Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι με ενοχλει στο mammy...


Αννιώ

Recommended Posts

Anastacia έγραψε:

Ομως οσες "τελειωσατε" (προς το παρον με το θηλασμο των παιδιων σας δεν εχετε το δικαιωμα να στερησετε πιθανες πληροφοριες απο εμας που ακομα δεν αρχισαμε!

Αναστασια συμφωνω με τα λεγομενα σου... δεν ειμαι εμπαθες ατομο αλλα μ'αρεσει να λεω την αποψη μου ακομα και σε θεματα που ξερω πως "καινε"... αλλα να σου κανω μια ερωτηση; με ποιον τροπο θα στερησουμε πληροφοριες εμεις που τελειωσαμε με τον θηλασμο απο εσας που δεν αρχισατε ακομα; αυτο δεν μπορω να το καταλαβω... ολες καταθετουμε γραπτως τις εμπειριες μας... αλλες εχουν το επιθυμειτο τελος και αλλες οχι... εσεις κρατατε αυτα που θελετε και σας συμφερουν... εμεις απο την αλλη εχουμε το δικαιωμα και εφ'οσον ζητηθηκε, την αδεια, να γραψουμε τις εμπειριες μας...

Και μιας και λεμε τι μας ενοχλει στο μαμμυ να σας πω κι'εγω οτι αυτο που μ'ενοχλει δεν ειναι το οτι καποιες κοπελες σπευδουν να κατακρινουν τις απαντησεις μου οταν ειναι αντιθετες οι αποψεις μας, αλλα ο τροπος που το κανουν... πολλες φορες λαμβανω κριτικη με ειρωνικα σχολια και με αποτομο λογο... θεωρω οτι δεν προσβαλλω γραφοντας την αποψη μου και απαιτω να με σεβονται απως τις σεβομαι κι'εγω... ειναι παραλογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 242
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Sweetmammy

-αν επιτρέπεται να απαντήσω-

τις πληροφορίες μας τις στερείτε

(σε εμάς που διαβάζουμε φανατικα κ ενημερωνόμαστε

διότι ΘΕΛΟΥΜΕ να θηλάσουμε...)

όταν «μυρίζετε» ή δημιουργήτε εντάσεις

γύρω από το θέμα ...θηλασμός!

Εφόσον οι κοπέλες

που το έχουν παλέψει, που έχουν θηλάσει

αποχωρούν προσβεβλημένες

η μία μετά την άλλη

ποιανής εμπειρίες θα διαβάζουμε εμείς;;;

Συμφωνώ απόλυτα με την Βάνια...

Παρέα είμαστε, γιατί τόσα αποθυμένα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οσο θυμαμαι, επειδη εχω απαντησει σε αρκετα θεματα θηλασμου, συνηθως εγω ειμαι που αποχωρω προσβεβλημενη απο κοπελες που θηλασαν καιρο... νομιζω αλλωστε πως αυτο ειναι και το παραπονο της Αννιως που ανοιξε το θεμα...

Απο την αλλη οι εντασεις δημιουργουνται απο ατομα που δινουν προκλητικες απαντησεις σαν αυτες που ανεφερα παραπανω... αν αυτα τα ατομα δεν ειχαν απαντησει με αυτον τον τροπο, ποιος ο λογος να δημιουργηθουν εντασεις;

Και τελος δεν συμφωνω πως ειμαστε μια παρεα... μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας... ειμαστε πολλες παρεουλες που η καθε μια εχει το δικο της "χρωμα"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αποχωρουν προσβεβλημενες οι κοπελες που εχουν θηλασει??? ποτε εγινε αυτο??

και να πω και κατι αλλο εμπειρεια σε μια νεα η παλια μαμα δεν ειναι μονο ο θηλασμος αλλα και πολλα αλλα μικρα και μεγαλα που αντιμετωπιζει

να φερω αλλο ενα παραδειγμα???

εγω εχω εμπειρια σε θεματα προωροτητας μιας και το ζω εδω και 13 μηνες οταν τεθηκε ενα τετοιο θεμα και ειπα την εμπειρια μου και συμβουλεψα μια νεα μαμα πως θα αντιμετωπισει αυτο που περναει ξερετε τι εγινε??? χαμος!!!!!

γιατι καποια αλλη κοπελα ασχετη με το θεμα αυτο προετρεπε την κοπελια σε τελειως αντιθετη και επικυνδυνη κατευθυνση μονο και μονο για να στηριξει την αποψη της για τον θηλασμο και την αγγαλια αγνοοντας τους κινδυνους και με παρα μα παρα πολυ ειρωνικο τροπο μου ειπε ευθεως οτι δεν τα ξερω καλα(ΕΝΩ ΤΑ ΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!!!)και οτι λεω στην κοπελα να μην παρει αγκαλια και να μην θηλασει το παιδι της !!!! ε!!!! ελεος πια!!!!

ποιος εχει τελικα αποθυμενα εδω μεσα ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω βρε Sweetmammy μου;

Ίσως και να έχεις δίκιο.... ίσως σε έχουν προσβάλει

επειδή δεν θήλασες (αν κατάλαβα καλά!)...

