Μετάβαση σε περιεχόμενο

βοηθεια απο κανενα!!


Recommended Posts

Κοπέλα μου καλημέρα.

Κατ'αρχήν από πεθερά και κουνιάδες μην περιμένεις.Και καλύτερα να σου πω γιατί αν αρχίσουν να χώνονται θα έχεις άσχημα μπλεξίματα, άσε που θα σου το κοπανήσουν κάποια στιγμή.

Επίσης οι αδερφές σου, απ'ότι κατάλαβα είναι μικρότερες, η μία μάλιστα είναι ανύπαντρη οπότε είναι σε τελείως άλλη φάση μην περιμένεις και πολλά. Όσο για την μαμά σου, τι ηλικίας είναι; έχει αντοχές; δουλεύει; μήπως θεωρεί ότι τώρα πια δεν υπάρχει κίνδυνος αποβολής άρα μπορείς και μόνη σου; απλά ζήτα της ήρεμα μια-δυο φορές την εβδομάδα να σε βοηθά σε πολύ φιλικό τόνο, "βρε μαμά δεν έρχεσαι αύριο να με βοηθήσεις να κάνουμε καμιά δουλίτσα, μπορείς?" δεν νομίζω να σου αρνηθεί. Τώρα μην περιμένεις κι εσύ να είναι το σπίτι τέλειο, έγκυος είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω γλυκιά μου,οι δουλειές του σπιτιού είναι γολγοθάς τώρα στην εγκυμωσύνη. Εμένα δοξα το θεό το κάνουν μια φορά στις 15 οι μαμάδες μου.Εχω την "ένωση των πεθερών " . Η μαμά μου και η πεθερά μου είναι χήρες και πολύ καλές φίλες. Συνενοούντε πριν τους πώ τίποτα και έρχονται σπίτι ώστε να κάνουν μαζί τις δουλειές. Δεν έχω κανένα παράπονο.Η πεθερά μου είναι σαν μάνα μου και μένουμε απέναντι. Καθε λιγι και λιγάκι αν χρειαστώ κάτι είναι εδώ, ενώ η μητέρα μου είναι μακρυά. Ετσι για να καλύπτονται οι ανάγκες υπάρχει συνενώηση και καλή διάθεση. Είχα και εγώ μια αποβολή πριν κάποια χρόνια και απο τότε που ξανα έμεινα έγκυος δεν με αφείνουν να κάνω τίποτα.Θα πρότεινα να τους μιλήσεις ευγενικά και με ηλικρίνια και θα δείς πως όλα θα πάνε καλά σίγουρα θα θέλουν να συμβάλουν στην ευτυχία σου αλλά δεν θα έχουν βρεί τον τρόπο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι γλυκιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MHN DINEIS SHMASIA SE KANENAN NA PROSEXEIS TO MPEMPAKO SOU POU SE LIGO KAIRO THA KRATAS STHN AGKALIA SOU KAI ASE TOUS ALLOUS NA KOUREBONTAI!!!ELEOS PIA DEN THA SKAME KAI GIA TRITOUS EXOUME ALLA THEMATA NA MAQS APASXOLOUN!! PHGAINE STHN KREBATARA SOU DES THLEORASH SKEPSOU TO DVMATIO TOU MVROU SOU KANE DIAFORA TETOIA KAI MHN SKEFTESAI PRAGMATA POU SE STENAXVROUN!!! OTAN ME TO KALO GENNHTHEI TO AGGELOUDAKI SOU ESU THA KANEIS KOUMANTO POIOS KAI POTE THA ERXONTAI SPITI SOU OPOTE ASE THN SKONH STHN HSYXIA THS KAI STO FINALE PARE MIA GYNAIKA MIA FORA THN EBDOMADA H MIA FORA stis 15!!!NA EISAI KALA NA PROSEXEIS TO EAUTO SOU KAI TO MPEMPH SOU KAI ME TO KALO NA ERTHEI STO KOSMO FILIA POLLA !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου σε καταλαβαινω απολυτα.κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου δουλευα,εκανα τις δουλειες του σπιτιου και τα ψωνια για το μωρο!και ολα αυτα με συγκοινωνιες γιατι δν οδηγω.στη δουλεια με πηγαινε ο αντρας μου τα πρωινα αλλα γυρνουσα μονη γιατι εκεινος σχολουσε αργα, μιαμιση ωρα διαδρομη.βοηθεια στο σπιτι καμια απο πουθενα.οταν γεννηθηκε το μωρο την εβγαζα τις μισες μερες του μηνα ολομοναχη,το μωρο να εχει κολικους και να ουρλιαζει,να μην μπορω να το αφησω ουτε για να πιω νερο κ να περιμενω ποτε θα κοιμηθει για να κανω δουλειες!κ σαν να μην εφταναν ολα αυτα,να ερχεται ο αντρας μου κομματια απο τη δουλεια και να γκρινιαζει απο τη δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΝ. Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΟΜΩΣ?????????????

