Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...


Recommended Posts

Ακριβώς το ίδιο έπαθα 5 μήνες πρίν μείνω έγκυος στην κόρη μου.

Έκανα τέστ εγκυμοσύνης, ήταν θετικό αλλά η χοριακή που με έστειλε να κάνω ο γιατρός μου είχε χαμηλές τιμές οι οποίες έπεφταν...

Τελικά απέβαλλα αλλά μην αγχώνεσαι, μετά απο 5 μήνες έμεινα έγκυος και τώρα γεννάω πάλι σε 5 ημέρες.

Κουράγιο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

mk23 μην απελπίζεσαι και μην στεναχωριέσαι εγω πιστεύω πως όλα θα πανε καλά. Πηγαινε την Κυριακή και κάνε την χοριακή να δεις αν εχει αυξηθεί εγω τουλάχιστον αυτο θα έκανα.

Σου εύχομαι όλα να πανε καλά και μην αγχώνεσαι καλή μου.

Ενημέρωσε μας για τα αποτελέσματα.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γω θα σου ελεγα μα βαλεις τη λογικη να επικρατησει .Το καλο ειναι οτι δνε πεφτει και οτι εστω ανεβηκε και λιγο γιατι δνε κανεις κατι άλλο απο το να τρεχεις καινα κανεις χοριακες ; αν ο γυνακολογος σου σου ειπε τη τριτη για καποιο λογο θα στο ειπε μπορει να θελει να δει ποσο εχει ανεβει σε συγκεκριμενες ημερες την κυριακη μην τρεχεις στο νοσοκομειο πηγαινε στη θαλασσα χαλαρωσε βγες μια βολτα όλο αυτο μονο καλο δεν σου κανει .Θα δεις ολα καλα θα σοθυ πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο μην μου αγχωνεσε ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ετσι θα λες

με το να στεναχωρισε κ να αγχωνεσε δ θα τα κανεις καλυτερα αλλα χειροτερα

σκεψου πως το μωρακι σου το καταλαβαινει αυτο σε παρακαλω μην το κανεις αυτο στον ευατο σου γλυκια μου λιγη υπομονη ακομα κανε

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα

θα δεις ολα θα πανε καλα

σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Δεν ξερω τι άλλο να σου γράψω για να σε ξεανγχωσω αλλά να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά!

θα περιμένουμε και εμεις με αγωνία τα νέα σου!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκουλα μου σε καταλαβαινω ειναι φυσιολογικο να αγχωνεσαι ομως ειναι παρα πολυ θετικο που δεν επεσε η χωριακουλα σου πιστεψε με.εγω ειχα μια εμπειρια εγκυμοσυνης με χωριακη 103 που ομως επειδη τοτε δεν ηξερα την τυφλα μου(πριν 2,5 χρονια και νιοπαντρη)και ο γιατρος δεν μου εκανε σαφες πως ειμαι εγκυος(αυτο ποτε δεν το καταλαβα)και απλα μου ειπε να ξανακανω χωριακη μετα απο 4 μερες κι ετσι εγω το χαζο δεν προσεξα οπως θα επρεπε και μετα απο μια φορα εντονου σεξ με επιασαν πονοι και...ειδα αιμα που εξελιχθηκε σε επωδυνη περιοδο,κι αυτα μια μερα πριν τη δευτερη χωριακη την οποια εκανα και φυσικα ηταν κατω απο 10 μοναδες.μην κουραζεσαι,ηρεμησε,μην αγχωνεσαι,μιλα στο μωρακι σου κι ολα θα πανε καλα!στο ευχομαι απο την καρδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο δεν υπαρχει κατι που μπορεις να κανεις παρα μονο υπομονη

να ξερεις μονο οτι θα γινει αυτο που πρεπει, η φυση ειναι σοφη. Ολα θα πανε καλα, σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις μια τεραστια χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ,ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ,ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ+ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ..:dry: ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΛΙΓΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ(ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ)ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ,ΠΑΛΙ ΛΙΓΑ,ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΦΕ...ΣΑΝ ''ΜΠΕΖ''..ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΟΛΥ Ή ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ....ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Παρακολουθώ το ποστ σου από την αρχή αλλά δεν έτυχε να απαντήσω πριν. Θέλω να σου πω ότι και εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου είχα καφέ υγρά. Και αν αναλογιστείς ότι περίμενα τα αποτελέσματα της εξωσωματικής φαντάσου πόσο αγχώθηκα. Στο λέω πραγματικά: ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ (το ξέρω δεν είναι εύκολο) αλλά θέλει πάντα θετική σκέψη. Ελπίζω αύριο να πας για χοριακή και να μας πεις τα καλύτερα νέα. Περιμένω με αγωνία.

Φιλιά και ψυχραιμία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.?ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΑΚΗ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΔΕΙΑΘΕΤΟΥΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ ΡΟΖ ΑΙΜΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 600 ΜΟΝΑΔΕΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟ 150 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ 3 ΗΡΘΕ ΑΙΜΑ ΑΠΕΒΑΛΑ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακι μου εχω και εγω εμπειρια πανω σ αυτο ...στην πρωτη μου εγκυμοσυνη εκανα χοριακη και ηταν 200 μετα απο 2 μερες γυρω στο 500 και μετα εμενε σταθερη .Μετα απο 3-4 μερες ειχα καφε υγρα και το βραδυ μου ηρθε κανονικο αιμα...ετσι απεβαλα...μετα ομως απο 2 μηνες εμεινα ξανα εγκυος και τωρα εχω ενα αγορακι 12 μηνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου ολα καλα θα πανε!!!!! μην αγχωνεσαι βρε σκατουλα δεν κανει!!!!!! :)

ξεκουρασου,να καθεσαι σε δροσερο χωρο και να ξαπλωνεις!! τι γινεται με τις χοριακες εχω μπερδευτει...εξηγησε μου λιγακι,ποσων εβδομαδων ησουν οταν εκανες χοριακες και ποσο εδειξαν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos,ΤΗΝ 1η ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ 8η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ,Ο ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ 3η ΑΡΧΕΣ 4ης ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ+ΗΤΑΝ 123.2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ 123,7.ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ+ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ 2-3 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΙΜΑ...ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΥΤΙΚΟ????ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ...ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΩ...ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk23 τι λες? και το μωράκι σου θα έχει μια μαμά πόσω χρονών δηλαδή? έλα χαζούλι όλα θα πάνε καλά.κάνε υπομονή και μην αφήνεις το άγχος να σε κυριεύει.να ξέρεις ότι πέρα απο τις δικές μας επιθυμίες η φύση ξέρει καλύτερα. αν το εμβρυάκι σου δεν πρέπει να εξελιχθεί η φύση θα φροντίσει γι'αυτό.ενα αρνητικό αποτέλεσμα δεν είναι πάντα για κακό.εκτός αυτού είναι θετικό το ότι δεν είχες πτώση στις τιμές σου.μπορεί αύριο να σου κάνει την ευχάριστη έκπληξη. ο δρόμος των εξωσωματικών δεν είναι εύκολος.το ότι το κατάφερες μέχρι εδώ δείχνει δύναμη ψυχής και αγάπη.το ξέρω οτι δεν το καταλαβαίνεις τώρα αλλά εγώ που είμαι κατά πολύ μεγαλύτερή σου σε συμβουλεύω να έχεις ψυχραιμία και να μην απογοητευτείς ποτέ σου ότι και να γίνει.περιμένουμε τα ευχάριστα αύριο.να μπείς πανηγυρικά και να μας φωνάξεις το τεράστιο νούμερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΘΕΤΙΚΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΕΞΕΛΙΞΗ.

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...