Μετάβαση σε περιεχόμενο

ligi voitheia tha itan xrhsimh!!!!


elisabetta

Recommended Posts

kalispera kai signomi gia tous latinikous xaraktires alla kati paizei me to pc pou den exo katalavei akomi!

loipon...tha ithela mia h kai perissoteres gnomes!teleutaia periodos 9/6...anamenomenh periodos symfona me ton kyklo mou 8/7.alla apo tote periodos...agnoeitai!kai simera exoume 13/7.ekana test thn paraskevi vgike axna thetiko.ekana kai alla 3 ta 2 to savvato kai ena simera alla vgikan arnitika.to stithos prismeno,ponoi xamila stin koilia kai kapoies parodikes zalades kai anagoules.kamia symvouli????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατι μου περνάε από το μυαλό αλλά δεν είμαι και γιατρός να σου πω ...Με προβληματίζει το θετικό τεστ..γιατί αν δείξειθετικό τότε είσαι σίγουρα ,όμως το ότι τα υπολοιπα βγήκαν αρνητικά ...δύο τινά μπο΄ρεί να σημαίνουν..1ον βγήκαν λάθος και 2ον..ίσως να πρόκειται για βιοχημική εγκυμοσύνη; Δηλαδή μια εγλυμοσύνη η οποία σταμάτησε να προχωράει και όπου νάναι θα σου έρθει περίοδος...εμένα αυτά θα μου περνούσαν από το μυαλό...ρώτησε καλύτερα το γιατρόσου...άμεσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως καλυτερα θα ηταν να πας σ ενα μικροβιολογο για μια αιμοληψια και δεικτη χοριακης οποτε και συ θα εισαι σιγουρη και ο γιατρος σου μετα θα σου δωσει ακομα πιο πολλες απαντησεις - λυσεις

αντε good luck!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΠΟΣΗ ΥΓΡΩΝ,ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΩΡΕΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΙ ΑΝ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΩΙ.

ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοριακή κουκλίτσα μου! Γιατί δεν κάνεις? Με τον γιατρό σου μίλησες? Μήπως όντως πρόκειται για βιοχημική? Όπως είπε και η φίλη Tirogaridaki?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to skeftomai gia xoriaki alla fovamai oti tha vgei ki auti arnitiki.kai exo ksanazisei to skiniko ton oktovrio pou apevalla pali noris.o giatros mou leei pws ola einai fysiologika se o,ti afora ton eksoplismo;) eyxaristw poly poly gia thn amesh antapokrish apla exw agxos giati konteuw na kleisw xrono prospatheias

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agaphth nana2 to ena arnitiko to ekana ystera apo kataposi ygrwn vrady kai to shmerino pali meta apo nero alla me ligh posothta ourwn meta apo kamia wra giati den mporousa na perimenw.katalavaineis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια να πας σε ενα οποιοδήποτε μικροβιολογικό εργαστηρίο και να ζητήσεις να κάνεις μια χωριακή εξετασούλα. Τα αποτελέσματα της είναι σιγουρα σε αντίθεση με τα test του φαρμακείου που μπορεί να είσαι εγκυος και αυτά να σου βγάζουν οτι δεν είσαι.

Περιμένουμε τα νεα σου και εύχομαι να είναι εύχαριστα.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisabetta το καλύτερο είναι να κάνεις το τεστ το πρωι μόλις ξυπνήσεις. Οταν σου βγήκε αχνό θετικο αποτελέσμα ήταν με πρωινά ούρα ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα εμένα ο γυναικολόγος μου μου λέει να κάνω τα τεστ εγκυμοσύνης με τα πρωινά ούρα μόλις ξύπνησω και επισης οτι ενα αρνητικό αποτέλεσμα του τεστ εχει μεγάλο ποσοστο λαθους ενω ενα θετικό αποτέλεσμα στο τεστ εχει έλαχιστο ποσοστό να βγει λαθος.

Λοιπόν όπως σου είπα κανε αμέσως χοριακή σε μικροβιολογικό εργαστήριο για να έχειs την σίγουρη απάντηση.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι elisabetta.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα το ενδεχομενο βιοχημικης μου ηρθε στο μυαλο..θα συμφωνησω με το τυρογαριδακι αλλα επειδη μας λες και οτι ηπιες πολυ νερο,ξερω γω??????μια χωριακη θα μας πεισει!!!!!

