Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΑΩ ΚΙ ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΝΕΥΡΑ!


Recommended Posts

Εγώ είμαι στη 15η μέρα νομίζω, και νιώθω ό,τι κι εσείς. Όσο για τη μέση μου, είναι σαν πληγή απ' τους πόνους. Είναι, όμως, πολυ νωρίς, έτσι απλά συνεχίζουμε τις φιλότιμες προσπάθειες, και περιμένουμε την 17η Αυγούστου...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 106
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΕΛΥ θα σε χτυπήσω!Τι απαισιοδοξία είναι αυτή αγάπη μου;;;Ηρέμησε σε παρακαλώ!Πάρε παράδειγμα εμένα που:

1.Έχω καθυστέρηση

2.Μ'έχει πεθάνει το στήθος μου

3.Πονάει η κοιλίτσα μου

4.Εχθές που είχα επαφή με τον άντρα μου,πόνεσα και σταματήσαμε

5.Κοιμάμαι σα βόδι

6.Ιδρώνω σαν άλογο

7.Σκοτώνω από τα νεύρα μου

Χαλάρωσε!

Θέλω να γίνω μαμά! μακάρι να έχεις και συ ένα θετικό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω πολυ καλο προαισθημα για σενα φιλεναδα!δεν νομιζω ο οργανισμος σου να σου παιζει ασχημα παιχνιδακια.ολα οσα περιγραφεις αν και ενοχλητικα ειναι παααρα πολυ θετικα που δειχνουν οτι μπορει να εχεις μωρουλι στην κοιλιτσα σου.εγω επειδη εχω δυνατους πονους στην κοιλια και στην μεση ειμαι σχεδον σιγουρη πως το θαυματακι ακομη δεν εγινε.ομως ΠΟΤΕ;;;;;;;;;;;περιμενω τα πιο ευχαριστα νεακια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι φιλενάδα πιστεύω ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ και όλα αυτά γίνονται επειδή αλλάζει ο κύκλος μου -πάλι. Αυτό που με βγάζει από τα ρούχα μου είναι ότι ενώ ΞΕΡΩ ότι ΔΕΝ είμαι έγκυος,η περίοδος καθυστερεί.

Είναι η πρώτη φορά που θέλω να τη δω να έρχεται.Και ξέρεις γιατί;Για να αποδείξω στον εαυτό μου ότι έχω δίκιο.

Ίσως να μην είναι γραφτό μου να κάνω παιδί,δεν ξέρω.Το θέμα είναι ότι κουράστηκα να προσπαθώ,είναι ψυχοφθόρο και δεν είμαι σε ψυχολογική κατάσταση να ξαναπροσπαθήσω.Όποτε θέλει να έρθει,ας έρθει.

Ποτέ δεν πίστεψα ότι θα έλεγα εγώ τέτοιο πράγμα,αλλά να που έγινε.Όταν έχεις πετάξει στα σκουπίδια 11 τεστ εγκυμοσύνης -όλα αρνητικά- και καθε μήνα να παρακαλάς να γίνει το θαύμα κι αυτό να μη γίνεται,όσο να κάνεις,κουράζεσαι.Όσο δυνατός και να'σαι.

Έχω περάσει πολλά στη ζωή μου κι έχω μείνει όρθια.Αυτό το θέμα όμως με γονάτισε και γι'αυτό αποφάσισα να παρατήσω τις προσπάθειες.Όποτε μας έρθει θα κάνουμε έρωτα,όποτε μας έρθει θα αγκαλιαστούμε κτλ.

Όλους τους προηγούμενους μήνες αυθυποβαλλόμουν και νόμιζα ότι μπορεί και να ήμουν έγκυος.

Ένα χρόνο μετά,ακόμη τίποτα.Γι'αυτό και γω παύω ν'ασχολούμαι και όποτε και αν θέλει,ας έρθει.

ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα,αλλά έπρεπε να τα βγάλω από μέσα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκεια μου κανεις παρα πολυ καλα που τα λες κι εγω ολα αυτα που περναω τα ξερετε μονο εσεις γιατι δεν θελω να δινω ελπιδες σε κανενα ουτε καν στον αντρουλη μου γιατι η απογοητευση μετα ειναι πολυ μεγαλυτερη.το παιζω ανετη και μονο εγω κι εσεις ξερουμε τι περναω αγχη,τεστ,κλαματα..καταλαβαινω οτι εχεις κουραστει το ιδιο νοιωθω κι εγω και λεω στον εαυτο μου να τα ξεχασω ολα και τα ονειρα μου για μωρακι και ολα ομως ξερεις κατι;αν τελικα καταφερουμε κατι τετοιο,αυτο θα ειναι και η σωτηρια μας.θα ηρεμησουμε θα ξεαγχωθουμε και τοτε εκει που δεν θα το περιμενουμε θα ερθει το σπορακι μας.ελα ομως που καθε μηνα ενω λεω οτι δεν θα αγχωθω καθε μερα μετραω μερες,ψαχνω γονιμες,κανω πολλες φορες σεξ χωρις να θελω και συνεχως σκεφτομαι το θεμα μπεμπε.πως θα καταφερουμε θεουλη μου να χαλαρωσουμε και να μεινουμε εγκυουλες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω φιλενάδα,την ίδια απορία έχω κι εγώ...

Προχθές ξέρεις τι είπε ο άντρας μου στον κολλητό του;

"Εγώ το πήρα απόφαση,δε θα γίνω ποτέ πατέρας"

Και το είπε με τόση πίκρα...σκίστηκε η καρδιά μου.Μαχαιριά να μου'δινες,αίμα δε θα'βγαζα...

Πες μου εσύ τώρα.Με τι ψυχολογία να προσπαθήσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, θα σας δείρω και τις δύο!!!!!!!!!!!!

Μα είναι δυνατόν, σε τόσο μικρή ηλικία και να κάνετε τέτοιες μαύρες σκέψεις;;;;;

Τι πάθατε καλέ; Οι γονείς μου 7 χρόνια προσπαθούσαν, και τότε δεν είχε εξωσωματικές και τέτοια. Είχε η μάνα μου και 2-3 αποβολές, έκανε ο πατέρας μου μια θεραπεία για αδύναμο σπέρμα, και πάλι δεν τα κατάφερναν. Τελικά, το πήραν απόφαση ότι δεν μπορούν να κάνουν παιδιά και τα παράτησαν. Το έκαναν μόνο όποτε τους ερχόταν, και για παιδί ούτε σκέψη, και τότε, ήρθα εγώ και μετά από δύο χρόνια και ο αδελφός μου, κι όλα αυτά, επειδή τελικά ξεαγχώθηκαν!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε αγαπούλες μου όμορφες και οι 2 σας, γιατί μου απογοητεύεστε έτσι? Δεν έχουμε δει τόόόόσα και τόσα παραδείγματα, που το μωράκι ήρθε μόλις "ξεκουμπίστηκε" το άγχος????? Τί να σας πρωτοπώ? Για την ξαδέλφη μου, που τις ημέρες που ξεκινούσε διαδικασίες υιοθεσίας διεπίστωσε εγκυμοσύνη? Για την κοπελιά που γνώρισα τις προάλλες στο Ναύπλιο, που έπειτα από 7 (παρακαλώ!!!!) εξωσωματικές κι όταν είχε ήδη υιοθετήσει την κορούλα της, έμεινε έγκυος φυσιολογικά? Για μία πολύ καλή μας φίλη, που έπειτα από 1 χρόνο προσπαθειών κι ότι ξεκινήσανε εξετάσεις, ανακάλυψε πως είναι έγκυος??? Τί άλλο παράδειγμα να φέρω τελικά? Ξεχάστε το!!!! Και θα έρθει!!!! Κι εγώ το ξεχνάω πλέον!!!! Δε με νοιάζει!!!! Να ευχαριστηθώ διακοπές-μπανάκια-σεξ-βολτίτσες κι αν θέλει.... ας έρθει!!!! Φιλιά και να μου προσέχετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! βρε κοριτσάκια μου... Μακάρι για τους επόμενους 9 μήνες να μην σας έρθει περίοδος και να έχετε ένα σποράκι μέσα σας να μεγαλώνει.... καταλαβαίνω το άγχος γιατί κι εγώ τα πέρασα αυτά για 3 μήνες.

Το ξέρω ότι είναι λίγο διάστημα αλλά τις φορές που περίμενα περίοδο και είχα καθυστέρηση και στο τέλος μου ερχόντουσαν τρελαινόμουν!

Τον τέταρτο μήνα είχα πολύ δουλειά και το έβγαλα από το μυαλό μου καθώς δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ και με αυτό και τελικά μου έκατσε!

