Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νέο μέλος και εγκυούλα!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Είμαι νιόπαντρη -13/6 ήταν ο γάμος μας- και εδώ και 1 1/2 βδομάδα γνωρίζω ότι είμαι έγκυος. Η τελευταία περίοδος ήταν 13/6 (ω, ναι είχα περίοδο στν γάμο μου, που ήταν κ νωρίτερα, λόγω άγχους!)και έκανα β-χοριακή στις 15/7 με αποτέλεσμα 2388. Τν επανέλαβα στις 20/7 με αποτέλεσμα αυτή την φορά, 23455 (μου είχαν πει ότι ο διπλασιασμός είναι κάτι το θετικό στην εξέλιξη της εγκυμοσύνης, οπότε φαντάζομαι ότι η τιμή αυτή είναι καλή).

Η αλήθεια είναι ότι δν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Ίσως γιατί ραντεβού με τον γιατρό έχω την Τετάρτη. Αδημονώ!

Αγχώνομαι γιατί τα μόνα συπτώματα που έχω είναι ότι το στήθος μου πονάει κ έχει μεγαλώσει ενώ πριν κανά δυο μέρες είχα κάτι πονάκια χαμηλά στην κοιλιά, σαν πονάκια περιόδου! Κανονικά δν θα έπρεπε να έχω και ζαλάδες και εμετούς; Μήπως κάτι δν πάει καλά. Φοβάμαι γιατί στο παρελθόν είχα μία παλλίνδρομη κύηση. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες γλυκειά μου στην όμορφη παρεούλα μας!! Μπορεί να είχες περίοδο στον γάμο σου... αλλά το αποτέλεσμα τώρα σε ανταμοίβει και με το παραπάνω!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Σου εύχομαι μια ήρεμη και πολύ καλή κύηση!

Εγώ είμαι η Έλενα ή ντάλια όπως βολεύεσαι.. 27 χρόνων εγκυούλα στο 1ο μου παιδάκι που περιμένω από στιγμή σε στιγμή να γεννηθεί!! Είναι αγοράκι! Θα χαρώ να τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Έλενα. Κ γω θα χαρώ να τα λέμε. Εγώ είμαι η Τατιανή! Όντως το αποτέλεσμα με ανταμοίβει κ το γαμήλιο ταξίδι που κάναμε είχε...θετική έκβαση:cheer: Αν κ όπως έγραψα, νιώθω λίγο έξω από τα νερά μου. Μέχρι χτες ήμουνα σε site, που αφορούσαν την οργάνωση του γάμου κ τώρα είμαι σε site για μανούλες. Εκτός αυτού, μου φαίνεται περίεργο που θα γίνω κ γω μανούλα!!!

Κ γω με την σειρά μου να σου ευχηθώ μια πάαααααααααρα πολύ καλή εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας ήρθες κοριτσάκι!!!

Μην αγχώνεσαι,όλα θα πάνε τέλεια,το οτι δεν έχεις ζαλάδες κ εμετούς μόνο κακό δεν είναι...9 μήνες δεν είχα ούτε μία φορά!!Αυτή τη στιγμή η μπουμπού μου κοιμάται στο διπλανό δωμάτιο...

Είμαι η Κωνσταντίνα,26 χρονών κ θα χαρώ πολύ να τα λέμε κ να βοηθάω όπου μπορώ,όσο μπορώ..

Φιλιά πολλά,να έχεις μια υπέέέροχη εγκυμοσύνη κ να προσέχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣΗΛΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΜΕΝΑ,ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ ΖΑΛΑΔΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στην παρέα μας!

Με το καλό το μωράκι σου!

Είμαι η Νέλλυ και έχω μια υπέροχη μπεμπούλα 2 μηνών :P Είναι όλη μου η ζωή ;)

Θα χαρώ να τα λέμε!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ,καλως ηρθες στην παρεα:) Ειμαι η Μαρια η αλλιως purple,ειμαι στον 6 μηνα της εγκυμοσυνης μου και περιμενω το κοριτσακι μου:silly: :P :silly: ;) δεν ειμαι ουτε ενα χρονο παντρεμενη (τον οκτωβριο κλεινω χρονο)και εμενα το bebe μου σε ταξιδι μου προεκυψε...:blush: οχι στο γαμηλιο..(δεν καναμε free sex τοτε)αλλα του αγιου βαλεντινου πηγαμε ενα ταξιδακι στο εξωτερικο και τσουπ!!!εγινε!!!(το θελαμε οχι τυχαια).Αυτααααααα ελπιζω να τα λεμε και πληροφοριακα εγω πρεπει να εκανα 4-5 φορες εμετο στον 2 προς 3 μηνα,τιποτα περισσοτερο,οποτε χαλαρωσε και απολαυσε το!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ κορίτσια είναι πολύ καθησυχαστικά αυτά που μου λέτε. Αντε να έρθει η Τετάρτη, γιατί θα ξεχάσω ότι είμαι έγκυος:cheer: :cheer: Νομίζω ότι τότε θα το συνειδητοποιήσω.

