Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ;;;


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα...

εχω μια μικρη 4ων μηνων. Απο το μαιευτηριο ακομα εδειξε την ευαισθησια της στους θορυβους, ιδιαιτερα οταν θηλαζει θελει ησυχια...το σεβαστηκα κι εγω αλλα τωρα που εχουμε αρχισει τις βολτες...πρεπει να τρεχουμε συνεχεια στο αυτοκινητο ή να γυρναμε σπιτι για να φαει, ή αν ειμαστε επισκεψη να ψαχνω να βρω ησυχο δωματιο. Ε και δεν ειναι παντα ευκολο. Επιπλεον εχω κι εγω ενα κωλλυμα να τη θηλαζω οπου να ναι...

Εσεις οσες θηλαζετε ή θηλαζατε το κανατε δημοσια; Αντμετωπισατε ποτε προβλημα με θορυβο;;;

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια!:)

Αν και θήλασα μόνο πρωτόγαλα απλά ως ''αλλότρια'' θα σου εκφέρω άποψη...:)

Θεωρώ ότι δύνασαι να θηλάζεις παντού απλά όχι σε απόλυτα δημόσιο χώρο...

Εννοώ π.χ σε μία καφετέρια...

Βέβαια ίσως άλλες κοπέλες δε διστάζουν...

Πάντως ναι σε άλλο σπίτι σ'ένα δωμάτιο ή στο αυτοκίνητο...

Μην περιοριστείς παντελώς...:(

Καλή συνέχεια!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai thhlzw me kathe diakritikothta .

mes to aytokinhto ,me mplouzes thhlasmou ,me sentonakia ....

kai mena thelei hsyxia giati einai koutsompolhs kai koitazei ta panta kai ton enoxloune oloi kai den tou aresei na ton skepazw alla ton zoupaw panw sto sththos kai den leei na figi .....ase pou ton taizw afou peinasei kala kai den ksekolaei mexri na ligdosei to anteraki tou ...meta arxhzei na xanei thn aytosigentrosh tou alla exei faei kati .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ , ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΥΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΞΩ ΣΕ ΠΛΟΙΑ Η ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ .

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΚΑΠΟΥ ΜΟΝΗ ΣΟΥ !:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ , ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΥΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΞΩ ΣΕ ΠΛΟΙΑ Η ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ .

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΚΑΠΟΥ ΜΟΝΗ ΣΟΥ !:kiss:

Εγω παλι, δεν ξερω γιατι, αλλα θεωρω οτι ειναι το πιο γλυκο και τρυφερο πραγμα στον κοσμο! Πάντως σε καποιες χωρες τιμωρειται ως προσβολη δημοσιας αιδους!!!Φοβερο το βρισκω! Ε ενταξει δεν λεμε ρε παιδι μου οπου να ναι να βγαζεις το στηθος φατσα φορα στη μουρη του καθενος...διακριτικα μιλαμε παντα...

Βασικα τις αποψεις σας γενικα θα ηθελα και το τι κανατε εσεις...ετσι συζητηση να γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

kai mena thelei hsyxia giati einai koutsompolhs kai koitazei ta panta kai ton enoxloune oloi

:laugh: :laugh: :laugh:

Αφροδίτη έχεις τελικά απίστευτο χιούμορ!:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΥΦΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΦΟΡΑ ΕΣΕΝΑ Κ ΤΟ ΝΙΝΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΣ Κ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΕΙΣ. ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ... ( ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΔΗΛΑΔΗ ...)

ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ Κ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΥΠΟΥ ( ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ ΣΑΝ ΤΗΝ ΓΕΛΑΔΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΞΩ Κ ΤΕΤΟΙΑ ...) ΤΕΛΙΚΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ...

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ...PRIVE !;)

αποψη δικη μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

nai thhlzw me kathe diakritikothta .

mes to aytokinhto ,me mplouzes thhlasmou ,me sentonakia ....

kai mena thelei hsyxia giati einai koutsompolhs kai koitazei ta panta kai ton enoxloune oloi kai den tou aresei na ton skepazw alla ton zoupaw panw sto sththos kai den leei na figi .....ase pou ton taizw afou peinasei kala kai den ksekolaei mexri na ligdosei to anteraki tou ...meta arxhzei na xanei thn aytosigentrosh tou alla exei faei kati .

εσυ αγαπημενη εισαι πολυ οργανωμενη!και μπλουζες θηλασμου βλεπωωω!εγω δεν εχω ουτε μια. Απλα φοραω μπλουζακια με τιραντουλες τωρα το καλοκαιρι και κατεβαινουν με τη μια μαζι με το σουτιεν...