Δεν ξέρω τι να σας πω.. Δεν θα σας πω να μην αγχώνεστε γιατί δεν γίνεται!

Θα σας ευχηθώ όμως να προκύψει κάτι άλλο στην καθημερινότητα σας που θα σας κάνει να ξεχαστείτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ΔΕΝ έχω τίποτα ν'ασχοληθώ ώστε να ξεχαστώ.Είμαι κάθε μέρα,όλη μέρα μέσα στο σπίτι -επάγγελμα "οικιακά" - και αν μου πεις "έλα να πάμε μια βόλτα" ,θα σου πω "καλά,θα το κανονίσουμε" και φυσικά δε γίνεται ποτέ.

Έχω παραιτηθεί σχεδόν από όλα,δεν έχω όρεξη,ούτε διάθεση να κάνω κάτι.ΒΑΡΕΘΗΚΑ να καθομαι όλη μέρα κλεισμένη στο σπίτι,αλλά δεν έχω κι άλλη επιλογή.

Τα νεύρα μου έχουν "χτυπήσει" τέρματα και τα'χω παίξει.

Υπάρχουν στιγμές που δε θέλω ούτε από το κρεβάτι να σηκωθώ το πρωί.Μια τέτοια στιγμή ήταν και η σημερινή.Να σηκωθώ να κάνω τι;

Έκανα τις δουλειές μου,μαγείρεψα,και τώρα τι;Θα περιμένω το Γιάννη να γυρίσει από τη δουλειά,να φάμε και θα ξαναφύγει για δικές του δουλειές.Θα γυρίσει στις 10 τη νύχτα,κομμάτια από την κούραση και θα του πω να πάει για ύπνο -ε,τον λυπάμαι το δόλιο.

Εκείνος θ'άποκοιμηθεί και γω θα κάθομαι μέχρι τις 5 το πρωί να χαζεύω τηλεόραση.ΧΑΖΕΥΩ,δε ΒΛΕΠΩ.

Και φτου κι απ'την αρχή.

Και στεναχωριέμαι περισσότερο γιατί στεναχωριέται εκείνος.Εχθές με ρώτησε πότε περιμένω περίοδο.Του είπα ότι περιμένω από χθες και σκοτείνιασε.Τον ρώτησα τι έχει και μου απάντησε "Τίποτα.Είναι που βαρέθηκα να ελπίζω"

ΜΕ ΤΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ!

Είναι να μη κλαίω πάλι;

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩΩΩΩΩ:!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκι μου πολύ κατάκαρδα το έχει πάρει ο άνδρας σου!!

Έχει καταλάβει ότι σε αγχώνει περισσότερο; πιστεύω ότι έαν σου έλεγε ότι 'δεν πειράζει αγάπη μου! και ποτέ να μην μας κάτσει ένα παιδί εμείς να είμαστε καλά', θα ήσουν σε πολύ καλύτερη ψυχολογική κατάσταση.

Λογικό είναι η όλη ιστορία νε σε αγχώνει ακόμα περισσότερο.

Δεν υπάρχει κάτι που να μπορείς να ασχοληθείς; μία δουλίτσα, όχι τόσο για τα λεφτά αλλά για να σε ξεκολλήσει από το σπίτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες να μην έχω ψάξει;Δεν υπάρχει τίποτα.Εδώ όλοι απολύουν,τι δουλειά να βρω εγώ;

Τέλος πάντων,δεν είναι η δουλειά που με απασχολεί,αλλά η αρνητικότητα του άντρα μου.Μόνο σ'αυτόν στηρίζομαι και το ξέρει.Εντάξει,καταλαβαίνω ότι κι εκείνος άνθρωπος είναι και δεν άντεξε άλλο,αν δε τα πει σε μένα,σε ποιόν να τα πεί;

Αλλά κι εγώ χρειάζομαι τον άνθρωπό μου.Θέλω να μου πει ότι όλα θα πάνε καλά,κι ότι μπορεί αυτή η φορά να είναι η τυχερή μας,κι ας μην είναι,θέλω να με πάρει αγκαλιά και να μου πει να μη στεναχωριέμαι,ότι αυτός είναι εκεί για μένα.Τέτοιες αηδίες.

Δε με νοιάζει αν τα εννοεί,ΝΑ Τ'ΑΚΟΥΣΩ ΘΕΛΩ.

