Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΟΥΠΑ ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ


Recommended Posts

:);)

Ναι μας επιτρέπει, όλα τα λαχανικά...Αρακά,φασολάκι, σπανάκι, μπάμιες, ρύζι, σπανακόρυζο, λαχανόρυζο, κοτόπουλο, μοσχάρι...

Τον άλλο μήνα ζυμαρικά και όσπρια...

Η αλήθεια είναι ότι είναι βολική...Πραγματικά...Αν ήταν διαφορετικά, τί θα έκανα...

Συμφωνώ με Αrgi...Και στον τρόπο που συνιστά...

ΥΣ.απλά στο multi τα λαχανικά με ζωμό...Γιατί η πατάτα κολλάει...

Το μοσχάρι ''ποντκάκι'' να ζητάς και θέλει και μπλέντερ, όπως και το κοτόπουλο, γιατί έχει ίνες...

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Αφροδίτη πλάκα μου κάνεις? 3 ημέρες διαφορά έχουν τα μικρά μας... Εμείς ούτε κρεμούλες δεν έχουμε φάει ακόμα και την αποστείρωση την σταμάτησα εχθές!!!

Πόσα κιλά έχει φτάσει ο δικός σου? Εμένα η μικρή έχει πάρει πολύ βάρος, φοβάμαι θα πάμε στον γιατρό και θα μου πει να της δίνω κρέμα light!!! Εχει φτάσει 8900 :ohmy: , βέβαια έχει κ ένα ύψος αλλά στις καμπύλες ανάπτυξης για το βάρος είναι στην πάνω πάνω :dry: (ευτυχώς τις καμπύλες ύψους τις έχουμε ξεπεράσει προ πολλού... :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stis 17/7 htan 8500 .

kale mperdeutika me thn thouli pou thn pernaw 2 eydomades meta to eida kai thimithika mhn baras ....

tha sou pi sthlthn gumnastirio xaxaxa

mia xara einai h mikrh na fantasteis emena strabose ligo h paidiatros giati den pige 8900 kai pire mono 200gr

kai ths eipa "kala pou tha ftasei sta kila kapote tha stamatouse !!!!"

kai tote thhmithike kai mou eipai oti exw dikio.

malon otan tha pas tha sou dosi menou .pote tha pas?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ, ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ??? ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΑ ΗΞΕΡΑ!!! ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ,ΑΠΛΑ, ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ 18 ΜΗΝΩΝ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΕΥΑ ΕΤΣΙ. :blink: ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni dms α ξερεις καθε γιατρος εχειτο δικο του προγραμμα και καθε παιδι εχιε και άλλες αναγκες .Για παραδειγμα εγω ξεκινησα να τον ταιζω με κρεμα βανιλια μολις εκλεισε τον υτριτο μηνα και ειχε παρει μια εβδομαδα αο τον τεταρτο μηνα και περιπου οσο ειναι ογιος σου ξεκινησαμε χορτοσουπα και δυο εβδομαδες μετα κοτοπουλο αργορα μοχαρι.Μια μερα η παιδιατρος μα ηταν με αδεια και πηγα σε καποιον άλλοννειχε το μωρο πυρετο και ηταν 8 μηνων οταν ειδε τι ετρωγε μου λεει γιατι τον ξεκινησες τοοσ νωρις και του ειπα ετσι με συμβουλεψε η παιδιατρος μου ας ελεγε αυτος οτι ηθελε .Της φιλης μου η παδιατρος ρε κοριτσιαντης ειχε πεικατι και μου φανηκε παραξενο επι εν αμηνα σερι εδεινε κοτοπουλο τον επομενο μονο χορταρικα και τον επομενο μονο μοσχαρι !το εχετε ξανακουσει αυτο ; εγω της ειπα κακως του δινεις του παιδιου σερι ενα μηνα το ιδιο τι ειναι ; χημικη διαιτα κανει ; δν ξερω ο καθε γιατρος λεει και τα δικα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη εγω βαζω και λιγο σελινο ή μαιντανο μεχρι και λιγο βασιλικο εχω βαλει για να αλλαζει γευσεις.

