Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ....


Recommended Posts

frapedia μου,εκείνο το βράδυ απελπίστηκα και έγραφα ΜΟΝΟ αυτά που βγαίναν μέσα από την καρδιά μου και ήθελα να τα πω να ξεσκάσω.Ο άντρας μου κοιμόταν και δεν ήταν σε θέση να το συζητήσει,αλλά ούτε κι εγώ ήθελα να του το κάνω αυτό.Ήθελα απλά να δω γραμμένες τις βλακείες που σκεφτόμουν -που εκείνη την ώρα μόνο βλακείες που δε μου φαίνονταν- μπας και συνέλθω.

mariant αυτό είναι που μας τσακίζει.Σκεφτόμαστε το χρόνο που προσπαθούμε και μετά τον κάνουμε μήνες,μέρες κτλ και φαίνονται ατέλειωτοι! (πχ 1 χρόνος=12 μήνες=365 μέρες κτλ)

Dominique δε με κούρασες καθόλου.Κατάλαβα για ποιο λόγο μου τα είπες όλα αυτά και μου φαίνονται απόλυτα φυσιολογικά.Αλλά όταν ακούς τον ίδιο σου τον άντρα να λέει με παράπονο "εγώ δε θα γίνω ποτέ πατέρας" ,ή να κοιτάζει μελαγχολικά τα παιδιά τον άλλων,ή να αρνείται να κάνει έρωτα μαζί σου γιατί "βαρέθηκε να ελπίζει" ,με τι ψυχολογία να μη στεναχωριέμαι;

Εγώ τον έπιασα και του είπα ότι δε θέλω παιδί ακόμη,ότι θέλω να ζήσουμε λίγο αρραβωνιασμένοι,να μπορέσουμε να κάνουμε ταξίδια που τόσο λατρεύουμε και οι δύο.

Του είπα ότι το παιδί μας έχει γίνει αυτοσκοπός και δε πρέπει.Του είπα ότι ψυχολογικά έχω καταρρεύσει -καλά,αυτό το έβλεπε και ο ίδιος,όπως μου είπε- και δεν αντέχω άλλη πίεση.

Του ζήτησα να σταματήσουμε τις προσπάθειες...και δέχτηκε.Και μάλιστα με μεγάλη του χαρά.

Τέλος,του είπα ότι τον αγαπάω όσο ποτέ κανείς δεν κρίθηκε ικανός ν'αγαπήσει,και,ακόμη και αν δεν κάνουμε ποτέ παιδιά,θα εχουμε πάντα ο ένας τον άλλον.

Του είπα όλα αυτά που έπρεπε να μου είχε πει αυτός,όλα αυτά που σκεφτόμουν εκείνη τη στιγμή τα "έφτυσα" ,χωρίς να βουτήξω τη γλώσσα μου στο μυαλό.

Και μόνο που μου χαμογέλασε και με φίλησε εμένα μου έφτασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τομινικ μου τα οσα εγραψες μου εδωσαν παρα πολυ κουραγιο και δυναμη!με το καλο να ερθει στον κοσμο μας το αγγελουδι σου!!!δεν ηξερα οτι μπορεις να μεινεις εγκυος τις μερες που περιμενεις περιοδο:blink: κατι αλλο μηπως ξερετε βρε κοριτσια απο ποτε δειχνει η χωριακη;υπαρχει ποτε περιπτωση λαθους;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι μπράβο κορίτσι μου!!!!!!!!!!!! Και πίστεψε ότι δεν θα σου πει ποτέ κανένας άντρας αυτό που περιμένεις να ακούσεις! Ειμαστε από άλλους πλανήτες, δεν το ξέρεις;;;;

Φιλιά και σόρρυ αν αυτά που σου έγραψα στο παρελθόν ήταν λίγο σκληρά, αλλά έπρεπε να ταρακουνηθείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέλλυ, ξέρω γυναίκα που ήταν σε όλο της τον κύκλο γόνιμη, δηλαδή το ωάριό της ζούσε 28-30 μέρες..... Απίστευτο;

Οσο για την χοριακή είναι πάρα πολύ αξιόπιστη εξέταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ η χοριακή ΔΕΝ κάνει λάθος -εκτός κι αν πέσεις σε κανένα κομπογιαννίτη μικροβιολόγο.