ευχομαι το νινι σου να μεγαλωνει φυσιολογικα και να εγινε λαθος με τα επομενα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

κι εμενα το ενδεχομενο βιοχημικης μου ηρθε στο μυαλο..θα συμφωνησω με το τυρογαριδακι αλλα επειδη μας λες και οτι ηπιες πολυ νερο,ξερω γω??????μια χωριακη θα μας πεισει!!!!!

ευχομαι το νινι σου να μεγαλωνει φυσιολογικα και να εγινε λαθος με τα επομενα τεστ

ti einai akrivws h vioxhmikh????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι μια περιπτωση αρκετα συχνη,δυστυχως,στην οποια το γονιμοποιημενο ωαριο δεν εμφυτευεται τοσο καλα στη μητρα,η δεν ειναι απολυτα υγιες,και αποβαλεται απο τη μητρα,δημιουργει μια μικρη τιμη χωριακης,αλλα μετα αυτη αρχιζει και πεφτει πολυ νωρις και οταν μηδενισει εμφανιζεται σαν πιο "βαρια" και επωδυνη περιοδος..συνηθως αν κανεις νωρις το τεστ δειχνει αχνα θετικο,ενω αν το κανεις κοντα στην περιοδο η με μια-δυο μερες καθυστερηση,δειχνει αρνητικο δηλ κατεβηκε η τιμη και ειναι ετοιμο να αποβληθει.πολλες γυναικες δεν κανουν τεστ αν δεν εχουν καθυστερηση και δεν το καταλαβαινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elisabetta μου, σου εύχομαι ειλικρινά να μήν είναι βιοχημική.... γιατί το έζησα και... πέθανα στους πόνους!!!!!!!!! Μακάρι αγάπη μου να έχεις νινάκι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι καλησπέρα!

Εγώ είμαι η Δήμητρα και είχα βιοχημική εγκυμοσύνη τον Απρίλη.Το τεστ βγήκε αρνητικό τη 14η μέρα καθυστέρησης και την άλλη μέρα αδιαθέτησα στο ιατρείο του γυναικολόγου που πήγα να δω τι συμβαίνει.

Έχω να σου πω ότι δεν είναι τίποτα το σοβαρό,άλλωστε σου εξήγησε και η γλυκύτατη alkost.

Από την πρώτη στιγμή που αδιαθέτησα,όλα φαίνονταν φυσιολογικά.Το άλλο πρωί πετάχτηκα στις 6,αξημέρωτο,διότι δεν ένιωθα τα πόδια και τη μέση μου από τους πόνους.

Ο γιατρός μου μού συνέστησε ξεκούραση,πολλά υγρά,και κανένα παυσίπονο σε περίπτωση που πονάω πολύ.Και δε θέλω να σε τρομάξω,αλλά πονούσα αρκετά.Γενικά δεν είμαι των φαρμάκων,αλλά εκείνο το πρωί ένα παυσίπονο το χρειάστηκα.

Ελπίζω εσένα να σου συμβαίνει εγκυμοσύνη και το τεστ να έκανε λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ζουζουνα που χαθηκες?????????????????????????/

:) ,:) ,:)

χαρηκα πολυ που σε ειδα παλι,και ελεγα μας ξεχασε!!!!!!!:)

τι κανεις?????πως εισαι?????κανενα καλο νεο????εγω ακομα τιποτα οπως καταλαβαινεις...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είμαι,δόξα το Θεό!

Κάθε μέρα θέλω ν'ανεβάσω ποστ,και κάθε μέρα όλο και με κάτι ασχολούμαι και όλο το αναβάλω!

Και γω στα ίδια είμαι,αλλά να σου πω την αλήθεια μου,δε πολυσκέφτομαι το θέμα "εγκυμοσύνη".Με κούρασε τόσο καιρό.Όποτε θέλει ας έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!!!

κι εγω αυτο προσπαθω να κανω..τελος παντων,ξεφυγαμε απο το θεμα του ποστ,παντως αφιερωσε και για μας λιγο χρονο ρε ζουζουνα,μας ελειψες πολυ κι εσυ και η παλαβομαρα σου!!!!!ελπιζω να τα λεμε συχνα και επιτελους να γινουμε μανουλες!!!

elissabeta μου καλα αποτελεσματα ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...