και μενα ησυχια θελει η σκατουλα...αχ...

και που και που εκει που χει φαει για κανα δεκαλεπτο χωρις διακοπη...σταματαει με κοιταει, χαζογελαει...και αρχιζει τις χαζομαρες και τις χαρες και δεν τρωει αλλο...ριχνει και ενα ρεψιμο ξεγυρισμενο...και σηκωνομαι να την κανω καμια βολτα ...την παιρνει ο μπαμπας της αρχιζουν τις γλυκες και μετα απο κανενα μισαωρο ή ώρα θυμαται ότι δεν ειχε φαει οσο ηθελε...το τερατακι μου!κλαψ!ξανα βυζι εξω!αστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

proxthes mou mhlouse o antras mou kai egw thhlaza kai kapoia sthgmh girizei o mikros kai fanera enoxlimenos kai ekneurismenos tou kanei aaaaaaaa!!! .mhna me kokkalo kai oi duo ,girise kai ton malose :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΥΦΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΦΟΡΑ ΕΣΕΝΑ Κ ΤΟ ΝΙΝΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΣ Κ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΕΙΣ. ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ... ( ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΔΗΛΑΔΗ ...)

ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ Κ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΥΠΟΥ ( ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ ΣΑΝ ΤΗΝ ΓΕΛΑΔΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΞΩ Κ ΤΕΤΟΙΑ ...) ΤΕΛΙΚΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ...

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ...PRIVE !;)

αποψη δικη μου ...

ναι οκ, κατανοητη η αποψη σου.

εμενα ο αντρας μου πολλες φορες στο θηλασμο ερχεται και καθεται διπλα γιατι θελει να βλεπει τη φατσα της και τους μορφασμους που κανει οταν θηλαζει...ειναι φοβερες στιγμες και φοβερα τα συναισθηματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,εγω οταν θηλαζα προ αμνημονευτων χρονων:laugh: ,ηθελα να μην με βλεπει κανεις,μονο οι δικοι μου,και μερικες φορες ουτε κι αυτοι ως στραβοξυλο που ειμαι:blush: ,οι ξαδερφες μου τωρα,η μια θηλαζει οπου ναναι,ριχνει μια πανα και θηλαζει,η αλλη μου ξαδερφη θελει να ειναι μονη της ως επι το πλειστον,τι να πω..ειναι αναλογα πως νοιωθει η καθε μια γυναικα,ειναι προσωπικο ζητημα και πρεπει να κανουμε οπως αισθανομαστε!Παντως υπουδενι δεν τιθεται θεμα σεμνοτυφιας,ειναι η πιο ιερη στιγμη και οσοι τυχει να δουν χαμογελανε με τρυφεροτητα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο αντρας μου πολλες φορες στο θηλασμο ερχεται και καθεται διπλα γιατι θελει να βλεπει τη φατσα της και τους μορφασμους που κανει οταν θηλαζει...ειναι φοβερες στιγμες και φοβερα τα συναισθηματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πεμπτη που περασε πηγα για την πραξη αναγνωρισης της μπουμπους μου και ξυπνησε και ετσι αναγκαστικα να θηλασω δημοσια για πρωτη φορα σε συμβολαιογραφειο γιατι ηταν μικρο ( Συγκεκριμενα τρυπα:S ) και δεν εβρισκα αλλο χωρο και την πιπιλα δεν την ηθελε καθολου:blush::lol: :lol: :lol:

Αισθανθηκα περιεργα λιγο αλλα ενταξει μια ιδεα ειναι

προτιμω να την θηλασω παντως δημοσια παρα να δωσω μπουκαλι με ξενο:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h dikh mou gnomh einai oti aytoi oi duo adens edw mprosta pou exoume einai gia ena shgekrimeno skopo thn threpsh twn paidiwn mas .ola ta ala ta xidea den me aforoune kai idika otan thlazw to mwro mou ,den einai xidea skhnh ayth alla uperaxa triferh .

en skopeuw na sterisw to mwro mou to dikeoma tou na faei opote thelei h na kribome se bromeres toualetes h sto aytokinht mesa se kausona h otidipote pou me kseboleuei kai me prosbalei .den xarientizome dimosia me ton gkomeno alla thefw to mwro mou .

authn einai h apopsh mou kai panta prosexw mhn fanei tipota alla prwta gia mena kai mono gia mena pou den thelw na fanei ,oxi gia to pws tha to parei o kathenas ,an den antexei h an sixenete na paei kapou pou den pane mamades me mwra .den tha klistw sto spiti giati thhlazw ,oute kai tha to petaw kai eksw na ligouruet o kathenas anomalos pan metron ariston .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω κ γω την γνωμη μου...

