Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΠΕΠΙΤΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΛΟΤΡΩΕΙ ΚΡΕΜΕΣ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.Ειμαι καινουργια ε?υπομονη...

Ο Πεπιτος μου ειναι 6μηνων και 20ημερων...Τον θηλαζω και οποτε λειπω δουλεια πινει το γαλα που εχω βγαλει στην δουλεια τι αγχος και αυτο!,,πινει το πολυ 150ML.λιγο μαλλον! Ηταν 8κιλα πριν καμμια 20μερες,αλλα κρεμα (ριζαλευρο)και φαγητο (αλλεσμενα λαχανικα)τρωει λιγο..Εχει λιγες μερες που κανει νουμερα το σκατιαρικο!Φταιει και η ζεστη μηπως?Εμ πως να του αρεσει αυτη η γλιτσα?Μηπως οταν αρχισουμε το κρεατακι αρεστει περισσοτερο? Α Ν Η Σ Υ Χ Ω.....sorry αν σας κουρασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και συμφωνω με την αφροδιτη σκευτικα επεισης μηπως να του βαζεις μεσα στην χορτοσουπα κρεμυδι να γλυκαινει(εμενα μου το ειχαν προτυνει τα κοριτσια εδω και σωθηκα)τωρα για το ρυζαλευρο δεν ξερω ο δικος μου δεν εφαγε καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

αν και συμφωνω με την αφροδιτη σκευτικα επεισης μηπως να του βαζεις μεσα στην χορτοσουπα κρεμυδι να γλυκαινει(εμενα μου το ειχαν προτυνει τα κοριτσια εδω και σωθηκα)τωρα για το ρυζαλευρο δεν ξερω ο δικος μου δεν εφαγε καθολου
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

αν και συμφωνω με την αφροδιτη σκευτικα επεισης μηπως να του βαζεις μεσα στην χορτοσουπα κρεμυδι να γλυκαινει(εμενα μου το ειχαν προτυνει τα κοριτσια εδω και σωθηκα)τωρα για το ρυζαλευρο δεν ξερω ο δικος μου δεν εφαγε καθολου

κρεμμυδι του θεουλη ξερο-καυτερο?Το θεμα ειναι οταν λειπω εγω και το ταιζουν μαμα και πεθερα καταλαβαινεις τι γινεται...η μαμα μου δεν μπορει να του δωσει γαλα πανω απο 120ml (δεν το τρωει) με αποτελεσμα το πολυτιμο γαλατακι μου να πετιεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥΣ Π.Χ. ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΟΛΟΚΥΘΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΡΟΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΝΑΛΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΕΛΙΝΟ ΔΙΝΕΙ ΩΡΑΙΑ ΓΕΥΣΗ...

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΡΕΜΜΥΔΙ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛ.ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ ΒΑΡΥ ΓΙΑ ΑΕΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΚΑΝ. ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΤΙΜΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ..ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ?

ΡΥΧΑΛΕΥΡΟ ΜΗΝ ΣΚΑΣ..ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ..ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ.

ΤΩΡΑ ΤΑ ΤΡΩΜΕ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΧΙΛΙΑ 2 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΑΛΙΑΡΕΣ ΚΑΙ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΛΕΡΩΜΕΝΑ:( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mallon to kremmydi apla to brazeis den to aletheis .etsi na parei geush to zoumaki .egw pantos den dinw .

egw bazw patata-karoto-kolokithi-lemoni kai ladu .tolemonh kai to lady oma sto piato .me to zoumaki kathorizeis poso neroulo to theleis .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥΣ Π.Χ. ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΟΛΟΚΥΘΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΡΟΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΝΑΛΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΕΛΙΝΟ ΔΙΝΕΙ ΩΡΑΙΑ ΓΕΥΣΗ...

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΡΕΜΜΥΔΙ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛ.ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ ΒΑΡΥ ΓΙΑ ΑΕΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΚΑΝ. ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΤΙΜΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ..ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ?

ΡΥΧΑΛΕΥΡΟ ΜΗΝ ΣΚΑΣ..ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ..ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ.

ΤΩΡΑ ΤΑ ΤΡΩΜΕ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΧΙΛΙΑ 2 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΑΛΙΑΡΕΣ ΚΑΙ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΛΕΡΩΜΕΝΑ:( :( :(

αχ αν ημουν σπιτι τι καλα θα ηταν λιγο στηθακι και θα ηταν καλυτερα.τωρα τα κανουμε μανταρα με το προγραμμα του.Αν δεν τρωει γαλα μετα μια ωρα του δινουν φρουτο δεν το καλοτρωει μετα απο λιγο γαλα και μετα μεσημεριανο και οσο φαει...ΕΠΕΙΤΑ ΓΥΡΝΑΩ Κ ΤΟΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΓΩ. Α ΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤανταρ προγραμμα διατροφης επειδη δεν τρωει και τα κανουμε...μανταρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

mallon to kremmydi apla to brazeis den to aletheis .etsi na parei geush to zoumaki .egw pantos den dinw .

egw bazw patata-karoto-kolokithi-lemoni kai ladu .tolemo

λnh kai to lady oma sto piato .me to zoumaki kathorizeis poso neroulo to theleis .

λεμονι ε? χμ δεν ξερω ειναι μικρουλης μηπως?(6μηνων και 20ημερων) το ξερω οτι με αγχωνει υπερβολικα η διατροφη του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena einai 6 kai 19 hmervn !!!!!poly konta gennithikane !!!!poy gennises na dv as se petixa ?

einai shntagh apo thn giatro kai to bazeis gia nostimia .den pirazei katholou .oses exw mhlisei bazoun ,dokimasetw na nostimisei ligo na to faei den einai xazo to mwraki na faei kati anosto kai xalia thelei ligo na tou aresei .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...