Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διακοπές με την πεθερά.......


mirlitsa

Recommended Posts

Ρε κορίτσια, εμένα μια φίλη μου έχει μια πεθερά που μοιάζει με τις κακές πεθερές του παλιού ελληνικού κινηματογράφου (περίπου σαν τη Τασσώ Καββαδία). Της ανέβαε το γάμο, της ρίχνει μπηχτές απ' το πρωί μέχρι το βράδι, την κοροϊδεύει μπροστά της και μπροστά σε κόσμο. Το πιο κορυφαίο είναι που πήγε σπίτι της και της έβγαζε φωτογραφίες τις ντουλάπες της, για να τις δείξει μετά σε συγγενείς και φίλες για να τους αποδείξει ότι η νύφη της αγοράζει όλη μέρα ρούχα και παπούτσια και τρώει τα λεφτά του γιόκα της!!!!!

Τουλάχιστον μένουν μακριά, και δεν τη βλέπουν συχνά.

Αφήστε, οι καμένες από πεθερικά είναι τόσες πολλές, που άμα έκαναν κόμμα θα έμπαιναν σίγουρα στη βουλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nickis έγραψε:

Εγώ κοριτσάκια μου είμαι από τις τυχερές!

Τα πεθερικά μου στην κυριολεξία με λατρεύουν!!

Να φανταστείτε την επαύριο του γάμου μας πήγαμε να τους δούμε και η πεθερά μου, μου φιλούσε τα χέρια και με ευχαριστούσε που μπήκα λέει στην οικογενειά τους... Μιλάμε πολύ κλάμα εκείνη την ημέρα..

Καλε αυτη ειναι πεθερα... ετσι πρεπει... να μας φιλανε και τα χερια και να κανουν καθε βραδυ πριν πεσουν για υπνο τον σταυρο τους που εχουν τετοιες νυφες... χαχαχαχαχαχα...!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Εισαι απο τις τυχερες... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΘΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ. ΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΈΓΚΥΟΣ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ. ΕΙΔΙΚΑ ΝΑ ΠΛΕΝΩ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΔΕΡΟΝΩ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ. ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ. ΕΝΩ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ – ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΚΑΝΩ, ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ. Η ΜΑΜΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΓΕΝΙΚΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ . Η ΠΕΘΕΡΑ ΔΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΈΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΣΑΙΝΩ ΤΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ, ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΙΔΕΡΩΝΕΙ- ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ. Ο ΔΕ ΠΕΘΕΡΟΣ- Η ΑΛΗΘΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΨΩΝΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ-ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΕΨΗΝΕ ΕΙΤΕ ΨΑΡΙΑ, ΕΙΤΕ ΚΡΕΑΣ ΕΙΤΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΟ ΦΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ sweetmammy!

Ο άνδρας ήταν 41 όταν παντρευτήκαμε..

Τα πεθερικά μου είναι μαγάλοι σε ηλικία και νόμιζαν ότι θα πέθαιναν και δεν θα τον πάντρευαν. Η πεθερά μου , μου λεέι ότι δεν είχε πάει ποτέ καμία κοπέλα σπίτι και ό,τι προξενιά και να του έκαναν δεν ήθελε. Ήταν λεέι πολύ δύσκολος.

Πού να φανταστεί η καημενούλα ότι ο γιος της άλλαζε τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα..άρα ποιά να της πρωτογνωρίσει!!

Όταν λοιπόν με παρουσίασε στην οικογένεια του καταλαβαίνετε πώς με έβλεπαν!! Είμαι λέει ήρωας που τον κατάφερα!!

Αυτά εν ολίγοις, αλλά κοριτσάκια μου σημασία παίζει ο άνθρωπος!

Στο χωριό του άνδρα μου όλοι έχουν να πουν τα καλύτερα για τα πεθερικά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κακια πεθερα δεν εχω με αγαπαει απλα η γυναικα ειναι ηλιθια μολις βγηκα στην καλοκαιρινη αδεια μου εσκασε το παραμυθακι θα με παιρνεις και εμενα στην θαλλασα μαζι σου να κανω κι εγω η κακομοιρα ενα μπανιο νταλκα δεν ειχα νταλκα αποκτησα

θα πηγαινω τον μπεμπη στην θαλλασα και θα κουβαλαω και την πεθερα μου μαζι τι να πω μεχρι στιγμης ειμαι αδιαθετη και το εχω αποφυγει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72 έγραψε:

βεβαια απο την αλλη μερια σκεφτομαι οτι ο,τι κι αν κανει, κακο στο παιδι δε θα κανει... τι στο καλο 2 νταγλαρια μεγαλωσε!

