Μετάβαση σε περιεχόμενο

βοηθεια απο κανενα!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.σημερα ειμαι λιγο χαλια!!!ειμαι στον 8ο μηνα και ολοι αδιαφορουν.το σπιτι μου το εχω παραμελησει γιατι ο γιατρος μου ειπε να ξεκουραζομαι.απο τον 4ο μηνα το μωρακι μου ειχε παρει θεση για γεννα τωρα ομως ολα καλα.εδω και 1 μηνα εχω συσπασεις και προσεχω κανενας δεν λεει να ερθει να με βοηθησει,δεν θελω να τους παρακαλαω.εκανα μια δυο φορες παραπονα φτανει τοσο!!ερχονται σπιτι μου βλεπουν τι κατασταση επικρατει αλλα δεν κανουν τιποτα.εχω 2 αδερφες και δυο κουνιαδες και με τις μαμαδες γινοντε 6 γυναικες δηλαδη καμια δεν ερχετε να βοηθησει.σημερα σηκωθηκα και σημαζεψ και σκουπισα κ σφουγγαρισα δεν αντεχω αλλο ρε κοριτσια να βλεπω το σπιτι μου βρωμικο!!!σκεφτομαι μην κανω καμια ζημια το μωρακι μου!!!!!εσεις εχετε βοηθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιτσα μου καλυτερα να συζητησεις με τον συζηγο για τισ δουλιεσ και μπορεισ να παρεις μια γυναικα για 2 3 φορεσ μεχρι να γεννησεισ μην κανεισ δουλιτσεσ σκεψου το μπεμπε.....

οσο για τις 6 γυναικεσ αστεσ να κουρευονται αφου δεν καταλαβαινουν.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ NEWMAMA!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ!ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Κ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ Κ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝΝ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα η μαμα μου ηταν βαρια αρρωστη στο κρεβατι (πεθανε μια βδομαδα μετα που γεννηθηκε η μικρη), η αδερφη μου μενει μονιμα στην αμερικη και φυσικα δεν υπηρχε περιπτωση να φωναξω την πεθερα μου!!!! (ασε που μενει και εκτος αθηνων)

για τις δουλειες του σπιτιου εχω παντα γυναικα μια φορα τη βδομαδα και ολα τα αλλα τα βαρια πχ κατσαρολες κλπ τα επλενε ο αντρας μου... σιδερωμα στο καθαριστηριο - μονο τα πουκαμισα ολα τα αλλα απο το στεγνωτηριο στο συρταρι...

βεβαια η αληθεια ειναι οτι ειχα πολύ καλή εγκυμοσυνη, αλλα αυτο δε σημαινε οτι επρεπε να ξεσκιζομαι στις δουλειες!

γιαυτο λοιπον, οπως λενε και τα κοριτσια βαλε τον αντρουλη σου να βοηθα και ασε ολους τους αλλους αφου απο μονοι τους δεν εχουν την τσιπα να προσφερθουν

με το καλο σου ευχομαι και μ εναν πονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζητα απο τη μαμα σου να ρθει να σε βοηθησει. Αν δεν το κανει παρτε μια κυρια να ρθει να ριξει κανα χερακι και να βοηθησει και ο αντρας σου.