Τι να πω;

Διαφωνώ κάθετα όμως

με τις πολλές παρέες , με τα «χρώματα»

και με τις ομαδούλες.......

Εγω , από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου,

δεν έκανα κ δεν συμμετήχα σε «πηγαδάκια»

και ....ομάδες!

Ούτε στο σχολείο, ούτε στις διάφορες δουλείες μου

ούτε στο γραφειο, ούτε ΠΟΥΘΕΝΑ

δεν έβλεπα γύρω μου "κλίκες"

και .......χρώματα! (κ ας υπάρχουν! απλά δεν με απασχολούν!)

Έτσι κ το Μάμμυ,

για μένα είναι ΜΙΑ παρέα, ΜΙΑ αγκαλιά

ΈΝΑ site για μαμάδες, ΜΙΑ πηγή ενημέρωση,

ΜΙΑ ομάδα

......και εγώ ΜΙΑ μέσα σε όλες σας!

Ας μην σκεφτόμαστε κακοπροαίρετα κ

αρνητικά.......... Δυσκολεύουμε την ζωή μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μου κορίτσι marimari, σε δυό μέρες γεννάς απίστευτο!σαν χθες θυμάμαι όταν έμεινες έγκυος και μας το ανακοίνωσες!Και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση τότε που αν και είχες τέτοια χαρά δεν ξέχασες τα κορίτσια ¨προσπαθώ αρκετό καιρό¨ και για να μας βοηθήσεις (λέω μας γιατί κι εγώ τότε προσπαθούσα) έγραφες τα συμπτώματα που είχες. και λέω τότε τι ψυχάρα είναι αυτή η κοπέλα, αντί να είναι στην κοσμάρα της που συνέλαβε και να το γιορτάζει κάθεται κι απαριθμεί ό,τι θυμάται με λεπτομέρειες από τα πρώτα πρώτα συμπτώματα, για να βοηθήσει εμάς.Σου εύχομαι ολόψυχα με ένα πόνο!

Οσο για το θέμα αυτό, τι να πω ρε κορίτσια με επιασαν κάτι νευρικά γέλια νυχτιάτικα που φοβάμαι μην ξυπνήσω τον άντρα μου. Γουστάρω!Ναι ναι, όλες αυτές τις διαφωνίες, τις αντιπαραθέσεις, είναι κάτι απολύτως υγιές!Ο λόγος που γελούσα είναι γιατί ώρες ώρες έτσι όπως γράφουμε εδώ μέσα, έχουμε καταντήσει σαν το μικρό σπίτι στο λιβάδι!Δεν υπάρχουν αυτά στην πραγματική ζωή!¨Ναι χρυσή μου, μην ανησυχείς!Δεν πειράζει αγάπη μου που δε θηλάζεις :kiss: ¨ κι από μέσα μας ¨αει μωρή παλιοτεμπέλα, αχ τελικά είμαι τέλεια μάνα εγώ¨. ¨Πόσα κιλά πήρες στην εγκυμοσύνη; 25;Μην ανησυχείς γλυκειά μου!ετσι χρειάζεται να τρέφεται το παιδί καλά! :kiss: ¨ κι από μέσα μας ¨α να χαθείς φοράδα!Δεν ήξερες να κρατήσεις τον κ...λο σου :P ...ενώ εγώ ετρωγα τα λύσσακα μου και κατάφερα να πάρω μόνο 8 κιλά, καλά να πάθεις!¨

Δεν χρειάζονται αποχωρίσεις, απλή παραδοχή ότι είμαστε διαφορετικοί και όπως είπε κάποια κοπέλα, λίγο περισσότερη προσοχή στον τρόπο που εκφραζόμαστε, τίποτα άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟ ΜΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ 2007 ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Κ ΕΤΣΙ

ΕΠΕΣΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ.ΕΙΜΟΥΝΑ ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2008

ΠΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΠΕΧΤΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ

ΠΡΟΣΒΑΛΑΝΕ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ Κ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΛΕΣ

ΦΥΓΑΜΕ.ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ 2009 ΠΑΛΙ Κ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ

ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΠΟΣΤ ΠΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝΕ.ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΘΗΛΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ,ΟΧΙ ΔΕΝ

ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ,ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΝΑ,Κ ΟΧΙ ΣΑΦΩΣ

ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΝΑΤΙΣΤΩ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΑ Κ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΣΕ Κ ΑΝ ΘΗΛΑΣΕ (ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ

ΣΕΒΑΣΜΟ)!!

ΜΑΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΝ ΘΗΛΑΣΕΣ Κ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ...

ΜΑΝΑ ΚΑΤΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ,

ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ Κ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗ ΣΩΣΤΑ Κ ΟΧΙ

ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΥΧΟΝ ΚΟΠΛΕΞ ΤΗΣ,ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ

Κ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ...

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ

ΓΙΑΤΡΟΙ(ΑΝ Κ ΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ Κ ΑΠΟ

ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΥΞΕΡΕΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΡΩ Κ ΤΟΝ ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ),ΕΙΝΑΙ

ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΝ ΑΠΛΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥΣ.