Νομιζω οτι αυτο ειναι το πιο σωστο κ αυτο πρεπει να εχουμε παντα στο μυαλο μας: οτι καμια γιαγια δεν θελει το κακο των εγγονιων της (δε μιλαμε για αρρωστημενες περιπτωσεις).

Τον αντρα που επιλεξαμε, αγαπησαμε κ παντρευτηκαμε λογικα τον μεγαλωσε καλα αρα, γιατι να αμφισβητουμε καθε τι που κανει στα παιδια μας???

Αρχικα κ εγω πηγα να πεσω σ' αυτη την παγιδα του "οτι κανει η πεθερα ειναι λαθος" αλλα ευτυχως γρηγορα συνηλθα. Βλεπω ποσο πολυ αγαπανε το παιδι μου κ ποσο το λαχταρανε που ακομη κ αν κανουν κατι "λαθος" (με τα δικα μου στανταρ βεβαια ) οταν το κρατανε ή αν το ψιλοκακομαθαινουν δεν εγινε κ τιποτα...Γι'αυτο αλλωστε ειναι οι παππουδες για να λατρευουν κ να κακομαθαινουν τα εγγονια. Την ισορροπια μπορουμε να τη φερουμε εμεις που ετσι κ αλλιως ειμαστε την περισσοτερη ωρα με τα παιδια μας κ εχουμε αναλαβει τη διαπαιδαγωγηση τους.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα καμία γιαγιά δε θέλει το καλό του εγγονιού της, το θέμα είναι τι θεωρεί αυτή καλό. Δηλαδή, π.χ. αν "καλό" γι' αυτήν σημαίνει να κάνεις μπάνιο μια φορά τη βδομάδα γιατί θα αρρωστήσεις αν κάνεις πιο συχνά ή να τρως πάρα πολύ γιατί πρέπει να παχύνεις, αλλιώς άμα είσαι αδύνατος δεν είσαι υγιής, σίγουρα, δε συμπίπτει με αυτό που η μάνα του παιδιού θεωρεί "καλό", κι άντε να της το εξηγήσεις και να συνεννοηθείς. Να μην πω για άλλα λάθη που κάνουν παππούδες και γιαγιάδες, πόσο κακομαθαίνουν τα παιδιά κάνοντάς τους όλα τα χατήρια, ή ακόμα και που βάζουν λόγια στα εγγόνια για τους γονείς τους, συνήθως για το γονιό που δεν είναι απ' τη δική τους πλευρά!

Σίγουρα αυτοί μεγάλωσαν τα δικά τους παιδιά, αλλά μερικές φορές τα παιδιά παίρνουν και το δρόμο τους, όπως έκανε ο δικός μου άντρας, που τον έχουν στη μπούκα επειδή σπούδασε (του έστελνε λεφτά η γιαγιά του και δούλευε κι αυτός, οι γονείς του σχεδόν ποτέ) και δεν παράτησε το σχολείο για να πιάσει δουλειά όπως έκαναν τ' αδέλφια του. Οπότε, σίγουρα οι παππούδες δε θέλουν το κακό του εγγονιού τους, εκτός κι αν είναι ψυχοπαθείς, αλλά νομίζω ότι το καλύτερο είναι να κρατάμε κάποιες αποστάσεις, εκτός βέβαια, κι αν δε γίνεται αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Οπότε, σίγουρα οι παππούδες δε θέλουν το κακό του εγγονιού τους, εκτός κι αν είναι ψυχοπαθείς, αλλά νομίζω ότι το καλύτερο είναι να κρατάμε κάποιες αποστάσεις, εκτός βέβαια, κι αν δε γίνεται αλλιώς.