Εντωμεταξύ έχω κ τις ανυσηχίες, αν θα γίνουμε καλοί γονείς, αν θα μπορέσουμε να προσφέρουμε όσα θέλουμε στο παιδί μας, αν θα μπορούμε να το προφυλάξουμε, πώς θα διαφοροποιηθεί η καθημερινότητα μας, αν η σχέση μου με τον άντρα μου επιρεαστεί αρνητικά, αν χάσω τον ερωτισμό μου και, και, και....

Όλα αυτά τα σκεφτόσασταν κ εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στην παρεούλα μας κούκλα μου!!! :cheer:

Να ζήσετε ευτυχισμένοι και εύχομαι με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας ένα υγιές και όμορφο μωρούλι!!!!

Εγώ είμαι η Μαίρη, 28 ετών και είμαι 12 εβδομάδων! :woohoo:

Το οτι δεν έχεις ζαλάδες και εμετούς να είσαι ευτυχισμένη!!! Ούτε εγώ είχα καθόλου και απ' ότι προβλέπεται δεν θα έχω. Καταλαβαίνω πως είμαι έγκυος από τους υπερήχους και επειδή μόλις έχει αρχίσει να φουσκώνει λιγουλάκι η κοιλίτσα μου!!!!! :P Μακάρι να σου πάει έτσι καλά όλη η εγκυμοσύνη σου!!!! Όσο για τους προβληματισμούς σου αν θα γίνετε καλοί γονείς κλπ, μην ανησυχείς... το ένστικτο θα σας βοηθήσει και θα ανταπεξέλθετε μια χαρά!!!! Μην σε φοβήζει τίποτα! Εδώ οι άνθρωποι των σπηλαίων μεγάλωναν μια χαρά τα παιδιά τους.... εμείς θα κωλώσουμε;;; χιχιχι!!!! ;) Και όσο για τον ερωτισμό..... εγώ προσωπικά έχω πάρα πολλές ορμές και θέλω συνέχεια αγκαλίτσες!!!! ;) :silly:

Φιλιά πολλά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

συγχαρητήρια , με το καλό...

είμαι η Κωνσταντίνα κ είμαι στη ίδια φάση με σένα. Εχω κανει χοριακη κ αυριο έχω ραντεβου με το γιατρο.Ελπιζω ολα να μας πανε καλα κ να τα λεμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες!!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.

Μην αγχώνεσαι, δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις ζαλάδες κι εμετούς, μια φίλη μου είναι στην τρίτη της εγκυμοσύνη και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Απλά φουσκώνει η κοιλιά της.

Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONNA έγραψε:

είμαι η Κωνσταντίνα κ είμαι στη ίδια φάση με σένα. Εχω κανει χοριακη κ αυριο έχω ραντεβου με το γιατρο.Ελπιζω ολα να μας πανε καλα κ να τα λεμε.....

Κωνσταντίνα τελικά τι έγινε με το ραντεβού; Τί σου είπε ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς όρισες!

Είμαι η Νίκη, 30 ετών και πριν από λίγο καιρό έμαθα ότι είμαι έγκυος!!!

Μην ανυσηχείς που δεν έχεις εμετούς και τέτοια!! Εγώ εάν δεν ήταν οι εξετάσεις και λίγο πρήξιμο στην κοιλίτσα μου δεν θα καταλάβαινα ότι είμαι έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλώς σας βρήκα Νίκη. Σου εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη.

Σήμερα μου έλεγε μία συνάδελφος ότι με τις τιμές που έχω στην χοριακή, μπορεί να έχω δίδυμα:unsure: :unsure: Είναι δυνατόν???!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ το σκέφτηκα αλλά δεν ήθελα να σου γράψω κάτι γιατί δεν ξέρω και πολλά.. Εμένα πάντως με 4 ημέρες καθυστέρησης η τιμή ήταν 400 και μετά από 3 ημέρες 1400..

Άρα.... μήπως έχεις 2 σποράκια στην κοιλίτσα σου????

