Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι γίνεται ρε παιδιά;;;;;;;


Recommended Posts

Τα νεύρα μου!!!!! Μου ήρθε η περίοδος τη Δευτέρα, την 28η ημέρα ακριβώς. Άρχισε με ελάχιστο καφέ, ίσα που φαινόταν στο χαρτί που σκουπιζόμουν. Δεν ανησύχησα, γιατί συνήθως εμένα μου πάει καφέ τις δύο πρώτες μέρες, και το βράδι της δεύτερης ή το πολύ το πρωί της τρίτης, αρχίζουν τα ποτάμια. Τώρα όμως είναι μεσημέρι της τρίτης μέρας, κι ακόμα τίποτα, συνεχίζεται το καφέ, πάει να κοκκινίζει και μετά "καφετίζει" πάλι. Τι γίνεται ρε παιδιά; Αυτή η περίοδος παίζει με τα νεύρα μου................... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο θα ειναι να αποκλεισεις το ενδεχομενο εγκυμοσυνης Εμενα με πηγε ετσι μεχρι το 4ο

Απο την αλλη μπορει να ειναι ενας περιεργος καλοκαιρινος κυκλος

Ενοειται σου ευχομαι να παρεις θετικα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πω αυτό που μόλις είπα και στην agxos. Πρέπει να είναι κανένα κρυωματάκι που σου δημιουργεί αυτά τα σκαμπανεβάσματα στην περίοδο.Ασε δε όταν ''θες να γίνεις μαμά'' τι παιχνίδια σου παίζει η ρημάδα η περίοδος. Χαλάρωσε, ξεκουράσου, βγες και στη βεραντούλα να δει ο ήλιος την κοιλίτσα σου να στη ζεστάνει και όλα θα έρθουν ομαλότερα!Αν δεν έρθουν...ασε λίγες μερούλες και κάνε το τεστ. α! να σε ρωτήσω...πονάκια χαμηλά σαν περιόδου έχεις;αν ναι κι αυτό μπέρδεμα είναι γιατί είτε είσαι έγκυος είτε όχι τα έχεις τέτοια πονάκια.Το ρωτάω σε περίπτωση που δεν τα έχεις και γενικά η περίοδος σου έρχεται χωρίς ιδιαίτερους πόνους, να μην κάνεις τσάμπα το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, όχι, πόνους δεν έχω. Πιο πολύ ζαλάδες και αδυναμίες, που τις έχω πάντοτε στην περίοδο. Κρύωμα αποκλείεται να είναι, όσο για εγκυμοσύνη, δε νομίζω, αφού μου ήρθε χωρίς καμία καθυστέρηση... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!! Θα περιμένω μερικές μέρες, κι αν δεν κατέβει, θα πάρω το γιατρό μου. Το νιώθω ότι θα κατέβει, αλλά κάθε φορά που πάω τουαλέτα διαψεύδομαι... Ελπίζω να ξεκαθαρίσει γρήγορα το τοπιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου παρε τον γιατρο σου να σε δει ετσι την πατησα στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχε γινει η συλληψη και μου ηρθε 4 μερεσ καφε και μετα τιποτα τον επομενο μηνα με καθυστερηση μου ειπε οτι ημουν 5,5 εβδομαδων εγκυοσ και μου ειχε δωσει και αντιβιωση για ενα μικροβιο που ειχα στο ενδιαμεσο.....

μιλα λοιπον μαζι του να ξερει και αυτος.... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, θα τον πάρω αν μέχρι την Παρασκευή δεν κατέβει το αίμα κανονικά. Σήμερα άρχισε να βγαίνει και λίγο κόκκινο, αλλά η ποσότητα είναι ελάχιστη και είναι φάσεις που σχεδόν σταματά τελείως, σκουπίζομαι και δε βγαίνει απολύτως τίποτα. Είπα να περιμένω μέχρι την Παρασκευή,και μετά θα τον πάρω... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοπελα μου!ακριβως τα ιδια συμπτωματα που περιγραφεις εχω κι εγω. "ηρθε" ακριβως στις 27 μερες και ειχα καφε υγρα μονο ομως στο σκουπισμα τα εβλεπα. και τωρα σην 29 μερα που επρεπε να εχω πλημμυρα ακομη περιμενω.....λεω μηπως ειναι απο τα μπανια που εκανα γιατι τωρα γυρισα απο διακοπες....αν και σπανιο για μενα τετοια συμπτωματα....