Κλαίω κρυφά για να μη με δει και στεναχωρηθεί,τρέχω στους γιατρούς και στα μικροβιολογικά και όταν παίρνω αρνητικά αποτελέσματα δεν του λέω τίποτα για να μη μου στεναχωρηθεί.Όλα κρυφά κατάντησα να τα κάνω.

Εκείνος δεν είναι πουθενά,εγώ δε θέλω να είναι πουθενά,για να μη πονάει μαζί μου,παρ'όλα αυτά δεν αντέχω άλλο.Τον χρειάζομαι δίπλα μου.

Δεν έχω παράπονο,εδώ είναι όταν τον χρειαστώ,καταλαβαίνει όταν κάτι δεν πάει καλά και με ρωτάει,αλλά δε θέλω να τον βάλω στο ίδιο τριπάκι.Δουλεύει όλη μέρα,κουράζεται.

Γέννησε μια ξαδέρφη του και δεν έχω πάει ακόμη να δω το μωρό.ΔΕ ΘΕΛΩ.Στεναχωριέμαι.Ναι,χάρηκα για την ξαδερφη του γιατί ήξερα πόσο το ήθελε,αλλά δεν είμαι έτοιμη ακόμη να το δω.

Τα νεύρα μου είναι χάλια,συγνώμη για το σεντόνι και συγνώμη αν δε βγάζετε νόημα,αλλά θα σκάσω αν δεν τα πω κάπου.Κουράστηκα να κλαίω και να στεναζωριέμαι μόνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκα-πλάκα κορίτσια, εμείς όσο περιμένουμε αν θα έρθει η περίοδος ή όχι, όσο να πεις, όταν τέλος πάντων θυμάται να έρθει, ναι μεν απογοητευόμαστε, αλλά "ανακουφιζόμαστε" αν μπορώ να πω αυτήν την λέξη κατά κάποιον τρόπο.... ηρεμούνε τα νεύρα μας... δεν ξέρω... έτσι το βλέπω εγώ! Ο άντρας όμως??? Πώς να ηρεμήσει ο έρμος ο άντρας??? Πού ούτε όρεξη για φίκι-φίκι δεν έχουμε εκείνες τις μέρες??? Που πονάμε και την "πληρώνει εκείνος πάντα τη νύφη????" Δίκιο έχει κι ο άντρας.... αλλά..... η στήριξη του είναι απαραίτητη, θα έλεγα. Κι εμένα.... κάποια στιγμή ο δικός μου, είχε δείξει κάτι νευράκια.... κάτι γκρίνιες.... τρωγόμασταν όλη την ώρα! Ποτέ δεν του το είπα.... αλλά πιστεύω πως περνούσε μία τέτοια φάση κι εκείνος! Απλώς προσπαθούσα.... να δίνω τόπο στην οργή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Δημητρούλα, καταρχήν: γιατί βασανίζεις έτσι τον εαυτό σου; Τράβα παιδάκι μου και κάνε μια χοριακή κι άσε τις αναμονές. Αφού έχεις καθυστέρηση, αν είσαι, θα δείξει. Αυτό που κάνεις στον εαυτό σου είναι ότι χειρότερο! Και για τα νεύρα σου και για τον κύκλο σου και για τη σχέση σου και για όλα! Τι νόημα έχει όλο αυτό το βασανιστήριο;;; Για πες μου!;!;!

Αν υποθέσουμε πως είσαι έγκυος (μακάρι!!!), δε χρειάζεται να σου πω εγώ το πόσο κακό είναι όλο αυτό το σκηνικό και για σένα και για το έμβρυο και για την εγκυμοσύνη!

Αν πάλι δεν είσαι, τότε ποιος ο λόγος να βασανίζεσαι και να παρατείνεις την αγωνία σου;; Σ' αυτήν την περίπτωση το πιο πιθανό σενάριο είναι ότι όλη αυτή η ένταση καθυστερεί την περίοδό σου από το να έρθει. Τόσες και τόσες κοπέλες το'χουν πάθει αυτό. Δε θα'ναι κάτι πρωτοφανές. Και μη μου πεις ότι φοβάσαι το αρνητικό αποτέλεσμα!! Μην τρελαθούμε!!! Είναι πιο σημαντικός ο φόβος από τη γνώση του τι συμβαίνει μέσα σου;;;;

Τώρα όσον αφορά τον άντρα σου, βάλ'τον κάτω και κάντε μια κουβέντα. Εξήγησέ του ότι με τέτοιες ατάκες ούτε βοηθάει, ούτε αλλάζει κάτι. Ίσα ίσα που κάνει τα πράγματα χειρότερα γιατί σου προσθέτει αρνητική ενέργεια και άγχος, πράγματα που ως γνωστόν, καμία ενισχυτική δράση στη γονιμότητά μας δεν έχουν!

