Μετάβαση σε περιεχόμενο

Elpizo new father


kostas83

Recommended Posts

βρε παιδακι μου παρακολουθω το θεμα και χαρηκα που αποφασισατε να το κρατησετε παντα ετσι ειναι στισ αποφασεισ τησ μια θελει και μια δεν θελει;;;ζωη ειναι και οχι ρουχο μου κανει το θελω δεν μου κανει το πεταω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βάλε την με το ζόρι να δει κανένα βίντεο με το πως είναι όταν κάνεις έκτρωση.. κ πες της να σταματησει να επηρεάζεται απο τους γονείς της, δεν θα ζει μια ζωή μαζί τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη κιόλας Κωστα, αλλά για να καταλάβω.. Οι γονείς της της επιτρέπουν να συζεί μαζί σου , αλλά δεν θέλουν γάμους και παιδιά??

Γιατί είχατε και τη συγκατάθεση των γονιών για να κοιμάστε μαζί...

Τελος παντων , απο οτι φαίνεται έτσι κι αλλιώς δεν είναι καθόλου ώριμη για να γίνει μάνα.. Μια ετσι μια γιουβέτσι. Δύσκολη απόφαση για να κορίτσι 18-20 χρονών που σπουδάζει, που απλά έχει μια μικρή σχέση. Οχι ομως μετα απο 10 χρόνια βρε Κώστα , και ούσα ηδη 24.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρα πολυ ανωριμη και μπερδεμενη ειναι η κοπελια...απο αυτην την πραξη αλλα και συμπεριφορα ειμαι σιγουρη πως βγηκαν πολλα στη φορα που δεν τα προσεξες πριν! θελεις πραγματικα να εισαι με αυτην την κοπελα που θα σκοτωσει το παιδι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη κιόλας ρε Κώστα, αν είναι αλήθεια όλα αυτά που μας γράφεις, και δεν μας κάνεις πλάκα, όπως ήδη είπαν πολλά κορίτσια, 10 χρόνια τώρα αυτή η κοπέλα πώς ήταν; Δηλαδή δεν είχες προσέξει κάποια ανωριμότητα, κάποια αναποφασιστικότητα; Υπερβολική επιρροή των γονέων; Τι να πω, θα συμφωνήσω κι εγώ, βάλε την να δει με το ζόρι το βίντεο, κι αν συνεχίσει να θέλει να το ρίξει, σκέψου σοβαρά αν μπορείς να συνεχίσεις μαζί της.:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΤΑΘΗΚΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΕ!!!!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΚΟΜΗ, ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΥΠΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΑΥΤΟ TO SITE ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΕ ΣΟΚΑΡΙΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!ΛΥΠΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΚΤΡΩΣΕΩΝ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΤΗΓΗΣΗΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ(ΒΙΑΣΜΟΣ) ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΧΑΣΑΠΗΔΕΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΝΡΘΩΠΟΕΙΔΗ ΤΕΡΑΤΑ!!!!!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΥΛΙΞΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΤΑΓΕ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.ΕΛΕΟΟΟΟΟΣ!!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΡΩΣΙΚΑ....ΜΑΚΑΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΤΟ VIDEO ΠΟΥ ΟΣΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΡΥΠΤΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ...:(

ΥΓ¨.ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΑΞΙΕΠΑΙΝΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην βλεποντας το βιντεο,θυμηθηκα την αποξεση που ειχα κανει πριν ενα χρονο..ημουν 20,ο συζυγος μου 24 και φανταρος,παρ ολα αυτα αποφασισαμε να κρατησουμε τα δυδιμακια που μας προεκυψαν..αλλα δυστυχως μας αφησαν αυτα,και εκτοτε δεν καταφερα να ξαναμεινω εγκυος..