Irene1 ταρακουνήθηκα όσο πρέπει για να δω ότι τώρα αρχίζει η ζωή μου!Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα μου, με συγκινησες βρε!!! καλε, τι ειναι αυτα που διαβασα? ολο βλακειες λες! ξερω ζευγαρι, μεγαλοι τωρα, που δημιουργησαν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ προβληματα.... ολων μα ολων των ειδων εξετασεις εκαναν, τοτε βεβαια, τωρα ειναι γυρω στα 63 ο αντρας και η γυναικα λιγο πιο κατω.... τελικα υιοθετησανε και τοτε η κοπελα στα 42 της εκανε ακομα 2 παιδακια ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝΕ ΣΤΕΙΡΑ!!! αλλιως θα κανανε ακομα μια ντουζινα! και ολ'αυτα λογω του ψυχολογικου.

η συμβουλη μου ειναι να βρεις ΚΑΤΙ να ασχολεισαι! ολη μερα στο σπιτι...να παει αλλου το μυαλο σου, να δημιουργησεις φαση και ανυπομονησια στη ζωη σου! βρες μια δουλιτσα, να περναει λιγο η ωρα, να μην χαζευεις συνεχως τον Η/Υ...... κανε κατι, καινουριο χομπυ ισως, καποια κατασκευη, πραγματα αμετρητα!!!

οσο για την εκτρωση, να ξερεις πως στην σημερινη εποχη δεν παιζει κανενα ρολο....

οσο για τις φιλες, ουτε για αυτο να ανησυχεις, ουτε η πρωτη εισαι, ουτε η τελευταια που την...πατησε!

και ετσι για να σου υψωσω λιγακι το ηθικο και για να σε κανω να χαμογελασεις (Γιατι με λενε Χαρα και μεταδιδω τη Χαρα μου...) να σου βαζω και ενα καρμακι, δωρακι απο'μενα με ολη μου την αγαπη!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Δημητρουλι μου...μη συνδεεις τα γεγονοτα

Οτι εγινε εγινε τοτε..και δεν χρειαζεται να κατηγορεις τον εαυτο σου αλλο..το ποσο πονεσες μονο εσυ ξερεις..μονο η ψυχουλα σου

Μωρακι θα κανεις..φερε χαρτια να σου το υπογραψω!

Εισαι τοσο μικρουλα και ολο ζωντανια και εχεις πολυ πολυ καιρο μπροστα σου Καντε το διαλειμμα που τοσο εχετε αναγκη.. Θα περιμενω φωτο απο τα ταξιδακια σας!!! Ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά μου το ότι έλεγα βλακείες,μέχρι και γω το κατάλαβα!

apis ένα διάλειμμα μας χρειάζεται όπως και να'χει!Άντε,μπας και ηρεμήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΙΚΡΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΖΟΥΛΙΚΟ!!!!ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΣΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΖΟΥΣΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ 17 ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΡΙΞΑ!!!ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΗΜΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΔΙΑΒΑΖΑ ΕΒΛΕΠΑ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΡΕΛΑ.ΕΝΟΙΩΘΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ ΜΙΑ ΦΙΛΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΥΧΑΙΑ ΤΙ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΕΥΡΙΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥΛΕΕΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ.ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΛΑΙΩ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΙΛΙΣΩ ΜΟΛΙΣ ΗΡΕΜΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ.ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΦΟΥ ΤΑ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ!!!!ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΖΑΛΙΣΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΠΟΛΛΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΦΟΥ ΞΕΚΟΛΙΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ.ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΚΛΑΨΑ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΩΡΟΣ!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΣ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΟΙΤΑ ΤΟΝΕ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΑΘΕ ΚΑΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ...ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ..ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ ΟΧΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.ΣΕ ΖΑΛΙΣΑ ΣΥΓΝΩΜΗ.

Υ.ΓΤΕΤΟΙΕΣ ΦΙΛΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝ ΟΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...