θα περιμενουμε φιλεναδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή υπομονή κορίτσια μου και..... μακάρι να μην οφείλονται όλα αυτά.... στη θάλασσα!!!!! Περιμένουμε νεότερά σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια μου, κατέβηκε το αίμα σήμερα το πρωί. Ήταν για να χαρώ ότι δεν ήταν κανονική περίοδος... Λέτε να οφείλεται στο ότι, πιθανότατα τον προηγούμενο μήνα είχα βιοχημική κύηση; :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Δυστυχώς κορίτσια μου, κατέβηκε το αίμα σήμερα το πρωί. Ήταν για να χαρώ ότι δεν ήταν κανονική περίοδος... Λέτε να οφείλεται στο ότι, πιθανότατα τον προηγούμενο μήνα είχα βιοχημική κύηση; :blink:

κοριτσακι μου δεν πειραζει τον επομενο μηνα.:)

δεν ξερω αμα οφειλεται στην βιοχημικη που ειχες παρε τηλ,τον γιατρο σου να σιγουρευτεις:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, θα τον πάρω όταν μου τελείωσει η περίοδος, για να κλείσω και ραντεβού για τεστ παπ. Θα τον τρελλάνω στις ερωτήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου "θέλω να γίνω μαμά",

Καταρχήν λυπάμαι που δεν είσαι εγκυούλα! Αλλά πάντα έχεις την ελπίδα του επομένου μήνα...ανέξοδα και με πιθανότητες 12/έτος...

Στα λέω αυτά γιατί, δυστυχώς, εγώ όπως και άλλες κοπέλες δεν μπορούν να συλλάβουν φυσιολογικά και πρέπει να στραφούν στις εξωσωματικές...

Μην χάνεις το θάρρος σου και την ελπίδα! Εχε πίστη και όλα θα πάνε καλά!!! Τί τώρα, τί τον επόμενο μήνα βρε χαζούλι;

Παρεμπιπτόντως, ο γιατρός μου μου είχε πει ότι οι πιθανότητες να μείνεις φυσιολογικά εγκυος ανά μήνα είναι 20%...δεν είναι και πολύ έτσι δεν είναι;

Οπλίσου με δύναμη, υπολόγισε στο περίπου τις μέρες σου, πάρτε καμμία βιταμινούλα, κάντε τότε ζουζουνιές ανά 2 μέρες και μετά μισή ώρα τα πόδια ψηλά...μετά ύπνο ...και αν δεν μείνεις να μην με λένε ΕΙΡΗΝΗ!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Ναι, θα τον πάρω όταν μου τελείωσει η περίοδος, για να κλείσω και ραντεβού για τεστ παπ. Θα τον τρελλάνω στις ερωτήσεις!!!

και εγω πηγα την προηγουμενη πεμπτη και σκεφτομουν απο μερες τις ερωτησεις που θα τον κανω.μετα αρχινησε να με λεει να κανω υστεροσκοπιση-λαπαροσκοπιση{με εκανε χαλια}και μετα με ρωταει εχεις να με κανεις καμια ερωτηση?και του λεω οχι.με εκανε σκ......α με αυτα που με ειπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη, σ' ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!!! Όλα αυτά που μου γράφεις τα ξέρω ήδη (φρόντισαν τα κορίτσια του mammyland γι' αυτό!!!). Τον επόμενο μήνα δυστυχώς ο καλός μου θα πάει να δει τη μαμάκα του, οπότε νομίζω χάνονται οι γόνιμες μέρες. Δεν πειράζει, όμως, ανοίγουν και τα σχολεία και πιάνω δουλειά, οπότε δε με πειράζει να προσαρμοστώ πρώτα και μετά. Άλλωστε, προσπαθούμε ελάχιστο καιρό.

Mariant, και ο δικός μου γιατρός έχει μια τρέλα με τις εξετάσεις, αλλά το κάνει για να αποκλείσει κάθε πιθανότητα προβλήματος. Δηλαδή, σε κάποια φάση πριν χρόνια με πονούσε το στήθος μου, και μου έκανε ο ίδιος εξέταση, με έβαλε να κάνω καρδιογράφημα και υπερηχογράφημα στήθους! Τελικά δεν είχα απολύτως τίποτα!

Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε; Μην αγχώνεσαι, σκέψου ότι κάνεις τις εξετάσεις για να αποδειχτεί ότι δεν έχεις τίποτα!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariant μου!

Το ξέρω ότι σε απογοήτευσε, αλλά πίστεψέ με η λαπαροσκόπηση μπορεί να σε σώσει από πολλές και σοβαρές ταλαιπωρίες... Δεν θέλω να μπώ σε λεπτομέριες για να μην σε φοβήσω αλλά η συμβουλή μου είναι να την ΚΑΝΕΙΣ το συντομότερο δυνατό...