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΑΚΟΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΤΙΘΟΝΤΕ ΣΕ

ΠΟΣΤ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΩΣΤΑ..(ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ

ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ.) ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΩΣ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΣΕ

ΚΑΠΟΙΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ

΄΄ΑΠΕΝΑΝΤΙ΄΄ΜΑΣ...

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.

ΥΓ.ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ....

ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΕΚΛΑΙΓΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ

ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΥΥΥΥΥΥΥ ΜΕΧΡΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ

ΑΝΙΚΑΝΗ ΜΑΝΑ,ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΑΦΗΣΑ Κ ΕΚΛΑΙΓΑ..

ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και απαντησα εγω κουκλα μου δεν πειραζει ε????

καλο ειναι να βγαινουν απο μεσα μας πραγματα που μας εχουν πειραξει και να συνεχιζουμε αρμονικα να λεμε τις αποψεις μας στο μαμυ

εγω απλα ενα δυο συγκεκριμενα ατομα απλα τα εχω διαγραψει προσπαθω παντα να βοηθω και να σου πω και την αληθεια μου? χαιρομαι να βλεπω πολλα ποστ με θηλασμο γιατι αυτο σημαινει οτι ολο και πιο πολλες μαμαδες θηλαζουν

σας καληνυχτω γιατι εχω πολυ πρωινο ξυπνημα και δεν βλεπω να σηκωνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

αποχωρουν προσβεβλημενες οι κοπελες που εχουν θηλασει??? ποτε εγινε αυτο??

και να πω και κατι αλλο εμπειρεια σε μια νεα η παλια μαμα δεν ειναι μονο ο θηλασμος αλλα και πολλα αλλα μικρα και μεγαλα που αντιμετωπιζει

να φερω αλλο ενα παραδειγμα???

εγω εχω εμπειρια σε θεματα προωροτητας μιας και το ζω εδω και 13 μηνες οταν τεθηκε ενα τετοιο θεμα και ειπα την εμπειρια μου και συμβουλεψα μια νεα μαμα πως θα αντιμετωπισει αυτο που περναει ξερετε τι εγινε??? χαμος!!!!!

γιατι καποια αλλη κοπελα ασχετη με το θεμα αυτο προετρεπε την κοπελια σε τελειως αντιθετη και επικυνδυνη κατευθυνση μονο και μονο για να στηριξει την αποψη της για τον θηλασμο και την αγγαλια αγνοοντας τους κινδυνους και με παρα μα παρα πολυ ειρωνικο τροπο μου ειπε ευθεως οτι δεν τα ξερω καλα(ΕΝΩ ΤΑ ΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!!!)και οτι λεω στην κοπελα να μην παρει αγκαλια και να μην θηλασει το παιδι της !!!! ε!!!! ελεος πια!!!!

Το θυμάμαι αυτό Αναστασία μου! Εκεί είχα τσακωθεί κι εγώ γιατί ήταν πολύ εριστικές οι απαντήσεις! Κι επειδή τυχαίνει να ξέρω κάποια πράγματα από την ανιψιά μου που ήταν προώρη, κατέθεσα κι εγώ την άποψη μου και θυμάμαι που είχαμε γίνει κόκκινα πανιά!! Μέχρι κι ότι ξύνω τα νύχια μου για καυγά μου γράψανε!! Κι απλά εκεί, σταμάτησα ν'ασχολούμε!! Κι όπως έγραψα, όταν βλέπω το μωρό μου να έχει καταπιεί στην κυριολεξία τα χέρια του για να μου δείξει ότι πεινάει, τον βάζω στο στήθος και μου κάνει παράπονα με την μουρίτσα του ότι δεν τρώει καλά.. και του δίνω λίγο ξένο και αμέσως γελάει και κοιμάται σαν πουλάκι.. γιατί ν'απολογηθώ ή να νιώσω άσχημα ότι το γάλα σκόνη δεν είναι καλό; Δίνω περισσότερο από το δικό μου κι ελάχιστο συμπλήρωμα! Δικαίωμα του καθενός να κάνει ότι θέλει!

Κορίτσια... Συλλέγουμε ότι θέλουμε κι αν κάτι μας χαλάει το προσπερνάμε! Είμαστε εδώ για να περνάμε κάποιες ώρες ευχάριστα! Κι όχι να βγάλουμε νύχια κι όποια επιζήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θελω να αναλυσω περαιτερω το θεμα γιατι γινεται κουραστικο για τις υπολοιπες κοπελες... τι να σου πω; ισως αυτα που βλεπω εγω να μην τα βλεπεις εσυ...! Συμβαινει καμια φορα...!

Dominique θελω να πιστευω πως αυτο που περιγραφεις δεν ισχυει στο μαμμυ... κι'αν ισχυει μιλαμε για μειονοτητα...

Πολλες φορες παντως εχουν ανοιχτει θεματα σχετικα αλλα εχουμε μεινει στα ιδια...

Καλη σας νυχτα κοριτσακια... !!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique

... σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Σε 2 μέρες (με πρόκληση)

θα έχουμε τον μπεμπούλη μας...

Γεννααααμε!!!

((.......αν κ είμαστε εκτός θέματος!))

Έφτασες κ εσύ στην 30ή εβδομάδα...

