Μετάβαση σε περιεχόμενο

Nomizo eimai ...egkuos kai 8a ta3idepso...


Recommended Posts

Geia sas,

eimai neo melos kai arketa agxomeni...

Logika de 8a imoun... ena moraki einai kati pou to 8eloume polu ki ego kai o suzugos mou!

To 8ema einai oti tin erxomeni Pempti 16 tou mina ta3ideuo me aeroplano kai den mporo na kano to test giati kanonika perimeno periodo tin pempti!

Gnorizo oti den prepei na ta3ideuei mia egkuos, eidika tous protous mines tis egkymosinis...

Ti na kano? Na pao sto giatro mou..? Exosimptomata opos fouskomeno sti8os, suxnoouria, krampes, duskoiliotita, perierges protimiseis sto fagito... (8elo na troo sunexeia karota eno palia den mou aresan) xoris kau8sterisi omos..?8a me perasei gia xazi...

Sas parakalo sumboulepste me!

Euxaristo polu!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tinkerbell καλωσόρισες κορίτσι μου. Το πρώτο-πρώτο πράγμα που θα πρέπει να κάνεις είναι να συμβουλευθείς τον γιατρό σου. Μόνον εκείνος ξέρει να σου πει αν και πώς και τί.... κτλ. κτλ. Εφόσον δεν έχεις ακόμη καθυστέρηση, αλλά κάποια συμπτωματάκια (εγκυμοσύνη και περίοδος έχουνε πολλές φορές ίδια συμπτώματα!) γιατί δεν κάνεις μία ορμονολογική εξέταση? Βέβαια, η αλήθεια είναι πως αν είναι νωρίς, ούτε η χοριακή θα σου δείξει ακριβώς! Anyway.... επαναλαμβάνω... γιατρός δεν είμαι! Αλλά θα πρέπει εκείνον να ρωτήσεις πρώτα! Ναι κοριτσάκι μου? Περιμένω νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tinkerbell έγραψε:

Geia sas,

eimai neo melos kai arketa agxomeni...

Logika de 8a imoun... ena moraki einai kati pou to 8eloume polu ki ego kai o suzugos mou!

To 8ema einai oti tin erxomeni Pempti 16 tou mina ta3ideuo me aeroplano kai den mporo na kano to test giati kanonika perimeno periodo tin pempti!

Gnorizo oti den prepei na ta3ideuei mia egkuos, eidika tous protous mines tis egkymosinis...

Ti na kano? Na pao sto giatro mou..? Exosimptomata opos fouskomeno sti8os, suxnoouria, krampes, duskoiliotita, perierges protimiseis sto fagito... (8elo na troo sunexeia karota eno palia den mou aresan) xoris kau8sterisi omos..?8a me perasei gia xazi...

Sas parakalo sumboulepste me!

Euxaristo polu!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ.

ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

Ο ΓΙΑΤΡΟ ΣΜ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΩ ΒΑΡΗ.

ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΙΣ.

ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ Σ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΠΛΕΟΝ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ;;;ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩς ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalως ηρθες στην παρεα!!!

Δεν εχω ακουσει οτι "απαγορευεται" εγκυος (4,5 εβδομαδων) να ταξιδευει(εκτος αν ηδη υπαρχει κακο προηγουμενο )

Τωρα βεβαια αν κανονιζεις να πας για "ξεσσαλωμα" να προσεχεις και 2,3 μερες μετα την καθυστερηση κανε τεστ ή μια χωριακη να δεις τι παιζει..και αναλογως πρατεις

Ευχομαι καλα αποτεσματα και καλο ταξιδι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατ αρχην καλως ήρθες στη παρεα μας

να σου πω οτι μια εγκυος δεν κανει να ταξιδεψει

1ον οταν ειναι στις μερες της

2ον οταν εχει γενικοτερα προβληματικη εγκυμοσυνη

εσυ τωρα που ακομα δεν εισαι σιγουρη και δεν αντιμετωπιζεις σοβαρα προβληματα πχ ναυτια, ζαλαδα και κλπ θεωρητικα δεν εχεις κανενα απολυτως προβλημα να ταξιδεψεις.

εγω πχ ανεβοκατεβαινα αθηνα - θεσσαλονικη με αεροπλανο μεχρι και αρχες 9ου μηνα.

οσον αφορα τις ...διατροφικες σου λιγουρες μπορει απλα να ειναι λογω της επικειμενης περιοδου ή οντως επειδη εισαι εγκυος, κανε το τεστ οταν θα φτασεις στον προορισμο σου

παντως δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσε... αν οντως εισαι εγκυος δεν πρεπει να συμπεριφερεσε σαν αρρωστη... να κανεις οτι εκανες και πριν απλα με περισσοτερη συνεση και προσοχη και ολα θα πανε καλα ;);)

αντε καλο ταξιδι, να περασεις καλα και ευχομαι να χεις και καλα αποτελεσματα :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον ελεγχο του αεροδρομιου μην περασεις

απο τον ειδικο θαλαμο, (για να μην παρεις ακτινοβολια)

αλλα ζητα σωματικο ελεγχο.

Ετσι εκανα κι εγω οταν ταξιδευα!

Γινεται απο γυναικα μια απλη ψηλαφιση σε ολο

σου το σωμα για να διαπιστωσουν μηπως και εχεις οπλο

πανω σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς όρισες tinkerbell...

Το μόνο που μπορώ να σου πω, είναι μέχρι σήμερα ταξίδεψ αεροπλάνο 5 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Το αεροπλάνο συνήθως το απαγορεύουν από την 26 εβδομάδα και μετα (3ο τρίμηνο).

Σίγουρα ο γιατρός είναι κατάλληλος να αξιολογήσει, πάντως σε μία νορμάλ εγκυμοσύνη οι μετακινήσεις δεν είναι πρόβλημα, οι υπερβολές είναι :)

Ελπίζω να έχετε το αποτέλεσμα που επιθυμείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Telika koritsia akuros o seinagermos... adia8etisa... :(

Dustuxos de 8a mpo akoma stin parea sas...

Telospanton... ola ginontai gia kalo!

8a apolausoume tis diakopes mas kai 8a sunexisoume tin prospa8eia!!!

elpizo na ta kataferoume!

Euxaristo polu pantos gia tin amesi antapokrisi kai upostiri3i

!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΙΩΞΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ:P ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...