Για πάρτε το λίγο χαλαρά βρε παιδιά!!!!! Για ξεχάστε το λίγο για να σας θυμηθεί αυτό!!

Κι από κει και πέρα, όλη αυτή η κλεισούρα κάνει τεράστιο κακό στην ψυχολογία σου και θα πρέπει να βρεις διέξοδο οπωσδήποτε! Πρέπει να βρεις κάτι να κάνεις γιατί στο τέλος θα πάθεις κατάθλιψη και πίστεψέ με, δε θες να το πάθεις αυτό!!!

Για βάλε κάτω τα πράγματα και δες τι θα μπορούσες να κάνεις. Λύσεις πάντα υπάρχουν, απλά πολλές φορές είμαστε τόσο πιεσμένοι που δεν τις βλέπουμε.

Λοιπόν, κλείσε τώρα κιόλας τον υπολογιστή και σήκω από την καρέκλα και πήγαινε μια βόλτα να περπατήσεις. Να χαζέψεις βιτρίνες, να πάρεις ένα παγωτό να φας να δροσιστείς και να αφιερώσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου.

Ακόμα κάθεσαι;;; Σήκω!!

Άντε, γιατί μαλώνει η θεία crazy σήμερα!!!! ;):P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA και crazy αυτό που με κάνει χειρότερα είναι η γνώση ότι ΔΕΝ είμαι έγκυος.

Ήθελα τόσο πολύ ένα παιδί...

Τώρα πια είναι το μοναδικό που ΔΕΝ ΘΕΛΩ.

Αν είναι κάθε μήνα να περνάω το ίδιο,δε θέλω να προσπαθώ.

Τα παρατάω και αν θέλει ας έρθει.

Το βράδυ θα το πω και στον άντρα μου.Κουράστηκα και δεν αντέχω άλλο.

Προς το παρόν θ'αφιερωθώ στις προετοιμασίες του γάμου,θα ξεκινήσω κάποια δίαιτα,θα βάψω τα μαλλιά μου,θα πάω για shopping μέχρι τελικής πτώσης...

Όλα τα "θα" ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ "ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ"

Ήμαρτον,δεν αντέχω άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα στο κομπιούτερ είσαι;;;; Σήκω παιδάκι μου από την καρέκλα που ρίζωσες!!! :P :laugh:

Έχεις γάμο εν όψει και ψάχνουμε και τι θα κάνεις;;;; Μακάρι να'χα κι εγώ κάτι τέτοιο να ασχοληθώ!!! Άντε, βουρ λέμε!!!!!!! ;) ;)

Η ώρα η καλή!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα,είμαι άνετα.Στον καναπέ κάθομαι! :)

Τώρα ξαναμπήκα,ήμουν εκτός γιατί ήρθε ο Γιάννης και κάτσαμε να φάμε.Τώρα έφυγε για δουλειά πάλι και μπήκα να διαβάσω κανένα άρθρο να χαλαρώσω.

Κι ενώ έχω ανοιχτό το κλιματιστικό,κοντεύω να σκάσω από τη ζέστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕ.ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΣΤΟ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ!ΜΗΝ ΠΑΙΔΕΥΕΥΣΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΤΕΛΟΣ,ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ.ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ?Τ'ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ.ΑΣΧΟΛΕΙΣΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακούγεσαι πολυ θλιμμένη... και ακόμη πιο πολυ απογοητευμένη.

Οταν είμαστε έτσι, αναζητάμε μια αγκαλια, λίγο χαμόγελο και πολυ ενθάρρυνση :)

Δυστυχώς η τεχνολογια δεν μας έχει φέρει ακόμη τόσο κοντά για την αγκαλιά :) αλλά, η ενθάρρυνση ειναι πολύ εύκολη & αυτό γιατί, έτσι όπως το βλέπω εγω, ουσιαστικό πρόβλημα που σας καθυστερει από το μπεμπάκι, δεν υπάρχει.

