Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ...


Recommended Posts

Aυτο που πραγματικα ειναι να σε τρελαινει ειναι απο την μια να σε ζηλευει και να φοβαται ολη την ωρα και απο την αλλη να γυρναει πλευρο!Ε τοτε μαλλον θα πρεπει να αρχισει να ζηλευει σοβαρα ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωχ αδερφακι μου!!!!Μα τι προβλημα κι αυτο...

χαχ χα χα χα χα μας εχουν τρελανει!!! :) ειπαμε ειμαστε απο διαφορετικους πλανητες τι ψαχνετε να βρειτε!!! :)

Δημητρουλα περιμενουμε νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασικά εγώ δεν τον βρίσκω αδιάφορο.

Πιο πολύ σαν να βαριέται μου φαίνεται...

Σαν να βαριέται ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει μ'εσένα η συμπεριφορά του αλλά με όλα τα υπόλοιπα.

Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ ΒΑΡΙΕΤΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa ευχαριστω για την απαντηση σου,τι να πω,αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου.εγω δεν ορμαω γιατι πλεον ουτε το αντεχει ο εγωισμος μου κ ισως να μην το θελω πια. Απο τοτε με το μωρο αλλαξαν τα παντα μεταξυ μας - οπως κ το φοβομουν αλλα τι να κανουμε..δν θα συνεχισω ομως να λεω για μενα γιατι το θεμα ειναι της δημητρουλας..οταν ανοιξω δικο μου θα τα λεμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου καλο...που ολο μας στεναχωριεσαι!!!

Μπραβο καταρχας για τα κιλα που εχασες.

Εγω θα σου προτεινα τωρα με το καλο τον Σεπτεμβριο να ψαξεις να βρεις μια δουλιτσα.Εστω κ 4ωρο σε σουπερ μαρκετ, σε ενα μαγαζι, η οπου αλλου μπορεις.Ξερεις ποσο καλο θα σου κανει??Πρωτα απ ολα στη τσεπη σου, ετσι θα εισαι κ ανεξαρτητη, και δευτερο στη ψυχολογια σου.Εμενα μου εχει λειψει να ξυπναω το πρωι να κανω το μπανιο μου, ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΜΑΙ, και να πηγαινω στη δουλεια.Γιατι καλο το σπιτι, καλα τα παιδια, αλλα δε μπορω τη ρουτινα.

Ετσι πιστευω οτι ο αντρας σου θα σταματησει να σε εχει δεδομενη και θ αλλαξει τροπαριο.Αλλα βασικα θα εχεις αλλαξει και εσυ και δεν θα εισαι τοσο ανεκτηκη.

Με απεραντη αγαπη, Χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι πρεπει να καθησετε και να τα συζητησετε ολα αυτα ,κατι τον απασχολει σιγουρα γιατι μονο ο εντονος προβληματισμος για καποιο θεμα εχει αντικτυπο στο σεξ:blink: .

πρεπει να του θεσεις τους προβληματισμους σου και τα θελω σου δεν μπορει τοσο νεα κοπελα να καθεται και να μαραζωνει μεσ το σπιτι, που ζουμε στην εποχη της γιαγιας μου?

βγες απ το σπιτι πιασε μια δουλεια εστω και αν εχει αντιθετη αποψη ο ανδρας σου, οπως τον σεβεσαι οφειλει και αυτος να σε σεβεται, και οπως του δειχνεις εμπιστοσυνη να σου δειξει και αυτος ,δεν ειστε παιδακια να παιζετε, οικογενεια προσπαθειτε να φτιαξετε και οχι να την διαλυσετε .

προσπαθησε να του περασεις οτι εισαι αυτη που εισαι και δεν εισαι διατεθημενη να αλλαξεις το χαρακτηρα σου ,την εμφανιση σου ,τα πιστευω σου, τον ανθρωπο...... που πρωτογνωρισε ο ανδρας σου τελος παντων.

οσο για τις τεχνικες σου συνεχισε;) καλα του κανεις κ τον φουντωνεις :P επρεπε να ειναι μονιμως φουντωμενος με τετοια κοπελα διπλα του .

:kiss: φιλια περιμενουμε νεα σου και μην ξεχνας τα προβληματα λυνονται με τη ΣΥΖΗΤΗΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ο αντρας σου ειναι αδιαφορος.....αδιαφορεις κι εσυ...