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΩΡΑΚΙ ΑΚΟΜΑ (ΣΝΙΦ!!!) ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΟΥΤΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΑΦΗΝΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΩ ΚΙΟΛΑΣ. ΕΙΔΙΚΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ!!!! ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ!!!! ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ!!! ΜΑΛΛΟΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΤΙΖΕΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ!!! ΕΣΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη δν μπορουσε να ξεκουραστει επειδη εκλαιγε το μωρο και καταλαβαινεις τι επικοι τσακωμοι πεφτανε! Αλλα μεχρι κ εγω επιβιωσα.τωρα εχουμε μπει σε μια σειρα κ πολυ χαιρομαι που τα καταφερα μονη χωρις να εχω υποχρεωση σε κανεναν απ αυτους που το παιζανε κοροιδα! Υπομονη κ με το καλο το νινι σου,θα σε κανει να ξεχασεις ολη σου την κουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου με το καλό να έρθει το μωρό σου.

Στην εγκυμοσύνη όλα μας φαίνονται δύσκολα και στενάχωρα γι αυτό βλέπουμε λίγο υπερβολικά τα πράγματα. Ο κάθε άνθρωπος έχει τη δική του ζωή και δεν μπορεί πάντα να καταλάβει τη δυσκολία του άλλου. Δε σημαίνει ότι δε σε αγαπάνε, αλλά είναι σε άλλη φάση ο καθένας και έχει τις δικές του δουλειές και δεν μπορεί να καταλάβει τον άλλο.

Εσύ γιατί κάνεις δουλειές αφού περίμενες τόσο καιρό γι αυτό το μωράκι; Αν πάθεις κάτι θα τρελαθείς από τις τύψεις. Κάτσε στο κρεβάτι σου και διάβαζε κανένα βιβλίο ή βλέπε τηλεόραση. Άντε σήκω να κάνεις και κανένα φαγητό για να τρως υγιεινά.

Ας μείνει και λίγο βρώμικο το σπίτι δεν παθαίνει κανείς τίποτε.

Εγώ όταν ήμουν έγκυος στα δίδυμά μου και είχα και ένα παιδάκι 3 ετών θυμάμαι ότι τους 3 μήνες που ήμουν στο κρεβάτι το σπίτι σκουπίστηκε από μια γειτόνισσα 1 φορά και άλλη μία από τον άνδρα μου και το παιδί (ευτυχώς ) δεν έπαθε τίποτε.

Αν μπορείτε πάρτε ένα πλυντήριο για τα πιάτα και μία κοπέλα που και που να σου κάνει γενική. Αν δεν μπορείτε μην αγχώνεσαι και πολύ, κάνε ότι δε βλέπεις και τίποτα.

Να ξέρεις ότι εσύ είσαι η τυχερή που περιμένεις μωρό. Κι εγώ ένιωθα έτσι με τις αδελφές μου ώσπου κατάλαβα ότι εγώ είμαι που ζω την ευτυχία των μωρών μου και δεν είναι υποχρέωση των άλλων που δεν έχουν αυτή την ευτυχία , να έχουν τις υποχρεώσεις που δημιουργεί . Οι μαμάδες πάντως κουράζονται εύκολα και δεν πρέπει να τις βασανίζουμε. Αρκετά έχουν κάνει για μας . Καιρός να κάνουμε κι εμείς γι αυτές και να μην τις κουράζουμε άλλο. Σε λίγα χρόνια που θα μεγαλώσει το νινί σου θα καταλάβεις τι εννοώ (ειδικά αν κάνεις 3 όπως η μαμά σου, εγώ έχω 4 και την καταλαβαίνω) .