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια σήμερα είναι το ραντεβού με τον γιατρό κ έχω πολύ αγωνία. Δν περνάνε οι ώρες κ δν έχω όρεξη να κάνω το οτιδήποτε. Με έχει πιάσει μια απαισιοδοξία κ δν ξέρω τι θα ακούσω όταν πάμε στο ραντεβού:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες!

Εγώ είμαι η Δήμητρα,αλλά δεν έχω ακόμη παιδάκια.

Όσο για σένα,σου εύχομαι μια ΤΕΛΕΙΑ εγκυμοσύνη!Και μην αγχώνεσαι παιδάκι μου,δεν υπάρχει λόγος!Όλα μια χαρά θα πάνε.

Ερώτηση -λίγο άσχετη με το θέμα.Τι συμπτώματα είχες πρίν την ευτυχή στιγμή που έμαθες ότι θα γίνεις μανούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TATIST ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!!ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΡΙΑ ( KALYPSO ) & ΑΡΧΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ!! Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ, ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΤΣΙ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΠΤ, ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΚΟΚΟΡΕΥΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ & ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 2ο ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 4ο ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΜΕ Ο,ΤΙ & ΝΑ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕ!!!

ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ & ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ( Ή ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ...) ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!! ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΨΕ ΔΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ & ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΠΛΑΚΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστώ πολύ κορίτσια για την συμπαράσταση σας.Πράγματι είναι πολύτιμη, γιατί δν συζητάω με κανέναν τα άγχη μου, ούτε με τους γονείς μου ούτε , πολύ περισσότερο, με τον άντρα μου.

Με έχει επηρεάσει πολύ αρνητικά, ότι η νύφη μου, μέχρι να αποκτήσει την ανηψιά μου, έκανε δύο αποβολές κ πολύ πρόσφατα, το ίδιο μια συνάδελφος μου. (Δν είναι κ λίγες οι περιπτώσεις, στο κοντινό μου περιβάλλον:dry: )

Δήμητραμε πονούσε πολύ το στήθος μου -που εμένα ούτε στην περίδο δν με πονάει- και διαμαρτυρόμουν πολύ έντονα ότι όλο θέλω να κοιμάμαι κ ότι εξαντλούμαι πολύ εύκολα!!! Τότε δν ήξερα, τώρα κατάλαβα :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Μαρία σου εύχομαι με το καλό να αντικρύσεις την κοράκλα σου. Νομίζω ότι όταν με το καλό ακούσω καρδούλα (ή καρδούλες:cheer: ) τότε μόνο θα συνειδητοποιήσω για τα καλά τι μου συμβαίνει.:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Καλυψώ μου σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνεις.

Πήγαμε στον γιατρό λοιπόν κ είδαμε τον 3 χιλιοστών, σπόρο μας:) :) :) :)

Η κύηση είναι ενδομήτρια κ νομίζω ότι είπε ότι υπάρχει σάκος, ή ότι ο σπόρος είναι μέσα στον σάκο (υπήρχε περίπτωση να μν είναι μέσα;)

Μέχρι στιγμής τα πράγματα δείχνουν καλά κ θα ξαναπάμε σε 20 μέρες.

Ακούσαμε κ τν καρδούλα του!!!!:laugh: :laugh: :laugh: Ντουκ, ντουκ, ντουκ....Κολλήσαμε κ οι 2 σαν τους χαζούς στο μόνιτορ κ κόντευε να μας φύγει η...μασέλα!!!!!

Ο άντρας μου από χτες έχει ένα βλέμμα...απερίγραπτο. Εγώ σαν πιο ρεαλίστρια, είμαι πιο συγκρατημένα, χαρούμενη.

Πάντως η πρώτη φωτογραφία του μωρού μας, κοσμεί ήδη το ....ψυγείο:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, αυτά είναι καταπληκτικα νέα.... Εγώ δεν το έχω ζήσει ακόμα, αλλά φαντάζομαι θα είναι μοναδική εμπειρία!!! Ν' ακούς για πρώτη φορά την καρδιά του παιδιού σου!!! Απίστευτο!!!

Πάντα τέτοια να έχουμε! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως είναι κάτι το συγκλονιστικό! Είναι κάτι τόσο μικρό κ όμως έχει ζωή. (Να φανταστείτε ότι είδαμε την καρδούλα του να πάλλεται!!!!)

...Κ το καλύτερο είναι ότι είναι ο καρπός του έρωτα με τον άντρα που αγαπάς. Όλο αυτό να το μοιράζεσαι για πρώτη φορά με τον άνθρωπο σου, είναι μοναδικό κ πιστεύω ότι θα μας δέσει ακόμα περισσότερο ως ζευγάρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...