μεγα λαθος να του επισημαινεις το παραπονο σου...η να προσπαθεις συνεχεια να τον πλησιασεις

οσο και αν το κρυβουμε,οταν προσπαθουμε πολυ να του αρεσουμε και να μας προσεξει,ΦΑΙΝΕΤΑΙ...και αυτο ειναι που τους ξενερωνει(τι αναποδοι ανθρωποι οι αντρες???????:angry: )

νιωθει καποιος και μετα κανει οτι γουσταρει,γιατι ξερει οτι με την οποια συμκπεριφορα του εσυ προβληματιζεσαι,προσπαθεις ολο και πιο πολυ για το ενδιαφερον του κι αυτος το βλεπει σαν παιχνιδακι πια και το κανει συνεχεια..

ΜΗΝ το ρωτας αλλο τι εχει.(θα παραξενευτει,θα προβληματιστει,θα τον τσουξει και μετα θα ερχεται να σου το πει απο μονος του)..περιποιησου τον εαυτο σου και ΜΗΝ του δινεις τοση σημασια.δειξε οτι περιποιεισαι για ΣΕΝΑ και οχι για να σε προσεξει και να κανετε σεξ..(το καταλαβαινουν και καποιες φορες τους απωθει)

κανε οτι δε σε ενδιαφερει που δεν κανετε σεξ..τι ειχαμε τι χασαμε..εκει να δεις τσουξιμο!!κανε ΕΣΥ την αδιαφορη,κανε ΕΣΥ την ανορεχτη,ΜΗΝ το κοιτας σαν κουταβι οταν εχει νευρα,αλλα δε θα τον κοιτας και με νευρα..απλα θα το παιζεις κινεζος..

μετα θα αναρωτιεται:"μηπως δεν της αρεσω πια και γιαυτο δε θελει να κανουμε σεξ??μηπως εχει γκομενο και δεν την ενδιαφερω εγω πλεον???",

προβληματησε τον κι εσυ λιγο...θα αντιστραφουν οι ρολοι αγαπη μου κατευθειαν αλλα δε θα το κρατησεις και για πολυ,ισα να καταλαβει οτι δεν εισαι δεδομενη και μετα φυσικα θα επελθουν οι ισσοροπιες,μην ανησυχεις,σωστους χειρισμους θελει,δεν ειναι τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις ταλέντο στις αφηγήσεις...:)

Άποψή μου είναι ότι πρέπει να τον ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕΙΣ!;)

Θεωρώ ότι δεν πρέπει ο σύντροφός μας να μας θεωρήσει ΔΕΔΟΜΕΝΟΥΣ...;)

Χάνεται το αλατοπίπερο της σχέσης...

Εμείς ''παίζουμε'' γενικότερα...:lol: Πάμε για ποτό χωριστά και ναι φλερτάρουμε ο ένας τον άλλον...:woohoo:

Αν πάλι θεωρείς ότι υπάρχει κορεσμός τότε απομακρύνσου λίγο...

Η απόσταση θα σε διαφωτίσει...

Πάντως φιλική συμβουλή:αν χάθηκε ο έρωτας, τότε καλύτερα μην προχωρήσεις...Είσαι νεότατη και πανέμορφη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου συγνώμη που εξαφανίστηκα,αλλά γύρισε στο σπίτι γιατί ήθελε να μιλήσουμε.Δε σας κρύβω ότι φοβήθηκα ότι αυτό ήταν,πάπαλα,φινίτο.

Ευτυχώς τα πράγματα πήγαν καλύτερα απ'ότι τα φαντάστηκα...

Θα σας τα πω εν συντομία,μη ζαλιστείτε κιόλας.Κι αν δε σας πέσουν τα μαλλιά μ'αυτά που θα διαβάσετε...

Λοιπόν,με πήρε τηλέφωνο αφού είχα ανεβάσει το ποστ και μου ζήτησε να μιλήσουμε.Βγήκα και γω από το μάμμυ και τον περίμενα.Στο μυαλό μου τριγύρναγαν όλα αυτά που ήθελα να του πω...αλλά μόλις μπήκε στο σπίτι και με κοίταξε,έπαθα γενικό μπλακ άουτ.

Μου ζήτησε να τον αφήσω να ξεκινήσει αυτός.Μου είπε διάφορα,ένα από αυτά είναι ότι παρακολουθεί κατά καιρούς τα κείμενα που ανεβάζω.Μου είπε ότι δεν είχε καταλάβει πόσο πολύ ήθελα ένα παιδί (!) και,ακόμη χειρότερα,μου είπε ότι δεν είχε καταλάβει πόσο πολύ έχω πικραθεί που δε μου δίνει σημασία.