Εαν υπήρχε, θα έπρεπε να το παλέψεις.

Τώρα όμως, δεν έχεις να παλέψεις με κάτι παρά μόνο να ζήσεις την ηλικία σου!!!!

Ξέρω πως ειναι να μένεις μόνη σε ενα σπίτι, το έχω κάνει με μεγάλη επιτυχία στο παρελθόν :dry:

Ένα άδειο σπίτι δεν ειναι όμως μια άδεια ζωή.

Εγω ειμαι 30 ετών,η περίοδος μου ερχόταν καθε 3 ή 4 μήνες (είναι πάθηση αυτό αλλά, ούτε καν θυμάμαι πως μου την είπε ο γιατρός μου :silly: ) και ειλικρινά, δεν είχα δώσει καθόλου βάση σε αυτό...

Μπορείς να με πεις αφελής, άκουγα ψιθύρους ότι μάλλον δεν μπορούσαμε να κάνουμε μωρό λόγω του 1,5 χρόνου που είμασταν ήδη παντρεμένοι... δεν έδινα καμια σημασία.

Έβαζα την καρδούλα μου πάνω από όλα... τώρα πια βάζω το μπεμπάκι μου πάνω απ'ολα.

Δεν χρειάζεται άγχος.

Βοήθησε τον εαυτό σου & όλα θα αλλάξουν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25 γι'αυτό τα παράτησα,για να'ρθει όποτε θέλει.Αλλά με τόσα νεύρα που έχω,όλα μου φταίνε.Μέχρι και το κλιματιστικό που το έχω στους 16 βαθμούς και εξακολουθώ να πεθαίνω από τη ζέστη.

El_ninio εμένα δε μου έχει πει κανένας τίποτα ακόμη,αφού είμαστε αρραβωνιασμένοι και ο γάμος είναι του χρόνου,πρώτα ο Θεός.Και δε με νοιάζει τι λένε -αν λένε- οι άλλοι.Εμένα με νοιάζει ότι με τόσα νεύρα,έχω αρχίσει και φλιπάρω.Γκρινιάζω όλη μέρα και κλαίω με το παραμικρό -παράδειγμα,το πρωί με ξύπνησε ο άντρας μου να με φιλήσει να πάει για δουλειά ο Χριστιανός,κι εγώ γατζώθηκα από πάνω του κι έκλαιγα σα μωρό παιδί,εκλιπαρώντας τον να μείνει μαζί μου.Τα'χασε ο άνθρωπος,αλλά με πήρε με το καλό,με ηρέμησε,με κοίμησε (!) κι έφυγε.

Άστα σου λέω,τα'χω παίξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα κοριτσι μου σε καποια στιγμη εγραψες........

Εγώ ΔΕΝ έχω τίποτα ν'ασχοληθώ ώστε να ξεχαστώ.Είμαι κάθε μέρα,όλη μέρα μέσα στο σπίτι -επάγγελμα "οικιακά" - και αν μου πεις "έλα να πάμε μια βόλτα" ,θα σου πω "καλά,θα το κανονίσουμε" και φυσικά δε γίνεται ποτέ.

ετσι ακριβως ημουν κ εγω μεχρι περυσι δεν ηθελα να παω πουθενα με καλουσαν σε γενεθλια των παιδιων τους οι ξαδερφες μου κ εψαχνα δικαιολογιες για να μη παω ενιωθα ασχημα, οτι με κοιτουσαν κ ελεγαν αχ μωρε η καημενη δεν εκανε παιδακι, δικες μου σκεψεις φυσικα εκεινες μπορει να μη ελεγαν κ τιποτα αλλα το ειχα εγω στο μυαλο μου,

κ οσο για τον αντρα μου μολις του ελεγα οτι μοπυ ρθε περιοδος ο καημενος στςναχωριοταν αλλα ξερεις τι μου ελεγε δεν πειραζει εχουμε ο ενας τον αλλο κ εκει να δεις εγω κλαματα...... σου εχει τυχει να εισαι μονη στο σπιτι κ να μιλας μονη σου; εγω το εκανα!!!

