Μετάβαση σε περιεχόμενο

Elpizo new father


kostas83

Recommended Posts

ΜΑΚΑΡΙ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΑ !!ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΑΥΤΑ !!!ΝΑ ΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΛΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

alkost έγραψε:

κωστα θα πηγαινατε για υπερηχο μας ειπες..ακουσατε την καρδουλα???πως αντεδρασε η κοπελα???χωρις συζητηση με το γιατρο αποφασιζει και ξεαποφασιζει????οταν ειπατε πως θα το κρατουσατε δεν πηγατε στο γιατρο να δειτε αν ολα βαινουν καλως,και αν χρειαζεται η οχι συμπληρωματα κ τετοια;????δε μας ειπες τιποτα απο ολα αυτα,και νομιζω οτι οντως μας κοροιδευεις..πολλες κοπελες (εγκυες και μη)εδω μεσα διαβαζοντας την ιστορια η βλεποντας το βιντεο στεναχωριουνται πραγματικα..εγω προσωπικα φερνω και ξαναφερνω τις στιγμες στο μυαλο μου...

αν το κανει καποιος για πλακα,του ευχομαι ποτε να μη βρεθει σε θεση να παιζουν και να γελανε με τον πονο του...παντως ολα στη ζωη ειναι δανεικα...

αν σε κατηυγορω αδικα συγνωμη..μακαρι να παρει η κοπελα σου τη σωστη αποφαση

pigame gia iperixo.. i gogo ekane san na min trexei tipota, ego den anteksa kai ebala ta klamata, den exo logo na sas leo psemata,exete katalabei poso diskolo einai auto gia mena? den exo pou allou na ta po kai ta leo se esas

p.s to moro mas einai igiestato kai se sostes thesis mas eipe.. simera exo klisi rantebou na milisoume se enan psixologo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, είναι κάποιες γυναίκες που δεν έχουν καθόλου το μητρικό φίλτρο ή όπως αλλιώς το λένε τέλος πάντων... Πόσος καιρός έχει περάσει, πόσων εβδομάδων είναι η κοπέλα σου; Γιατί μέχρι να το πάρει απόφαση, θα έχει μεγαλώσει το παιδί, και, ακόμα κι αν θέλει, δε θα μπορεί να το ρίξει...

Οι γονείς σου τι λένε για όλα αυτά;

Μας φαίνεται κουλό όλο αυτό, γιατί δεν μπορούμε να πιστέψουμε ότι μια κοπέλα κάθε μέρα αλλάζει γνώμη για το αν θα κρατήσει ένα μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i gogo einai 7 ebdomadon, o giatros mas eipe oti an apofasisi na kanei diakopi kiisis tha prepei na tou poume mexri 3 septembriou. se periptosi pou tin kanei ti mporei na me kanei na aisthanome kala mazi tis kai na eimaste pali mazi? i psixologos mou eipe oti tis bazo to maxairi sto laimo me auto pou tis eipa, dld oti an kanei diakopi kiisis den tha eimaste mazi, alla ti na kanei re koritsia? na po psemata oti tha tin stirixo se auto? kai na tin paratiso meta? na prospathiso na eimai me mia gineka i opoia 10 xronia alla legame kai alla kanoume? tis leo tin alithia einai lathos? simboulepste me sas parakalo exo tis teleutaies meres kai olo me piano na klaio monos mou konteuo na trelatho

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΒΡΕ ΚΩΣΤΑ! ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΩΧΕΣ!:laugh: ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΕΚΕΙ ΠΙΑ ΘΑ ΠΕΙΣΜΩΝΕ, ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ. ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ! ΒΡΑ ΚΩΣΤΑ ΜΟΥ, ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ Σ'ΑΓΑΠΑΕΙ? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΓΙ'ΑΥΤΗΝ? ΜΗΠΩΣ ΑΛΛΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΟΔΙΟ? ΤΙ ΛΕΕΙ? ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ? ΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕΤΑ ΘΑ ΝΟΙΩΘΕΙ ΚΕΝΗ. ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ! ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωστα εκτος του οτι συμφωνω με τα υπολοιπα κοριτσια γιατι ειναι πολυ σωστα τα λεγομενα τους εκτος του να σε συγχαρω γιατι αντρες σαν και εσενα σπανιζουν και μπραβο σου που δεν την εκανες με ελαφρα σκευτικα κατι που μου εχει καρφωθει και στο μυαλο μου.ειπες οτι στον υπερηχο η γωγω ηταν σαν να μην τρεχει τιποτα,απαθεστατη δηλαδη θεωρω οτι μια γυναικα μια οποιαδιποτε γυναικα που θελει το μωρο της στον υπερηχο ειναι μες στην τρελη χαρα σαν και σενα δηλαδη οποτε λυπαμαι που θα σου το πω αλλα δεν το θελει πραγματικα (εχω ακουσει περιπτωση που τελικα το κρατησε το παιδι και δεν το ηθελε δεν το πηρε αγκαλια δεν το ταισε δεν το κανακεψε ηταν αδιαφορη παγερη και προτιμουσε να το δωσει)δεν μπορεις να ρισκαρεις την γεννηση ενος παιδιου με το σκεπτικο οτι μπορει να αλλαξει γνωμη και αν στην πορεια της εγκυμοσυνης ξαναρχισει τα ιδια και αν το γεννησει και δεν θελει να το δει? δεν ειναι κριμα αυτο το μωρακι να γνωρισει την αποριψη απο την ιδια του την μανα τις πρωτες κιολας μερες της ζωουλας του?

