Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερώτηση για αγορές από www.mothercare.com


Recommended Posts

Teleio to mothercare!! Molis mpika kai epatha plaka me tis times

xwris na kserw poso exoun ta idia proionta sthn Ellada giati menw

Germania!

Na rwthsw kati.. Pws plhrwneis sto site? Mono me pistotikh h exei

kai Paypal? Den to vriskw pouthena na to diavasw! Kai prepei na

plhrwseis me lires? Vlakeies rwtaw e? :laugh: Mhn varate!!! :laugh:

A! Poso exei h lira twra? den exw xrono na psaxw!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 102
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Lenaki26 έγραψε:

Teleio to mothercare!! Molis mpika kai epatha plaka me tis times

xwris na kserw poso exoun ta idia proionta sthn Ellada giati menw

Germania!

Na rwthsw kati.. Pws plhrwneis sto site? Mono me pistotikh h exei

kai Paypal? Den to vriskw pouthena na to diavasw! Kai prepei na

plhrwseis me lires? Vlakeies rwtaw e? :laugh: Mhn varate!!! :laugh:

A! Poso exei h lira twra? den exw xrono na psaxw!! :)

ΛΕΝΑΚΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ....ΜΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΣ....ΕΣΥ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΟΥ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΛΙΡΕΣ.....Η ΜΙΑ ΛΙΡΑ ΕΙΝΑΙ 1,15 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ.....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ...ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki

η διάφορα τιμών

στο εδώ mothercare με του site

είναι 40% - 50% - κ´ 60% οικονομικότερα!!!

Μπες στο αντίστοιχο (gr) Ελληνικό

κ σύγκρινε, θα παθεις πλάκα!!!

Εγώ (δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναπεί)

δοκιμαζω τα νούμερα στα καταστήματα

ή βλέπω κάποια προϊόντα που θέλω από κοντά

κ μετά τα παραγγέλνω από το site...

Εξοικονομεις πολλά χρήματα κ συμφέρει

από όλες τις απόψεις!!!

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς τα περισσότερα πράγματα τα αγοράσαμε απο τα mothercare, ΄πγω συζήγου που σπούδασε στην Αγγλία και πολύ τα εμπιστεβόταν. Επιπλά απο εδω γιατι ηταν βαρια και εβγαιναν τα ιδια λευτα αλλά ρουχαλάκια κλπ απο το αγγλικό site. Καμία σχεση ποιότητας- τιμής με τα Ελληνικά. Επίσης σου στέλνουν και κατάλογο και πολλά πράγματα δεν τα έχει το εδω καράστημα. Πχ γούνινα φορμακια - ζωάκια. Εμεισ πήραμε στον Χριστοφοράκο μας το αρκουδάκι και την καμηλοπάρδαλη για τον χειμώνα!! Ενα σωρό λευτα γλητωσαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia

του πήρα κ εγώ του σποράκου μου

το φορμάκι-λιονταρακι

κ του παρήγγειλα το φορμάκι-διαβολάκι

κ το ρουχαλάκι του Αγιου Βασίλη

για τα Χριστούγεννα.............

Τελεια είναι!!!!!!!!

Πως σου στέλνουν κατάλογο;

Με τις παραγγελίες σου;;;