Μου είπε ότι με την πίεση της δουλειάς και τα οικονομικά προβλήματα τον έκαναν να μη μπορεί να σκεφτεί σχεδόν τίποτε άλλο,αλλά ΠΟΤΕ δε σκέφτηκε να κοιτάξει άλλη γυναίκα,πόσο μάλλον να πάει και μαζί της και ότι βλέπει πόσο παλεύω να κάνω κάτι για να τον κάνω να με θέλει πιο πολύ...αλλά πιο πολύ απλά ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Όταν τον ρώτησα τι εννοεί όταν μου λέει ότι δεν είχε καταλάβει πόσο πολύ ήθελα ένα παιδί,μου είπε ότι ναι μεν ήξερε ότι ήθελα ένα,αλλά σε καμία περίπτωση δε μπορούσε να φανταστεί ότι το ήθελα ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.

Μου ζήτησε να του δώσω λίγο χρόνο να συνέλθει.Το αποκορύφωμα ήταν ότι μου είπε πως με ζηλεύει ΘΑΝΑΣΙΜΑ και πολλές φορές έχει σκεφτεί να με ακολουθήσει όταν κάποια απογεύματα φεύγω για περπάτημα,για να δει που πάω...Hilight;;;

Παραδέχτηκε ότι δε θέλει να με βλέπει να χάνω κιλά γιατί ζηλεύει...γι'αυτό και ποτέ δε μου είπε κάτι,παρά μόνο "εγώ δε βλέπω διαφορά,αλλά σ'αγαπάω όπως είσαι" .

Εγώ ξεκίνησα να του πω αυτά που είχα στο μυαλό μου και μου είπε ότι τα ξέρει και τα έχει καταλάβει όλα.Παρ'όλα αυτά δε με διέκοψε όσο μιλούσα.

Τώρα έφυγε πάλι για δουλειά...φεύγοντας μου ζήτησε να του δώσω χρόνο γιατί δεν αξίζει να διαλύσουμε την οικογένειά μας χωρίς λόγο -καλά,εντάξει,οχι και "χωρίς λόγο" αλλά τέλος πάντων.

Τώρα μόλις με ξαναπήρε τηλέφωνο,μου είπε ότι τελείωσε τη δουλειά του και ότι θέλει να πάμε μια βόλτα να του πω αυτά που με πνίγουν γιατί αισθάνεται ότι δεν τα είπα όλα.

ΤΕΛΟΣ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΩΣ ΑΠΟ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΩ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΩ.

Πάω να συνεχίσω να του πω κι άλλα.Αφού θέλει να τ'ακούσει,πάσο.Πάω να ξαλαφρώσω!

Wish me luck!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρα μου τι κανεις???

κι εσυ εισαι θεα..ολες ειμαστε θεες,αρκει να το καταλαβουμε..αυτο ειναι τελικα το μυστικο..αν νιωθεις θεα,και ο αλλος ως θεα σε βλεπει και ως θεα σε αντιμετωπιζει..αγαπα τον εαυτο σου για να σε αγαπησει και ο αλλος,σεβασου τον εαυτο σου για να σε σεβεται και ο αλλος..απαραβατοι νομοι των ανθρωπινων σχεσεων...οταν νιωσεις εστω και για λιγο υπο του αλλου,το καταλαβαινει και σε βλεπει κατωτερη...

τα εχω περασει,απο παιδι ειμαι μαζι του,δεν ηταν ευκολες ολες οι καταστασεις αλλα διορθωθηκαν πολλα και ακομα το προσπαθω,ξερεις πως??? μη προσπαθωντας!!!!!!

ευχομαι να καλυτερεψει η κατασταση δημητρουλα..περιμενω νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλή τύχη Δημητρούλα!!!!! Καλά που μας είπες τί έγινε γιατί ο νούς μου πήγε στο κακό..:ohmy: Κάτι μυρίζομαι για απόψε το βράδυ...λές; :P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ειδα το τελευταιο σου μηνυμα...πολυ ωραια μου φανηκαν ολα αυτα βρε κοριτσι μου,ειδες που δεν ηταν τιποτα τελικα??τσαμπα ετρωγες την ψυχουλα σου..αντε πειτε τα και ξεκινηστε απο την αρχη σε νεα βαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεσ τα κοριτσαρα μου αυτα που θεσ και χαλαρωστε αγκαλιτσα καλη βολτιτσα

:kiss::kiss::kiss:

alkost χαθηκαμε κοπελαρα μου αλλα μαθαινω τα νεα σου περασα ενα σκαπανεβασμα και ξαναγυρισα να σασ ζαλισω :woohoo: :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα μου

ωραίες οι εξελίξεις σας αλλά δεν μας είπες

«πως ήξερε κ ΓΙΑΤΙ παρακολουθούσε τα post

σου στο mammy???»