πριν γεννησω ελεγα πως θα θηλαζω σε δωματιο μονη μου..οτι ειναι μια τρυφερη στιγμη κτλ..

με τον καιρο καταλαβα οτι δε γινεται παντα να τρεχεις σα τρελη να βρισκεις το καταλληλο μερος για να ταισεις...

ετσι θηλαζω τωρα παντου..σε καφε,ταβερνα παραλια κτλ..ετυχε μια φορα να τον κοινωνησω

κ γκαριζε στην εκκλησια επειδη πεινασε...

βγηκα εκτος της εκκλησιας κ

διακριτικα θηλασα..

κανεις δε καταλαβε τιποτα..;)

ειναι οτι πιο ομορφο πραμα...οχι να θηλαζεις δημοσια αλλα να ταιζεις το μωρο σου:P :P

στις παραλιες που κανουν γυμνισμο η κανουν τοπλες ειναι καλυτερο?:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

εμενα ο αντρας μου πολλες φορες στο θηλασμο ερχεται και καθεται διπλα γιατι θελει να βλεπει τη φατσα της και τους μορφασμους που κανει οταν θηλαζει...ειναι φοβερες στιγμες και φοβερα τα συναισθηματα...

:) :) :) Υπέροχο!

Στο μαιευτήριο και 2 ημέρες σπίτι που θήλασα εμένα ο σύζυγος με βοηθούσε...:) Δηλαδή το πώς τοποθετούμε το μωρό στο στήθος και την στήριζε...:) Και η διπλανή στο μαιευτήριο επίσης ο σύζυγος...

Οι μαίες άφωνες...

Καλά παρουσιάστηκαν και τραγελαφικά...:laugh: Στο σεμινάριο λεχώνων εμφανίστηκαν 2 άντρες:woohoo: και όλο ερωτήσεις και ήταν σε απόγνωση...:laugh:

Ήταν κάπως θεωρώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Baby sm, μέχρι πριν γεννήσω έλεγα ότι όταν θα μου φέρουν το μωρό στο μιευτήριο να θηλάσω θα έχω πρόβλημα με τους άλλους επισκέπτες στο δωμάτιο! Δεν ήθελα κανέναν!! ΌΜΩΣ... Όταν γέννησα την είδα εντελώς διαφορετικά! Όχι μόνο δεν με ένοιαζε, τα έβγαζα φάτσα φόρα!! Ήταν το φαγητό του παιδιού μου και τέλος!! Όποιος σοκαριζόταν ας έβγαινε έξω, ας μην κοίταγε! Σήμερα, ο μπεμπάκος μου είναι 16 ημερών και ήρθα στα Στύρα! Στο καράβι ήμασταν στο αμάξι! Ο μικρός πείνασε! Το έβγαλα, με διακριτικότητα, έβαλα κι ένα πανάκι και τον θήλασα χωρίς κανένα πρόβλημα! Το ωραίο είναι ότι έχεις έτοιμο γάλα ανά πάσα στιγμή, χωρίς να πλένεις να αποστειρώνεις.. και πολύ θρεφτικό προς το μωρό!

Με την κοπέλα που γεννήσαμε μαζί κι ήμασταν δίπλα δίπλα στα κρεβάτια, έκανε το 2ο παιδάκι εκείνη, όταν συζητούσαμε μου είπε, ότι κι εκείνη μόλις γέννησε, το θέμα στήθος-μωρό και γάλα το βλέπεις εντελώς διαφορετικά! Εγώ δεν έχω κανένα πρόβήμα να θηλάσω και στην καφετέρια που θα πάω αύριο με τις φίλες μου!! Όποιος είπαμε σοκάρεται... Να μην βλέπει!! Το καλό είναι ότι εμένα είναι μικρούλη ακόμη και δεν έχει άποψη για φασαρία ή σεντόνι επάνω του!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

h dikh mou gnomh einai oti aytoi oi duo adens edw mprosta pou exoume einai gia ena shgekrimeno skopo thn threpsh twn paidiwn mas .ola ta ala ta xidea den me aforoune kai idika otan thlazw to mwro mou ,den einai xidea skhnh ayth alla uperaxa triferh .

en skopeuw na sterisw to mwro mou to dikeoma tou na faei opote thelei h na kribome se bromeres toualetes h sto aytokinht mesa se kausona h otidipote pou me kseboleuei kai me prosbalei .den xarientizome dimosia me ton gkomeno alla thefw to mwro mou .

authn einai h apopsh mou kai panta prosexw mhn fanei tipota alla prwta gia mena kai mono gia mena pou den thelw na fanei ,oxi gia to pws tha to parei o kathenas ,an den antexei h an sixenete na paei kapou pou den pane mamades me mwra .den tha klistw sto spiti giati thhlazw ,oute kai tha to petaw kai eksw na ligouruet o kathenas anomalos pan metron ariston .