Δε μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ! ΕΔΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ! ΟΧΙ ΠΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ! ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΖΗΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΦΤΑΙΩ? ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΞΕΡΩ! ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ"ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ" ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΛΟΓΚΑΝ ΤΗΣ! ΜΟΥ ΤΡΥΠΑΕΙ ΤΟΝ ΕΓΓΕΦΑΛΟ! ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ! ΤΟ ΑΛΛΟ? ΠΟΥ ΣΤΟ ΝΙΝΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΖΗΛΕΨΕΙ?:laugh: ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΛΟΓΙΣΕΙ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ! ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΟΜΩΣ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΦΥΛΑΓΜΕΝΗ! ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ! ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 3 ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ! ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ, Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ "ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ! ΔΕΝ ΠΑΘΑΝ ΤΙΠΟΤΑ" ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΣΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΕΓΓΕΦΑΛΟ! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΙΩΣ! ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΥΠΟΜΩΝΗ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα χα καντινού, λες κι ακούω για τη δικιά μου πεθερά, μη σου πω και για τη μάνα μου!!!!!!! Χα χα, αυτή η ξεροκεφαλιά είναι κλασική σε μαμάδες, πεθερές και όλα τα τοιαύτα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν θα μπορουσα να κανω διακοπες οχι μονο με τα πεθερικα μου αλλα ουτε με τους γονεις μου !οι διακοπες ειναι για να ηρεμησεις για να ξεκουραστεις για να φορτωσεις τις μπαταριες επειδη ερχετε ο χειμωνας με τις τοσες υποχρεωσεις .

Καποτε πηγαιναμε στο χωριο της πεθερας μου ελεγα ελα μωρε αφου εχουμε καποιες μερες γιατι να μην τις εκμεταλευτουμε πιο πολυ για το μικρο για τη θαλασσα.Εν τω μεταξυ επειδη εμεις συνηθως παμε μια εβδομαδε καπου ξεκαρφωτα (με τον κοινωνικο τουρισμο)την επομενη παμε εκει ισως και να καθομασταν 10 ημερες .Αυτοι εφευγαν 2-3 μερες μετα που πηγαιναμε επιτηδες το κανονιζαμε ετσι για να μενουμε μονοι μας .

Φετος δεν θα παμε 7ημερη δεν δικαιουμαστε εισητηρια και λεγαμε μετα το 15αυγουστο να παμε με την προυποθεση πτι αυτοι παντα μετα φευγουν ε λοιπον φετος θα κατσουν εως το Σεπτεμβρη .Φρικη .Θα μου πειτετωρα ελα μωρε κανε υπομονη αλλα τι υπομονη ρε κοριτσια που όλη την ωρα αρχιζουν :Κυριακο να παμε στο χωραφι . να ριξουμε λιπασματα , να παμε στην αγορα να κανουμε αυττο να κανεις εκινο με αποτελεσμα να καταναλωνει το χρονο του και να μην το αφιερωνει σε μας .Αφηστε που όλοι την ωρα εχω τοι πεθερο μου να μου τη λεει γιατο φοραω αλυσιδα στο ποδι γιατι ειαι με το μαγιω και αλλα τετοια κουλα .Του ειπεα και εγω οτι μαζι τους δεν παω προτιμω να κατσω Αθηνα αφου δεν καταλαβαινουν να μας αφησουν να μεινουμε λιγο μονοι μας τι να πω ;και σημερα με πηρε και μου λεει να κατεβετε το σαβ/κυριακο και της λεω δνε μπορουμε κανονισαμε και λεει καλα το 15αυγουστο και τη ειπα θα παμε καμπινγκ και την ακουσε στερεο .Τωρα οσο για το παιδιμδεν μπορω να πω το προσεχει και ειναι υπευθυνη αλλα με τον πατερα μου ναι καλα ακουσατε δεν αντεχα ουτε εν αλεπτο μαζι αφου απορω πως αντεξα 29 χρονια να ζψω στο ιδιο σπιτι !Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΟΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΩΝ ΠΕΘΕΡΙΚΩΝ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΟΥΝ ΟΤΑΝ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΪΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΓΕ,Η' ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ.ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΕΓΓΟΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ.ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΙΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΜΟΥ ΝΥΦΗ ΝΑ ΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΣΑΝ ΞΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΜΟΥ.ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΙΣ ΠΑΓΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ,ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΣΚΟΥΝ ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΛΛΑΖΕΙ.Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΑΠΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to slogan tis dikias mou "antisomata" kai "ta dika mou ti epathan"

καντινου έγραψε:

