Μετάβαση σε περιεχόμενο

thn gnwmh sas parakalw :(


Recommended Posts

koritsia geia sas.. simera einai h 1h mera kathysterisis.. to stithos exei pristei ws synhthws, ola ta symptwmata einai ta idia me tis alles fores ektos apo to oti den exw vgalei oute ena spuraki..9 stis 10 fores evgaza.. kai kati allo .. iparxei kamia kopela pou sta symptwmata tis periodou na tis ponane ta podia kiriws apo to gonato kai katw, san na ta niwtheis prismena kai genikws na ponane arketa?!?!

Yparxei periptwsh na eimai eggyos? h koilia de ponaei toso poli alla ta podia me exoun pethanei..oufff makari... filakia kai eyxaristw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΑΓΓΕΛΙΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ.

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΠΟΝΟΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ,ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΟΡΘΙΑ ΓΙΑ ΩΡΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aggelina σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυος.... Τωρα οσον αφορα τα συμπτωματα, ειναι ακριβως τα ιδια με της περιοδου....Πονος χαμηλα στην κοιλια, πρηξιμο στο στηθος και ισως λιγη παραπανω κουραση απ οτι συνηθως....Αυτα ειχα εγω...Τωρα απο κοπελα σε κοπελα βεβαια διαφερουν...Παντως αφου εχεις καθυστερηση μπορεις να κανεις ενα τεστ, αν βεβαια δεν εχεις υπομονη να περιμενεις καναδυο μερες ακομα...Αντε, μακαρι συντομα να μας πεις τα ευχαριστα.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 27/8.ΕΧΩ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΤΡΙΑ,ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΕΜΙΖΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ!ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ?:unsure: ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΝΑΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙΟΛΑΣ.ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΣΤ Η ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ?ΕΧΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιασιμο στα ποδια, ναι, βεβαια οχι παντα. οπως καταλαβες, τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι τα ιδια με της περιοδου.

οσο για τα σπυρακια, αυτο ειναι θετικο, εκτος εαν βελτιωσες τη διατροφη σου, αυξησες το νερο, αλλαξες κλιμα κτλ...

το ιδιαιτερο συμπτωμα που ειχα εγω, και αρκετες μερες πριν την υποτιθεμενη περιοδο, ηταν πιασμενο το στηθος μου, παρα πολυ, ερεθισμενο, το πονουσα, γαργαλεμα στις ρωγες... γενικα ολο το στηθος!

ειχα και τα κλασσικα πονακια της περιοδου εντωμεταξυ...

καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas eyxaristw gia ti toses syntomes apanthseis sas.. o kiklos einai 28-30 hmerwn.. simera einai h 29h mera (gia ayto lew 1h mera kathysterisis)isws na prpei na perimenw na eksantlithei kai h 30h hmera! Shmera imoun sto tsak na parw test alla sygkratithika giati de thelw na apogoiteythw pali..lew thn deytera an den erthei na parw! emena pantws ponane poli ta podia mou..kai einai a[po tis elaxistew fores pou ponane toso poli..ma einai toso idia ta symptwmata me tis periodou?!?! makari koritsia mou..giati ton aygousto leipame diakopes kai oi epafes an oxi kathe mera, mera para mera! Tha me parei apo katw pali an den.. :(

kai se sas eyxomai oti to kalitero...kai sas eyxaristw eilikrina poli gia thn amesh antapokrisi sas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ευχομαι να ειμαστε εγκυουλες!!!!!!:kiss: αυτο με τα σπυρακια το εχω κ γω!το προηγουμενο μηνα δεν εβγαλα ουτε ενα!!!αλλα δεν ημουν εγκυος!!:( οποτε μην το θεωρεις συμπτωμα:dry: αλλα εγω σου ευχομαι ολοψυχα να χεις θετικα αποτελεσματα!!!κ συ rose:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ παρεις τεστ φαρμακειου!!!!! εγω εκανα ΔΥΟ ΤΕΣΤ, το ενα την 28η και το αλλο 33η μερα και βγηκαν και τα ΔΥΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ!!! τελικα εκανα αιματολογικη-χοριακη και εδειξε πως ημουν ηδη 4 βδομαδων εγκυουλα!!!

ασε που ηταν απ'αυτα τα τεστ που ανιχνευουν την ορμονη απο την 5η μερα ΕΠΑΦΗΣ!!! και γω τα εκανα και τα δυο πρωι με τα πρωινα ουρα...ασε...

να ξερεις πως παιζει ρολο ομως η μαρκα του τεστ, δηλαδη τα καλυτερα ειναι τα clear blue, ετσι λενε, αλλα οτι και να σου βγαλει το τεστ, δεν μπορεις να το εμπιστευτεις, δηλ μπορει να σου βγαλει αρνητικο και να εισαι εγκυος, οπως εμενα, ειτε να σου βγαλει θετικο ενω να μην εισαι εγκυος...

περιμενε λεω εγω ακομη 1-2 μερες (βεβαια αν κανεις τωρα χοριακη, σιγουρα θα δειξει...) και μετα πας για χοριακη..... αν δεν αντεχεις πηγαινε σε χημειο κατευθειαν για χοριακη και καλα αποτελεσματα!!!!! θα σου πει ο χημικος σε 1 ωρα ακριβως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelina78 ΚΑΙ ΕΓΩ ΙΔΙΟ ΚΥΚΛΟ ΜΕ ΣΕΝΑ ΕΧΩ!ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΕΣ ΤΕΣΤ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ Η ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

μαιρη3 Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΨΙΛΟΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ.ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ?ΠΑΝΤΑ ΓΕΜΙΖΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ:angry: ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...