Μακάρι να την κάνεις τσάμπα και όλα να 'ναι καλά...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟΥ ΠΟΥ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΓΗΚΑΝ ΟΚ,ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΜΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΣΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ 2ΜΗΝΟ.ΑΝΤΕ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ

IRENEΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΗΔΗ ΧΡΕΙΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΞΑΝΑ ΠΑΛΙ ΣΕ ΣΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ,ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΕΛΠΙΖΩ,ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariant δύο χρόνια είναι όντως πολύς καιρός, αλλά δε σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο άλυτο πρόβλημα. Οι γονείς μου προσπαθούσαν εφτά χρόνια μέχρι να κάνουν εμένα, για να αποδειχθεί ότι ήταν αδύναμο το σπέρμα του πατέρα μου, πράγμα που λύθηκε με χαπάκια, και σε λιγότερο από τρεις μήνες, η μάνα μου έμεινε έγκυος. Και να πω ότι προηγουμένως, της είχαν πει ότι έχει αυτή το πρόβλημα. Της είπαν μέχρι και ότι είναι στραβή η μήτρα της!!!

Αφού προσπαθείτε αρκετό καιρό, τότε καλύτερα κάνε κάποιες εξετάσεις, αν υπάρχει πρόβλημα, να ξεπεραστεί!!! Σου εύχομαι πάντως να μην έχεις τίποτα, και να μείνεις γρήγορα έγκυος!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aκόμα και στην βιοχημικη να οφείλεται και ο οργανισμός σου να σου κάνει παιχνιδια είναι καλό που σου κατέβηκε επιτέλουσ το αίμα αφού δεν είσαι έγκυος,αυτό δείχνει ότι όλα μπαίνουν πάλι σε μια σειρά.Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει το άγχος,όλα μπορεί να τα ανατρέψει.

δε νομίζω να μου στεναχωριέσαι,ε?

θα έρθει γρήγορα το μπεμπάκι σου,θα το δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άγχος δεν είχα αυτό το μήνα καθόλου. Μάλιστα, το ότι η περίοδος μου ήρθε την 28η μέρα, με ανακούφισε και μου αφαίρεσε κάθε πιθανότητα άγχους.

Η αλήθεια είναι ότι στεναχωριέμαι κάπως, όχι τόσο για το ότι δεν έμεινα έγκυος αυτό το μήνα, καθώς ήμουν απόλυτα σίγουρη ότι δεν είμαι, όσο για το ότι ήμουν τον προηγούμενο και το έχασα...

Τέλος πάντων, ακόμα στην αρχή είμαστε... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariant έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟΥ ΠΟΥ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΓΗΚΑΝ ΟΚ,ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΜΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΣΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ 2ΜΗΝΟ.ΑΝΤΕ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ

IRENEΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΗΔΗ ΧΡΕΙΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΞΑΝΑ ΠΑΛΙ ΣΕ ΣΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ,ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΕΛΠΙΖΩ,ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ?

Φοβάμαι ότι θα έχουν βαρεθεί τα κορίτσια να ακούν την ιστορία μου!

Τέλοσπάντων, είχα πριν 1 και κάτι χρόνο 1 εξωμήτριο, στο ενδιάμεσο ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ (γι' αυτό σου φωνάζω) και μου έτυχε πριν ΄3 μήνες και 2ο εξωμήτριο λόγω βουλωμένων (όχι τελείως)σαλπίγγων. Τώρα μπορούμε μόνο με εξωσωματική διότι αφαιρέθηκαν οι σάλπιγγες... Θα ξεκινήσω Σεπ-Οκτ. την διαδικασία!

Λέω την ισορία μου όσο περισσότερο μπορώ γιατί δεν θέλω άλλη κοπέλα να περάσει αυτά που πέρασα εγώ!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια τα νευρα μου...περιμενω περιοδο κι εχω σχεδον τα ιδια συμπτωματα με την "θελω να γινω μαμα". την 27 μερα ειδα ελαχιστα καφε υγρα κι αυτα στο σκουπισμα...λεω οκ...οπου να ναι κατεβανει και το αιμα...χθεσ 28 μερα σχεδον παλι τιποτα....σημερα 29 μερα ειδα κατι καφε σκουρα υγρα και δυο σταγονες αλλα ψιλα πραγματα...εν τω μεταξυ με ποναει η ωοθηκη λες και εχω ωορηξια.τετοια πονακια και που και που εχω πονακια χαμηλα στην κοιλια λες και τωρα κατεβαινει το αιμα...εχω απιστευτα σταθερο κυκλο..ομως αυτη την φορα παρατηρησα οτι το στηθος μου δεν με ποναει, ξερετε οπως λιγο πριν την περιοδο....

να ειναι απο τα μπανια στην θαλασσα...εγω προσωπικα με την απαισιοδοξια μου λεω αποκλειεται να ειναι το ευχαριστο γεγονος...

εσεις τι λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνέχισε να λες αποκλείεται, για να μην απογοητευτείς! Σου εύχομαι να είναι το ευχάριστο, αφού μάλιστα λες ότι έχεις απίστευτα σταθερό κύκλο.

Περιμένουμε τη συνέχεια!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...