σε παλιοτερη δημοσιευση κοπελας που ειχε κανει εκτρωση,δεν ημουν σκληρη,γιατι ειχε ολιγομηνη σχεση,ο συντροφος της εδειξε να μη θελει το παιδι,και η κοπελα αναγκαστηκε να κανει αυτο το φριχτο πραγμα στον εαυτο της και στο μωρο της,το μετανιωσε,παρολο που ηταν δυσκολο να το κρατησει μονη της.....στην περιπτωση της κοπελας σου ομως,δεν καταλαβαινω τους λογους που θελει να κανει κατι τετοιο..πραγματικα δεν τους καταλαβαινω και δε θελω να πω ανοιχτα τη γνωμη που σχηματισα,γιατι μπορει να πω καμια βαρια κουβεντα,μιας και το θεμα αυτο ειναι κοκκινο πανι για μενα

..ειναι ακριβως οτι λειπει απο τη ζωη σας αυτη τη στιγμη,πως δεν το βλεπει???με παραγγελια δεν ερχεται το παιδι,να ξερεις....μακαρι να ερχονταν τα παιδια οποτε πραγματικα τα θελαμε,ετσι απλα..δεν ειναι ετσι ομως,ζωντανο παραδειγμα εγω,και τοσες αλλες κοπελες εδω μεσα και οχι μονο,παντου..δυστυχως..πιστευω οτι θα το μετανιωσει,και αν δυσκολευτει μετα να ξαναπιασει παιδι θα ειναι δυστυχισμενη και θα κατηγορει τον εαυτο της γιαυτο..

πες της τα ολα αυτα,καντο για εκεινη και οχι για σενα..θα το μετανοιωσει πικρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! Εκανα το λαθος να δω και εγω λιγο απο το βιντεο και εχουν χαραχτει οι εικονες στο μυαλο μου, ανκαι ειδα πολυ λιγο.

Στο θεμα μας! Κωστα θα σου πω τη δικη μου ιστορια γιατι εγω ειμαι στην ηλικια της κοπελας σου και καταλαβαινω πως νοιωθει.

Ειχα σχεση 9μηνες η οποια δεν πηγαινε και πολυ καλα λογω διαφορας χαρακτηρων. Ειχα ηδη παρει το πρωτο πτυχιο μου, ειχα δωσει και για το δευτερο με αποτυχια ομως. Ο ανθρωπος που ηταν πλαι μου ηταν εντελως αδημιουργητος, ζουσε πο την επιχειρηση της μαμας...Δεν πηγαινα για κατι σοβαρο ομως και δεν με ενοιαζε.

Τον Οκτωβρη που μας περασε μαθαινω πως ειμαι εγκυος. Ημουν χωρισμενη στα δυο . Ετοιμαζομουν να ξαναδωσω για το δευτερο πτυχιο, δουλευα ταυτοχρονα και φυσικα ηθελα να απολαυσω πολλες ελευθεριες πριν ''νοικοκυρευτω''. Ο συντροφος μου ηταν απολυτος οτι δεν θα κανω εκτρωση, εγω ομως για τους λογους που ανεφερα αλλα και γιατι οι δικοι μου ηταν εναντια στην ολη κατασταση και φυσικα λογω του οτι εκεινος δεν ειχε μια δουλεια, ηθελα να κανω εκτρωση.

Καθησα και τα σκεφτηκα πολυ καλα τα πραγματα. Ειχα φιλες στην ηλικια μου που ειχαν ηδη παιδια αλλα ειχα και τα ανηψια μου, οποτε πανω κατω γνωριζα το θεμα ''εγκυμοσυνη-μεγαλωμα παιδιου'' καπως καλυτερα.

Πηρα ενα πολυ μεγαλο ''ρισκο'' και κρατησα το παιδι, οτι κι αν λεγανε οι τριγυρω. Παντρευτηκα με πολιτικο γαμο τον Ιανουαριο, ο αντρας μου -πλεον- ειναι ενας αλλος ανθρωπος,δουλευει σε μια εταιρεια και ηδη παει για προισταμενος και δεν φανταζομαι τη ζωηβμου χωρια του, περασα στη σχολη που ηθελα σαν τρελη και πριν 2 μηνες ο Θεουλης μου χαρισε το πιο ομορφο δωρο, τη μπουμπου μου...Οπως καταλαβες μου εφερε πολυ τυχη!

