειναι το καλυτερο δωρο για εκεινον!) Αλλα τωρα το μονο που χρειαζοαι ειναι να με ενθαρρυνετε....δεν σκεφτηκα ΠΟΤΕ μου να κανω εκτρωση και ουτε θα κανω!!

Με λιγα λογια....ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΡΕΜΑ!!

line_flow_rose_beg_minie_time_1247803200_text_6820626f75626f756b61206d6f752065696e6169.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ Κ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ

ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.....ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ Κ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ...

Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ...ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 13 ΜΗΝΩΝ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ.

ΚΟΙΤΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΜΩΣ

ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ,ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΘΑ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ ΑΠΟ ΧΑΡΑ...

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ Κ ΠΙΣΩ ΡΕΜΑ.....

Κ ΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ...

Κ ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ

ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μου να σου ζήσει η κορούλα σου...Βρε κοριτσάκι μου είσαι σίγουρα έγκυος;;;;Μήπως να πήγαινες καλύτερα να κάνεις μια χοριακή;;;Μήπως λόγω ορμονών το τεστ έδειξε θετικό;;;;Δεν ξέρω, μπορεί να λέω και βλακείες...Πάντως αν όντως είσαι έγκυος σου εύχομαι όλα να πάνε καλά, να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να προσέχεις...Θα είναι δύσκολο με ένα τόσο μιρό μωράκι, αλλά με λίγη προσοχή και υπομονή θα τα καταφέρεις...:) :)

Υ.Γ:Ρε θηρίο πριν ακόμα σαραντίσεις είχες επαφή με τον αντρούλη σου;;;;);)

Εγώ υπέφερα την πρώτη φορά..Με πονούσαν τα ράμματα από κάτω..:blush: :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχα!!!Η αληθεια ειναι πως ειχα εναν τελειο φυσιολογικο τοκετο, η Εμμα μου ηταν υγειεστατη και εφυγα πολυ νωρις απο το μεαιυτηριο και μετα δεν πονουσα πουθενα!!:cheer: Οποτε εχουμε ξεκινησει την....επαφη εδω και 2 εβδομαδες.... ;)

line_flow_rose_beg_minie_time_1247803200_text_6820626f75626f756b61206d6f752065696e6169.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕ 2 ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ..ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Η ΓΙΩΤΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ!!ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ..ΞΕΡΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ!ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ..ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ 40 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΠΑΦΕΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΕΙΣ ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ,

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟ Φ.Τ.ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ 1ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα οι γιατροι μπορει να σου λενε "οχι επαφη για σαραντα μερες", αλλα σε περιπτωση που το μωρο σου και εσυ εισαστε υγιεις μπορεις σιγα σιγα να αρχισεις τις σεξουαλικες επαφες (εφοσον εχεις βγει εδω και μια εβδομαδα απο το μεαιυτηριο βεβαια).....Αλλωστε αν κατσουμε και σκεφτουμε στα παλια χρονια οι γυναικες τυχαινε και εκαναν το ενα παιδι μετα απο τ'αλλο.......τοτε δεν υπηρχαν γιατρο για να τους συμβουλεψουν βεβαια αλλα.....επαθε κανεις τιποτα??? :P

line_flow_rose_beg_minie_time_1247803200_text_6820626f75626f756b61206d6f752065696e6169.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΡΕΜΟΣ ΟΥΤΕ ΡΕΜΑ!!!!!!ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ !!!!!ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΗΛΙΚΙΑ!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξυ.....ο,τι λεει ο συντροφος μου γινεται....οταν ειχα μεινει εγκυος στην Εμμα, μου λεει "κοριτσακη ειναι" και αρχισε η κορη μου και η κορη μου, πριν καν δουμε τι ειναι......και τωρα μου λεει εισαι εγκυος!!!Παμε για δευτερο παιδακι!!!!

Που να μαθει κιολας......:P

line_flow_rose_beg_minie_time_1247803200_text_6820626f75626f756b61206d6f752065696e6169.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηριαααααααα!!!!!!! καταρχην κανε καμια χοριακη για να'σαι σιγουρη, λογω ολων αυτων των ορμονικων αλλαγων λογω γεννας, δεν ξερεις καμια φορα! ειναι καλυτερα να ειναι οι ηλικιες των μωρων σου κοντα, για να περνουν την καθε φαση τους ταυτοχρονα, δηλ στην αρχη εισαι περισσοτερο περιορισμενη στο σπιτι ενω αργοτερα στα 4-5 χρονια τους θα βγαινετε περισσοτερες βολτες εξω,...οποτε θα ειναι πιο ευκολο για σενα αφου θα ειναι στην ιδια φαση.... πιστευω ειναι το ιδανικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα θα κανω χοριακη για να σιγουρεψω τα πραγματα......ηδη μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε οτι μπορει και να ειναι λογο ορμονων...κλεισαμε ραντεβου για την Δευτερα οπου θα ξερουμε σιγουρα...