Καλό υπόλοιπο κύησης κ απόλαυσε τις

75(!) μέρες που σου έμειναν

όσο καλύτερα μπορείς!!!

Είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟ , μαγικό το ταξίδι

της εγκυμοσύνης..... Θείο Δώρο

τα εμβρυάκια μας!!!!!!!!!!!!!!!

Να χαιδεύεις το σποράκι σου

συνέχεια........ !!!

-συγχωρέστε μας το ...εκτός θέματος!-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

....χαζης αγγαλιας γιατι οταν εχεις ενα μωρο που παλευει με τα γραμμαρια για να επιβιωσει ενα μωρο που το τρεχεις συνεχεια στο παιδων και σε ενα σωρο γιατρους σε νοιαζει να το ταισεις με οτι υπαρχει σε νοιαζει να το αναθρεψεις και να προσπαθεις με ολες σου τις δυναμεις να το στηριζεις γιατι και εκεινο αγωνιζεται πιο πολυ απο εσενα.σε νοιαζει η υγεια του και οχι αν θα το παρεις περισοτερο η λιγοτερο αγγαλια την να την κανω εγω την αγγαλια κοριτσια οταν ξερω οτι το παιδι μου περασε εγγεφαλικο με το που γεννηθηκε και ακομη τρεχουμε σε γιατρους???? αυτο θα με νοιαξει η τι γαλα πινει????

Αρε Αναστασια με συγκινησες!!

Κοριτσια αυτη ειναι η ουσια οτι πιο ουσιαστικο το ειπε η αναστασια μεσα απο την δικη της εμπειρια..

ολα τα αλλα ειναι χαζα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν περιμενα 9 σελιδες θεμα το μονο σιγουρο...

Εγω θεωρω Αφορδιτη οτι δεν κερδιζουμε κατι με το να λεμε οτι θα φυγουμε...

Εγω ουτε ειπα οτι θα φυγω ουτε οτι δεν θα ξαναμπω στο φορουμ αν και μου φαινεται εγω φταιω για ολα.

Τεσπα Αφροδιτη δεν ξερω γιατι το πηρες προσωπικα ειλικρινα...

Τοσα ονοματα ειμαστε,τοσα μελη...δεν ειπα οτι το εκανες εσυ ουτε και σε κατηγορησα.

Τελος παντως επειδη ειλικρινα κουραστηκα και δεν το ηθελα να γινει τετοιος ντορος κοριτσια πραγματικα θελω να πω κατι τελευταιο...

Η διαφορετικοτητα ειναι κατι δεκτο.

Η πολυφωνια αποψεων ειναι δεκτη.

Η δυναμη του γραπτου λογου ΟΜΩΣ ειναι τεραστια...

Γιατι???

Γιατι ειναι το ιδιο να γραψω...π.χ.

"...Με το θηλασμο δεν θα ειχες τετοια προβληματα, το ξερω επειδη θηλαζω και δεν ειχαμε τετοια..."

και το ιδιο ειναι να γραψω....

"...Με το θηλασμο σιγουρα δεν θα ειχες τετοια προβληματα, το ξερω επειδη εγω θηλαζω αποκλειστικα και το μωρο μου δεν ειχε ποτε τετοια..."

Δειτε το και πεστε μου ποιο σας φαινεται πιο απολυτο?

Και επειδη θελω να γινω συγκεκριμενη...γιατι εφερα προβληματα...

Παραθετω παρακατω ενα αποσπασμα απο συζητηση προ 2 μηνων...Η mik ειχε προβλημα γιατι το παιδι της δεν ειχε βαλει γραμμαρια και θα πηγαινε στην δουλεια (ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!) και ρωτουσε για το ποιο μπιμπερο να παρει....Κι εκει που προσπαθουμε να την συμβουλευσουμε εμεις του μπιμπερο....(οι αχρηστες)))) οριστε τι γινεται....

Αννιώ έγραψε:

Ειναι μαλλον φυσιολογικο να δυσκολευεται θελει υπομονη και επιμονη θα το μαθει.

Τι μπμπερο εχεις?

Τα περισσοτερα μοιαζουν πολυ με την θηλη της μαμας αλλα γενικα εχει σημασια να το δεις πιο βολευει.

Εμενα η δικια μου βολευεται με ΝUK αλλα και της Chicco δεν εχει προβλημα μονο ομως καουτσουκ.

Οσο για τον παιδιατρο που σου ειπε να κοψεις τον θηλασμο το βρισκω απολυτα λογικο.

Ας μην κοιταμε με παρωπιδες αφου το παιδι δεν εβαλε γραμμαρια.

Το λεω για τις κοπελες που εχουν απιστευτη πορωση με το θεμα του θηλασμου!

ΗΜΑΡΤΟΝ δηλ. ενταξει....

Καλος ο θηλασμος αλλα οταν δεν παει αλλο δεν παει!!!!!Αμαν πια αυτα τα κολληματα!

καντινου εγραψε :

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΛΟ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΞΩ!

Και ρωτω καντινου....Γιατι δεν αντεξα το εψαξα και το βρηκα το αποσπασμα.

Ειναι σωστη απαντηση αυτη?