Έχω ζητήσει κ εγώ αλλά δεν μου στέλνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE TOY MOTHERCARE ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ, ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ, ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ Κ.Λ.Π. ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΕΚΕΙ, ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΡΤΑΣ... ΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ... SNIF... ΗΜΟΥΝ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ SITE ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ... :( ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ. ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΚΡΙΜΑ.. :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πρόλαβες savropinguinos. Μόλις ετοιμαζόμουν να το γράψω. Κι εγώ έβγαλα μία της Πειραιώς και σώθηκα. δεν αξίζει να τα αγοράσεις από δω...Δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΩ ΛΙΓΟ...ΒΟΥΡΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΑΡΤΑ, ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ??? ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ? ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πανεύκολη διαδικασία. Πας σε μια τράπεζα, ανοίγεις ένα καινούριο λογαριασμό (για περισσότερη ασφάλεια αυτό) και ζητάς να σου βγάλουν χρεωστική κάρτα visa συνδεδεμένη με το λογαριασμό αυτό. Με τον τρόπο αυτό μπορείς να κάνεις αγορές μέχρι το ποσό που έχει μέσα ο λογαριασμός σου και δεν υπάρχει κίνδυνος να σε χρεώσει κάποιος αν συμβεί κάτι στο ίντερνετ. Εγώ για παράδειγμα έβαλα 150Ε αρχικά. Όταν τα χρησιμοποίησα πήγα και κατέθεσα άλλα χρήματα ανάλογα με το τι ήθελα να αγοράσω. Την έχω μόνο για αγορές από ίντερνετ. Είναι πανεύκολη διαδικασία και σου τη βγάζει ο ταμίας σε 5 λεπτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σου πω ότι η εκάστοτε τράπεζα παίρνει μία μικρή προμήθεια 1-1,5Ε. δεν έχει τόκους όπως η κλασική πιστωτική. Ρώτησέ το κι αυτό στον ταμία γιατί διαφέρει από τράπεζα σε τράπεζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΟΝΟ 1-1,5 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΚ. ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΗ VISA, ΤΗ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ SITE ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ?ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΨΩΝΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ MOTHERCARE? ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.. :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και μπορείς. Μπορείς από όσα site δέχονται visa. Το mothercare δέχεται. Ενδεχομένως και η κάρτα που κάνεις ανάληψη από το λογαριασμό μισθοδοσίας σου - αν εργάζεσαι - να είναι visa. Μπορείς κι από αυτήν να κάνεις αγορές αλλά εγώ δε στο συνιστώ γιατί αν συμβεί κατι όπως σου ξαναέγραψα στο ίντερνετ θα μπορούν να σου παίρνουν χρήματα συνέχεια. γι' αυτό σου προτείνω καινούριο λογαριασμό ειδικά για τις αγορές αυτές. Σίγουρα η Πειραιώς, η Εμπορική, η Alpha και η Κύπρου έχουν τέτοιες κάρτες. Υποθέτω και οι υπόλοιπες αλλά δεν το γνωρίζω με σιγουριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoulinos τα σαιτ δέχονται visa αλλά μερικές κάρτες δεν είναι φτιαγμένες για αγορές στο ιντερνετ.

Η εμπορικη πχ visa- debit που εχω δεν κάνει για αγορες στο ιντερνετ.

Πρωπληρωμένη κάρτα είναι αυτή τύπου gift- card που έκαναν δώρο σε κάτι τηλεπαιχνίδια, που πολύ απλά είναι κάρτες που τις έχουν με το κιλο στο ντουλάπι και σε 5 λεπτά σου κ΄ανουν αντοιστιχηση των στοιχειων σου και είσα έτοιμη για ψώνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τις gift card αλλά και για την Εμπορική μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι προχθές που έλαβα την καινούρια γιατί η παλιά έχει λήξει μου το διευκρίνισε η ταμίας ότι είναι visa και μπορείς να κάνεις αγορές από καταστήματα και ίντερνετ. Λειτουργεί όπως ακριβώς και η προπληρωμένη. Μήπως η δική σου είναι από τις παλιές;

Ωστόσο, εγώ δεν το διακινδυνεύω να κάνω αγορές από το λογαριασμό μισθοδοσίας. Δεν υπάρχει λόγος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αντίθεση με την δική μου, που έκανα την παραγγελία στο mothercare.com μου την μπλοκάρανε, πήρα την τράπεζα και μου είπαν(μια πολυ αγενέστατη τηλεφωνήτρια :angry: ) ότι δεν κάνει για internet αγορές μονο για αγορές απευθείας σε μηχάνημα, χρεώνοντας πάντα το υπολοιπο του λογαριασμού.

Εγώ πάντως θα πάω το συντομότερο να κάνω μια πρωπληρωμένη, που να σου πω και αυτή το ίδιο είναι... και δεν εχεις και το άγχος μην σου κλέψουν το νουμ. και κλαις τα λεφτά σου. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdad κι εμένα το ίδιο γράφει πάνω. Λες να μη γίνεται; Τότε γιατί μου είπε ότι μπορώ η ταμίας; Όπως και να 'χει δεν έχω σκοπό να τη χρησιμοποιήσω για το ίντερνετ γιατί όπως ξαναέγραψα ψιλοφοβάμαι. Αν και θα το ξαναρωτήσω όποτε βρεθώ στην τράπεζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως που ψωνίζω από το Internet

με πιστωτική (από διάφορα site!)

δεν φοβάμαι κάτι κ πάντα χρησιμοποιώ

πιστωτική...

Θεωρώ ασφαλή τις συναλλαγές από αξιόπιστες

σελίδες...

Αξίζει ...από όλες τις απόψεις!

