Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ε, ΝΑΙ!!!! ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!!!!


Recommended Posts

Γεια σε όλες!!!

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χωριακής μου και είμαι 5-6 εβομάδων έγκυος!!! Η πλάκα είναι ότι μου λέει η μικροβιολόγος "τελευταία περίοδος 16/07; Υπάρχει εγκυμοσύνη, ε;" "μάλλον" της λέω! "το ξέρατε;" μου λέει. "Ε, γι' αυτό έκανα την εξέταση για να το επιβεβαιώσω" της λέω εγώ έτοιμη να κλάψω εκείνη την ώρα!!!

Πήρα και τη γιατρό μου και 31/08 θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο!!! Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει!!!!

Για την ιστορία, κάναμε προσπάθειες περίπου 7 μήνες, αλλά στους 2 πρώτους ήταν πολύ ελάχιστες οι φορές που κάναμε ελεύθερα γιατί ο αντρούλης μου ήθελε χρόνο για να το συνειδητοποιήσει (χιχι!!!)

Δεν είχα ιδιαίτερο άγχος, αν και όταν πέρασαν 5 μήνες άρχισε να με τρώει η αγωνία. όταν όμως μπήκε ο Ιούλιος (που συνέλαβα προφανώς), είχα και κάτι τρεχάματα με τη δουλειά, σκεφτόμουν και τις διακοπές και τελικά ήρθε!!!

Πιστεύω βέβαια και λίγο ότι βοήθησε η γυναίκα του αδερφού μου που πήγε για προσκύνημα στη Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντω που σου δίνουν ένα μήλο για να σε βοηθήσει να κάνεις παιδί (λένε) κι ενώ εκείνη προσπαθεί ενάμισυ χρόνο έχοντας μία αποκόλληση και μία παλλίνδρομη, πήρε το πρώτο μήλο για μένα και μετά για κείνη!!!! Με συγκίνησε τρελλά!!!!

Τέλος πάντων σας ζάλισα...

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες τα καλύτερα και ό,τι επιθυμείτε να το δείτε στην αγκαλίτσα σας!!!!!!!

Φιλάκιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γλυκειά μου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Είναι ότι καλύτερο σου συμβαίνει! Φιλιά και να προσέχεις!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX PEPITA MOY ME ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΜΗΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ.ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ.ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γλυκια μου!!!!!!!!!!!!!

συγχαρητηριααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

με το καλο ολα να πανε. να ξεκουραζεσαι τωρα!!!

μετρησα κ συμφωνα με την τελευταια περιοδο εισαι ακριβως 4 εβδομαδων κ 5 ημερων!! καθε πεμπτη κλεινεις εβδομαδα και η ΠΗΤ σου ειναι 23/04/2009!!!!!!!!!!!

φιλακια !!!!! με το καλοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια, είστε πολύ γλυκιές όλες.

Rose25 σου εύχομαι το μήλο να σου φέρει το μωράκι!

Και σε όλες όσες θέλετε!

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι όλες RIRENA, amanda, dimitra23, matakiaefh, marimari, dallia (να σου ζήσει ο μπεμπούλης, γλύκας είναι!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ?ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΝΕΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ευχηθώ κι εδω στο επίσημο ποστ!!!!

Κοριτσάκι μου καλό, σου εύχομαι όλα να πάνε υπέροχα και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου όσο μπορείς περισσότερο!!!

Σου εύχομαι τα καλύτερα και με το καλό να περάσει ο καιρός και να αγκαλιάσεις το μωρό σου!!!

Προς το παρόν περιμένουμε τις 31/8!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pepita, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠ ΤΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια pepita!!! :laugh:

Να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη, να κυλήσουν όλα ομαλά και με το καλό να αγκαλιάσεις το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοπελίτσα μου. Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Αχ!! Μου αρέσει να διαβάζω ανακοινωσεις εγκυμοσύνης γιατι μου δίνει δύναμη.

Βρε κορίτσια μην με περάσετε για χαζή αλλα αυτο το μήλο που λέτε τι είναι? Ειναι ενα μοναστήρι στην Λυκοβρυση αυτο? Και τι πας μέσα τους λες καλησπερα και τους ζήτας να σου δωσουν το μήλο?

Λεω να παω και εγω αλλά ντρέπομαι τι να τους πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax pepita mou eisai eguos!!!!!!! sygxarhthria!!!!! poly xairomai gia sena!!!!!!!!! na exeis miapoly poly omorfi egkymosunh!!!!!!

apolafse to!!!!kai me to ko enas ygiestato moraki!!!!

ax..me syginhses..alitheia!!!!!

p.s.vre koritsia ti einai auto to milo pou lete????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...