Δηλ. θεωρεις οτι εσυ ξερεις πως σκεφτομαι εγω?

Κατι τετοιο εννοουσα οταν ελεγα αυτα που ελεγα και απο εκεινη την συζητηση αισθανομαι ετσι.

Τωρα μπορει η Αφροδιτη (που ειναι και φιλη σου να επιστρεψει...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο εννοω οταν μιλαω για απαντησεις.Αλλον να γραψω κατι ξεκαθαρα οπως εγραψα εγω κουραστηκα με αυτο το θεμα που παει με παρωπιδες και αλλο να γραψω..."Αυτα τα λεει κοπελα που δεν ξερει και δεν θελει να θηλασει αλλο..."

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ>>

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΡΥΒΕΙ Η ΚΑΘΕ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΝΑ...

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ.

ΑΥΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε παιδιά αυτό με τον φανατικό θηλασμό εγώ δεν το καταλαβαίνω. Εγω θηλάζω. και θα θηλασω όσο μπορώ. Γιατι μου αρεσει και αρεσει και στο μωρό μου. Δεν το κάνω ουτε για την (αδιαμφισβητιτη) υπεροχη του μητρικου γαλακτος ουτε γιατι πρέπει. Παρουσιασαμε ενα μικρο προβληματακη και μονο θηλαζοντασ το ξεπερναμε. ΑΛΛΑ αυτό που λεει η ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ειναι αληθεια. κακα τα ψεματα τα προωρα και αδυναμα μωρα απλά δεν μπορουν να κατευασουν το γαλα της μαμας και με καποιον τροπο πρεπει να τραφούν. Στο κατω κατω ειμαστε αρκετα τυχερεσ που τα γαλατα στη σημερινη εποχη ειναι πολυ πιο ασφαλή.

Τωρα που θα γυρισω στη δουλεια έψαξα ιστορικα τι ταιζανε τα μωρα στο παρελθοσ- μπορειτε να διαβασετε το ισχυε στην Ελλάδα στο σχετικο ποστ. Εφρηξα πραγματικα. Και μη ξεχναμε τα ποσοστα θνησιμοτητας. Αν ενα μωρο γεννιοταν προωρα στισ αρχεσ του αιωνα θα το ταιζαν αγελαδινο γαλα αρμεγμενο με απαραδεκτεσ συνθηκεσ υγυεινης. Αν θα επιβιωνε αυτο το μωρο θα ηταν θαυμα.

Σεβομαι και εκτιμω την κα Παπαδημα- με βοηθησε να θηλάσω και να θηλαζω ακόμα. θαυμαζω να κοριστια που θηλάζουν για πολλουσ μηνεσ αποκελιστικα τα μωράκια τους. Αλλά το οτι μια μητερα μπορεί να μην εχει γαλα η να μην μπορεί να θηλασει ειναι γεγονοσ. Ο Μπαμπασ μου μεγάλωσε με κατσικισιο γάλα- η γιαγια μου όταν τον γενησε απλά δεν ειχε γάλα ενω τα δυο μεγαλυτερα παιδια της τα θηλασε κανονικότατα. Η μαμα μου θηλασε εμενα 1,5 χρονο και τον αδελφο μου 1 χρονο και 8 μηνεσ. Εγω εχω αλεργιεσ αναπνευστικές δερματικες τροφικεσ ο αδελφοσ μου μονο δερματικεσ. Ο μπαμπασ μας παλι τιποτα.

Στην Αφρική που ολεσ οι μητερεσ θηλαζουν γιατι δεν εχουν απολυτοσ καμια εναλλακτική παααρα πολλά παιδια πεθαινουν. Θα μπορουσαν να εχουν σωθεί.

κανεισ δεν αμφισβητει την υπεροχη του μητρικού γάλακτος. Ενα χρονο που σερφαρο εδω δεν είδα κατι τετοιο. Αλλά σταματήστε να πηροβολείτε τισ μητέρεσ που δεν θηλάζουν. Πρέπει να θρεψουν τα παιδιά τουσ. Και κατι που είπε η ίδια η κ. Παπαδημα σε άλλο φόρουμ " Υποχρεωση της μητέρασ ειναι να θρέψει το παιδί της, το πωσ θα το κάνει ειναι δικαιωμα και επιλογή της"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ´συ Αννιω...

έκανες οοοοοοολοκληρο θέμα,

έλαβες τοοοοοση στήριξη,

προσεβλήθην κάποια κορίτσια,

δημιουργήθηκαν 10 σελίδες απαντήσεις

......και εσύ τελικά ασχολείσαι

με 2 κοπέλες (!)

και μία ...παλιά κουβέντα;;;;;;;;;;;

Λίγο περίεργο μου κάνει.....

.....αλλά τώρα καταλαβαίνω γιατί «μιλούσατε»

για εντάσεις κ «ομαδούλες».......!

Βγάζετε προσωπικά εσώψυχα κ τα γενικεύεται...

.....δεν νομίζω να είναι σωστό αυτό!!!

((((((Μα, σου δώσαμε 10 σελίδες απαντήσεις

για να ...απαντήσεις για την Κantinou???)))))

