Μετάβαση σε περιεχόμενο

epigontos apantiseis paw na trelathw!!


Recommended Posts

kalispera eimai i mary k eimai 21 xronon,exw 2 apories.1on eimai stin 8 ebdomada kyisis k piga k ekana ton prwto kolpiko iperixo.o giatros den mou ebale na akousw tin kardoula tou giati??eipe pws einai ola kala. k 2on mou eipe pws exw ena inomioma prepei na anisixw???boithiste me sas parakalw!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΙΝΟΜΥΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ,ΤΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΣ;;;ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΛΟΓΟ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera kai apo emena ....Den brhsko logo na anysixhs apo thn stigmh pou sou eipe o giatros sou ola ok...alla an exeis toso anxos giati den pas apo deutera na pareis kai mia deuterh gnomh ??? Prosexe mhn to parakaneis me to anxos mhn prokaleseis kati pou den theleis...hremise...!!!! Filia...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαλαρωσε καλη μου!

Ολα ειναι μια χαρα.

Αν κατι δεν πηγαινε καλα , θα σου

το ελεγε.

Ινομυωμα εχω κι εγω. περυσι ηταν 2,5 cm

τωρα ειναι 3,5. Ειναι ανευ σημασιας μου ειπε.

ΑΑΑΑ!!!!! σε λιγες μερες γενναω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

για το ινομυωμα δεν ξερω να βοηθησω.. μια γνωστη μου πάντως που είχε και στις δυο εγκυμοσυνες δεν αντιμετωπισε πρόβλημα!!!το αφαιρεσε μετά τον τοκετο αλλά το παρακολουθουσε πολύ συχνα κατα τη διαρκεια της κύησης..

το ότι δε σε εβαλε να ακουσεις την καρδουλα μπορεί να ερμηνευται ότι μπορεί να θεωρει ότι είναι νωρίς.. σε παρακολουθει καιρο ο γιατρός αυτος? δεν του 'εχεις θαρρος? έπρεπε να τον ρωτησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και η κουμπαρα μου εχει ακομα υνομυωμα δεν το αφαιρεσε και εβγαλε ετσι και τις δυο γεννες δεν ειχε προβλημα απλα οταν ειναι να πας για δευτερο παιδακι καλο ειναι να το εχεις βγαλει γιατι στην κουμπαρα μου καποια στιγμη ενδιαμεσα που ειχε καθυστερηση εκανε παλινδρομηση απο την αρχη εσυ δεν εχεις τετοιο φοβο γιατι το παιδι ειχε κατσει κατω απο το υνομυωμα, συνηθως αν πειραζουν καπου ειναι στο να σε δυσκολευουν να μεινεις εγκυος, αν εχεις μεινει ομως και δεν εχεις πολυ μεγαλο υνομυωμα που να ανυσηχει το γιατρο ολα μια χαρα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΜΑΙΡΟΥΛΑ Κ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρούλα μου, δεν ξέρω να σου απαντήσω σ'αυτό που ρωτάς για το ινομύωμα! Αλλά ξέρει ο γιατρός! Αν ήταν κάτι θα στο έλεγε! Όσο για την καρδούλα του μωρού, συνήθως φαίνεται! Κι εμείς 1-2 φορές την ακούσαμε! Μετά την βλέπαμε στην οθόνη που παλλόταν! Γιατί δεν του ζήτησες να στην βάλει να την ακούσεις; Μήπως είχε χαλάσει το μηχάνημα του ή δεν είναι σύγχρονο ώστε ν'ακούγεται; :dry:

Μην ανησυχείς κι απόλαυσε την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου!! Με το καλό κοπέλα μου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου , εγω μπαίνω στη δέκκατη εβδομάδα και μόλις την περασμένη Τρίτη ακούσαμε καρδία. Απο την έβδομη που πήγα να με εξετάσει και δεν φάνηκε παλμός ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός και μου ειπε ειναι νωρίς ακόμα. έχω και εγω ενα ινομυωμα και ο γιατρος μου ειπε οτι η θεση του δε προκαλει προβλημα αλλα θα το παρακολουθούμε. Αν του έχεις εμπιστοσυνη του γιατρού να τον ακούς και μην πανικοβάλλεσαι. Και εγω αγχωνομαι με το παραμικρό αλλα κατάλαβα οτι μονο κακό προκαλώ στον εαυτό μου και στυο έμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ον το αγχος μικραινει και ζωη και κανει ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ!

2ον αν σου δημιουργουνται τετοιες αποριες ειναι καλυτερα, εστω και την επομενη μερα να παιρνεις τηλ τον γιατρο σου και να τον ρωτας μεχρι να σου δωσει μια ικανοποιητικη απαντηση

3ον για να σου λεει οτι ολα ειναι οκ ... τοτε δεν εχεις λογω ανησυχιας

4ον οταν πας για εξεταση να χεις το νου σου... αν σου λεει κατι που δεν καταλαβαινει να το ρωτας! μη ξεχνας δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις οταν προκειται για το παιδακι σου!!!!

αντε ολα θα πανε καλα, μη χαλοσκας!!!! θα χεις πολυ καιρο γι αυτο οταν θα γεννηθει :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι καθόλου Μαιρούλα μου, ολα πάνε καλά αφου σε διαβεβαίωσε ο γιατρος σου. Την επομένη φορα που θα πας στον γιατρο σου να ζητήσεις να ακούσεις την καρδούλα του και ας μην σου το πει αυτος. Οτι σε απασχολεί να του το λες.

Με το καλό Μαιρη μου, να είσαι καλά και όπως είπαμε μην ανησυχεις καθόλου.

Φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν θυμαμει καλα και εμεις στην αρχή δεν την ακούγαμε την καρδούλα, την βλέπαμε μόνο στο μόνιτορ...πάντος γενικά να ρωτάς αμέσως τον γιατρό για ότι απορία έχεις..μην το αφήνεις και σε τρώει...όλα θα πάνε καλά..κάθε εγκυούλα έχει φόβους όμως να απολάυσεις αυτούς του μήνες όσο μπορείς γιατί είναι μια φανταστική περίοδος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλαρωσε κια απολαυσε το θαυμα που ζεις .στην εβδομαδα που βρισκεσε σχηματιζετ και η καρδια και οπως και οπως ανφεραν καιτα άλλα κοριτσια αρχιζει και παλλετε .Την επομενη φορα θα του πεις να στη βαλει να την ακουσεις .Οσο για το ινομυωμα μην ανυσηχεις πιθανον να το αφαιεσεια αργοτερα .Να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο σου και να περνας τη καθε μερα ξεχωριστα αυτη ειναι η ακλυτερη περιοδο της ζωης σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...