ΑΧ, ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ! ΕΔΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ! ΟΧΙ ΠΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ! ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΖΗΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΦΤΑΙΩ? ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΞΕΡΩ! ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ"ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ" ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΛΟΓΚΑΝ ΤΗΣ! ΜΟΥ ΤΡΥΠΑΕΙ ΤΟΝ ΕΓΓΕΦΑΛΟ! ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ! ΤΟ ΑΛΛΟ? ΠΟΥ ΣΤΟ ΝΙΝΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΖΗΛΕΨΕΙ?:laugh: ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΛΟΓΙΣΕΙ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ! ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΟΜΩΣ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΦΥΛΑΓΜΕΝΗ! ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ! ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 3 ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ! ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ, Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ "ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ! ΔΕΝ ΠΑΘΑΝ ΤΙΠΟΤΑ" ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΣΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΕΓΓΕΦΑΛΟ! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΙΩΣ! ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΥΠΟΜΩΝΗ ΜΟΥ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΙΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΜΟΥ ΝΥΦΗ ΝΑ ΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΣΑΝ ΞΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΜΟΥ.ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΙΣ ΠΑΓΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ.

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ το σκέφτομαι αυτό και μετά σταματάω την "απαράδεκτη" συμπεριφορά μου. Νιώθω και τύψεις...όντως οι καημένες προσπαθούν για το καλύτερο για τα εγγόνια τους.

Στην δική μου περίπτωση όμως η πεθερά μου είναι απ΄αυτές που θέλουν να βλέπουν τα εγγόνια όποτε εκείνες έχουν όρεξη και τα βαριέται εύκολα. Μονίμως γκρινιάζει ότι είναι κουρασμένη από τις πολλές δουλειές...

Πως λοιπόν κι εγώ να της ζητήσω βοήθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που διάβαζα τα σχόλια σου, Mirlitsa μου, θυμήθηκα τη δική μου πεθερά με την ανηψιά μου, πριν αρκετό καιρό βέβαια. Η μικρούλα μας είναι ζωηρό, χαμογελαστό και ναζιάρικο παιδάκι. Λογικό είναι λοιπόν να θέλει να τρέξει, να παίξει, να κάνει τις σκανταλιές της, θέλει κυνήγι όπως και να το κάνεις! Μια ζωή θυμάμαι άκουγα την πεθερά μου να λέει "ωχ.... δε μπορώ άλλο να την κυνηγάω.... δε μπορεί να κάτσει σε μία μεριά επιτέλους???" Κι εγώ της ανταπαντούσα πως δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να βλέπεις ένα παιδάκι μέσα στη ζωντάνια και την όρεξη για ζωή και παιχνίδια! Δηλαδή, πείτε μου βρε κορίτσια, καλύτερα θα ήτανε εάν καθότανε η Αθηνά σε ένα μέρος, παλουκωμένη όλη μέρα, κακόκεφη, μίζερη, χωρίς να έχει τί να κάνει? Καλύτερα θα ήτανε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα PIPITSAZOUZOUNA, θα ήταν ένα τέτοιο παιδάκι για μια πεθερά και πόσο μάλλλον για την δική μου.

Και η κόρη μου είναι έτσι ακριβώς όπως η ανηψιά σου! Ζιζάνιο:blink:

Η πεθερά μοι κουράζεται που την βλέπει, που να την κυνηγήσει κιόλας!!!

Εκεί να δεις γέλιο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά όποτε πηγαίναμε με τον άντρα μου στο σπίτι του, περνούσα όμορφα...:) Η πεθερά πραγματικά μας φρόντιζε πολύ-πολύ!:) 10 κιλα επιπλέον επέστρεφα...:woohoo: Όλο βόλτες, όλο επισκέψεις να μας δουν...:cheer: Επίσης έχουν ετοιμάσει και γκαρσονιέρα για εμάς...:cheer: Δεν έχω παράπονο σε ό,τι έχει σχέση με την περιποίηση...ΟΚ είμαι και εγώ λίγο ''περίεργη'':silly: και απαιτητική...:huh: Οι απόψεις διαφέρουν;) αλλά πλέον αντιλήφθηκα ότι χρειάζεται και λίγη υπομονή και χαλαρότητα...;):P

Τώρα έχουν ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ με το εγγόνι τους...:lol:

Όλο δώρα, ό,τι θέλουμε...

Απλά εγώ ούσα καλομαθημένη,:woohoo: έχω πάντοτε υπερβολικές απαιτήσεις...:blink: :silly: :blink: :silly:

Λίγο πιο χαλαρά...;) Και τελικώς ας είμαστε και λίγο ανεκτικοί...;)

Κακό δεν είναι...;)

Βέβαια τα ΟΡΙΑ να μην αίρονται!

Πάγιος κανόνας!;) ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...