Εμενα 2 μηνες πριν γεννησω ηρθε η μανα μου, ζει στην επαρχια και ειχα βοηθεια και απο κεινη. 2 μηνες μετα τη γεννα εφυγε και με τη δικη παραινεση γιατι ειχε αρχισει πια να χωνει τη μυτη της παντου και τα παιρνα αγριως...Δεν ειναι που θα σε βοηθησουν μετα ανακατευονται παντου!!!Ελεος:woohoo: Γι αυτο, δεν ξερω τη σχεση εχεις με αδερφες σου κουνιαδες σου και πεθερα αλλα εγω θα σε συμβουλευα να μην μπλεξεις. Τωρα 4 μηνες μετα, αν και γεννησα με καισαρικη και δεν επρεπε να ζοριζομαι ε, ολο και κατι παραπανω εκανα, αμα δεν μπορουσα τα χωνα στον αντρα μου και κατι εκανε και κανει και κεινος, Εχει πει αρκετες φορες η πεθερα μου να κανει διαφορες δουλειες αλλα δεν θελω να ανακατευεται εκεινη στις δουλειες του σπιτιου μου, γιατι αμολαει διαφορες βλακειες και γενικως δεν την εχω καθολου σε εκτιμηση.Θηλαζω και ανακατευεται συνεχεια και λεει τη γνωμη της και μου σπαει τα νευρα αλλα κρατιεμαι. Ουτε εγω λοιπον εχω βοηθεια ιδιαιτερη αλλα εχω μαθει να γραφω αρκετα πραγματα πια στα παλια μου τα παπουτσια. Ας μεινει και λιγη σκονη δε θα παθουμε και τιποτα, τωρα ειδικα ττο καλοκαιρι τα σπιτια λερωνονται ευκολα και θελουν καθε τρεις και μια. Κι εγω λεω αμα αρχισω δουλεια να βρω μια κυρια να ρχεται να μου καθαριζει που και που γιατι δεν θα προλαβαινω ιδιαιτερα πραγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου,απο τον αντρα μου δεν εχω παραπονο οσο μπορει βοηθαει.δουλευει 9 το πρωι με 9 το βραδυ.μονο τις κυριακες κανει κατι αλλα οχι και γενικη!!η μαμα μου στην αρχη ερχοταν επλενε πιατα και κανενα σιδερο τωρα εχει ποσους μηνες τιποτα.οι αδερφες μου αν δεν τις πω εγω δεν κανουν τιποτα και αυτο μονο οταν γκρινιαξω.ξερετε ποσες φορες τους εχω πει οτι δεν θελω να ερχονται καθε μερα να με βοηθανε τουλαχιστων 2 με 3 φορες την εβδομαδα.η μια αδερφη κανει παραθερηση,ειναι ελευθερη η αλλη παντρεμενη την παρασκευη ολοι εχουν σκοπο να φυγουν.δεν τους νοιαζει.η πεθερα εδω κ 2 εβδομαδες λειπουν κ οι κουνιαδες μου ,η μια εχει να με δει 5 μηνες και να φανταστητε οτι ειμαστε με το αυτοκινητο ουτε 5 λεπτα.η αλλη ειναι διακοπες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλή μου, πραγματικά δεν πρέπει να κουράζεσαι, ειδικά τώρα στον μήνα που είσαι.

Έτσι έκανε κι εγώ υπερβολές με την καθαριότητα και έσπασαν τα νερά πολύ πριν την ώρα τους. Αν και έχω βοήθεια στο σπίτι, με έπιασε το μικρόβιο της καθαριότητας....

Το σπίτι όμως μπορεί να περιμένει, ξεκουράσου και μην ξανασχοληθείς γιατί πραγματικά μπορεί να προκαλέσεις πρόωρο τοκετό. Να είσαι καλά και να προσέχεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με πειραζει και πιο πολυ με πειραζει που βλεπω αδιαφορια απο την μαμα μου.ξερετε τι σκεφτομαι κ νευριαζω?οταν γεννηθει με το καλο το μωρακι μου,τοτε ολοι θα ερχονται καθε μερα σπιτι μου για το μωρο,τωρα ομως που δεν το βλεπουν με γραφουν κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα δεν είναι μόνο οι δουλειές

του σπιτιού (πάρε μια κοπέλα να σε βοηθάει!)

αλλά ...οι σχέσεις που έχεις με την οικογένεια σου!

Γιατί δεν έρχονται πια;

Γιατί δεν θέλουν ούτε να σας βλέπουν;

Γιατί νιώθεις μόνη;;;

Σκέψου τι έχει φταίξει... Δεν απομακρύνονται

και δεν «χωρίζουν» οι οικογένειες

χωρίς λόγο....

Λογικα θα έπρεπε να σε απασχολεί περισσότερο

από το σφουγγάρισμα!

Προσέλαβε μία κυρία για καθαριότητα

κ κάλεσε τους δικούς σου

ΓΙΑ ΚΑΦΕ κ συζήτηση.......