συμφωνω μαζι σου Αφροδιτη:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

να πω κ γω την γνωμη μου...

πριν γεννησω ελεγα πως θα θηλαζω σε δωματιο μονη μου..οτι ειναι μια τρυφερη στιγμη κτλ..

με τον καιρο καταλαβα οτι δε γινεται παντα να τρεχεις σα τρελη να βρισκεις το καταλληλο μερος για να ταισεις...

ετσι θηλαζω τωρα παντου..σε καφε,ταβερνα παραλια κτλ..ετυχε μια φορα να τον κοινωνησω

κ γκαριζε στην εκκλησια επειδη πεινασε...

βγηκα εκτος της εκκλησιας κ

διακριτικα θηλασα..

κανεις δε καταλαβε τιποτα..;)

ειναι οτι πιο ομορφο πραμα...οχι να θηλαζεις δημοσια αλλα να ταιζεις το μωρο σου:P :P

στις παραλιες που κανουν γυμνισμο η κανουν τοπλες ειναι καλυτερο?:angry:

Τhouli εχεις δικιο...δεν το συζηταμε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θηλάζω δημόσια. Απλά προσπαθώ να είμαι όσο πιό διακριτική γίνεται. Δηλαδή αν είμαι σε ταβέρνα πάω σε μια γωνιά και γυρνάω πλάτη στον κοσμο, το ίδιο και στις καφετέριες ... αλλά ειλικρινά το θεωρώ το πιο φυσιολογικό και το πιο υπέροχο πράγμα.

Δεν μου αρέσει να κοιτανε το στήθος μου ... μόνο αυτό.

Αυτά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα!Συμφωνω απολυτα!Τωρα θυμηθηκα και την οδοντιατρο μου που μουλεγε πως ειχαν παει σε ταβερνακι να φανε και ο μπεμπης ξυπνησε καποια στιγμη κι αρχισε να κλαιει,ε κι αυτη τον σκεπασε κι αρχισε να θηλαζει!Απο την διπλανη παρεα ειπε πεσαν κατι περιεργα βλεμματα η εστω ετσι το πηρε αυτη,γυρναει λοιπον και τους λεει με χαμογελο-καλα τρωτε εσεις τις μπριζολες,αυτος να μην φαει[ο μπεμπης]?:woohoo: :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

κοριτσια ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα!Συμφωνω απολυτα!Τωρα θυμηθηκα και την οδοντιατρο μου που μουλεγε πως ειχαν παει σε ταβερνακι να φανε και ο μπεμπης ξυπνησε καποια στιγμη κι αρχισε να κλαιει,ε κι αυτη τον σκεπασε κι αρχισε να θηλαζει!Απο την διπλανη παρεα ειπε πεσαν κατι περιεργα βλεμματα η εστω ετσι το πηρε αυτη,γυρναει λοιπον και τους λεει με χαμογελο-καλα τρωτε εσεις τις μπριζολες,αυτος να μην φαει[ο μπεμπης]?:woohoo: :laugh: :P

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

κοριτσια ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα!Συμφωνω απολυτα!Τωρα θυμηθηκα και την οδοντιατρο μου που μουλεγε πως ειχαν παει σε ταβερνακι να φανε και ο μπεμπης ξυπνησε καποια στιγμη κι αρχισε να κλαιει,ε κι αυτη τον σκεπασε κι αρχισε να θηλαζει!Απο την διπλανη παρεα ειπε πεσαν κατι περιεργα βλεμματα η εστω ετσι το πηρε αυτη,γυρναει λοιπον και τους λεει με χαμογελο-καλα τρωτε εσεις τις μπριζολες,αυτος να μην φαει[ο μπεμπης]?:woohoo: :laugh: :P

καταπληκτικη:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

Την πεμπτη που περασε πηγα για την πραξη αναγνωρισης της μπουμπους μου και ξυπνησε και ετσι αναγκαστικα να θηλασω δημοσια για πρωτη φορα σε συμβολαιογραφειο γιατι ηταν μικρο ( Συγκεκριμενα τρυπα:S ) και δεν εβρισκα αλλο χωρο και την πιπιλα δεν την ηθελε καθολου:blush::lol: :lol: :lol:

Αισθανθηκα περιεργα λιγο αλλα ενταξει μια ιδεα ειναι

προτιμω να την θηλασω παντως δημοσια παρα να δωσω μπουκαλι με ξενο:P

Εννοειται Ελενη πως δεν το συζητω να της δωσω ξενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...