Όποιος δεν θέλει, ΔΕΝ βλέπει παντού γύρω της

εχθρούς, συμμαχίες κ πολέμους,,,

παρά κοιτάει να μάθει ΠΩΣ κ ΑΝ θα θηλάσει

το μωράκι της............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω πλεον δεν πολυ μπαινω μαμμυ!αλλα το φιλαρακι μου τα λεει πολυ καλα!αυτο με τις κλικες παντα υπηρχε κ θα συνεχισει να υπαρχει απλα απαξιω εγω τουλαχιστον!

Υ/Γ αννα εισαι θεαααααα μαρη!!:P

σμαααααααατς:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωωωωω βυζοκρατουσες και μπουκαλοκρατουσες χαλαραααααααα

ας τα πω και εγω παλιοτερα σαν νεο μελοσ και εγω μπηκα σε ενα ποστ για το θηλσμο και ειπα οτι σταματησα τον θηλασμο πρωτον γιατι κουραστηκα να ζυγισω την μικρη καθε 3 μερεσ για να δουμε αν παιρνει εστω και ενα γραμμαριο και δευτερον ηθελα να καπνισω η απαντηση ηταν πολυ αποτομη και κατι πουθα θυμαμαι παντα και δεν μπορω να το χωνεψω ασ καπνισεσ καλυτερα μητρικο με καπνισμα παρα σκονη δηλητηριο....και σαν καινουρια εκανα πισω οπα λεω σεβασμοσ εγω θα κανω αυτο που κρινω καλυτερα και ασ δινουν αλλεσ νικοτινη στα παιδια τουσ..........

αλλα μπορω να πω οτι με επηρεασε αρνητικα γιατι για καποιο διαστημα δεν ηθελα να μπαινω....

οσο για τι κλικεσ τι κανουμε υπαρχουν μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας.......λογικο ειναι με καποιεσ ταιριαζουμε περισσοτερο και με καποιεσ οχι αλλα παντα πιστευω οταν καποια εχει προβλημα ολεσ ειτε ειναι μεσα στην κλικα ειτε οχι θα την στηριξουν αυτα ειναι τα καλα του μαμμυ.....

αααααααα μπεμπουλη μου :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θεμα απ'οτι βλεπω καλα κρατει... και κρατει με πολλες σποντουλες (αυτα που λεγαμε περι προκλητικης συμπεριφορας)

Σκεφτηκατε ποτε οτι κι'εμεις που "εχουμε τελειωσει με τον θηλασμο" θελουμε να παιρνουμε επιπλεον πληροφοριες για τυχον επομενη εγκυμοσυνη; να μαθουμε τι καναμε λαθος για να μην το ξανακανουμε; και αυτη τη φορα να τα καταφερουμε καλυτερα; οχι βεβαια... γιατι εμεις που εχουμε τελειωσει δεν πρεπει να εχουμε γνωμη;

Και οσο για τις ομαδουλες, (ο χαρακτηρισμος κλικες δεν μου αρεσει) υπαρχουν και θα υπαρχουν... αυτο ειναι το φυσικο επακολουθω σε ενα φορουμ με τοσα πολλα μελη... δεν ειναι φυσικο να μην δημιουργουνται ομαδουλες... δεν μπορουμε να ταιριαζουμε με ολους σ'ενα φορουμ... δεν ειναι δυνατον... καποιες συμπαθειες που τις ξεχωριζουμε ολες τις εχουμε... αν ψαξω στις επαφες σας σιγουρα θα βρω καποια ατομα... αυτα τα ατομα και μονο που υπαρχουν εκει δημιουργουν ομαδουλα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες σας. Είχα καιρό να επισκεφτώ το forum, όχι επειδή ήμουν διακοπές αλλά γιατί και εμένα με πειράζουν πολλά στο mammyland.Δυστυχώς με πληροφόρησε η αδελφή μου (που είναι επίσης έγκυος) για το συγκεκριμένο θέμα και μου προκάλεσε το ενδιαφέρον(προτιμώ τo facebook )

Αννιώ, είμαι και εγώ μία από τις κοπέλες που δέχτηκαν επίθεση επειδή τόλμησα να πω ότι δεν θήλασα γιατί δεν είχα γάλα!!! Στην αρχή μπήκα στη διαδικασία να απαντώ στην κάθε βλακεία που έγραφε κάποιος ή κάποια. Μετά όμως ,βαρέθηκα να προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας....

Δεν είμαι ελέφαντας...Είμαι μητέρα μιας κόρης 7 ετών την οποία δεν θήλασα και την οποία (για οικογενειακούς και επαγγελματικούς λόγους) την έβγαλα από το σπίτι 7 ημερών και εγώ πήγα στη δουλειά.Είμαι έγκυος στον 7ο μήνα (περιμένω ένα αγοράκι) και λόγω επιχείλιου πλακούντα, πρέπει να προσέχω ιδιαίτερα, έχω βαρεθεί τη ζωή μου μέσα στο σπίτι και δεν ντρέπομαι να το πω...(ίσως αυτό να ενοχλήσει κάποιες κοπέλες που προσπαθούν να μείνουν έγκυες και δεν μπορούν) αλλά και η αδελφή μου ήταν μία από αυτές και γνωρίζω πάρα πολύ καλά την ψυχολογία τους....Η δική μου ψυχολογία όμως είναι διαφορετική και βαριέμαι...

