Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΝΑΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ;;;


Recommended Posts

Καλημερα!!

αυτο το θεμα μου ακουγεται καπως υπερβολικο...

Νανα μου οι φοβοι σου και οι αγωνιες σου , κατα τη γνωμη μου, ειναι ανυπόστατοι..

εισαι σε μια φανταστικη ηλικια , όχι μονο για εγκυμοσυνη , αλλά για όλα τα ζητηματα της ζωής..

εγω στα 28 δεν ειχα καν γνωρισει τον αντρα μου , δεν ειχα καν σκεφτει ότι θελω παιδι..πρώτα ο θεός θα γεννησω αρχες Οκτωβριου, δηλαδη 15 μερες πριν κλεισω τα 32!!θεωρω ότι δεν θα μπορουσα να κανω παιδι σε καλυτερη ηλικια γιατι και στη δουλεια μου πετυχημενη ειμαι και εχω δουλέψει πολύ για να τα καταφερω, και μια υπέροχη σχεση με τον αντρα μου εχω ζησει με ταξιδια και ξενοιασια, και το σπίτι μας το φτιαξαμε με ηρεμια και ευχαριστηση..

δυστυχως υπάρχουν γυναικες που προσπαθουν για πολλά χρονια.. τι θα έπρεπε δηλαδη να κανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ ΜΟΥ 27+.

ΤΩΡΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ 29 ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ

ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΕ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ.

ΜΙΚΡΗ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ?

ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΓΙΑ ΜΗΝΕΣ

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ.............

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΘΕΙ ΘΕ ΝΑ ΡΘΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κι απο μενα!!

Σε 8 μερες κλεινω τα 27 και γεννησα πριν ενα μηνα!!

Δεν νομιζω πως η μητροτητα εχει ηλικια.. :blush: (κατα την ταπεινη

μου γνωμη..)..! :)

Γι αυτο μην αγχωνεσαι.. :)

Δε σε πηραν και τα χρονια..:)

Φιλια! :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΓΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΕ 29 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 35 ΤΟ ΜΑΙΟ !!!ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΝΙΩΘΩ!!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΤΟ ΛΕΩ!!ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ!!ΚΑΙ ΟΜΩΣ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ!!!!!ΜΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ!!!ΑΜ ΠΩΩΩΣ!!!!!ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΤΣΙ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα θα σου απαντησω. Ημασταν σε περιοδο διακοπως και χρειαστηκε μονον μια προσπαθεια...

Γι αυτο σου λεω...οχι αγχος...

ΧΑΛΑΡΑ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι Νανά. Εγώ έκλεισα τα 29 πριν 12 μέρες. Καλά, εγώ κι αν δεν το πιστεύω ότι έγινα τόσο!

Κατ' αρχήν, πρέπει να δεις ότι πολλά από τα κορίτσια που γράφουν ότι έμειναν έγκυες σε μικρή ηλικία, προσπαθούσαν αρκετά χρόνια, δηλαδή άρχισαν τις προσπάθειες πάρα πολύ νωρίς, από τα 22 και 23, ίσως και νωρίτερα. Εσύ προσπάθησες για ελάχιστο διάστημα, όπως κι εγώ, άλλωστε, γι' αυτό δεν υπάρχει κανένας λόγος άγχους. Αν πιστεύεις ότι οι εξετάσεις θα σε βοηθήσουν στη ψυχολογία σου, κάνε τις, αν και συνήθως μετά τον ένα-ενάμιση χρόνο προσπαθειών αρχίζουμε να το ψάχνουμε.

(Τώρα στα λέω για να τα ακούω εγώ!!!!!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΑΠΛΑ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΑΝ ΗΣΑΣΤΑΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΚΑΙ ΕΝ ΟΨΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ,ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΥΠΑΡΞΙΑΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ.

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΟΣΕΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τον γιο μου τον γέννησα στα 34 και την κόρη μου στα 37! και νοιώθω 20!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου είσαι νεώτατη. και τα παιδιά θα έρθουν μην ανησυχείς! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο Νανά, το επάγγελμα του συζύγου είναι όντως ζόρι. Το ίδιο είχε πάθει και μια ξαδέλφη μου, που ο άντρας της δούλευε στα πλοία, και δεν έκανε παιδιά. Αυτή, όμως, ξεκίνησε πολύ αργά τις προσπάθειες, γύρω στα 35, μπορεί και αργότερα ακόμα. Είχε ο άντρας της πρόβλημα και δεν το παραδεχόταν, και γι' αυτό την πάτησαν.

Οπότε, καλά λες, πήγαινε να κάνεις εξετάσεις, ας κάνει κι αυτός. Αλλά άκαρπες προσπάθειες τριών μηνών δε λένε τίποτα. Το πιθανότερο είναι να είστε μια χαρά, κι όταν έρθει με άδεια να το σκαρώσετε το κουτσούβελο, χα χα χα χα. Άλλωστε, είσαι πάρα πολύ νέα, δεν είσαι 40 χρονών ν' αρχίσεις να αγχώνεσαι!