πρεπει να συζητησετε ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!! και η γωγω το ιδιο δεν ειναι μικρο παιδακι ειναι γυναικα ενηληκη και εχει ευθυνες στην ζωη οπως και εσυ αλλωστε

ΣΥΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟ κωστα μου μια και καλη ελπιζω ολα να σας πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Κώστα, τόες γυναίκες προσπαθύν χρόνια και χρόνια για ένα μωράκι και σε εσάς που ήρθε απλόχερα, είστε μαζί 10(!!!!) χρόνια η κοπέλα σου θέλει να το ρίξει??Τι να πω...απλά νομίζω οτι η χέση έχει φθαρεί προ πολλού απλά τώρα που το θέμα είναι σοβαρό φαίνεται η πραγματική σχέση.Γνώμη μου είναι.Μακάρι να κάνω λάθς.Αλλά να το σκεφτεί πολλύ σοβαρά...θα μου πεις αν το ήθελε θα έπρεπε να πετάει στα σύννεφα τώρα, όπωε πετάς και εσύ....Βάλτη να δει το βίντεο που λένε οι άλλες κοπέλες.Εγώ δεν τολμάω καν να το δω.Δεν αντέχω.Όποια απόφαση και να πάρετε σκεφτείτε το πάρα πολύ καλά.Επίσης να λάβει υπόψη η κοπέλα σου οτι μετά απο μια έκτρωση μπορεί να δυσκολευτεί πολύ για να μείνει πάλι έγκυος(ετσι νομίζω,αν κάνω λάθος διορθώστε με). ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!Εμείς πήγαμε με τον άντρα μου στο μαιευτήριο δισευτυχισμένοι και φύγαμε τρισευτυχισμένοι!!!ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρολο που υποσχεθηκα να μην απαντησω σε περιεργες ιστοριες, η συγκεκριμενη αποτελει εξαιρεση.Και αυτο γιατι το εχω δει πολλες φορες απο γνωστους μεχρι και στην τηλεοραση.Δεν βλεπεται οσες καθεστε τις επαναληψεις του beverly hills??Η κελυ νομιζε οτι ηταν εγκυος δεν ηθελε,ενω ο μπραντον ηθελε..Μετα δεν ειδα τι εγινε γιατι ο Α το εχει μεσημερι κ μετα με πηρε ο υπνος...

Κωστα η και καθε κωστα, η κοπελα σου παρεα κ εσυ ειστε παιδια χωρις σεξουαλικη παιδεια(κοινως ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΝΕΟΙ).Πρεπει να σας μιλησουν για το πως γινονται τα παιδια, μπας κ προφυλακτειτε λιγο!!

Φιλικα παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou, αυτό που λες θα ίσχυε αν ο Κώστας ήταν σε μια περιστασιακή σχέση και ήταν και πολύ μικρός, στην εφηβεία. Αλλά μιλάμε για ένα ζευγάρι που είναι μαζί 10 χρόνια, και είναι 26 και 24 χρονών. Δηλαδή μια εγκυμοσύνη που προκύπτει στα 10 χρόνια σχέσης δε νομίζω ότι είναι δείγμα ανευθυνότητας, τουλάχιστον του Κώστα. Της κοπέλας του ναι, αφού δεν ήθελε, θα μπορούσε να έπαιρνε αντισυλληπτικά, αφού τόσο πολύ πια δε θέλει παιδί.