Με το καλό να έρθει το μωρό σου και μην κουράζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena na nai kala i mamaka mou pou den menei thessaloniki alla serres k erxete i ermi kathe bdomada gia na mou kanei douleies.... i pethera mou prosexei ton mikro tis kouniadas mou k den exei xrono. Theoro oti apo kouniades k petheres den prepei na exoume kamia apaitisi na mas voithane stis douleies. Kalos i kakos mono apo tin oikegeneia sou prepei na perimeneis ipostirixi, an den tin exeis k apo kei koita me ton antrouli sou na vreite mia lisi giati den tha einai mono tora diskola alla k meta pou tha genniseis to moraki sou. Den tha exeis katholou xrono oute toualeta na pas, pos tha kaneis k douleies??? Sizitiste to sovara na parete ginaika esto gia mia fora tin ebdomada gia katharisma k sidero, ta kathimerina plisimo piaton simazema koutsa koutsa tha ta kaneis k me ligi voitheia apo ton sizigo...

Min skas, opos se grafoun oles tora etsi na tis grapseis k esi otan me to kalo gennithei to mikro sou k opos les tote tha theloun sinexeia na erxonte na to vlepoun....

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουραγιο ενας μηνας εμεινε οπως και να γινει το σπιτι σου το μωρο κι εσυ να ειστε καλα. Πετα ομως για πλακα στις γιαγιαδες οτι το μωρο θα το βλεπουν με τηλεσκοπιο γιατι θα εχεις να καθαριζεις το σπιτι για κατι μηνες μετα... Εμενα με βοηθαει τωρα η θεια μου που εχει ερθει διακοπες γιατι ο αντρας μου δουλευει τωρα το καλοκαιρι ολη μερα αλλιως τα εκανε ολα μονος του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantina14 έγραψε:

Κουραγιο ενας μηνας εμεινε οπως και να γινει το σπιτι σου το μωρο κι εσυ να ειστε καλα. Πετα ομως για πλακα στις γιαγιαδες οτι το μωρο θα το βλεπουν με τηλεσκοπιο γιατι θα εχεις να καθαριζεις το σπιτι για κατι μηνες μετα... Εμενα με βοηθαει τωρα η θεια μου που εχει ερθει διακοπες γιατι ο αντρας μου δουλευει τωρα το καλοκαιρι ολη μερα αλλιως τα εκανε ολα μονος του...
να σου πω την αληθεια ωρες ωρες σκεφτομαι οταν γεννηθει ο μπεμπακος μου με το καλο να μην αφηνω να πολυ ερχονται,αλλα δεν ξερω αν μπορεσω να το κανω!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ρε, κρίμα είναι. Δεν πάει έτσι, με ανταλλάγματα, δηλαδή, έλα να μου καθαρίσεις το σπίτι για να σε αφήνω μετά να βλέπεις το παιδί. Κι εγώ θα το σκεφτόμουν σίγουρα αν ήμουν στη θέση σου (ήδη το σκέφτομαι για τα πεθερικά μου :P ) αλλά κρίμα είναι μωρέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Όχι ρε, κρίμα είναι. Δεν πάει έτσι, με ανταλλάγματα, δηλαδή, έλα να μου καθαρίσεις το σπίτι για να σε αφήνω μετά να βλέπεις το παιδί. Κι εγώ θα το σκεφτόμουν σίγουρα αν ήμουν στη θέση σου (ήδη το σκέφτομαι για τα πεθερικά μου :P ) αλλά κρίμα είναι μωρέ.
γιαυτο λεω αν μπορεσω να το κανω,ηδηκα στους δικους μου,γιατι οσο να ειναι τους πονας οτι και να σε κανουν
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

newmama έγραψε:

konstantina14 έγραψε:

να σου πω την αληθεια ωρες ωρες σκεφτομαι οταν γεννηθει ο μπεμπακος μου με το καλο να μην αφηνω να πολυ ερχονται,αλλα δεν ξερω αν μπορεσω να το κανω![/quote:1by9v3vq]