Διαβασα στο forum για εκτρωσεις για αποβολες ειδα και το βιντεο και περιττο να σου πω πως καθε φορα κλαιω και εχω τυψεις που μου περασε απο το μυαλο να μην την κρατησω. Οσο για τους δικους μου? Λατρευουν το παιδι και μας βοηθουν πααααρα πολυ σε ολους τους τομεις.

Πες της την ιστορια μου και ισως πιασει τοπο...

ευχαριστω για το κουραγιο να διαβασεις το μηνυμα μου. ευχομαι τις καλυτερες εξελιξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filaki έγραψε:

oντως πολυ σοκαριστικο το βιντεο.Να ρωτησω για ενα πολυ λεπτο θεμα τελειως θεωρητικο προς το παρον αν υπαρξει ατυχια κ το εμβρυο διαγνωστει με προβλημα οπως συνδρ.Down τι θα κανατε.Σε θεωρητικη συζητηση με συζυγο μου ειπε θα το κρατουσαμε φυσικα

ανοιξες μεγαλο θεμα φιλη μου... εγω δεν θα το κρατουσα με τιποτα! σκεψου τι θα απογινει αυτο το παιδι που δεν θα ειναι αυτοεξυπηρετουμενο οταν εσυ και ο αντρας σου πλεον δε θα ειστε στη ζωη??? θα περασει μια ζωη σ ενα ιδρυμα!!! αυτο θελεις για το παιδι σου?

εγω ημουν καθετη το ιδιο και ο αντρας μου.. αν υπηρχε διαγνωση σοβαρου προβληματος θα τερματιζα την εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littlestar, εσύ, όμως, είχες μια σχέση που δεν την έβλεπες σοβαρά, για 9 μήνες, με έναν άνθρωπο όχι ιδιαίτερα υπεύθυνο και χωρίς δουλειά. Ο Κώστας τα έχει 10 χρόνια με αυτήν την κοπέλα, μένουν μαζί, και δεν έχουν και οικονομικό πρόβλημα.

Ξέρω κι εγώ παρόμοια ιστορία που πίεζαν οι γονείς της κοπέλας να κάνει έκτρωση, αλλά αυτοί ήταν και οι δύο 20 χρονών, φοιτήτρια η κοπέλα και φαντάρος το αγόρι και μετά θα πήγαινε κι αυτός για σπουδές. Δεν το έριξε, το γέννησε, έμειναν για δύο χρόνια περίπου ανύπαντροι, σπούδαζε αυτός και η κοπέλα πήγαινε και έδινε τα μαθήματα. Δεν παντρεύονταν γιατί η μητέρα του άντρα έπαιρνε ένα επίδομα γι' αυτόν επειδή σπούδαζε και δεν είχε πατέρα, αλλά τελικά παντρεύτηκαν πριν τελειώσουν τις σπουδές. Έκαναν και δεύτερο παιδί, και τα συνδύασαν όλα: οικογένεια, σπουδές και δουλειά. Συνέχισαν και για μεταπτυχιακά και τα κατάφεραν μια χαρούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα και ειναι μεγαλο θεμα..κανεις δεν ξερει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τι θα εκανε,αυτο θα φαινοταν μονο αν ερχοταν πραγματικα αντιμετωπος με μια τετοια κατασταση..

ποτε δεν ξερεις τι θα απογινει και ενα υγιεστατο παιδι..δεν εισαι σιγουρος..εισαι???μπορει μετα απο καποιο ατυχημα (θεος φυλαξοι) να γινει η κατασταση του χειροτερη απο ενα παιδι με νταουν..επειδη ειναι καλα οι εξετασεις μεσα στην κοιλια????

επισης στις εποχες που ζουμε πλεον αυτα τα παιδια και σχολειο πανε,και αθλουνται και μαθαινουν πραγματα,και εχουν ενδιαφεροντα,και δουλευουν παρακαλω,ενα γειτονακι μου ειναι ετσι,ειναι 27 και δουλευει σε ευκολη δουλιτσα εννοειται,αλλα ειναι ενταγμενος κανονικα..χρησιμοποιει τη συγκοινωνια,πηγαινει στη δουλεια,κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72 έγραψε:

filaki έγραψε:

[/quote:1c7k8yqn]

ανοιξες μεγαλο θεμα φιλη μου... εγω δεν θα το κρατουσα με τιποτα! σκεψου τι θα απογινει αυτο το παιδι που δεν θα ειναι αυτοεξυπηρετουμενο οταν εσυ και ο αντρας σου πλεον δε θα ειστε στη ζωη??? θα περασει μια ζωη σ ενα ιδρυμα!!! αυτο θελεις για το παιδι σου?