αλλα καλο μου κοριτσι εσυ εισαι μικρουλα κ πρεπει να το δεις αλιως κ να χαλαρωσεις εγω ειμαι πολυ πιο μεγαλη απ'οτι εσυ γι'αυτο κ πηγα λιγο πιο κατω στο θεμα παιδι κ αποχτησα το μπεμπακο μου εσυ καρδουλα μου απλα οπως ειπαν κ τα κοριτσια βρες κατι ν'ασχοληθεις να ξεφυγεις λιγακι κ να δεις που συντομα θα ερθει το μωρακι......;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina μου κατ'αρχην να σου ζήσει το παιδάκι σου και να το δεις όπως ποθείς.

Όσο για μένα,ναι,κι εγώ μιλάω.Και μόνη μου,και με τα ντουβάρια,και με τον υπολογιστή,και με το φαγητό...

Επίσης,έχω όλη μέρα ανοιχτή την τηλεόραση για να έχω παρέα και σχολιάζω κιόλας.

Επίσης,τις τελευταίες 2 μέρες κλαίω κιόλας.Βέέέβαια.Με συγκινούν τα πάντα.Μέχρι και οι διαφημίσεις στην τηλεόραση.

Τις νύχτες δίνω ρεσιτάλ!Κάθομαι με τις ώώώώώώώρες μόνη μου στο σαλόνι και κοιτάζω το ταβάνι.Σκέφτομαι διάφορες κουλαμάρες και μετά κλαίω.Μη με ρωτάς γιατί.Δεν ξέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα μου, νομιζω οτι αμεσα πρεπει να βρεις πραγματα να κανεις για τον εαυτο σου.. Με το να καθεσαι ολη μερα στο σπιτι και να σκεφτεσαι δυσαρεστα πραγματα, το μονο που καταφερνεις ειναι να οδευεις προς την καταθλιψη..Ξερεις, ενα προβλημα οσο περισσοτερο το σκεφτομαστε τοσο το μεγαλοποιουμε...

Ξεχνα τα ολα...ντυσου, στολισου, βγες, διασκεδασε, ζησε τα νιατα σου τωρα που μπορεις..Μαμα θα εισαι για πολλα πολλα χρονια...

Εγω στην ηλικια σου γυρνουσα απο το ενα κλαμπ στο αλλο και το τελευταιο πραγμα που σκεφτομουν ηταν γαμους και παιδια...

Κατανοω οτι το καμπανακι σε καθε γυναικα χτυπαει σε διαφορετικη ηλικια, ομως εισαι στ'αληθεια πολυ μικρη για να νιωθεις ετσι...Το λαθος σου για μενα ειναι οτι εχεις ταυτισει την ευτυχια σου με τον ερχομο ενος παιδιου... Δεν ειναι ετσι ομως..Σαφως και μας προσφερει τεραστια χαρα ενα μωρο, δεν ειναι ομως η μοναδικη πηγη ευτυχιας, ειδικα για μια κοπελα τοσο νεα οσο εσυ...Γεμισε την ζωη σου με πραγματα, νιωσε ισορροπια μεσα σου, επενδυσε στη σχεση σου, φτιαξε τη ψυχολογια σου, δειξε στον ανθρωπο σου οτι εισαι δυνατη και οτι προτεραιοτητα σου ειναι να εισαστε οι δυο σας καλα και τοτε, οταν οι συνθηκες γινουν ιδανικες θα ερθει και το μωρο..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην σε παίρνει τόσο πολύ από κάτω μάτια μου! Τίποτε δεν τελείωσε ακόμη! Θα έρθει και η σειρά σου, και η σειρά μου, και η σειρά όλων των κοριτσιών εδώ μέσα που δίνουμε τον ίδιο αγώνα, μήνες τώρα! Θα γυρίσει ο τροχός! Εγώ που σου τα λέω αυτά τώρα, ξέρεις πόσο απαισιόδοξο άτομο είμαι??? Το ξέρεις???? Δεν το ξέρεις.... μην το σκέφτεσαι!!!! Βρες να κάνεις πραγματάκια για τον εαυτό σου, να ξεχαστείς, ναι κούκλα μου???? Να προσέχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα, ξεσπασε εστω κ εδω οσο μπορεις.Βγαλτα απο μεσα σου μηπως νιωσεις καλυτερα, γι αυτο ειμαστε εδω.

Εγω θα σου πω,μια απο τα ιδια, μην απογοητευεσαι.Εχεις βαρεθει να το ακους αλλα ετσι ειναι.Εφοσον δεν εχετε προβλημα ειναι θεμα χρονου.Και μετα θα κοιτατε παρεα το ταβανι..χααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...