Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νέο μέλος και εγκυούλα!!!!


Recommended Posts

Συγχαρητηρια! Καλη εγκυμοσυνη ευχομαι! Ολα να σου πανε καλα. Μην ανησυχεις που δεν εχεις τα συμπτωματα! Να χαιρεσαι και να σκεφτεσαι αισιοδοξα. Σου ευχομαι τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JUDI ο γιατρός μου είπε ότι το ότι δν έχω τώρα εμετούς κ ζαλάδες δν σημαίνει ότι δν μπορεί να τα έχω αργότερα. Φυσικά τώρα που ξέρω ότι πάνε καλά τα πράγματα, δν θέλω αυτά τα συμπτώματα:cheer:

Το πρήξιμο κ ο πόνος στο στήθος, όπως κ η κούραση κ η υπνηλία, νομίζω ότι είναι αρκετά:cheer: :cheer: :cheer:

Α! μου έγραψε κ κάποιες εξετάσεις κ μου είπε τι να προσέχω.

Αλλά δν μου είπε για ΠΗΤ :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας καριτσια και απο'μενα! Ειμαι κ γω νιοπαντρη-πριν 6 μηνες δηλαδη και τωρα εμαθα πως ειμαι εγκυος! Βεβαια το θελαμε! η τελευταια μου περιοδος ηταν 23/06 και εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης οπου ΚΑΙ ΤΑ 2 ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ και τελικα αφου συνεχιζε η καθυστερηση εκανα την αιματολογικη και ...ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!! πηγα στο γιατρο μου, εκανα αναλυσεις και ολα οκ. εχω και γω λιγα πονακια κατω χαμηλα στην κοιλια, το'πα του γιατρου αλλα ειναι ολα φυσιολογικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωροσισες και καλως σας βρηκα και'γω! ειμαι καινουρια, και απο'οτι αντιλαμβανομαι εχουμε παρομοια περιπτωση! ειμαι και γω νιοπαντρη- 6 μηνες δηλαδη- και η τελευταια μου περιοδος ηταν 23/06! τωρα ειμαι 4 βδομαδων! πηγα στον γιατρο, εκανα αναλυσεις κτλ, ολα οκ. εχω και γω ποναικια κατω χαμηλα, ελαφρως στη μεση, και πονακια στο στηθος. τα'πα αυτα του γιατρου και μου'πε πως ολα ειναι οκ!!! μην ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ TATIST, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ. ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΠΟΛΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΟΥΤΕ 1 ΦΟΡΑ ΕΜΕΤΟ ΟΥΤΕ ΖΑΛΑΔΕΣ ΕΙΧΑ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

depy εύχομαι να συνεχίσω έτσι :)

Κουράζομαι δυστυχώς κάνοντας πολύ λίγα πράγματα κ το μάτι αρχίζει να "γλαρώνει" από τις 10 και μισή!!!!! Λέγαμε να κάνουμε κ πεζοπορία με την κουμπάρα τον 15Αύγουστο, αλλά δν το βλέπω! :dry: Ας είναι φυσικά, δν πειράζει.

Haroullini καλώς όρισες κ να έχουμε μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι 6 με 7 βδομάδων. Έχω πονάκια κάτω χαμηλά κ αριστερά. Σαν κρύωμα, σαν πονάκια περιόδου... Ο γιατρός μου είπε ότι αυτό είναι το έντερο! Εσένα τι ακριβώς σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τatist kai Haroullini καλωσηρθατε στο mammy .

Σας ευχομαι μια ηρεμη και ευκολη εγκυμοσυνη

Ειμαι η Ολια και μολις μπηκα στον τεταρτο μηνα της εγκυμοσυνης μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tatist μου καλημερα σου ακι απο μενα καλως ηρθες και να εχεις μια τελεια τελεια υπεροχη εγκυμοσυνη........

χαρουλινι μου ευχομαι και για σενα το ιδιο......καλως μας ηρθες λοιπον και να εχεις ια ομορφη εγκυμοσυνη......