εγω ημουν καθετη το ιδιο και ο αντρας μου.. αν υπηρχε

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ , ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΡΡΩΣΤΟ, ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΑΥΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;;;;;;;ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΔΕ ΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ!!ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΚΟ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΩ!!!!!ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΦΡΑΠΕΔΙΑ!!!! ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!!!!!!!!ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΓΙΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΛΚΟΣΤΑΚΙ ΜΟΥ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ!!!!ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ , ΤΟ ΜΗ ΧΕΙΡΟΝ ΒΕΛΤΙΣΤΟΝ ΛΕΕΙ Ο ΛΑΟΣ!!ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ!!!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΩ!!!ΜΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο..βασικα και μια αποψη και η αλλη εχει το δικιο της και τα επιχειρηματα της,δεν ειμαι απολυτη..

γιαυτο ειπα κιολας οτι δεν ξερει κανεις τι θα εκανε παρα μονο ο αμεσα ενδιαφερομενος!!τωρα τα λεω ετσι,αν ομως ερθει εκεινη η ωρα(ο θεος να μας φυλαει) μπορει να αλλαζα τελειως γνωμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

φυσικα και ειναι μεγαλο θεμα..κανεις δεν ξερει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τι θα εκανε,αυτο θα φαινοταν μονο αν ερχοταν πραγματικα αντιμετωπος με μια τετοια κατασταση..

ποτε δεν ξερεις τι θα απογινει και ενα υγιεστατο παιδι..δεν εισαι σιγουρος..εισαι???μπορει μετα απο καποιο ατυχημα (θεος φυλαξοι) να γινει η κατασταση του χειροτερη απο ενα παιδι με νταουν..επειδη ειναι καλα οι εξετασεις μεσα στην κοιλια????

επισης στις εποχες που ζουμε πλεον αυτα τα παιδια και σχολειο πανε,και αθλουνται και μαθαινουν πραγματα,και εχουν ενδιαφεροντα,και δουλευουν παρακαλω,ενα γειτονακι μου ειναι ετσι,ειναι 27 και δουλευει σε ευκολη δουλιτσα εννοειται,αλλα ειναι ενταγμενος κανονικα..χρησιμοποιει τη συγκοινωνια,πηγαινει στη δουλεια,κλπ..

ειμαι ανθρωπος που πιστευει οτι η προληψη ειναι προτιμοτερη της ιασης... σαφως και αν - θεος φυλαξοι - συμβει κατι εκ των υστερων δεν το ξεγραφεις το παιδι ή οποιονδηποτε ανθρωπο μικρο ή μεγάλο και προσπαθεις να τον βοηθησεις να ενταχθει στην κοινωνια... αλλα πριν γεννηθει .... γιατι να βασανισεις εναν ανθρωπο να τον φερεις στη ζωη και οταν θα ανακαλυψει οτι ολοι οι αλλοι ζουν διαφορετικα να σε κοιταει σα να σου λεει "γιατι οχι και εγω??? "

ειναι εγωιστικο - πιστευω - να φερεις στη ζωη εναν ανθρωπο που δεν θα μπορει να εχει τουλαχιστον την ιδια ποιοτητα ζωης που εχεις εσυ σαν μανα του

βεβαια αν καποις διαλεξει να το κανει σαφως και δεν τον κατηγορω, αυτες ειναι προσωπικες επιλογες για μια ολοκληρη ζωη :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν το παιδί μου είχε κάποια ανίατη ασθένεια, π.χ. μεσογειακή αναιμία, μπορεί να μην το κρατούσα, γιατί ουσιαστικά θα γεννούσα έναν άνθρωπο καταδικασμένο σε ισόβια μαρτύρια. Ένα παιδί, όμως, με σύνδρομο down πιθανότατα να το κρατούσα. Αυτά τα παιδάκια δεν υποφέρουν λόγω της κατάστασής τους, υπάρχουν θαυμάσια σχολεία και χώροι όπου μπορούν να απασχοληθούν, και είναι άνθρωποι που δίνουν και παίρνουν αγάπη σε μεγαλύτερο βαθμό από ό,τι οι "κανονικοί" άνθρωποι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