Περιμένω υπομονετικά να περάσουν οι 2,5 μήνες και να τρέξω στον αγαπημένο μου χώρο :Το Γυμναστήριο

Δεν ντρέπομαι καθόλου. Είμαι πολύ περήφανη για την κόρη μου και για την οικογένειά μου.

Υ.Γ. Ο ΠΟΥ εκτός από το θηλασμό έχει και άλλα θέματα. 'Οπως Παιδική Παχυσαρκία, που είναι το Νο 1 πρόβλημα που αντιμετωπίζουν τα Ελληνόπουλα σήμερα (Είμαι εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής και το αντιμετωπίζω κάθε μέρα στα σχολεία). Η εκθέση του ΠΟΥ για την παχυσαρκία είναι ολόκληρο βιβλίο. Αξίζει τον κόπο να την διαβάσει κανείς...

Εύχομαι σε όσες πήγαν διακοπές καλό χειμώνα και στις εγκυμονούσες καλή λευτεριά...

Και σε όσες προσπαθούν να μείνουν έγκυες καλή επιτυχία και υπομονή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. Επιτρέψτε μου να συστηθώ, μιας και είμαι μέλος στο forum εδώ και ένα τουλάχιστον χρόνο, από τότε που έμαθα πως είμαι έγκυος.

Λέγομαι Φαίη, είμαι 33 και έχω ένα κοριτσάκι σχεδόν 7 μηνών.

Από την αρχή της εγκυμοσύνης βρήκα το mammyland ψάχνοντας για απαντήσεις και η αλήθεια είναι πως έγινε εθιστικό. Το forum σας μου προκαλούσε ιδιαίτερο ενδιαφέρον (και μου προκαλεί), σε σημείο που μπαίνω καθημερινά και διαβάζω αρκετές συζητήσεις.

Προφανώς δεν συμμετέχω σε αυτές -δεν νομίζω καν να έχετε δει το όνομά μου πλην 1-2 φορών που ρώτησα κάτι που αφορούσε το μωράκι μου και ευχαριστώ τις κοπέλες που απάντησαν και με βοήθησαν.

Γενικά, όταν θέλω να απαντήσω σε κάποιον προτιμώ να το κάνω σε προσωπικό μήνυμα καθώς διστάζω να εμπλακώ σε στις συζητήσεις που συχνά καταλήγουν εδώ μέσα σε διαξιφισμούς.

Ουσιαστικά, σας γνωρίζω όλες μέσω των απαντήσεών σας. Έχω συγκινηθεί μαζί σας, έχω στεναχωρηθεί, έχω χαρεί και έχω γελάσει.

Υπάρχουν κορίτσια που θαυμάζω για τις απόψεις τους και οι απαντήσεις τους πάνω σε πολλά θέματα με έχουν βοηθήσει πολύ. Υπάρχουν κορίτσια των οποίων οι απόψεις δείχνουν πολλές φορές ΤΟΣΟ δογματικές, ώστε να εξοργίζομαι μόνη μου, να γελάω ή απλώς να κουνάω το κεφάλι μου με συγκατάβαση διαβάζοντάς τες, καθώς πραγματικά δείχνουν τόσο απόλυτες ώστε οποιοσδήποτε λίγο ανασφαλής ή «ψαρωμένος» να νιώσει ότι παίρνει απάντηση από τον απόλυτο ειδικό στο θέμα.

Επειδή εγώ είμαι ολίγον σκεπτικίστρια, όλες τις απαντήσεις στα θέματα εδώ μέσα τις ψάχνω πάντα σε συνδυασμό με άρθρα, κείμενα στο internet, ερωτήσεις στο γιατρό κοκ.. οπότε δεν μπορώ να πω ότι επηρεάζομαι απόλυτα από τα λεγόμενα όλων εδώ μέσα. Η προσωπική εμπειρία της καθεμία μαμάς όμως, είναι βασικότατη πληροφορία για τις υπόλοιπες, αυτό το πιστεύω ακράδαντα.

Στο θέμα μας τώρα, μια και μακρηγορώ (να πω κι εγώ τον καημό μου δηλαδή) και σας κουράζω…

Δεν θηλάζω πλέον (τώρα βέβαια θα σκεφτείτε ¨φυσικά δεν θηλάζει για να σχολιάζει όλα αυτά, είναι από τις μπουκαλοκρατούσες κλπ»), αλλά δεν πειράζει, δείτε το όπως θέλετε…

Μπορώ να θυμηθώ την περίοδο που σταμάτησα να θηλάζω (στον 3 μήνα και σε συνδυασμό πάντα με μπουκάλι) πώς με κάνανε να νιώθω μερικά σχόλια εδώ μέσα (όχι για μένα προσωπικά προφανώς, αλλά… για όσες δεν θηλάζουν).