Είναι δυνατόν;;;

Δεν το βρίσκω κ τόσο ...φυσιολογικό αυτό,

συζητήστε το....

Δεν μπορεί να σου δώσει ότι αξίζεις

κ έχει πήξει στην δουλειά (;)

αλλά μπορεί να παρακολουθεί τις συζητήσεις

με τις φίλες σου

και έχει χρόνο να ξεκοκαλίζει το net?????

Προσωπικά το βρίσκω απαίσιο!

Καλή βολτίτσα κ καλά ...ξεκαθαρίσματα!

Με ειλικρίνια κ θέληση θα ξαναβρείτε

τον έρωτα που τόσο νωρίς χάσατε...

Με το ζορι όμως ΔΕΝ αξίζει!

Φιλικά . . .

Φιλιά . . .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mu ola kala na pane euxomai..kai min skas gia to paidaki..ola stin ora tous..nomizw oti arxika exete themata na lusete metaxi sas..kai ena paidi tha epideinosei ta pragmata..eisai toso nea re gamoto gia na prospatheis na eisai epithimiti..toso nea..exeis tin freskada sou...ta niata sou..tin drosia sou...to sex prepei na nai apolausi..kai na kanete kai oi duo san treloi..ola ta zeugaria exoun skampanevasmata...logiko..alla an tora einai etsi..meta me ena paidi..ti tha ginei..thelei polu kouventa olo to pragma..paidi tha kaneis sigoura!!!opos kai na xei....to thema einai na ftiaxis vaseis kai gera themelia me sosti upodomi gia na mporesete meta na antexete..to varos tis euthinis..kai tis allagis pou fernei ena paidi...

episis katanow tin zilia...alla zilia kai adiaforia..na sou po den mou polukollaei...tin agapi mas tin deixnoume kathimerina me apla pragmata..polu apla..alla oxi me tin zilia....

ola tha pane kala..miliste kai vreite luseis...mesa sas..kai meta metaxi sas...

se filw glukia mou...

na prosexeis...kai na skeftesai panta thetika

maria:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως ολα καλα, ε?χαρηκα! αν και ο πονηρουλης ο αντρουλης σου μπηκε κρυφα στο μαμμυ, τελικα βγηκε σε καλο αυτο γιατι εμαθε ο,τι μας λες... οποτε αυτο ειναι και ενα μαθημα να εξηγουμαστε για να μην παρεξηγουμαστε... οποτε τωρα που θα κανετε καινουρια αρχη ειναι ευκαιρια και για τους 2 σας να πειτε τι σας αρεσει και τι δεν σας αρεσει, να ξεκινησετε δυναμικα!!!

καλη διασκεδαση αποψε το βραδακι!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Δημητρα πολλες φορες ξεκινησα να σου γραψω (εδω κ λιγες μερες απο τοτε που περιμενες την κακια περιοδο) αλλα εσβηνα τα ποστ και...Πηγαινα σε αλλο θεμα!!!Ελεγα πως δεν ειναι δουλεια μου....

Νομιζω ομως πως για να γραφουμε ολες εδω τα εσωψυχα μας...Θελουμε κ την αποψη των εδω ατομων...Σωστα????

Οποτε θελω να σου πω δυο λογακια και ελπιζω να μη με παρεξηγησεις ....

Καταρχην νομιζω πως εισαι μια πολυ εξυπνη κοπελα!!!

Σου αρεσει το γραψιμο,εκφραζεσαι πολυυυυ ωραια κ παντα τα ποστ σου εχουν ενδιαφερον!!!

Εχεις γραψει κ βιβλιο θυμαμαι το οποιο δεν μπορεις να εκδώσεις(λογικο) για οικονομικους λογους!!!Αυτα δειχνουν ανθρωπο ευαισθητο και ευστροφο!