Θα γεννήσεις κ θα είσαι μόνη;;;;;;;;;

Χωρίς μια αγκαλιά;;;;;;;

Εύχομαι να λύσετε με ειλικρίνια

το πρόβλημα σας....

Με το καλό το μωράκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

newmama έγραψε:

με πειραζει και πιο πολυ με πειραζει που βλεπω αδιαφορια απο την μαμα μου.ξερετε τι σκεφτομαι κ νευριαζω?οταν γεννηθει με το καλο το μωρακι μου,τοτε ολοι θα ερχονται καθε μερα σπιτι μου για το μωρο,τωρα ομως που δεν το βλεπουν με γραφουν κανονικα.

καλη μου βαλτην κατω τοτε και ριξτης ενα μπερντακι να συμμαζευτει και να ξεκουνηθει να σε βοηθησει! μανα σου ειναι! αν δεν μπορεις να ... μιλησεις μ αυτην με ποιον θα μιλησεις? με την πεθερα σου?!?!?!? ( :silly: :silly: :silly: :silly: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ....ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ....

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ.ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια αυτο φοβαμαι μην κανω καμια ζημια,αν βλεπατε το πρωι την σαλονοκουζινα μου θα παθενατε!!!τωρα μου η κρεβατοκαμαρα,κατω στο πατωμα εχει παντου χνωδια,ελεος!!!!!!!!!!!δεν αντεχω αλλο να τα βλεπω.με πηρε τηλ ο αντρας μου τωρα κ επειδη το πρωι πριν φυγει μιλουσαμε γιαυτο μου ειπε να μην κανω βλακειες και παθω καμια ζημια.κουκλιτσες μου σας ευχαριστω που με συμπαραστεκεστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για γυναικα θα το συζητησω με τον αντρα μου.το ειχα σκεφτει αλλα μετα το εβγαλα απο το μυαλο μου.εχθες ειπα στην μαμα μου οτι το σπιτι μου ειναι χαλια κ οτι στο πατωμα θα βρεις οτι θελεις και δεν ειπε τιποτα.ο αντρας μου νευριαζει πολυ με αυτη την κατασταση κ το πρωι μου ειπε<μπραβο ολοι κανονιζουν να φυγουν και εσενα σε γραφουν>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απορώ λίγο με την μαμά σου, γιατί αντιδρά έτσι?

Εμένα στην δεύτερη εγκυμοσύνη με προσέχαν όλοι. Επειδή σήκωνα την κόρη μου είχα συσπάσεις πολύ νωρίς και ήθελε πολύ προσοχή. Ταρακουνήθηκαν όλοι και με είχαν στα όπα-όπα.

Τι πρέπει δηλαδή να συμβεί κάτι κακό για να ξυπνήσουν οι αδελφές σου και η μαμά σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα καλα βρε παιδι μου τοοοση αναισθησία. Εμενα ειχαν σκιστεί να με βοηθάνε. Μαμα, πεθερα και κουνιάδα. και πρίν γενησω και αφου γεννησα. η δε πεθαρα και κουνιάδα - μένουν απο κάτω, για 40 ημέρες καθαριζαν την παρασκευή το δικό τους και το σαββατο το δικό μου σπίτη για να θηλάζω ανενοχλητα.

Αλλα αφού ειναι ετσι πάρε μία γυναίκα να σου κάνει μια καλή γεννηκή για κανα δυο μέρεσ και μετα προσπάθησε να διατηρείς το σπίτη σου. Η μαμα μου κανει έτσι, παιρνει γυναίκα μια φορα το μήνα για μια καλη γεννηκη και διατηρεί το σ΄πίτη. Φαντασου πωσ αμα γεννησεις δεν θα εχεισ χρονο τουαλετα να πας οχι δουλειεσ να κανεισ. Και μη σκασ λιγη σκονη δεν εβλαψε ποτε και κανεναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε το σφουγγαροπανο και πιασε το τηλεκοντρολ

Πιστευω πως δεν εχει συμβει κατι μεταξυ σας ..απλα τα σπιτια βρωμιζουν πολυ ευκολα και..επειδη εισαι συνεχεια μεσα ..εχεις "πηξει"..ειναι και οι ορμονες..θυμαμαι πολυ συχνα ενιωθα το ιδιο(ημουν κι εγω στο κρεββατι)..οτι ολοι μ εχουν γραμμενη..αλλα δεν ηταν αληθεια

Ολοι εχουν τις ζωες τους και τις δουλειες τους ισως και τις οικογενειες τους..