καλη μου, φροντισε μην την πατησεις οπως εγω. Εμενα ηταν εδω η μανα μου και μετα τη γεννα για να βοηθαει, οπως εγραψα και πριν. Λογω αυτου του γεγονοτος λοιπον τα πεθερικα μου ερχοντουσαν σπιτι με μεγαλυτερο αερα, δεδομενου οτι θεωρουσαν οτι δεν ταλαιπωρουν εμενα εφοσον ειναι εδω η μανα. Ερχοντουσαν καθε δευτερη μερα, ότι ώρα να ναι, χωρις προειδοποιητικο τηλεφωνημα και καλα οπως ελεγαν για να μην ενοχλησουν! Θα ενοχλουσαν δηλαδη αν επαιρναν τηλεφωνο, ενω το οτι ερχοντουσαν ο,τι ωρα να ναι δεν ηταν ενοχλητικο κατα τη δικη τους λογικη!!!:woohoo:

Σου μιλαω...2 μηνες κρατιομουν με νυχια και με δοντια να μην τους διαολοστειλω!Θες οι ορμονες μου, θες το παιδι που ηταν σε φαση ξερεις κλαμμα...και παλι βυζι και κλαμα και αλλαγμα και πλυσιμο και χιλια δυο τελος παντων, το σπιτι μου μικρο, δεν ηταν για πολυ κοσμο σε τετοια κατασταση. Και αυτοι ερχοντουσαν σαν επισκεπτες...Να τους κανει η μανα μου καφε και τετοια.Οταν το ειπα στον αντρα μου οτι οι γονεις του ερχονται απροειδοποιητα, γιατι αυτος ελειπε συνηθως στη δουλεια και δεν καταλαβαινε τη φαση, μου ειπε να κανω υπομονη.Του ειπα ποση υπομονη πια, δεδομενου οτι θηλαζα στο καθιστικο, εκει με βολευε ρε παιδακι μου και θελαμε και ησυχια, ετσι ειναι το παιδι μου, ειναι της ησυχιας, οποτε καθε φορα που ερχοντουσαν μας ανησυχουσαν.Ε δεν καταλαβαινε. Μεχρι που μια μερα ετυχε να ειναι σπιτι. Και να χτυπανε οι δικοι του τα κουδουνια απροειδοποιητα και εγω να θηλαζω...! Ε...εκει καταλαβε...και επιτελους τους τα χωσε και τους ειπε να παιρνουν τηλεφωνο πριν...δεν ειμαστε μπατε σκυλοι αλλεστε! Επιτελους! Ε μετυα απο κανα δυο βδομαδες εστειλα και τη μανα μου! Περιττο να σου πω οτι και μανα αλλα και πεθερα λεγανε τις δικες τους αηδιες σχετικα με τον θηλασμο...τα νευρα μου κροσσια εμενα...! Η πεθερα μου ακομα λεει διαφορα..αλλα προσπαθω να εξακολουθω να τη γραφω! Ποτε θα μου σβουριξει δεν ξερω!

Γι αυτο σου λεω...τη μαμα σου αμα μπορει κανα δυο φορες και αμα δεν μπορει αστηνα και παρτε καμια κυρια, και αν δεν γινεται, θα οριζεται μια μερα με τον αντρα σου να τα κανετε μαζι, να μη σκυβεις εσυ και να μη ζοριζεσαι. Και μετα τη γεννα δε θελει πολυ κοσμο στο σπιτι για το μωρο. Ετσι να τους πεις.Ειναι ζορι τον 1ο καιρο.

Φιλια αγαπημενη...μην αγχωνεσαι!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΛΕΣ ΠΩΣ ΘΕΣ ΗΣΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ...ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ...ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΤΩΡΑ...ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...@@#$$%^%@@#$:_@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι λυπηρο να νιωθεις ετσι.. όχι τοσο για τις δουλειες του σπιτιου αλλά περισσοτερο για τα συναισθηματα που δεχεσαι ή καλυτερα δε δεχεσαι..

ειανι ασυγχωρητο από όλες τους , εκτος και υπέρχουν σοβαροι λόγοι που καθιστουν αδυνατη την παρουσια τους..

εμενα με βοηθαει πολύ η μαμα μου από την αρχη της εγκυμοσυνης αλλά περισσότερο με το μαγειρεμα ή με τα ψωνια..