Ολα αυτα ομως -για μενα- ερχονται σε τρομερη αντιθεση με τη ζωη που επελεξες να κανεις...Δε σε κρινω βεβαια(ποια ειμαι εγω?) αλλα...Γιατι βρε κοριτσι μου???

Εισαι μολις ενα χρονο με το συντροφο σου και ηδη φερεσαι σαν παντρεμενη γυναικα 20-30 χρονια...Κατσε!!!Ενας χρονος κ κατι που απτην αρχη γινατε "ο αντρας μου" κ "η γυναικα μου"....Που πηγαν ολα τα σταδια μιας σχεσης???

Αφησες τη δουλεια σου,τον εαυτο σου(για τα κιλα μιλαω) και μπηκες(απο μονη σου!) σε mode "προσπαθεια αποκτησης παιδιου"!!!!

Στενοχωριεσαι μοναχουλα(εννοω χωρις το συντροφο στην ουσια αφου δεν καταλαβε ο δολιος!) τοσους μηνες αλλα τελικα νομιζω πως πρεπει να "μηδενισεις το κοντερ" που μετρας "μηνες προσπαθειων".Το να κανετε σεξ οταν τυχει ή καποιους μηνες καθολου...Ειναι προβλημα μεν αλλα θα το λυσετε!

Το να μετρας εσυ αυτο το διαστημα κ να λες γτ δε μενεις εγκυος....Λιγο κουλο δεν ειναι???Οταν λεμε προσπαθω 1 χρονο αλλο εννοουμε! :)

Επισης...Θεωρω πως η σχεση σας εχει ενα "θεματακι" σχετικα με την εμπιστοσυνη!!! Να σε ζηλευει?να ψαχνει το πσ σου?να μην θελει να εισαι ομορφη κ περιποιημενη?????Κ εσυ απ'την αλλη να αναρωτιεσαι αν εχει ή σκεφτεται αλλη γυναικα???

Ξαναπαρτε το απτην αρχη κ βρειτε την ακρη!!!

Ελπιζω σημερα αυτο να γινει...Το ξεκαθαρισμα!!!!

Και ευχομαι η σχεση σας να μπει σε ρυθμο φυσιολογικο!Μην τα κανετε ολα γρηγορα και χωρις συννενοηση....

Ξαναλεω πως δε θελω να με παρεξηγησεις!

Στα λεω φιλικα κ ας μη σε γνωριζω!

Ολα καλα να πανε κ συντομα το μπεμπακι στην κοιλιτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τη ζήλια να το συζητήσετε λίγο, είναι ό,τι χειρότερο. Ο δικός μου δε ζηλεύει καθόλου, ούτε κι εγώ τον ζηλεύω, αλλά έχω ακούσει από φίλες μου αρρωστημένες περιπτώσεις, κι άλλες που δεν είναι και τόσο αρρωστημένες, αλλά είναι σίγουρα ανυπόφορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ttp://www.youtube.com/watch?v=XBStbhHEneU

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΛΑΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ Μ ΑΡΕΣΟΥΝ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΣΕ ΘΕΩΡΟΥΝ Δ Ε Δ Ο Μ Ε ΝΟ.ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα και εγώ βρίσκω λίγο τραβηγμένα τα ποστ σου.Και αυτή η ζήλια βρε παιδί μου δεν μου κάθεται καθόλου καλά.Η κοπέλα που είπε πως λειτουργείς σαν να είσαι χρόνια παντρεμένη είπε σοφή κουβέντα.Προσωπικά εγώ δεν θα άντεχα μια τέτοια κατάσταση και ούτε θα καθόμουν σε μια τέτοια σχέση.Όταν δηλαδή θα είσαι χρόνια παντρεμένη και κλεισμένη μέσα στο σπίτι λόγω παιδιών πως θα αντέχεις;

Πως γίνεται να μην κάνεις έρωτα με τον άνθρωπο της ζωής σου και απλά να βρίσκεστε μια φορά το μήνα όταν εκείνος έχει όρεξη;

Πως γίνεται να μην θέλει να δουλεύεις,βγαίνεις,να μην προσέχεις τον εαυτό σου και άλλα τέτοια κουλά;

Δεν ξέρω γιατί αλλά εγώ στεναχωριέμαι μόνο που διαβάζω αυτά τα ποστ σου.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά μου, πράγματι το ...άσμα ταιριάζει!

Ας ελπίζουμε σε θετική έκβαση της κουβέντας τους...

Αnastacia , εύγε παιδί μου.......