Η τελευταια μερα πριν την εισαγωγη μου στο νοσοκομειο(για αποκολληση) με βρηκε να απλωνω ρουχα και να κουτσοσφουγγαριζω.. Τωρα σκεφτομαι ποσο ηλιθια φερθηκα .. Ασε τη σκονη υσηχη ,τα πιατα λιγδιασμενα Μπες στο δωματιο σου και μην ασχολεισαι με το τι γινεται απ εξω Ο καιρος ειναι λιγος και θα περασει Μετα ολα θα γινουν καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω και εγω βλεπω καπως την σταση της αφου ο αντρας μου λεει μηπως την καναμε κατι κ ειναι ετσι.κι εγω περιμενα να με προσεχουν ολοι 4 χρονια το περιμενα αυτο το μωρακι.οταν ειχα συσπασεις η μαμα μου ηταν στο χωριο οταν γυρισε ηρθε σπιτι μου με ειδε για 1 ωρα κ εφυγε μετα οσες φορες κ να ηρθε στο σπιτι μου δεν εχει σηκωσει ουτε ποτηρι!οταν ημουν στην αρχη της εγκυμοσυνης ερχοταν εκανε κατι ψηλα τωρα ουτε αυτα!αδιαφορει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

Ασε το σφουγγαροπανο και πιασε το τηλεκοντρολ

Πιστευω πως δεν εχει συμβει κατι μεταξυ σας ..απλα τα σπιτια βρωμιζουν πολυ ευκολα και..επειδη εισαι συνεχεια μεσα ..εχεις "πηξει"..ειναι και οι ορμονες..θυμαμαι πολυ συχνα ενιωθα το ιδιο(ημουν κι εγω στο κρεββατι)..οτι ολοι μ εχουν γραμμενη..αλλα δεν ηταν αληθεια

Ολοι εχουν τις ζωες τους και τις δουλειες τους ισως και τις οικογενειες τους..

Η τελευταια μερα πριν την εισαγωγη μου στο νοσοκομειο(για αποκολληση) με βρηκε να απλωνω ρουχα και να κουτσοσφουγγαριζω.. Τωρα σκεφτομαι ποσο ηλιθια φερθηκα .. Ασε τη σκονη υσηχη ,τα πιατα λιγδιασμενα Μπες στο δωματιο σου και μην ασχολεισαι με το τι γινεται απ εξω Ο καιρος ειναι λιγος και θα περασει Μετα ολα θα γινουν καλυτερα

σε ευχαριστω!!!ισως να εχετε δικιο!!!με εχει πιασει το παραπονο!!!!!!1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες μου σας ευχαριστω ολες ολες μα ολες σας!!!με κανατε να νιωσω πιο δυνατη!!!εχετε δικιο πρεπει κ εγω να τις γραψω και να σκεφτομαι μονο τον μπεμπη μου!!!!!εχει μερες πυ νιωθω παραμελημενη,ευτυχως που εχω κ εσας εδω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις κουνιαδες και την πεθερα σου δε θα σχολιασω..

Αλλα και η οικογενεια σου να μην ενδιαφερεται?

Η μανα σου?

Μηπως συμβαινει κατι αλλο?

Ειναι λυπηρο....

Συμφωνω με τη marimari.