για τις δουλειες του σπιτιου, εχω μια κοπέλα που με βοηθαει από την ωρα που πρωτομειναμε στο σπιτι.. όταν δεν ημουν εγκυος τα καναμε μαζί όλα.. από τοτε που εμεινα εγκυος, ερχεται μια φορα την εβδομαδα και με εξυπηρετει αφανταστα.. η πεθερα μου ειανι μεγαλη και σε καμια περιπτωση δεν μπορει να μπει σε αυτη τη διαδικασια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυναίκες...Τί είμαστε...:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλύτερα να σε βοηθήσει κάποια κυρία...:)

Και αφενός ανεξάρτητη θα είσαι και αφετέρου δεν θα αγχώνεσαι...;)

Ελπίζω να υπάρξει βελτίωση...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια,σας ευχαριστω πολυ ολες!!!!εχθες οπως σας ειπα εκανα δουλιτσες δεν αντεξα και σημερα ειναι καθαρο το σπιτι.μετα απο αυτα που μου γραψατε το πηρα αποφαση,δεν θα τους γραψω ολους!!χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ(ΠΕΣ ΟΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΙΠΗ!!!)ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ "ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟ ΒΈΠΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΕΣΕΙΣ ΠΑΡΑΘΕΡΙΖΑΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΑΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ,ΠΩΣ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΟ ΣΠΙΙ ΚΛΠ..ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΡΧΕΣΤΕ?ΤΩΡΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΟΜΩΣ...ΟΡΙΣΤΕ ΜΑΣ"

ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΑΙΔΟΥΡΕΣ..(ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ,ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ,ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ...)

ΟΣΟ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ..

ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΛΘΟΥΝ...

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μενα. Τώρα μόλις είδα το θέμα και έπεσα απ΄τα σύννεφα. Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο και ιδιαίτερα απο μαμά και δεν μπορώ να το πιστέψω. Κάνε τον κόπο κοπέλα μου και πάρε μια γυναίκα για γενική και μην πολύ σκάς. Δεν αξίζει τον κόπο. Α! και όταν με το καλό σε πιάσουν οι πόνοι, ξεκίνα με τον αντρούλη σου για το μαιευτήριο και όταν με το καλό γεννήσεις τότε να τους ειδοποιήσεις να έρθουν. Και όταν σε ρωτήσουν γιατί δεν τους πήρες πιο πρίν πές τους ότι δεν ήθελες να χαλάσεις την ησυχεία τους, όπως άλλωστε δεν κάνανε εκείνοι όλο αυτό τον καιρό. Μπάς και το καταλάβουν. Και το παιδάκι σου να το αναλάβεις μόνη σου, να μην έχεις υποχρέωση. Είσαι αρκετά δυνατή να τα καταφέρεις μόνη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΜΑΤΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ. ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΑΡΑ ΘΥΜΟΣ. ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΡΑΤΑΣ ΚΑΚΙΑ. ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΔΕΝ ΠΗΡΑΖΕΙ. ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΠΟΤΕ. ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΕΓΩ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ(ΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ? ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ. ΤΩΡΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΟΤΑ ΣΧΟΛΝΑΩ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΙΜΟΙΖΕΙ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ...

Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.. ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΑ....

ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ, ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ...

ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ... ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΤΙ ΨΥΧΟΥΛΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ....

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι θα συμφωνησω με το πολυ ωραιο post της marimari προς την 1η σελιδα;)

και βασικα επειδη κι εγω ποτε δεν ειχα βοηθεια και ουτε την ηθελα στην τελικη γιατι δεν βρισκω λογω οτι πρεπει σωνει και καλα ....λοιπον μια γυναικα για 1- 2 μηνες ποσο εμεινε???

να ερχεται 1 φορα ενδιαμεσα στην βδομαδα,να καθαριζει,να κανει και σιδερο και τελος...

ξερω οτι ειναι ενα επιπλεον εξοδο, αλλα και τι να κανουμε......

τωρα για το πεισμα και τις απαγορευσεις του μετα τη γεννα ειναι πολυ παιδιαστικα ολα αυτα βρε κοριτσια...και δεν ωφελουν πουθενα.......:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως μην περιμένεις από κανέναν να σε σκεφτεί και να σε καταλάβει. Στο λέω , γιατί εγώ απέβαλα και το μόνο που ένοιαζε την πεθερά μου ήταν αν θα κάνω γιορτή, μετά από 1 μήνα που ήταν η γιορτή του άντρα μου, ώστε να μην ''απομακρύνω το σόι''. Και είχα και καβγάδες γι αυτό το θέμα, δεν είναι ότι απλά το έλεγε!!! Εγώ έκλαιγα και αυτή στον κόσμο της!!! Γι αυτό σου λέω... Να μην περιμένεις από κανέναν!!! Είσαι μόνο εσύ και ο άντρας σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...