Μετάβαση σε περιεχόμενο

εκανα καλα που δεν του εδωσα το βραδυνο του γαλα?


Recommended Posts

σημερα ειχαμε μια δυσκολη μερα το αντρακι μου απο το μεσημερι κανει εμετο...εβγαλε ολο το μεσημεριανο φαγητο του,εφαγε την κρεμα του το απογευμα εβγαλε λιγοτερο και ζηταει συνεχεια νερο!!!! του εδωσα η χαζη και τσουπ ξανα εμετος τωρα κοιμηθηκε στο καροτσι του (ημασταν στη νονα του)ηρθαμε σπιτι και κοιμοταν ενω εγω δεν του εδωσα το βραδυνο γαλα φοβηθηκα το στομαχακι του

ειμαστε σε φαση που βγαζουμε τα πανω δοντια και ετσι εκανε οταν εβγαλε τα πρωτα 2 (εμετοι,διαροιες,πυρετο)

απλα αναρωτιεμαι αν εκανα καλα που τον αφησα να κοιμηθει νηστικος!!!μηπως δεν επρεπε?????

α...και κατι αλλο ξερει καμια σας ποτε σταματανε αυτες οι γουλιες??

ευχαριστω!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εκανες και δεν το ανησυχησες το μωρο αφου κοιμοτανε ,αστο να ηρεμησει ,το πολυ πολυ να σηκωθει καποια στιγμη και να φαει τα ξημερωματα,δεν εχω εμπειρια επι του θεματος ,υπομονη μονο θα σου πω και θα περασει,τι κριμα να ταλαιπωρουνται ετσι τα ζουζουνακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ταλαιπωρίται το παιδάκι αλλά υπομονή.

Δε γνωρίζω σχετικά με τις γουλιές, καθόσον μικρότερη αλλά αν ήθελε γαλατάκι θα το ζητούσε και αν πεινάσει πολύ απλά θα ξυπνήσει, μην αγχώνεσαι.

Καλή υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΤΡΩΓΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ Ή ΕΓΩΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΙΟ ΠΗΧΤΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΝΕ ΒΑΡΥ ΕΚΑΝΕ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΕΜΕΤΟ ΡΟΥΚΕΤΑ....ΤΡΟΜΑΞΑ ΑΠΙΣΤΕΥΣΤΑ!!!!!!! ΚΑΙ 2 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΥΣ!!!!!!!!!

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΛΙΓΟ ΤΣΑΓΦΑΚΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ..(ΕΜΕΤΟ ΕΚΑΝΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 8 ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 9-9.30)

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ..

ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΦΑΕΙ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΗΣ...

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΟΠΟΤΕ!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ...!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως φταιει που του επιξα πολυ την φρουτοκρεμα το πρωι??? γιατι το μεσημεριανο του ηταν ως συνηθως αλλα απο οτι μου ειπε η πεθερα μου (γιατι εκεινη τον ταισε λογω του οτι εγω ημουν στις πρωτες βοηθειες για παυσιπονη ενεση λογω ημικρανιας)κατα την διαρκεια του φαγητου ζηταγε πολυ νερο και το επινε λαιμαργα μηπως και απο το πολυ νερο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα απο τοσες ωρες ομως δεν θα ειχε ηρεμησει,το οτι ζητουσε πολυ νερακι σε αφυδατωση μου φερνει κ ισως γαστρεντεριτιδα?ή κατι ηταν λιγο χαλασμενο?κατι με το στομαχακι τελος παντως ,δεν ειμαι κ γιατρος,γενικα τι συμπτωματα εχει?εχω ενα βιβλιο ιατρικη εγκυκλοπαιδια για μωρα κ παιδια,να κοιταξω..μισο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικούλια στον άρρωστο μπεμπούλη μας..!

Μην ανησυχείς γλυκιά μου,αν πεινάσει τόσο πολύ θα σηκωθεί και θα θέλει να φάει.

Καλύτερα που δεν του φόρτωσες με γάλα το στομαχάκι του,λογικά δεν θα είναι και τελείως νηστικός οπότε μην το σκέφτεσαι.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ δεν ξερω αν ειναι καλο το βιβλιο ή λεει μαμακιες παντως λεει..."εχει σημασια να αντιληφθουμε οτι τα συμπτωματα της οδοντοφυιας δεν περιλαμβανουν συμπτωματα βρογχιτιδας,συγκαματος,εμετους,διαρροια ή ανορεξια"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανε εμετο μονο και εκανε σαν τρελος για το νερο κοιταζε το μπουκαλι και μου το εδιχνε του εδω και ξαναεκανε εμετο τι να πω????

αν συνεχισει και αυριο θα παμε παιδιατρο και η νονα του μου ειπε οτι σερνεται γαστρεντεριτιδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις οδηγιες για τον εμετο λεει να μην δωσεις γαλα μα υγρα της αρεσκειας του κ νερακι.οχι πολυ πολυ ομως λιγο λιγο,κ γενικα ελαφρες τροφες,η φρουτοκρεμα δεν ειναι βαρια?κ να δεις μηπως κανει πυρετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα λιγοι γιατροι το παραδεχονται αυτο για τα δοντια η δικια μου οταν τον πηγα με πυρετο 39,διαροια και εμετους τον εξετασε και ηταν καλα δεν ειχε τιποτα παθολογικο και μου ειπε οτι ειναι απο τα δοντια

τωρα λεω η αυτο θα ειναι παλι η κατι χαλασμενο(αλλα τι???)η γαστρεντεριτιδα θα τον παρακολουθησω και αυριο και αν συνεχισει στο γιατρο!!

ελπιζω παντως να ειναι δοντια και οχι τιποτε αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως καλά έκανες και δεν του φόρτωσες το στομαχάκι του,τώρα ειδικά που είναι και πιο ευαίσθητο :)

Θα κοιμηθεί πιο ανάλαφρος και δεν θα έχετε και ατυχήματα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα σας αναστασια, επειδη κανει εμετο διψαει το κακομοιρο και χρειαζεται να πιει νερο για να μην παθει αφυδατωση αλλα οχι μαζεμενο λιγες γουλιες ανα τακτα χρονικα διαστηματα και για να περνει υγρα αλλα και για να μην φορτωνεται και το βγαζει μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...