Κανε μια κινηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω μιλησει και αυτο που μου λενε ειναι,καλα εχει και παραπονο δεν εχω ερθει ενοουν στην αρχη τους 3 πρωτους μηνες που ερχοντουσαν μερα παρα μερα και επλενε κανενα πιατο κ σιδερωνε κ αυτο γιατι ειχα μια αποβολη πριν 1 μηνα πριν να μεινω στον μπεμπη μου.εχει τωρα 3 με 4 μηνες τιποτα,προχθες την ρωτησα μαμα εχεις κατι μαζι μας ?και μου ειπε οχι βρε παιδι μου τι να εχω να ειμαι κουρασμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι και να συμβαινει παντως αν συμβαινει κατι ..προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι..Για μια φορα την εβδομαδα αν αντεχει η τσεπη σας παρτε μια κυρια να σας καθαριζει να βαζει πλυντηρια και να σιδερωνει Εσυ προσπαθησε να αφοσιωθεις στο μπεμπεκι σου που σε λιγο καιρο θα υποδεχθεις!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικια μου μανα αν και "προσφερεται" να ερθει να κανει δουλειες δεν την αφηνω γιατι εκτος που δηθεν συγυριζει τα διαφορα αντικειμενα, δεν τα βρισκουμε και νευριαζουμε που τα βαζει και με τετοιο ασυγυριστο τροπο μεσα στα ερμαρια, ....βασικα τα κρυβει οπουδηποτε για να μην φαινονται! ειναι δουλειες ετσι? και στο σπιτι της δεν κανει ετσι! και ασε που μας ανακατευει κιολας...ενω της αδελφης μου...καμια σχεση, ακριβως το αντιθετο!

οσο για την πεθερα μου, μακαρι ολες οι πεθερες να ηταν σαν και αυτην! την νιωθω πολυ πιο κοντα μου παρα την μανα μου...

οσο για τις δουλειες, παρε μια κοπελα καθε 15 μερες αν δεν μπορεις καθε βδομαδα...

να χαιρεσαι που δεν ανακατευονται στην οικογενεια σου παρα να λυπασαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα κορίτσια. Μην κάνεις δουλειές, σημασία έχει το παιδί, και όχι αν τα έπιπλα θα έχουν λίγη σκόνη. Η αλήθεια είναι ότι ο άντρας σου δουλεύει πάρα πολλές ώρες για να κάνει και πολλές δουλειές. Αν το αντέχετε οικονομικά, πάρτε μια γυναίκα, έστω κάθε 15 όπως λέει και η Χαρούλα.

Εγώ παιδιά δεν έχω, ούτε ήμουν ποτέ μου έγκυος, αλλά αν κρίνω από το πόσο χάλια είμαι την εβδομάδα της περιόδου μου, δε θα ήθελα να ήμουν μόνη μου. Όσο μέναμε μόνοι μας στη Θεσσαλονίκη, εκείνη την εβδομάδα τα περισσότερα τα έκανε ο άντρας μου. Τώρα στην Κύπρο που μένουμε με τους γονείς μου, τα κάνει η μάνα μου. Πόσο μάλλον να είσαι έγκυος και στον 8ο κιόλας!!!

Σίγουρα δε θα ήθελα να ανακατεύονται στα πόδια μου και να κάνουν ό,τι θέλουν, καλά, για την πεθερά δεν το συζητώ, παρ' όλο που η δουλειά της είναι καθαρίστρια, μάλλον βρωμίστρια είναι, αφού δεν ξέρει να καθαρίζει, απορώ πραγματικά! Άλλωστε, μένει μακριά, στην Ελλάδα.

Η μάνα μου, πάλι, είναι στο άλλο άκρο, υστερικιά, αφού για να καταλάβετε, εδώ πέρα έχει ξεσπάσει ο εμφύλιος των ρούχων, ανάμεσα σ' αυτήν και στον άντρα μου. Ανταγωνίζονται στο πλύσιμο των ρούχων, βάζει η μάνα μου κάποια ρούχα στο πλυντήριο και περιμένει να γεμίσει για να βάλει μπουγάδα και της τα βγάζει ο άντρας μου και βάζει τα δικά μας, βάζει ο άντρας μου μπουγάδα δικά τους και δικά μας, και αυτή γκρινιάζει και λέει ότι δεν τα βάζει σωστά στο πλυντήριο, και τέτοια!!! Εμφύλιος λέμε!!!!!!! Αν μείνω έγκυος δεν ξέρω τι θα κάνω, μάλλον θα φέρω κι εγώ γυναίκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...