Μετάβαση σε περιεχόμενο

Nα της βάλω ανεμιστήρα το βραδυ?


Recommended Posts

Τώρα που σκάει ο τζιτζικας και κοιμομαστε με τα παντζουρια κλειστα πειραζει λετε να βαλω στο δωματιο της εναν ανεμιστηρα να τη δροσιζει? :unsure:

εσεις τι κανετε για να μην ζεσταινονται τα ζουζουνακια σας το βραδυ? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω air condition. To ανοιγω και το βαζω σε μια ωρα να κλεισει.Αν το βραδυ ξυπνησω κ κανει τρελη ζεστη το ξανακανω.Επισης εχω τα παραθυρα ανοιχτα κ τα πατζουρια κλειστα(κ αυτο γιατι οταν κλεινει το κλιματιστικο κανει ζεστη, ασε που μετα τις 5 εχει δροσια).

Βαλε ανεμιστηρα, και καλυτερα μια βρεγμενη πετσετα απο πανω γιατι ετσι κανει περισσοτερη δροσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραπεδια72 την μικρουλα την εχεις σε ξεχωριστο δωματιο? εγω οχι ακομα...αλλα δεν χωραει πια στην καλαθουνα μωρε....το βραδυ βαζω ανεμιστηρα στο 2 να κοπαναει στον τοιχο οπωτε η δροσια παει σ'ολο το δωματιο...ο παιδιατροσ μου ειπε αν βαλω aircondition στους 28 κ κατι να εχω ανοιχτο..κ τωρα που μιλαμε κ κοιμαται εχω αιρκοντ..και εχω γυρισει τισ περσιδες του προσ το ταβανι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι mat την ειχα στο δωματιο της και στο κρεβατι της απο την 1η μερα που γυρισαμε σπιτι

εχω και γω a/c αλλα ειναι στο σαλονι και δε φτανει η δροσια στο δωματιο της και ακομα και που εχουμε ολα τα παραθυρα τεντα ανοιχτα οταν δε φυσαει καθολου το βραδυ ιδρωνουμε και μονο που ανασαινουμε!!! φαντασουμε οτι μενουμε και σχετικα ψηλα

καλη η ιδεα σου αυτη xntou με την πετσετα θα την δοκιμασω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72 έγραψε:

Τώρα που σκάει ο τζιτζικας και κοιμομαστε με τα παντζουρια κλειστα πειραζει λετε να βαλω στο δωματιο της εναν ανεμιστηρα να τη δροσιζει? :unsure:

εσεις τι κανετε για να μην ζεσταινονται τα ζουζουνακια σας το βραδυ? :blink:

ΕΜΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΟ AIR CONDITION ΜΕ ΑΝΑΚΛΕΙΣΗ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ.

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΣΕΡΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΙΔΡΩΝΟΥΝ....

ΒΑΛΕ ΤΟΝ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ 'ΚΤΥΠΑΕΙ''ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΜΩΡΟ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνήσω με τις κοπέλες. Καλύτερα κλιματισμός που είναι εγκατεστημένος σε άλλο μέρος του σπιτιού αλλά με την προϋπόθεση να έχει καθαρό φίλτρο και μάλιστα να είναι σχετικά νέο το μηχάνημα. Επίσης πάντοτε να έχεις ανοιχτό παράθυρο για ανανέωση αέρα. Για ανεμιστήρα δεν το συνιστώ, γιατί για να υπάρχξει αποτέλεσμα θα πρέπει να έχει άμεση πρόσβαση, και δεν συνιστάται...

Φανελάκι απλά, όπως λες κλειστά παντζούρια την ημέρα, προσωπικά τα κλείνω νωρίς το πρωί που έχει δροσίσει, ώστε η δροσιά παραμένει και το βράδυ είναι πάλι καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνήσω με τις κοπέλες. Καλύτερα κλιματισμός που είναι εγκατεστημένος σε άλλο μέρος του σπιτιού αλλά με την προϋπόθεση να έχει καθαρό φίλτρο και μάλιστα να είναι σχετικά νέο το μηχάνημα. Επίσης πάντοτε να έχεις ανοιχτό παράθυρο για ανανέωση αέρα. Για ανεμιστήρα δεν το συνιστώ, γιατί για να υπάρξει αποτέλεσμα θα πρέπει να έχει άμεση πρόσβαση, και δεν συνιστάται...

Φανελάκι απλά, όπως λες κλειστά παντζούρια την ημέρα, προσωπικά τα κλείνω νωρίς το πρωί που έχει δροσίσει, ώστε η δροσιά παραμένει και το βράδυ είναι πάλι καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΛΙΓΟ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ,ΤΟΥ ΚΙΑ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ.ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΠΟΤΕ ΑΦΗΝΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕ ΜΥΞΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΥΡΧΟΥΡΙΖΕΙ.ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΔΕ ΠΕΡΑΣΕ.ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΕΜΗΣΤΗΡΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΒΑΛΤΟ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΜΑΚΡΕΥΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΒΑΣΙΚΑ ΔΕ ΠΕΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΣΙΟΥΡΙΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΧΤΗ ΜΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω του εχω το a/c οταν το κλεινω γινεται μουσκεμα γιατι το σπιτι μας το βλεπει ο ηλιος απο παντου και βραζει και δεν εχω και τεντες να κοψει λιγο τον ηλιο

το βαζω στους 28 και χτυπαει στον τοιχο οχι πανω στο μωρο και εχω κανει την δεη πλουσια χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια του βάζω ανεμιστήρα στην πρώτη σκάλα και΄να πέφτει πάνω του. Εχει απίστευτη ζέστη το σπίτι μας και ο καημένος ζεσταίνετε πολύ. Του φοράω όμως πάντα ένα κοντομάνικο φανελάκι κ τον σκπάζω με ένα σεντονάκι και δεμου έχει αρρωστήσει ποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw exw sto dwmatio mas (ekei koimate kai o mikros akoma)a/c

to bazw sthn oikonomikh leitourgeia (leitourgei mono otan xasei thn thermokrasia )sto athoribo anemistira kai sto 27 .doksa ton theo o mpemphs einai mia ara kai emeis .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΒΡΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ,ΕΧΩ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ ΣΤΗ ΜΕΣΑΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ.ΔΡΟΣΙΖΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΟΥΣΚΕΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έχω κλιματιστικό,το βάζω στους 25 βαθμούς κ η δροσιά φτάνει μέχρι το δωμάτιό μας,όπου κ τον έχω ακόμη!το κλιματιστικό είναι στο σαλόνι,κ όποτε τον βγάζω εκεί,το κλείνω,αν κ στην κλινική μου είπαν πως αν δε χτυπάει πάνω του,δεν υπάρχει πρόβλημα.μάλιστα κ εκεί με κλιματισμό είχαν τα μωράκια,κ ενώ εγώ ξεπάγιαζα μου έλεγαν να μη το κλείσω,επειδή τα μωρά ζεσταίνονται περισσότερο από εμας..το ίδιο μου είπε κ ο παιδίατρος:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...