Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΠΟΤΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΟΥΝ,ΠΟΤΕ ΕΙΔΕΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ?ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ 45 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΓΝΝΗΣΑ,ΤΑ ΛΟΧΙΕΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ,ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΗ(ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 7-8 ΜΕΡΕΣ)ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ,ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΡΟΖ,ΜΕΤΑ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ,ΜΕΤΑ ΜΠΕΖ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΛΠ...ΜΕ ΠΗΓΕ ΕΤΣΙ ΣΧΕΔΟΝ 25 ΜΕΡΕΣ ΑΠ ΤΗ ΓΕΝΝΑ...ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΔΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΣΟ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕ ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΟΥ...ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακι οι οργανισμοι διαφερουν εχω ειδα περιοδο ενω θηλαζα ακριβωσ οταν σαραντισαμε να φανταστεισ θυλαζα την μικρη το πρωι νοιωθω κατι υγρο λεω ιδεα μου ειναι και οταν τελειωσα τον θηλασμο και πηγα τουαλετα ειχα πλυμμηρισει απο το αιμα,ουτε πονο ουτε τιποτα....

οσο για το αντισυλληπτικο δεν νομιζω οτι ισχυει και μαλιστα οι πιθανοτητεσ πρεπει να αυξανονται συμφωνα με μια γνωστη μου η οποια θηλαζε δεν ειχε περιοδο και οταν το αγοαρκι ηταν 5 μηνων ξαναεμεινε εγκυοσ.....

περισσοτερα θα ξερουν και αλλεσ κοπελεσ να σου πουν :dry:

να σου ζησει το μπουμπουκακι σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!ΟΝΤΩΣ...ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 2ΜΗΝΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ..ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ,ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΤΗΣ 5 ΜΗΝΩΝ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ...ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ,ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ....ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΠ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εμένα μου ήρθε ξανά περίοδος και τις 2 φορές στον 5 μήνα και με αποκλειστικό θηλασμό. Αυτό πιυ σου είπε ο γιατρός δεν ισχύει!! Ο θηλασμός δεν αποτελεί αντισύλληψη. Απλά αν θηλάζεις αποκλειστικά έχεις λιγότερες πιθανότητες για μια νέα εγκυμοσύνη. Εμένα μου είχαν πει και ο γιατρός του νοσοκομείου που γέννησα αλλά και ο δικός μου ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για εγκυμοσύνη ακόμη και αν δεν υπάρχει περίοδος γιατί τα ωάρια παράγονται ξανά κανονικά!!!

Επομένως το συμπέρασμα είναι θέλει πολύ προσοχή αν δεν θέλεις να ξαναμείνεις έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...