Κώστα, αυτά που λες είναι απόλυτα σωστά, εσύ ξεκαθάρισες τη θέση σου. Το θέμα είναι ότι, αν αυτή τελικά κρατήσει το παιδί για να μη σε χάσει, τι σόι οικογένεια θα κάνετε; Ούτε εσένα θα αγαπά πραγματικά, ούτε και το παιδί. Εκτός πια κι αν το γεννήσει, χωρίσετε, και το μεγαλώσεις εσύ μόνος σου, σαν αμερικάνικη ταινία, τι να πω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μενα και 2 φταινε.Την στιγμη που αποφασιζουν να χαρουν ελευθερα τον ερωτα σημαινει οτι ειναι ετοιμοι για ολα τα παρελκομενα, απο μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη εως ενα ανιατο αφροδισιο νοσημα..

Ειναι καλυτερα τωρα ετσι οπως τα κανανε??Αν το ειχαν συζητησει απο πριν δεν θα ειχε σωθει η κατασταση??Αρα δεν φταιει και ο κωστας??

Συγνωμη για το υφος μου αλλα μιλαω γι αυτες τις περιπτωσεις, ο κωστας οταν εγραψε το προβλημα του σε ενα δημοσιο φορουμ ηξερε οτι θα ακουσει και τις 2 πλευρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο, άλλωστε χρειάζονται δύο για να γίνει ένα παιδί. Μερικές φορές βέβαια υπάρχουν και ατυχήματα, όπως να σπάσει το προφυλακτικό, ή προσπερματικά υγρά, ενώ παράλληλα, απ' όσο κατάλαβα, ο Κώστας ήθελε ένα παιδί. Το λάθος του ήταν ότι δεν το συζήτησε με τη σύντροφό του. Υποθέτω, από αυτά που διαβάζω, αφού κάπου είπε "άλλα λέγαμε κι άλλα κάνουμε", ότι κι αυτός θα νόμιζε ότι θέλει και η κοπέλα του παιδί. ΆΛλωστε, όταν είσαι σε μια σχέση 10 χρόνων, δε λες, θα παντρευτούμε σε καμιά πενταετία και θα κάνουμε παιδιά σε καμιά δεκαετία από τώρα.

Τι να πω, σίγουρα έτσι όπως έγιναν τα πράγματα είναι το χειρότερο σενάριο, αφού κινδυνεύει να πεθάνει ένα αθώο πλασματάκι που δεν φταίει σε τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αν και συμφωνω κατα καποιον τροπο με αυτα που λετε, εγω σκεφτομαι και κατι αλλο.

Μπορει τον Κωστα να τον λατρευει μην το αναιρουμε αυτο. Ισως εχει παθει σοκ, δεν ειναι απαραιτητο να της λειπει το μητρικο φιλτρο. Οταν δεν εχεις σχεδια για ενα παιδι και ξαφνικα μαθαινεις πως κυοφορεις, ειναι το λιγοτερο σοκαριστικο. Και μαλιστα οταν εισαι σε μια ηλικια που παιρνεις αποφασεις για ολο σου το μελλον.

Βαζω το χερι μου στη φωτια, οτι απο τη στιγμη που εμαθε πως ειναι εγκυος, εστω και μια φορα εχει χαιδεψει την κοιλιτσα της. Δεν υπαρχει καμια γυναικα, ακομα και η πιο σκληρη που να μην αισθανθει κατι για την ζωουλα που εχει μεσα της. Κωστα, δωσε της λιγο χωρο να σκεφτει.

Δεν θελω να κρινω την περιπτωση του Κωστα γιατι εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεγονται.Ισως υπαρχουν κι αλλα πολλα που εμεις δεν τα ξερουμε, εξαλου η ιστορια εχει κενα. Και εμενα με θλιβει η τυχον αμβλωση αλλα με θλιβει περισσοτερο η γεννηση ενος παιδιου σε ενα περιβαλλον πιεστικο (απο τη μερια του πατερα προς τη μανα να το κρατησει). Γιατι αν η σχεση των γονιων ειναι ''προβληματικη'' θα εχει αντικτυπο και στο μωρο που δεν φταιει τιποτα.