Καλά ψωνάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari μιας και σε πέτυχα μέσα μήπως έχεις παραγγείλει ποτέ βιολογικά καλλυντικά για το μωρό από το ίντερνετ; Έχω δει πολλές σελίδες κυρίως του εξωτερικού αλλά δεν ξέρω σε ποια να καταλήξω. (άσχετο με το θέμα του mothercare αλλά δεν πειράζει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μην μπερδευετε τις dual-debit με τις prepaid!!

Eγω πχ εβγαλα την προπληρωμενη της eurobank.Βαζω οσα θελω γιατι η προπληρωμενη δεν συνδεεται με κανεναν λογαριασμο.Αυτη που λετε κοριτσια ειναι η debit card(χρεωστικες) και χρεωνουν απ ευθειας τον λογαριασμο που εχετε επιλεξει.

Αν δεν κανω λαθος οι χρεωστικες δεν γινονται δεκτες σε on line συναλλαγες.

Οι prepaid περνανε παντου, σε αναληψεις, αγορες σε pos(μηχανακια στα καταστηματα), και σε οn line συναλλαγες αρκει να υπαρχουν τα διαθεσιμα χρηματα.

Επισης συμφωνω με την μαρια, οι συναλλαγες σε αξιοπιστα site ειναι ασφαλεστατες.Μη ξεχνατε οτι κινδυνοι υπαρχουν παντου, γι αυτο λοιπον προσοχη σε καθε μας συναλλαγη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoulinos μου

(τώρα είδα το θέμα...)

δεν έχω παραγγείλει ποτέ βιολογικά...

Δυστυχώς δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω!

Αν χρειάζεσαι βοήθεια, άνοιξε θέμα

να σου απαντήσουν τα κορίτσια...

Χntou , μέρες έχω να σε πετύχω... Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

να ξερετε οτι τα μαδερκαρε εχιυν αναστειλει τις αοστολες γιαω Ελλαδα Ιρλανδια και ρουμανια. Δεν ξερω γιατι. Αμα ενανελθουμε θα ενημερωσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Beboulinos

βιολογικά weleda σε καλή τιμή μπορείς να πάρεις και από την κοπέλα στο bemadreterra@yahoo.gr στέλνοντας ένα mail θα σου στείλουν τον κατάλογο με πολύ καλές τιμές. κρέμα για την πάνα με 6€ και αφρόλουτρο-σαμπουάν με 8€ κι εγώ έτσι σώθηκα με τα βιολογικά για τις μικρές μου αλλά και για μένα η κρέμα ματιών αγριοτριανταφυλλο στα 16€ αντί για 25€ που την έβρισκα στα μαγαζιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα μας και χρόνια μας πολλά!! Όσες είναι ήδη μανούλες, όσες πρόκειται να γίνουν, όσες προσπαθούν, όσες έχουμε βιώσει απώλεια.  Να είμαστε καλά και να στηρίζουμε η μία την άλλη σε αυτό το κοινό ταξίδι ♥️ 
    • Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮 Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂  Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏 Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️ Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν". Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.... Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️ Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6. Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι... Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️ Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 
    • Συγνώμη που ρωτάω...είμαι άσχετη τελείως γτ ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω ωορρηξία κτλ.. ( μη με κοροϊδέψεις 😂😂😂) από πού κατάλαβες ότι είχες κακή ωχρινικη φάση;;;; 🥴 Εγώ ήταν ο πρώτος μήνας που παρακολούθησα την ωορρηξία μου πρώτα με υπέρηχο αλλά επειδή κάνω μεγααααλους κύκλους έχω φτάσει και πάνω από 70ημερες η γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι κ μάλλον θα αργήσει ο κύκλος μου επομένως πήρα τέστ να κάνω σπίτι μόνη μου....δεν έφτασα ποτέ στην διπλή κόκκινη γραμμή και μου ήρθε τελικά περίοδος στις 40ημερες κύκλο!  Σου βάζω φωτό να δεις τεστακια...
    • Γενικά ναι 26-29 μέρες. Μετά τη βιοχημική παρακολουθώ με τεστακια. Αυτός ο κύκλος ήταν πολύ περίεργος με πολυυυυ καθυστερημένη ωορρηξία κ κακή ωχρινικη φάση. Βέβαια πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ότι ήμουν άρρωστη αρχή του κύκλου με 39αρια κλπ.. 
    • Συγχαρητήριααααααα!!!!!!! Μα πιο έγκυος πεθαίνεις!!!! Ποια χοριακη;;; Για υπέρηχο τη Δευτέρα στο γιατρό σου κατευθείαν🤣🤣🤣 Με το καλοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...