line_flow_rose_beg_minie_time_1247803200_text_6820626f75626f756b61206d6f752065696e6169.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιζω να σου ερθουν ολα οπως τα θελεις. Κι εγω οταν πρωτογεννησα ημουν πολυ ενθουσιασμενη κα ελεγα να παω αμεσως για το δευτερο. Τωρα ομως απ την αλλη χαιρομαι που δεν το εκανα γιατι η κορη μου ειναι 14 μηνών και εχω απολαυσει καθε μερα μαζί της ενω αν ημουν εγκυος δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν ευκολο. Ο καθενας βεβαια σκεφτεται διαφορετικά και εχει και αλλες αντοχες και σωματικές και ψυχικές. Ελπιζω ο Θεος να σου τα φερει οπως θες εσυ αν εισαι εγκυος τελικά καλή εγκυμοσύνη και αν οχι προσπαθηστε συντομα εφοσον το θελετε. Καλά αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν όντως είσαι έγκυος με το καλό κοριτσάκι μου!!!Πάντως μπράβο βρε θηρίο.Πριν καλά καλά σαραντήσεις είχες και ωορηξία!!Και επιτυχημένη μάλιστα.:woohoo: Τώρα για τα δύο μωρά έχεις κάποιο δίκιο αλλά αν είχες σκοπό να κάνεις δεύτερο τότε ακόμα καλύτερα γιατί θα ξεμπερδέψεις νωρίς.Να σε ρωτήσω. Θήλαζες καθόλου το πρώτο μωράκι; Αν ναι τι σου είπε ο γιατρός; Θα συνεχίσεις το θηλασμό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και για τα δυο κοπελα μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!

εννοειται οτι και το αλλο μωρακι το θες , και μην ανησυχεις ο θεος ειναι μεγαλος ,και δυναμη, και αντοχες, και υπομονη θα σου δωσει να μεγαλωσεις τα παιδακια σου .

και φυσικα ο συζυγος ηξερε τι εκανε και ποτε ;) το εκανε αφου ηθελε και δευτερο παιδακι χιχι.

οι δυο σας να ειστε καλα και μπορειτε και για τριτο :woohoo:

φιλια και καλη εγκυμοσυνη να εχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sophia K έγραψε:

Κοιτα οι γιατροι μπορει να σου λενε "οχι επαφη για σαραντα μερες", αλλα σε περιπτωση που το μωρο σου και εσυ εισαστε υγιεις μπορεις σιγα σιγα να αρχισεις τις σεξουαλικες επαφες (εφοσον εχεις βγει εδω και μια εβδομαδα απο το μεαιυτηριο βεβαια).....Αλλωστε αν κατσουμε και σκεφτουμε στα παλια χρονια οι γυναικες τυχαινε και εκαναν το ενα παιδι μετα απο τ'αλλο.......τοτε δεν υπηρχαν γιατρο για να τους συμβουλεψουν βεβαια αλλα.....επαθε κανεις τιποτα??? :P

line_flow_rose_beg_minie_time_1247803200_text_6820626f75626f756b61206d6f752065696e6169.gif

καλημερα και συγχαρητηρια!

οι γιατροι λενε οχι επαφη μεχρι να κανεις το πρωτο ΠΑΠ,στις 40 μερες δλδ.Τωρα και για την καισαρικη δεν ισχυει κατι διαφορετικο απο οσο ξερω,εμενα ο γιατρος μου οταν πηγα για ΠΑΠ μετα την καισαρικη και ρωτησα ποτε μπορω να ξαναμεινω εγκυος μου ειπε "και αυριο αν θες και μπορεις ψυχολογικα..",εμεινα ξανα οταν ο γιος μου ηταν σχεδον 8 μηνων.Σκεψου οτι το μικρο σου θα ναι 10 μηνων,οποτε πολυ πιθανο να περπαταει (ειναι και κοριτσακι και ειναι πιο σβελτες οι μικρες:P ).Το θεμα θα ειναι στο ποσο θα σηκωνεις την μικρη σου.Εκει θελει προσοχη,τουλαχιστον να μην πιεζεις την κοιλια σου.

Εγω το βρισκω πολυ ωραιο που θα ναι κοντα κοντα τα παιδια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...