Δεν παιρνω καποια θεση οσον αφορα την αμβλωση η οχι γιατι αυτο ειναι κατι αυστηρα προσωπικο. Ελπιζω να μην ακουστηκα και σκληρη γιατι ο γραπτος λογος παραπλανει λιγακι. Ευχομαι ειλικρινα να τα βρειτε και να φερετε ενα υπεροχο μωρακι στον κοσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωστα καλησπερα και απο εμενα, τωρα τι να σου πω ρε παιδι μου εχω μεινει αφωνη.... καταρχιν πες στον ψυχολογο οτι θελει διακοπες!!!! ειναι δυνατον να μην σου λεει οτι εκανεες καλα που ειπες την αληθεια για να εισαι ενταξει με την ψυχη σου και με την αντρικη σου τιμη??? ξερεις κατι??? ισως αν της πεις της κοπελας σου να μπει στο μαμυλαντ και κανει μια ''βολτα'' στο φορουμ και δει την αγωνια που εχουμε να γινουμε μανες, και με τοσα προβληματα η καθε μια....υπαρχει κοπελα που δεν κανει ωορηξια καθε μηνα και περνει φαρμακα,υπαρχει αλλη που μενει εγκυος και αποβαλλει το κυημα ο οργανισμος της,υπαρχει μια κοπελιτσα που εμεινε εγκυος 20 χρονων και 21 το αγορι της και διωγμενοι απο τα σπιτια τους,2 πραγματικα αξιολογα παιδια τα οποια σπουδαζαν κιολας σε σοβαρη σχολη.., καταφεραν να εχουν ενα πλασματακι τωρα ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ και να εχουν αποκαταστησει το μελλον το δικο τους και της μπουμπους, υπαρχουν αλλα κοριτσια με πολυκυστικες ωοθηκες(ειμαι και εγω μια απο αυτες) που παλευουμε με ενα ωαριο καθε 2 και 3 μηνες και ακανονιστη περιοδο και λιγες πιθανοτητες συλληψης....φαρμακα κτλ..., αν μπει η κοπελα σου εδω και τα δει ολα αυτα.....δεν ξερω.....βλεπουμε τις φιλες μας εδω που τα καταφερνουν μια μια ζωη να εχουν και κλαιμε πανω στην οθονη απο τη χαρα μας... δεν γινεται να μην συγκινηθει.....αν θελει να της μιλησουμε.....εμεις παλευουμε για να δουμε αυτο το ριμαδι το θετικο τεστ.... καπου υπαρχει μια δυναμη που τα στελνει τα παιδια....πολλες κοπελες στην αρχη ειχαν φρικαρει ετσι και χειροτερα απο τη κοπελα σου.....και τωρα δεν αλλαζουν το μωρακι τους με τιποτα..... δεν ξερω βρε κωστα, μηπως πρεπει να της μηλισουμε??? πες της να μπει εδω,να διαβασει καποιες ιστοριες μας...μολις συνειδητοποιησει τι δωρο της εστειλε ο Θεος ειμαι σιγουρη οτι θα χαιδευει και την κοιλιτσα της και εσενα που την βοηθησες να δει καθαρα! να σου πω κατι??? μπορει να νομιζει οτι τελειωσε η ζωη της με ενα μωρο...... ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!!!! οι κοπελες απο εδω που εχουν γεννησει τα μπουμπουκακια τους, ειναι νεες κοπελες και περνανε τελεια!!! ε ενταξει λιγο ζορι στην αρχη και μετα ολα τελεια.. ας της δωσει ο Θεουλης φωτιση να διαλεξει αυτο που θελουμε ολοι εμεις.... μακαρι να την ηξερα να της ελεγα 5 πραγματα μηπως δει πραγματα που ουτε τα εχει φανταστει..... δωστης εναν προβληματισμο.....τωρα της ηρθε ενα σπορακι στη κοιλιτσα της....μετα την εκτωση πολλα κκοριτσια δεν αντεχουν σε κοντινο διαστημα να ξαναμεινουν εγκυες....περνανε μηνες....χρονια σε αλλες...ειχαμε μια κοπελα αν θυμαμαι καλα μετα απο εκτρωση μ,ετα απο 10 χρονια αρχισει να το σκεφτεται για παιδι......πως ειναι τοσο σιγουρη οτι θα τα καταφερει τοτε.....????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia simera ekatsa kai skeftika merika pragmata..thelo na pisteuo oti exo dikio kai anakoinosa stin gogo ta eksis.

1. to paidi to thelo, den einai anepithimito

2. i psixologos pou exei spoudasi sto panteio kai metaptixiako stin gallia den mas eipe tpt diaforetiko apo tin ksaderfi tis apo to xorio pou ftiaxni nixia.