Μπορώ να θυμηθώ τα σχόλια που αφορούσαν τις μαμάδες που δεν προσπάθησαν περισσότερο, αυτές που ουσιαστικά δεν έκαναν τοοοοοοοσα όσα κάνουν οι θηλάζουσες για το μωράκι τους, για τους άχρηστους γιατρούς που οοοοοοοολοι πια προωθούν τα ξένα γάλατα, για τους άσχετους παιδιάτρους που δεν ξέρουν τι λένε και σαμποτάρουν τον θηλασμό (επ΄ ευκαιρία ζω μέσα στους παιδιάτρους και δεν είδα κανένα από τους δικούς μου να παίρνει προμήθεια για γάλατα… πείτε μου ρε παιδιά που είναι αυτοί όλοι πια που τα τσεπώνουν???).

Έχω διαβάσει σχόλια μιας κοπέλας η οποία βρίσκονταν στα πρόθυρα κατάθλιψης (επιλόχειο προφανώς), και η οποία στην φάση που βρισκόταν το μόνο που δεν χρειαζόταν ήταν να την κράζουν για το αν θηλάζει ή όχι , κάνοντας την να αισθάνεται άχρηστη μάνα.

Θα μου πείτε, πάλι τα ίδια λέμε??

Ε, καλώς ή κακώς τα 2/5 των συζητήσεων του forum αφορούν αυτό το θέμα, ή καταλήγουν εκεί ακόμα και αν έχουν ξεκινήσει από άλλη αιτία.

Έχει δυσκοιλιότητα? Θηλάζεις ή ξένο γάλα??

Έχει πυρετό? Θηλάζεις ή ξένο γάλα??

Έχει παλινδρόμηση ? Θηλάζεις ή ξένο γάλα??

Έχει δόντια? Έχει μαλλιά? Έχει μπλέ μάτια ή καφέ? Έχει ξανθά μαλλιά ή καστανά?.......... Θηλάζεις ή ξένο γάλα??

Και δεν λέω, φυσικά παίζει ρόλο η απάντηση σε μερικές από αυτές τις ερωτήσεις, αλλά παίζει ρόλο στο βαθμό που θα δοθεί η σωστή απάντηση, όχι σαν ευκαιρία να αναφέρουμε ξανά και ξανά τα οφέλη του θηλασμού!!!

Απλά, όλες τα γνωρίζουμε, όλες τα παραδεχόμαστε, όλες κάνουμε τα καλύτερο δυνατό για τα παιδιά μας όπως εμείς κρίνουμε πως αυτό μπορεί να επιτευχθεί.

Αννιώ, (που έχει το ίδιο όνομα με την κορούλα μου και πολύ σε πάω), μπορεί το θέμα να το έχουν βαρεθεί κάποιοι, μπορεί να θεωρούν μερικοί πως ξανά και ξανά τα ίδια λέμε… αλλά δικαίωμα σου και καλά κάνεις να εκφέρεις την άποψή σου και το παράπονό σου.

Ίσως με τις επαναλήψεις αυτές, τα κορίτσια καταλάβουν ότι δεν φταίει ο λόγος και η άποψη που εκφέρουν.. φταίει ο «τρόπος».

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Βρε ´συ Αννιω...

έκανες οοοοοοολοκληρο θέμα,

έλαβες τοοοοοση στήριξη,

προσεβλήθην κάποια κορίτσια,

δημιουργήθηκαν 10 σελίδες απαντήσεις

......και εσύ τελικά ασχολείσαι

με 2 κοπέλες (!)

και μία ...παλιά κουβέντα;;;;;;;;;;;

Λίγο περίεργο μου κάνει.....

.....αλλά τώρα καταλαβαίνω γιατί «μιλούσατε»

για εντάσεις κ «ομαδούλες».......!

Βγάζετε προσωπικά εσώψυχα κ τα γενικεύεται...

.....δεν νομίζω να είναι σωστό αυτό!!!

((((((Μα, σου δώσαμε 10 σελίδες απαντήσεις

για να ...απαντήσεις για την Κantinou???)))))

Όποιος δεν θέλει, ΔΕΝ βλέπει παντού γύρω της

εχθρούς, συμμαχίες κ πολέμους,,,

παρά κοιτάει να μάθει ΠΩΣ κ ΑΝ θα θηλάσει

το μωράκι της............

Θα σε παρακαλεσω να χαρακτηρισεις περιεργο αλλες συμπεριφορες.

Ουτε εσωψυχα βγαζω ουτε προσωπικα.

Και ναι κοπελα μου απανταω τελικα στην Καντινου πως τη λενε γιατι δεν θυμομουνα ποια κοπελα το ειπε και επρεπε να ψαξω στις συζητησεις μου.

Μην με προσβαλλεις ετσι και στην τελικη δε ζητησα απο κανεναν 10 σελιδες.

Ουτε βλεπω εχθρους, ουτε συμμαχιες.

Αλλα τωρα μη μου πεις οτι ΣΕ Ο,τι λεει η καντινου συμφωνει και η Αφροδιτη και σε ο,τι πει η Αφροδιτη δε συμφωνει η καντινου??????

Ελα τωρα κοπελια αυτα τα γυναικουλιστικα τα ξερω και ετσι γινεται.

Αντε γιατι παρασχοληθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...