επισης δεν κραταω πολτοποιημενο αλλα δες τι κανω.

αγοραζω 300γρ μοσχαρι. το βραζω.κραταω σε σακουλακια με ζουμακι περασμενο απο σταγγιστηρι τσαγιου μεριδες και ετσι ξεπαγωνω καθε βραδυ μεσα στο ψυγειο και το αφηνω στην μαμα μου.προσθετει λαχανιακ ή μακαρονακι και το φτιαχνει.οποτε θελει λιγη ωρα;) του παει 1 εβδομαδα περιπου.

το κοτοπουλο δεν το βραζω αφου θελει λιγη ωρα γενικα.

παντως μπορεις να ετοιμαζεις για 2 μερες, εμενα η παιδιατρος ετσι μου ειχε πει.

αλλα αφου ειναι η μαμα στο σπιτι...

βεβαια τωρα τελευταια το φτιαχνω εγω απο βραδυς γιατι με επιασε η λοξα μου να του το φτιαχνω εγω να συνηθιζει τα δικα μου φαγητα!!!!!!:blush::) :)

α!!! κολοκυθι στη ναρχη βαλε λιγο εχει περιεργη γευση βαλε πιο πολλυ καροτο γλυκαινει!

καλη αρχη!!!!!!

κατι ασχετο...δεν τρωει ρε γαμωτο καλα την κρεμα του!(την δημητριακων της holle) και τρωει μικρη ποσοτητα.

μηπως να του δωσω απο τις αλλες μπας και φαει κανονικα? αγχωθηκα ρε γμτ!μηπως τ ου κανω κακο τελικα αντι καλο που νομιζω??? σορρυ για την εκμεταλλευση του θεματος αλλα που να ανοιγω αλλο τωρα.....:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale edw rwta oti thes mhn anxonese :)

kai egw thelw na tou parw ths holl gia na apofigw aythn thn nounou .

dn kserw poso ftasate na trote eseis emena pantos trwei mono 2 mezoures krema .

phsteuw oti den phrazei an den thn trwei olh ,an trwei kala apo to kanoniko fagito einai mia xara ,isos einai kai kalutera na mhn trwei otidipote se skonh ;) krema pseutika pragmata oso kalo kai na einai .

malon mporeis stous mhnes pou eisai na thn antikatastiseis me giaourtaki pou tha tou prosferei perissotera .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΑ ΡΩΤΗΣΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣΤΟΝ 10ο!!!:(

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΣΥΝΕΧΙΖΩ, ΘΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΤΗΣ HOLLE ΠΛΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΡΩΕΙ..ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ! ΕΧΘΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΟΥ ΕΒΡΑΣΑ ΠΑΤΑΤΟΥΑΛ ΚΑΡΟΤΟ ΚΑΙ ΕΓΑΓΕ ΜΟΝΟ 100ΜΛ...

ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΛΕΟΝ ΞΥΠΝΑΕΙ 2ΦΟΡΕΣ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 3-4 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ 6-7 ΚΑΙ ΠΟΑΝΤΑ ΠΕΙΝΑΕΙ.

ΕΧΘΕΣ Π.Χ. ΕΦΑΓΕ 180ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΞΥΠΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 5 ΕΦΑΓΕ 210 ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ 6 ΚΑΙ ΕΦΑΓΕ ΑΛΛΑ 110 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ 9 ΕΦΑΓΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ 120!!!!! ΑΡΑ ΚΑΤΙ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΕΡΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai mena apo tis 9 pou koimate ksipnaei 3-4 kai 6-7

den nomizw na lipei kati apla toses wres adeio stomaxaki fusiko einai na peinasoun den einai san emas pou den mas phrazei an den fame einai mikroulia .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...