3. tha eimai mazi tis mexri to telos oti kai na mou kostisi auto.

apo tin stigmi pou i gogo skeftete etsi kapoio lathos exo kanei stin sxesi mas kai tis exo dosei to dikaioma na skeftete etsi, oses fores eixame malosi sto parelthon tin ekane na apomakrinthi apo tin sigouria tis sxesis mas kai auta tha katso na ta iposto, i malakies plirononte kai auto protitheme na kano. tis eksigisa oti se periptosi pou thelei na kanei diakopi kiisis (min to theso allios) tha eimai dipla tis simfono den simfono giati fteo kai ego. tis eksigisa oti tha einai diskola ta pragmata gia emas, o xorismos einai kati pou karadoki, den to leo ekbiastika alla gia ena zeugari to opoio prokite na piasei PATO psixologika einai polli diskola ta pragmata, tha prepei dio atoma ta opoia tha eimaste rakoi na simazeui o enas ton allon. san teleutaio tis zitisa oso exei prothesmia akoma na katsi kai na SKEFTEI PRAGMATIKA TI THELEI, giati eimai sigouros an pame gia diakopi kiisis me to pou ksipnisi kai tote siniditopoiisi auto pou kaname tha balei ta klamata kai tha exoume megalo problima oxi san sxesi alla san anthropoi.

Auta eixa na po.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω βρε παιδι μου μεγαλοι ανθρωποι εισαστε....

ποιεσ ειναι οι μα...εσ που πληρωνονται;

και στο κατω κατω να σου πω κατι και εγω εκανα διακοπη κυησησ πριν κατι χρονια και ηταν κοινη αποφαση με τον πλεον συζηγο μου και παλι εχει ερθει στιγμη που εχουμε τσακωθει για αυτο και νοιωθουμε τυψεισ εσεισ πωσ θα ειστε μετα;;;

και μια αλλη ερωτηση εχεισ σκεφτει κατι ποιο ουσιαστικο γιατι δεν θελει το παιδι μηπωσ εκανε κατι και για αυτο δεντο θελει;;;μηπωσ...

δεν ξερω δεν θελω να πω κατι αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Εμείς ό,τι ήτανε να σου πούμε σου το είπαμε. Πες μας τι θα γίνει τελικά...

συμφωνω και επαυξανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κωστα και καλωσόρισες στην παρέα μας!:)

Συγχωρεσε με αλλά επειδή μόλις γύρισα απο διακοπές και επικρατεί η γνωστή αναμπουμπούλα και επιπλέον έχω ένα μωράκι 3 μηνών,δεν κατάφερα να διαβάσω και τις δέκα σελίδες του θέματος αν και θα το ήθελα :unsure: Οπότε ό,τι πω βασίζεται κυρίως στο αρχικό σου μήνυμα ;)

Καταρχήν ηλικιακά είστε μια χαρά;) 26 και 24 είναι πολύ καλές ηλικίες.Μετά απο 10 χρόνια σχέσης και 6 συγκατοίκησης είστε ουσιαστικά παντρεμένοι...Ξέρετε ο ένας τον άλλο,έχετε ζήσει στην καθημερινότητα,στην χαρά,στην λύπη,στις δυσκολίες.Δεν βρίσκω λόγο να μην γεννηθεί αυτό το μωράκι.

Η κοπέλα σου ίσως είχε άλλα σχέδια.Αλλά δεν πρόκειτε να μετανιώσει ποτέ μα ποτέ για το μωρό.Θα συμφωνήσω,πρότεινες της να μπει στο mammyland;)

Καλή τύχη!Περιμένουμε νέα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωστα συγνωμη που σου μιλησα ετσι,ισως να μην ηθελα να πιστεψω την ιστορια σου μιας και στη φαση που ειμαι μου φαινεται τελειως τραγικο αυτο που μας περιγραφεις,καλη δυναμη σου ευχομαι και αν το κανει τελικα,ελπιζω να μην ειναι η αρχη του τελους για τη σχεση σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

telika tpt den einai diskolo,stin arxi molis mou eipe i gogo oti einai arnitiki me tin eggimosini kai me to thema paidiou eixa trelathi telios kai eixa trela neura, meta apo ligo kairo afou arxisa na skeftome pos prepei na simperifertho ola kilisane omala, se periptosi pou kapoios erthei stin thesi mou, pragma pou euxome na min erthei kanenas einai na skefti oxi ton eauto tou, alla pos tha ferthei eksipna gia na kataferei to epithimito apotelesma.. to ksero mporei na akougete ligo egoistiko auto alla me zwooules den pezoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...