(και πάλι τα λέω για να τ΄ ακούω εγώ)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ,Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ.ΠΡΙΝ ΜΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΗΤΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΙ ΕΙΧΑΝ ΜΙΑ ΑΤΥΧΙΑ,ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΨΑΝ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΝ ΕΝΩ Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ.ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΑΝ.ΜΕΤΑ ΗΡΘΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΗΛΑΔΗ ΖΕΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ!ΚΙ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΑΩ ΠΙΣΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ.ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΑΣ.ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 23 ΚΑΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6ΜΗΝΩΝ,ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑ 22 ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ,ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΟΝΟ 2 ΜΗΝΕΣ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΙΚΡΗ ΕΙΣΑΙ ,ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΤΟΣΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΧΓΟΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ???

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΝΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΣΑΣ....ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΥΣΥΧΕΙΣ...

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΜΑΣ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 25 ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΤΑ ΜΑΝΤΑΤΑ...

ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΠΕΡΣΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΔΗΛ 1 ΜΗΝΑ ΑΦΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 28 ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΤΥΧΗ ΚΑΤΑΛΗΞΗ Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΔΗΛ ΣΤΑ 29 ΜΟΥ.ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ Κ ΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΓΙΝΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ 27!

ΛΕΝΕ ΠΩΣ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 25 ΜΕΧΡΙ 32!

ΕΧΕΙΣ ΚΑΙΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ!ΚΑΘΕ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ....!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΑ,ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ 3 ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού ο άντρας σου δεν έχει κανένα πρόβλημα, τότε θα κάνεις κι εσύ τις εξετάσεις, και θα δεις κι εσύ ότι είσαι μια χαρά (σίγουρα!!!!!!) και σε λίγο καιρό θα έρθει και το πολυπόθητο!!!!!

Παρ' όλο που λείπει και είναι δύσκολα, σκέψου και το άλλο: δε θα μείνεις έγκυος κάνοντάς το πολλές φορές, αλλά μόνο μία!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καταλαβαίνω απόλυτα μα απόλυτα γιατί πάνω κάτω το ίδιο επάγγελμα έχουν (πολεμικό ναυτικό ο δικός μου)

όταν αρχίσαμε να προσπαθούμε (πέρυσι) τον Μάιο ξέραμε ότι από τον Ιούνιο θα έφευγε ταξίδια 15 μέρες το μήνα κάθε μήνα σχεδόν για αρκετό διάστημα και πάντα πάνω στις μέρες μου (το είχα υπολογίσει)έτσι είχαμε περιθώριο μόνο ένα-δυο μήνες που θα ήταν εδώ να προσπαθήσουμε .προσπάθησε και έκανε έτσι τις βάρδιες του που να μην εχει εκείνες τις ημέρες .τον Απρίλιο δεν έγινε τίποτα και ανχοθικα (είχε μείνει μόνο ένας μήνας) ώμος για καλή μου τύχη δεν ξανά είδα περίοδο μετά από τον Απρίλιο ..α! ξέχασα πέρυσι ήμουνα 28 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ.ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.ΛΕΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΤΡΙΧΟΦΥΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ,ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΕΣΤ,ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΣΠΕΡΜΕΤΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΤΡΑΧΗΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΕΣ ΑΥΤΟ;ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ;ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.

ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΓΙΑ ΑΙΝΤΣ ΚΤΛ,ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ.

ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ; ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΧΑΤΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ!!ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ, ΒΕΒΑΙΑ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΓΕΙΑ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΝΑΝΕ ΤΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ 38 ΚΑΙ 39 ΚΑΙ 40!!ΟΠΟΤΕ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!ΜΑΚΙΑ!!!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΕΙΣ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ , ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά τα αντισώματα που λες, πώς προκαλούνται; Πρώτη φορά το ακούω ότι μπορεί να υπάρχει τέτοιο πράγμα!

Επίσης, σε περίπτωση που είμαι έγκυος, και κάνω τεστ παπ πριν το μάθω, υπάρχει πρόβλημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ Ή ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΄Η ΔΕ ΤΑ ΕΧΕΙΣ.ΑΠΛΑ Η ΤΡΑΧΗΛΙΚΗ ΣΟΥ ΒΛΕΝΝΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΗ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ.ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ.ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΙΣΧΥΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΠ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά, σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Το παπ κανονικά το κάνω Αύγουστο, οπότε θα περιμένω να έρθει η περίοδος και να φύγει, και μετά να το κάνω. Αν και, προτιμώ να μην έρθει και το κάνω και του χρόνου, δεν υπάρχει πρόβλημα!!! :P

Εξετάσεις για γονιμότητα θα κάνω αφότου προσπαθήσουμε για λίγο καιρό ακόμα, ίσως και για κανένα χρόνο. Θα δείξει, ανάλογα με τη ψυχολογία.

Όσο για το παπ και τη σαλπιγγογραφία, κι εγώ άκουσα ότι αμέσως μόλις σταματήσεις τα αντισυλληπτικά είναι πιο εύκολο να μείνεις έγκυος, κάτι που τελικά, γιατρός μου είπε ότι δεν ισχύει. Οπότε συνήθως αυτά είναι λόγια του αέρα.

Μας εύχομαι πάντως γρήγορα με φουσκωμένες κοιλίτσες!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...