Δήμητρα, αναμένουμε τα νεότερα σου,,,

όλες είμαστε εδώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μικρη δεν σε ξερω ουτε σου χω ξαναγραψει -νομιζω- αλλα μ αρεσουν τα ποστ σου.Εχουν χιουμορ,δειχνουν εξυπνο ανθρωπο και διαβαζονται μονορουφι.

Να σου πω μια γνωμη και εγω? ολα καλα τα λες,και τα κανεις προφανως,αλλα γιατι στα 24 σου εισαι στο σπιτι? γιατι δεν βρισκεις μια απασχοληση? να βγεις απο το σπιτι και να αποφορτιστεις. Να μην εισαι ολη την ωρα πανω απο τον αντρα σου.Μπορει κι αυτος να νιωθει καποιες στιγμες πιεση.Μπορει να αισθανεται οτι περιμενεις πολλα απο αυτον και παλευει να στα δωσει.Ασε που μου ακουγεσαι δραστηριο ατομο και δυναμικη ,οποτε γιατι κλεινεσαι?και σε σενα δεν θα κανει καλο μακροπροθεσμα.Οταν με το καλο μεινεις εγκυος,και θελεις μεινε σπιτι.Απο την εμπειρια μου το λεω,η κλεισουρα δεν κανει καλο.Ειμαι στο σπιτι 14 μηνες και εχω κολλησει στον αντρα μου.Αυτο μας κανει πιεστικες ακομη και αν ειμαστε ολο χαρες και προσμονη να τον δουμε.

Δεν ξερω,αυτο φανταζομαι οτι μπορει να ειναι προβλημα. Και κατι ακομη που ανεφερες καποια στιγμη,οτι εφυγες απο το σπιτι σου που ηταν ολα ετοιμα και τωρα εισαι μονη σ ενα σπιτι και το κανονιζεις,αυτο καλο μου μην το λες.Γιατι οσο το σκεφτεσαι το νιωθει κι ο αλλος και αισθανεται λιγος.Εφυγες απο το σπιτι σου γιατι ηθελες,και πηγες σε ενα σπιτι που αγαπας.Αυτο να σκεφτεσαι και αυτο να δειχνεις.

Ελπιζω να λυθουν ολα συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδιά, μπορεί ο άνθρωπος να περνάει απλά μια φάση. Μπορεί να φρίκαρε με όλο αυτό με τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη. Μην τη συμβουλεύουμε την κοπέλα να διαλύσει το σπίτι της. Τέτοιες φάσεις, σεξ μια φορά το μήνα και αν, και άλλα τέτοια, όλοι τα περάσαμε. Δεν έχει σημασία πόσο καιρό είσαι με κάποιον. Μπορεί σε λίγο καιρό να φτιάξουν τα πράγματα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η ζήλια είναι ένα πάρα πολύ ανησυχητικό σημάδι, στο είπα και πιο πάνω, και ότι είναι κρίμα απ' τα 24 να κλειστείς σ' ένα σπίτι. Γιατί φαίνεσαι άνθρωπος με ενέργεια και τσαμπουκά, που θα μπορούσε να κάνει πολλά πράγματα.

Πόσο καιρό είστε μαζί; Πόσο καιρό μένετε μαζί; Μήπως περνάτε απλά μια μεταβατική φάση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα συζητησε με τον άντρα σου το θέμα μωρού, πες του πόσο πολύ επιθυμείς ενα μωρό, τονίσε του οτι τα έξοδα ενος μωρού δεν είναι πολλά το μήνα αν περιορίσετε κάποια άλλα οπως πχ τα delivery απ'εξω , τα ακριβά ρούχα (δεν λεω να ψωνίζετε απο τους κινέζους απλά μάρκες με πιο προσιτές τιμες) , λίγο απο εκει , λίγο απο εδώ θα τα καταφέρετε μια χαρά, σου το λεω αυτο γιατι ο αντρας σου απ'οτι καταλάβα ανησυχει για το οικονομικό κομμάτι ενος μωρού.

Στην τελική ανάλυση όλα τα ζευγάρια που κάνουν μωρο μειώνουν τα προσωπικα τους εξοδα που είχαν πριν απο αυτό. Πια προτεραιότητα εχει το μωρό τους και όχι να πηγαινουν σε night club, ακριβά εστιατόρια και διακοπές πολλών ημερών όπως κάνανε ανύπαντροι άρα μένουν περισσότερα χρήματα στο πορτοφόλι.

Περιμένουμε τα νεα σου.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...