Μετάβαση σε περιεχόμενο

BOHTHEIA>>AIMA STHN 8HLH


Recommended Posts

kalimera koritsia... apo xtes exw aima sthn mia 8hlh kai exw tromaksei kapos. Ta pragmata exoun ws ekshs...

H mpempa polles fores gia na nanouristei 8elei na kanei pipila sto sti8os mou.. xtes to apogeyma o antras mou prosekse mia kilida aima sto rouxalaki tou morou..katalaba oti itane apo thn poly "xrhsh" kai apla eipa na afiso ligo to sti8os mou na ksekourastei. GIa ton logo ayto xtes brady tis edwsa teleytaio geyma kseno..an kai eixa na tis dwsw para poly kairo. Ksypnisa simera to prwi me entelos diogkomeno sti8os...(mallon epidh perase poly ora xwris na 8ilasw) to opoio diskola 8a epanerxotan me ton 8ilasmo. Etsi anagkastika na balw to 8ilastro pou eixa na to xrhshmopoiiso 2.5 mines. ME to pou to ebala sto sigkekrimeno sti8os arxise na bgainei gala anamigmeno me aima!! Kai den itane mono merikes stagones koritsia!! Twra mou ksepristike ligo to sti8os alla fobamai na thn balw pali!! Ti na piei to aima mou to moro? Pira thn paidiatro prin ligo kai mou eipe na to plino kala kai na balw alifi kai merta apo 2 wres na thn balw...alla de sas kribo oti kai mono sthn idea na piei aima to paidi mou pagono!!

Ti na kanw re koritsiaa....exei tyxei se kamia sas paromoia katastash?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Εγώ το έπαθα όταν η μπέμπα μου ήταν 1 μηνών.

Έκανε εμετό και ήταν κόκκινο. Πήρα την παιδίατρο τηλέφωνο και μου είπε να δώ τις θηλές μου αν είχαν πληγές. Συνέχισα να θηλάζω κανονικά. Έβαζα την κρέμα της medela purelan και το λαδάκι θηλασμού της weleda.

Σε 3 μέρες πέρασαν οι πληγές και όλα καλά. Θήλαζα όμως κανονικά.

Μην σταματήσεις να βάζεις το μωρό στο στήθος δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula mou eyxaristw pou apantises...iremisa ligo.

Eplina to sti8os me xamomili kai ebala purelan..twra thn 8ilasa kai ksepristike ligo alla me to pou efage ekane mia rouketa kai ta ebgale ola. As eplisoume oti prokeite gia tyxaio gegonos...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή κι εγώ φοβόμουν μη δρακουλιάσει :P το μωράκι μου πίνοντας λίγο από το αίμα μου μιλήσαμε σχετικα με τον παιδίατρο και μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα μόνο που κατα πάσα πιθανότητα το μωρό θα αηδιάσει και παίζει να κάνει εμετό και να μου κάνει νούμερα όταν θα το βάλω στο στήθος γιατί δεν θα του αρέσει η γεύση;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aeriko32 έγραψε:

natasoula mou eyxaristw pou apantises...iremisa ligo.

Eplina to sti8os me xamomili kai ebala purelan..twra thn 8ilasa kai ksepristike ligo alla me to pou efage ekane mia rouketa kai ta ebgale ola. As eplisoume oti prokeite gia tyxaio gegonos...

Εμένα μου είχε κάνει 3 φορές εμετό αλλά λίγο όχι ρουκέτα όπως λές.

Ελπίζω να ήταν τυχαίο. Μην απελπιζεσαι πάντως να δείς που σε λίγες μέρες θα στρώσουν τα πράγματα. Καλή συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa MariaIoanna akribos ayto to drakouliasma skeftomoun kai egw grafontas to mynhma:P gia fantasou ekei pou koimamai irema to vrady na do ena mikro vampiraki na iptate panw apo to krebbati mas me ekeina ta mytera dontakia kai to ponhro xamogelo kai na psaxnei gia laxtaristous laimoudkous?:P :P :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aeriko32 έγραψε:

xaxaxa MariaIoanna akribos ayto to drakouliasma skeftomoun kai egw grafontas to mynhma:P gia fantasou ekei pou koimamai irema to vrady na do ena mikro vampiraki na iptate panw apo to krebbati mas me ekeina ta mytera dontakia kai to ponhro xamogelo kai na psaxnei gia laxtaristous laimoudkous?:P :P :woohoo: :woohoo:

Μ'αρέσει πολύ το χιούμορ σου.

Είμαι σίγουρη ότι θα τα πάτε πολύ καλά.:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου αερικό,

μην ανυσηχείς για το αίμα. Εγώ για τις 3 πρώτες εβδομάδες θύλαζα με πληγές πότε στο ένα και πότε στο ΄΄αλλο. Δεν είναι προβλημα για το μωρό. Βάλε κρεμούλα για να κλείσει. Επίσης εμένα μου είχαν πει μετά τον θηλασμό να πλενω τη θηλή, να βάζω κρέμα και και να αφίνω το στήθος για λίγο χωρίς σουτιέν (χωρίς να το ακουμπα τίποτα) για να στεγνώσει η κρέμα.

Θάλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΕΡΙΚΟ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΕΠΑΘΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ..ΕΧΟΥΝ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΑΓΝΩΝΕΙ ΜΕΤΑ ΜΑΝΙΑΣ..ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΕΤΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΚΟΚΚΙΝΑΚΙΑ ΜΕΤΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΕ ΠΙΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ ΑΙΜΑ..:dry: ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΟΛΑ, ΩΣ ΝΕΑ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ, ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΑΒΒΑΤΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ. ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ PURELAN ONΤΩΣ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΜΕΤΑ ΑΦΗΝΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Ν ΑΕΡΙΖΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΟΥΤΙΕΝ, ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΡΘΕ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑ..ΕΚΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΙΧΑ ΕΙΜΑ ΑΝ ΚΑΙ Σ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΕΝΑ "ΑΣΠΡΑΚΙ" ΠΑΝΩ Η ΘΗΛΗ. ΟΥΤΕ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ ΟΠΟΤΕ ΘΕΩΡΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...