ειμαι η ειρηνη 25 χρονων δεν ειμαι ακομα παντρεμενη αλλα μολις σημερα εκανα τεστ και βγηκε θετικο.......χι χι χι χι......οποτε να μας πανε ολα καλα........να ειμαστε ολες καλα......φιλακια πολλα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eirininik και oliax73 να σας ευχηθώ με την σειρά μου, να πάνε όλα καλά.

Πάντως δν ξέρω αν σας έχει συμβεί εσάς που εγκυμοσύνη σας προχώρησε αρκετά, αλλά νιώθεται μια αισιοδοξία γενικότερα;

Σε μας, παράλληλα με το γεγονός της εγκυμοσύνης, έχουμε κ ένα σοβαρό θέμα σε εκρεμμότητα. Γενικά δν είμαι αισιόδοξος άνθρωπος -όταν κάτι δν περνάει από το χέρι μου- αλλά στην παρούσα φάση, παραδόξος είμαι!!! Κ σκεφτόμουνα μήπως ο λόγος είναι το σποράκι μου:) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααα!!!!!!!!!! (αν έβλεπες "Δύο Ξένους" ,φαντάσου με να κάνω όπως η Φλώρα στο τελευταίο επεισόδιο)

Εγώ είμαι η Δήμητρα,24 χρονών και προσπαθώ να γίνω μάνα ένα χρόνο χωρίς αποτέλεσμα.Τους τελευταίους 2 μήνες τα παράτησα γιατί κουράστηκα.Τουτέστιν,δεν ξέρω πότε είχα γόνιμες αυτόν το μήνα και δεν ξέρω αν είμαι έγκυος.Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι έχω ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ.

Καλώς μας ήρθες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου tatist, τι γινεται? εγω ειμαι 4-5 βδομαδων, οποτε εσυ εισαι 2 βδομαδες μεγαλυτερη, που σ'αυτη τη φαση κανει αρκετη διαφορα...πιστευω! οπως περιγραφεις τα πονακια, τετοια εχω και γω, αλλα εμενα ειναι στο κεντρο, κατω. ο γιατρος ειπε πως ειναι φυσιολογικα πονακια και να μην ανησυχω καθολου. επισης το στηθος μου το νιωθω πιασμενο, τεντωμενο και μετα απο μερικες απαλες μαλαξεις νιωθω πολυ καλυτερα με το στηθος μου. οσο για τα πονακια συνεχιζονται, κατα φασεις βεβαια.

ειναι πολυ σημαντικο να ξεκουραζομαστε, να μην σηκωνουμε βαρη, να κοιμομαστε... αντε αντε ευκαιρια για ανανεωση καλε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tatist συγχαριτηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!!!δεν ειναι υποχρεωτικο να εχεις συμπτωματα.εγω ειμαι 4 μηνων και μεχρι τωρα ουε μια φορα δεν εχω κανει αιμετο.μονο κατι πονακια χαμηλα ειχα στην αρχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini έγραψε:

...και μετα απο μερικες απαλες μαλαξεις νιωθω πολυ καλυτερα με το στηθος μου.

Εγώ βάζω τον άντρα μου να μου κάνει:) :) :):blush: :blush: :blush:

Αφού μας είπε ο γιατρός καλύτερα να αποφύγουμε το sex μέχρι τν 12η βδομάδα....:blush: :blush: :blush: :blush: :blush:

Haroullini ο γιατρός μας είπε ότι κάθε 23 αλλάζουμε μήνα!! :) :) Οπότε έχουμε κάτι κοινό :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε σιγουρα οταν το κανει ο αντρας μου ειναι καλυτερα!!! :P :P :P οσο για το σεξ, ο γιατρος μας ειπε να συνεχισουμε τη σεξουαλικη μας ζωη οπως ειχαμε και πριν, φυσιολογικα. το καναμε 2-3 φορες αλλα πονουσα λιγακι κατω χαμηλα οπως τα πονακια περιοδου...:dry: :dry: :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...