''θελω να γινω μαμα'' γι αυτο ανεφερα τη δικη μου περιπτωση που δεν μπορουσε να στηριξει μια οικογενεια και ομως τα καταφεραμε.

ποσο μαλλον η περιπτωση του Κωστα, ο οποιος ειναι αυτοσυντηρουμενος και ηδη 10 χρονια σε σχεση. Τα πραγματα ειναι πιο ευκολα για εκεινους απο οτι ηταν γιαα εμας. Δεν εχουν το αγχος πως θα επιβιωσουν οικονομικα. Στις μερες μας ειναι μεγαλο συν!

οσον αφορα το θεμα με το συνδρομο "down", ειναι δικοπο μαχαιρι και συμφωνω οτι δεν θα ηθελα το παιδακι μου να υποφερει σε ιδρυματα και να το κακομεταχειριζονται κοινωνικα. Παρολα αυτα αν μου τυχαινε (που μεσα απο την καρδια μου το απευχομαι σε ολες τις μανουλες του κοσμου) θα του ειχα αδυναμια λογω της ιδιαιτεροτητας του και θα φροντιζα για το καλυτερο οπως κι ολες μας αλλωστε. Και αυτα ψυχουλα εχουν, ρε γ....ω το!! Στεναχωρεθηκα τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littlestar, γι' αυτό το είπα κι εγώ, ότι, ενώ εσύ με τόσα προβλήματα το κράτησες και τα καταφέρνεις μια χαρά, η κοπέλα του Κώστα με 100 φορές καλύτερες συνθήκες, θέλει να το σκοτώσει.

Δεν ξέρω, πολύ κουλή μου φαίνεται όλη η ιστορία του Κώστα, δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή μας κοροϊδεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΙΜΙΑ ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΡΡΩΣΤΑ!!!!!Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΜΩΡΟ , ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ !!!ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ , ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ!!!1ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΝΤΑΟΥΝ ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΙΜΙΑ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ!!!ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΚΟΥΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ !!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΡΑ!!ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ ΔΕ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΤΕΣΠΑ ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνίτσα, μας εύχομαι να μη μας τύχει τίποτε απ' όλα αυτά. Για τη μεσογειακή το είπα επειδή οι περιπτώσεις που ξέρω υπέφεραν φρικτά και μερικές από αυτές πέθαναν και με πολύ άσχημο τρόπο σε μικρή ηλικία... :(

Γι' αυτό και έφερα ως παράδειγμα τη μεσογειακή αναιμία.

Μακριά από μας όλα αυτά... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωστα θα πηγαινατε για υπερηχο μας ειπες..ακουσατε την καρδουλα???πως αντεδρασε η κοπελα???χωρις συζητηση με το γιατρο αποφασιζει και ξεαποφασιζει????οταν ειπατε πως θα το κρατουσατε δεν πηγατε στο γιατρο να δειτε αν ολα βαινουν καλως,και αν χρειαζεται η οχι συμπληρωματα κ τετοια;????δε μας ειπες τιποτα απο ολα αυτα,και νομιζω οτι οντως μας κοροιδευεις..πολλες κοπελες (εγκυες και μη)εδω μεσα διαβαζοντας την ιστορια η βλεποντας το βιντεο στεναχωριουνται πραγματικα..εγω προσωπικα φερνω και ξαναφερνω τις στιγμες στο μυαλο μου...

αν το κανει καποιος για πλακα,του ευχομαι ποτε να μη βρεθει σε θεση να παιζουν και να γελανε με τον πονο του...παντως ολα στη ζωη ειναι δανεικα...

αν σε κατηυγορω αδικα συγνωμη..μακαρι να παρει η κοπελα σου τη σωστη αποφαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...